Қазақстан Pecпубликасы Үкiметінің 1997 жылғы 2 қазандағы N 1402 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 12 мамырдағы N 439 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 24 шілдедегі N 735 қаулысымен. ~P030735
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөніндегi қызметті лицензиялау туралы ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1997 жылғы 2 қазандағы N 1402 қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1997 ж., N 45, 413-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
жоғарыда аталған қаулымен бекiтiлген Зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөніндегi қызметтi лицензиялау туралы ережеде:
кiрiспесi мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы Ереже Қазақстан Республикасындағы жинақтаушы зейнетақы қорларының зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi лицензиялау мен бақылаудың тәртiбiн белгiлейдi және осы қызметтi жүзеге асыруға бiлiктiлiк талаптарын айқындайды.";
1-тармақта:
"зейнетақы активтерiн және Мемлекеттiк жинақтаушы зейнетақы қорын басқару жөнiндегi компаниялардың" деген сөздер "зейнетақы активтерiн инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың және зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөніндегi қызметтi дербес жүзеге асыратын жинақтаушы зейнетақы қорларының" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ алынып тасталсын;
5-тармақта:
б) тармақшасы "тiркеу" деген сөзден кейiн "(қайта тiркеу)" деген сөздермен толықтырылсын;
д) тармақшасы "құрылтайшыларға" деген сөзден кейiн "(акционерлерге)" деген сөзбен толықтырылсын;
6-тармақ алынып тасталсын;
7-тармақтағы "бухгалтерлiк" деген сөз "қаржылық" деген сөзбен ауыстырылсын;
27-тармақта:
мынадай мазмұндағы а-1) және а-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"а-1) Қазақстан Республикасы заңнамасында айқындалған жарғылық капиталдың ең төменгi мөлшеріне, оның қалыптасу тәртiбiне және құрамына қойылатын талаптардың сақталуы;
а-2) Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған меншiк капиталының қалыптасу тәртiбіне қойылатын талаптардың сақталуы;".
б) тармақшасындағы "делдалдық кеңселермен, зейнетақы қорларымен, Орталық депозитариймен және кастодиан банктермен өзара iс-қимылды қамтамасыз ететiн" деген сөздер "зейнетақы активтерiн инвестициялық басқару жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруды қамтамасыз ететін" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы ресми түрде жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1997 года N 1402
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 мая 2003 года N 439. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2003 года N 735 (P030735).
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.07.2003 № 735.
В соответствии с Законом Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 октября 1997 года N 1402 "Об утверждении Положения о лицензировании деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами" (САПП Республики Казахстан, 1997 г., N 45, ст. 413) следующие изменения и дополнения:
в Положении о лицензировании деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами, утвержденном вышеназванным постановлением:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"Настоящее Положение устанавливает порядок лицензирования и контроля деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами накопительных пенсионных фондов в Республике Казахстан и определяет квалификационные требования для осуществления данной деятельности.";
в пункте 1:
слова "компаний по управлению пенсионными активами и Государственным накопительным пенсионным фