Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың конкурстарын өткiзу жөнiндегі комиссия туралы ереженi бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы. 2003 жылғы 13 ақпан N 158. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 1263 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.29 № 1263 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың конкурстарын өткiзу жөнiндегi комиссияның жұмысын ұйымдастыру тәртiбiн анықтау мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың конкурстарын өткiзу жөнiндегi комиссия туралы ереже бекiтілсiн.
2. "Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың конкурстарын өткiзу жөнiндегi комиссия туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 2 тамыздағы N 859 қаулысының (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., 274-құжат) күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2003 жылғы 13 ақпандағы
N 158 қаулысымен
бекiтілген
Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын
алуға инвестициялық бағдарламалардың конкурстарын өткiзу
жөніндегi комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың конкурстарын өткiзу жөнiндегi комиссияның (бұдан әрi - комиссия) жұмысын ұйымдастыру және оның қызметiн реттеу тәртiбiн анықтайды.
2. Комиссия инвестициялық бағдарламалардың конкурсын өткiзу әрi Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалану және мұнай операцияларын жүргiзу саласындағы заңнамасына сәйкес конкурс жеңiмпазына жер қойнауын пайдалану құқығын беру үшiн оны анықтау мақсатында құрылған тұрақты қызмет ететiн орган болып табылады.
3. Комиссия өз қызметiнде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президентi мен Үкiметiнiң кесiмдерiн және Қазақстан Республикасының жер қойнауын пайдалану және мұнай операцияларын жүргiзу саласындағы құқықтық қатынастарды регламенттейтiн өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдерiн басшылыққа алады.
4. Комиссияның дербес және сандық құрамы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiмен бекiтiледi.
2. Комиссияның мiндеттерi мен функциялары
5. Комиссияның негiзгi мiндетi Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысушылардың iшiнен жеңiмпазды анықтау болып табылады.

Об утверждении Положения о комиссии по проведению конкурсов инвестиционных программ на получение права недропользования в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2003 года N 158. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года N 1263
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.11.2010 N 1263 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В целях определения порядка организации работы комиссии по проведению конкурсов инвестиционных программ на получение права недропользования Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Положение о комиссии по проведению конкурсов инвестиционных программ на получение права недропользования в Республике Казахстан.
2. Признать утратившим силу постановление Правительства Республики Казахстан от 2 августа 2002 года N 859 "Об утверждении Положения о комиссии по проведению конкурсов инвестиционных программ на получение права недропользования" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 26, ст. 274).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 февраля 2003 года N 158
Положение
о комиссии по проведению конкурсов инвестиционных
программ на получение права недропользования
в Республике Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящее Положение определяет порядок организации работы комиссии по проведению конкурсов инвестиционных программ на получение права недропользования в Республике Казахстан (далее - комиссия) и регулирования ее деятельности.
2. Комиссия является постоянно действующим органом, созданным в целях проведения конкурса инвестиционных программ и определения победителя конкурса для предоставления ему права недропользования в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области недропользования и проведения нефтяных операций.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией и  законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, регламентирующими правоотношения в сфере недропользования и проведения нефтяных операций.
4. Персональный и количественный состав комиссии утверждается решением Правительства Республики Казахстан.
2. Задачи и функции комиссии
5. Основной задачей комиссии является определение победителя из числа участников конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования в Республике Казахстан.

6. Комиссияның қызмет саласындағы функциялары:
1) конкурстық ұсыныстарды уақтылы және сапалы қарауды қамтамасыз ету;
2) тиiстi тұлғалар ұсынған конкурстық ұсыныстарды бағалау;
3) Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беру рәсiмiн жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу болып табылады.
3. Комиссияның жұмыс iстеу тәртiбi
7. Комиссияны төраға басқарады.
8. Комиссия мәжiлiстерi қажеттiлiгiне қарай, бiрақ тоқсанына бiр реттен жиi болмай өткiзiледi және егер оған комиссия мүшелерi жалпы санының кемiнде үштен екiсi қатысса, заңды деп саналады.
9. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiк құзыреттi орган ретiнде конкурстық ұсыныстарды қабылдау мерзiмi аяқталғаннан кейiн бiр апта мерзiмде бұл туралы комиссия төрағасын жазбаша түрде жер қойнауын пайдалану объектілерi мен өтiнiш бiлдiрушілердiң тiзiмiн көрсете отырып хабардар етедi. Комиссия төрағасы құзыреттi органның хабарламасы негiзiнде комиссияның мәжілiсi болатын күн, орын және уақыт туралы шешiм қабылдайды.
10. Комиссия мәжiлiсiнде хатшы төрағаға және мәжiлiске қатысушы комиссия мүшелерiне конкурстық ұсыныстар салынған пакеттi бiр данадан таратады.
11. Комиссия мүшелерi алынған конкурстық ұсыныстар салынған пакеттердi өздерi ашады.
12. Мәжiлiсте болмаған комиссия мүшесiне комиссия хатшысы мәжiлiстен кейiн үш күн мерзiмде, ал ол жұмыс орнында болмаған жағдайда (iссапар, еңбек демалысы және басқа да), ол келгеннен кейiн үш күн мерзiмде оған конкурстық ұсыныстар салынған конвертті, сондай-ақ осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша журналға кейiннен тiркей отырып, дауыс беру парағын бередi.
13. Комиссияның хатшысы осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурстық ұсыныстар салынған пакеттердi ашу хаттамасын ресiмдейдi. Конкурстық ұсыныстар салынған пакеттердi ашу хаттамасына комиссияның мәжiлiске қатысқан барлық мүшелерi мен комиссияның төрағасы қол қояды.
14. Комиссияның барлық мүшелерi алынған конкурстық ұсыныстарды зерделеп шыққаннан кейiн, комиссияның әрбiр мүшесi қаралған жер қойнауын пайдалану объектiлерi жөнiнде осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дауыс беру парақтарын толтырады. Жер қойнауы учаскелерiнiң (блоктарының) атауы бар дауыс беру парағын құзыреттi орган жасайды және конкурстық ұсыныстар салынған пакеттер ашылғаннан кейiн комиссияның барлық мүшелерiне таратылады. Комиссия мүшелерi толтырған және қол қойған дауыс беру парақтары комиссияның кезекті отырысында қарау үшiн комиссияның хатшысына берiледi және журналда тiркеледi (1-қосымша).

6. Функциями комиссии в сфере ее деятельности являются:
1) обеспечение своевременного и качественного рассмотрения конкурсных предложений;
2) оценка представленных соответствующими лицами конкурсных предложений;
3) выработка предложений по совершенствованию процедуры предоставления права недропользования в Республике Казахстан.
3. Порядок работы комиссии
7. Комиссию возглавляет председатель.
8. Заседания комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал и считаются правомочными, если на них присутствуют не менее двух третей от общего числа членов комиссии.
9. Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, как компетентный орган, в недельный срок после окончания срока приема конкурсных предложений извещает об этом в письменном виде председателя комиссии с указанием объектов недропользования и списка заявителей. Председатель комиссии на основании извещения компетентного органа принимает решение о дате, месте и времени заседания комиссии.
10. На заседании комиссии секретарь раздает председателю и присутствующим на заседании членам комиссии по одному экземпляру пакета с конкурсными предложениями.
11. Члены комиссии самостоятельно вскрывают полученные пакеты с конкурсными предложениями.
12. Отсутствовавшему на заседании члену комиссии, секретарь комиссии в трехдневный срок после заседания, а в случае его отсутствия на месте работы (командирование, трудовой отпуск и другие), в трехдневный срок после его прибытия передает ему конверт с конкурсными предложениями, а также лист голосования с последующей регистрацией в журнале по форме согласно приложению 1 к настоящему Положению.
13. Секретарь комиссии оформляет протокол вскрытия пакетов с конкурсными предложениями по форме согласно приложению 2 к настоящему Положению. Протокол вскрытия пакетов с конкурсными предложениями подписывается всеми присутствовавшими на заседании членами комиссии и председателем комиссии.
14. После изучения всеми членами комиссии полученных конкурсных предложений, каждый член комиссии заполняет листы голосования по рассмотренным объектам недропользования по форме согласно приложению 3 к настоящему Положению. Лист голосования с наименованием участков недр (блоков) составляется компетентным органом и раздается всем членам комиссии после вскрытия пакетов с конкурсными предложениями. Заполненные и подписанные членами комиссии листы голосования передаются секретарю комиссии для рассмотрения на очередном заседании комиссии и регистрируются в журнале (приложение 1).

15. Конкурс жеңiмпазы туралы түпкiлiктi шешiмдi мәжiлiске қатысушы комиссия мүшелерi дауыс беру парақтарының негiзiнде қабылдайды. Қаралған жер қойнауын пайдалану объектiлерi бойынша конкурс жеңiмпаздарын анықтау жөнiндегi комиссия мәжілici аяқталғаннан кейiн комиссияның хатшысы осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың конкурстарын өткiзу жөнiндегi комиссия отырысының хаттамасын ресiмдейдi. Хаттамаға комиссияның мәжiлiске қатысқан барлық мүшелерi мен комиссияның төрағасы қол қояды.
16. Комиссия мәжiлiсiне қатысушы комиссия мүшесi тиiсiнше тiркелген басқа дауыс беру парағын ұсына отырып, талқылау қорытындылары бойынша комиссияның осы мәжілісiнде өз пiкiрiн өзгертуiне құқылы.
17. Комиссияның шешiмi оның мүшелерінің көпшiлiк дауысымен қабылданады және құзыретті орган мен конкурсқа қатысушылар үшiн мiндеттi сипатта болады.
18. Комиссия мүшелерінің дауыстары тең болған кезде төрағаның дауысы шешушi болып саналады.
19. Егер конкурсқа қатысушы дауыс берген комиссия мүшелерi санының жартысынан артық дауыс алмаған жағдайда, неғұрлым көп дауыс алған eкі өтiнiш берушi бойынша қайтадан дауыс беру өткiзiледi.
20. Егер екiден артық өтiнiшi беруші көп дауыс алған жағдайда, конкурстың түпкiлiктi жеңiмпазын анықтау мақсатында конкурс жеңімпаздарының "қысқа тiзiмi" (аралық тiзiмi) жасалады.
21. Қаралып отырған объектiлердiң қайсысы болмасын бiреуi бойынша жедел шешiм қабылдау қажет болған жағдайда, комиссия конкурстық ұсыныстар салынған конверттер ашылғаннан кейiн дауыс беру парағын толтыру және тиiстi хаттамаларды ресiмдеу жолымен шешiм қабылдауға құқылы.
4. Комиссияның құқықтары
22. Комиссияның белгiленген тәртiппен және оның құзыретіне енетiн мәселелер бойынша мынадай құқықтары бар:
1) конкурсқа қатысу үшiн қабылданған конкурстық ұсыныстарды бағалауға, салыстыруға және жеңiмпазды анықтауға;
2) конкурсқа қатысушылар берген конкурстық ұсыныстар шамамен тең болған жағдайда олардың конкурстық ұсыныстарын жақсарту жөнiнде шешiмдер қабылдауға;
3) конкурс жеңiмпазын анықтауға;
4) бiр ғана өтiнiш берушi қатысқан жағдайда конкурсты өткізілмедi деп тануға және жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың конкурсынан объектiнi алып тастауға немесе қайтадан конкурс тағайындауға;
5) конкурстық ұсыныстарды қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңiлдету үшiн конкурсқа қатысушылардан олардың конкурстық ұсыныстарына байланысты түсiнiктемелердi сұратуға;
6) Қазақстан Республикасының Үкiметiне Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын беру рәсiмiн жетілдiру жөнiнде ұсыныстар енгiзуге;

15. Окончательное решение о победителе конкурса принимается присутствующими на заседании членами комиссии на основании листов голосования. После завершения заседания комиссии по определению победителей конкурса по рассмотренным объектам недропользования, секретарь комиссии оформляет протокол заседания комиссии по проведению конкурсов инвестиционных программ на получение права недропользования по форме согласно приложению 4 к настоящему Положению. Протокол подписывается всеми присутствовавшими на заседании членами комиссии и председателем комиссии.
16. Член комиссии, присутствующий на заседании комиссии, по итогам обсуждения вправе изменить свое мнение на данном заседании комиссии с представлением другого листа голосования с соответствующей его регистрацией.
17. Решение комиссии принимается большинством голосов ее членов и носит обязательный характер для компетентного органа и участников конкурса.
18. При равенстве голосов членов комиссии голос председателя является решающим.
19. В случае, если участником конкурса не набрано более половины голосов от числа голосовавших членов комиссии, проводится повторное голосование по двум заявителям, набравшим наибольшее количество голосов.
20. В случае, если более двух заявителей набрали наибольшее количество голосов, составляется "короткий список" (промежуточный список) победителей конкурса в целях определения окончательного победителя конкурса.
21. В случае необходимости принятия срочного решения по какому-либо из рассматриваемых объектов, комиссия вправе принять решение о победителе конкурса после вскрытия конвертов с конкурсными предложениями путем заполнения листа голосования и оформления соответствующих протоколов.
4. Права комиссии
22. Комиссия в установленном порядке и по вопросам, входящим в ее компетенцию, имеет право:
1) оценивать, сопоставлять конкурсные предложения, которые были приняты для участия в конкурсе, и определять победителя;
2) принимать решения по улучшению конкурсных предложений участниками конкурса в случае относительного равенства поданных ими конкурсных предложений;
3) определять победителя конкурса;
4) признать конкурс несостоявшимся в случае участия единственного заявителя и снять объект с конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования или назначать повторный конкурс;
5) запрашивать у участников конкурса разъяснения в связи с их конкурсными предложениями с тем, чтобы облегчить рассмотрение, оценку и сопоставление конкурсных предложений;
6) вносить предложения в Правительство Республики Казахстан по совершенствованию процедуры предоставления права недропользования в Республике Казахстан;

7) мемлекеттiк органдардан, ұйымдардан, өзге тұлғалардан қажеттi ақпаратты сұратуға;
8) мәжiлiстерде комиссия мүшелерiн, мемлекеттiк органдардың, ұйымдардың жауапты өкілдерiн, өзге де тұлғаларды тыңдауға;
9) комиссияның құрамын өзгерту туралы ұсыныстар енгiзуге;
10) конкурстық ұсыныс Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108 қаулысымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын берудің тәртiбiнiң ережелерi сақталмай берілген жағдайда оны қарамауға;
11) қажет болған кезде тиiстi салалардағы мамандардың iшiнен сарапшыларды тартуға;
12) заңнамада көзделген тәртiппен жер қойнауын пайдалану құқығын алуға өтiнiш берушiнi конкурста жеңімпаз деп тану туралы бұрын қабылданған шешiмнiң күшiн жоюға;
13) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға.
5. Комиссия қызметiнiң тоқтатылуы
23. Комиссия Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң шешiмi негiзiнде өз қызметін тоқтатады.
1-қосымша
Мәжілісте болмаған комиссия мүшелеріне берілетін
конкурстық ұсыныстар мен дауыс беру парақтарын тіркеу
және комиссия мүшелерінің толтырылған дауыс беру
парақтарын тапсыруын тіркеу журналы
------------------------------------------------------------------
Р/с!Жер қойнауын!Конкурстық!Комиссия !Комиссия  !Комиссия !Комиссия
N !пайдалану   !ұсыныс    !мүшесінің!мүшесінің !мүшесінің!хатшысы.
!объектісінің!берген    !аты-жөні !конкурстық!дауыс    !ның тол.
!атауы       !өтініш    !         !ұсынысты  !беру     !тырылған
!            !беруші    !         !алғандағы !парағын  !дауыс
!            !          !         !қолы      !алғандағы!беру па.
!            !          !         !          !қолы     !рағын
!            !          !         !          !         !алғандағы
!            !          !         !          !         !қолы
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
-------------------------------------------------------------------
2-қосымша
Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану
құқығын алуға конкурстық ұсыныстар
салынған пакеттерді ашу
ХАТТАМАСЫ
Астана қ.                        200__ жылғы "___"_________
Конкурстық комиссия мынадай құрамда
_______________________________________
(комиссия мүшесінің аты-жөні, лауазымы)
_______________________________________
(комиссия мүшесінің аты-жөні, лауазымы)
_______________________________________
(комиссия мүшесінің аты-жөні, лауазымы)
_______________________________________
(комиссия мүшесінің аты-жөні, лауазымы)
конкурстық ұсыныстар салынған пакеттерді ашу рәсімін жүргізді.
І. Конкурстық ұсыныстарды мынадай өтініш берушілер ұсынды:

7) запрашивать необходимую информацию у государственных органов, организаций, иных лиц;
8) заслушивать на заседаниях членов комиссии, ответственных представителей государственных органов, организаций, иных лиц;
9) вносить предложения об изменении состава комиссии;
10) отклонить конкурсное предложение в случае представления его с нарушениями положений Правил предоставления права недропользования в Республике Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 108;
11) привлекать при необходимости экспертов из числа специалистов в соответствующих областях;
12) отменить ранее принятое решение о признании заявителя на получение права недропользования победителем в конкурсе в порядке, предусмотренном законодательством;
13) осуществлять иные права, предусмотренные действующим законодательством Республики Казахстан.
5. Прекращение деятельности комиссии
23. Комиссия прекращает свою деятельность на основании решения Правительства Республики Казахстан.
Приложение 1
Журнал регистрации конкурсных предложений и листов
голосования, передаваемых отсутствующим на заседании
членам комиссии, и регистрации сдачи членами комиссии
заполненных листов голосования
-------------------------------------------------------------------
N  !Наименование!Заявитель,!Ф.И.О. !Подпись  !Подпись  !Подпись
п/п!  объекта   !предста-  !члена  !члена ко-!члена ко-!секретаря
!недропользо-!вивший    !комис- !миссии в !миссии в !комиссии в
!вания       !конкурсное!сии    !получении!получении!получении
!            !предложе- !       !конкурс- !листа го-!заполнен-
!            !ние       !       !ного     !лосования!ного листа
!            !          !       !предложе-!         !голосования
!            !          !       !ния      !         !
-------------------------------------------------------------------
Приложение 2
Протокол
вскрытия пакетов с конкурсными предложениями
на получение права недропользования
в Республике Казахстан
г. Астана                                        "_"_____200_ года
Конкурсная комиссия в составе
__________________________________
(Ф.И.О., должность члена комиссии)
__________________________________
(Ф.И.О., должность члена комиссии)
__________________________________
(Ф.И.О., должность члена комиссии)
__________________________________
(Ф.И.О., должность члена комиссии)
произвела процедуру вскрытия пакетов с конкурсными предложениями.
I. Конкурсные предложения представлены следующими заявителями:

1. Мына объект бойынша _____________________________________
(жер қойнауын пайдалану объектісінің атауы)
1) _________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
2) _________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
3) _________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
2. Мына объект бойынша _____________________________________
(жер қойнауын пайдалану объектісінің атауы)
1) _________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
2) _________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
3) _________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)

1. По объекту _______________________________________________
(наименование объекта недропользования)
1) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
2) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
3) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
2. По объекту _______________________________________________
(наименование объекта недропользования)
1) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
2) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
3) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)

3. Мына объект бойынша _____________________________________
(жер қойнауын пайдалану объектісінің атауы)
1) _________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
2) _________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
3) _________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
ІІ. Конкурстық ұсыныстар мен дауыс беру парақтарын қатысып отырған комиссия мүшелері алды.
ІІІ. Комиссияның ___________________________________________
______________________________________________________ қатыспаған
(комиссияның қатыспаған мүшелерінің аты-жөні, лауазымы)
мүшелері үшін 1-тармақта көрсетілген конкурстық ұсыныстар салынған пакеттер комиссия хатшысына берілді.
Төраға                        ______________
комиссия мүшелері             ______________
______________
3-қосымша
Дауыс беру парағы
------------------------------------------------------------------
Р/с! Жер қойнауы учаскесінің (блогының)! Конкурсқа қатысушы
N ! атауы, жер қойнауын пайдалану     ! жеңімпаздың атауы
! құқығының түрі, пайдалы қазба түрі!
------------------------------------------------------------------
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
------------------------------------------------------------------
_________________    ________________________________________
(қолы, күні)      (конкурстық комиссия мүшесінің аты-жөні)
Комиссия мүшесі конкурсқа қатысушы жеңімпаздың атауы бағанына өзі дауыс беретін өтініш берушінің атауын өз қолымен жазады.
4-қосымша
Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану
құқығын алуға инвестициялық бағдарламардың конкурстарын
өткiзу жөніндегі комиссия мәжілісінің
ХАТТАМАСЫ
Астана қ.                                  200_ жылғы "___"______
Қатысқандар:
_____________________________________________
(комиссия мүшелерiнің аты-жөнi және лауазымы)
_____________________________________________
_____________________________________________
Күн тәртiбi:

3. По объекту________________________________________________
(наименование объекта недропользования)
1) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
2) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
3) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
II. Конкурсные предложения и листы голосования получены присутствовавшими членами комиссии.
III. Пакеты с конкурсными предложениями, указанные в пункте I, для отсутствующих членов комиссии __________________________
_______________________________________________________________
(Ф.И.О., должность отсутствующих членов комиссии)
переданы секретарю комиссии.
Председатель      ____________
члены комиссии:   ____________
____________
Приложение 3
Лист голосования
-------------------------------------------------------------------
N  ! Наименование участка недр ! Наименование участника конкурса -
п/п!(блока), вид права недро-  ! победителя
!пользования, вид полезного !
!ископаемого                !
-------------------------------------------------------------------
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
-------------------------------------------------------------------
_________________    ____________________________________
(подпись, дата)      (Ф.И.О. члена конкурсной комиссии)
Член комиссии собственноручно вписывает в графе наименование участника конкурса - победителя наименование заявителя, за которого он отдает свой голос.
Приложение 4
Протокол
заседания комиссии по проведению конкурсов
инвестиционных программ на получение права
недропользования в Республике Казахстан
г. Астана                N __                  "__" ____ 200_ года
Присутствовали:
____________________________________
(Ф.И.О. и должность членов комиссии)
____________________________________
____________________________________
____________________________________
Повестка дня:

1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 200_ ж. "___"______ N __ қаулысына сәйкес өткiзiлiп отырған Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалар конкурсының жеңiмпаздарын анықтау.
2. Бiрінші мәселе бойынша мыналар сөз сөйледi _____________
Конкурсқа қойылған жер қойнауын пайдалану объектiлерi жөнiндегi берiлген конкурстық ұсыныстар бойынша қараудың, талқылаудың және комиссия мүшелерiнiң дауыс беру қорытындыларының (қоса берiледi) негiзiнде комиссия ШЕШIМ қабылдады:
1. Мына объектiлер бойынша Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалар конкурсының жеңiмпазы белгiленсiн:
1)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(объектінің атауы)
__________________________________________________________________
(жеңiмпаздың атауы)
Жеңiмпаздың конкурстық ұсынысы қоса берiледi.
2)
__________________________________________________________________
(объектінің атауы)
__________________________________________________________________
(жеңiмпаздың атауы)
Жеңiмпаздың конкурстық ұсынысы қоса берiледi.
3)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(объектiнiң атауы)
__________________________________________________________________
(жеңiмпаздың атауы)
2. Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi ресми баспасөз органында конкурстың қорытындыларын жарияласын.
3. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi ________ тармақтың _________ тармақшасында анықталған конкурстың жеңiмпаздарымен белгіленген тәртiппен
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
________________________________________________ арналған
(пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге,
бiрлескен барлау мен өндiруге)
келiсiм-шарт жасассын.
4. Мына объектiлер бойынша конкурс жеңiмпаздарының аралық тізiмi анықталсын:
1) ________________________________________________________
__________________________________________________________________
(объектiнiң атауы)
__________________________________________________________________
(аралық жеңiмпаздардың атауы (қысқа тiзiм)
2)
5. _______ тармақтың _________ тармақшасында белгiленген конкурстың аралық жеңiмпаздарынан конкурстық ұсынысқа қатысты қосымша ақпарат сұратылсын.
6. _______ тармақтың _________ тармақшасында баяндалған объектiлер бойынша конкурстың түпкiлiктi жеңiмпаздары комиссияның 200_ жылғы "___"_______ мәжiлiсiнде анықталсын.

1. Определение победителей конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования в Республике Казахстан, проводимого в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от "_" ______ 200 _ г. N __,
2.
По первому вопросу выступили __________
На основании рассмотрения, обсуждения и итогов голосования членов комиссии (прилагаются) по представленным конкурсным предложениям по объектам недропользования, выставленным на конкурс, комиссия приняла решение:
1. Определить победителями конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования в Республике Казахстан по объектам:
1)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(наименование победителя)
Конкурсное предложение победителя прилагается.
2)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(наименование победителя)
Конкурсное предложение победителя прилагается.
3)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(наименование победителя)
2. Министерству энергетики и минеральных ресурсов опубликовать в официальном печатном органе итоги конкурса.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном порядке заключить контракт на
___________________________________________________________________
(разведку, добычу, совмещенную разведку и добычу полезных
ископаемых)
с победителями конкурса, определенными в подпунктах ____ пункта___.
4. Определить промежуточный список победителей конкурса по объектам:
1) __________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(наименование промежуточных победителей (короткий список)
2)
5. Запросить у промежуточных победителей конкурса, определенных в подпунктах ____ пункта ___, дополнительную информацию, относящуюся к конкурсному предложению.
6. Окончательных победителей конкурса по объектам, изложенным в подпунктах _____ пункта ___, определить на заседании комиссии "__" ______ 200 _ года.

7. Мына объектiлер бойынша конкурс өткiзiлмедi деп танылсын:
1)
__________________________________________________________________
(объектiнiң атауы)
__________________________________________________________________
(негiз)
2)
8. Мына объектiлер конкурстан алынсын:
1) ________________________________________________________
__________________________________________________________________
(объектiнiң атауы)
__________________________________________________________________
(негіз)
2)
9. Мына объектiлер бойынша қайталама конкурс тағайындалсын:
1) ________________________________________________________
__________________________________________________________________
(объектiнiң атауы)
__________________________________________________________________
(негіз)
2)
10. Құзыретті органға бiр ғана өтінiш берушi болуына орай
__________________________________________________________________
(өтiнiш берушiнiң атауы)
келiссөздер негiзiнде және өтiнiш берушi конкурстық ұсыныста жасаған ұсынысына қарағанда Қазақстан Республикасы үшiн пайдалылығы кем емес шарттарда ______________________________________________
(объектінiң атауы)
арналған келiсiм-шарт жасасу ұсынылсын.
11. Комиссия _______________________________________________
(өтiнiш берушiнiң атауы)
_______________________________________ объект бойынша қосымша
(объектінің атауы)
___________________________ сұратуды шешті.
(ақпарат)
Комиссия төрағасы          _____________
Комиссия мүшелерi          _____________

7. Признать конкурс несостоявшимся по следующим объектам:
1)
___________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(основания)
2)
8. Снять с конкурса следующие объекты:
1) __________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(основания)
2)
9. Назначить повторный конкурс на следующие объекты:
1) __________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(основания)
2)
10. Рекомендовать компетентному органу, в виду наличия одного заявителя, заключить с ____________________________________________
(наименование заявителя)
контракт на _______________________________________________________
(наименование объекта)
на основе переговоров и на условиях не менее выгодных для Республики Казахстан, чем было предложено заявителем в конкурсном предложении.
11. Комиссия решила запросить у _____________________________
(наименование заявителя)
дополнительно ________________ по объекту ________________________.
(информация)               (наименование объекта)
Председатель комиссии                  ________
Члены комиссии                         ________
_______________
_______________
_____________________________________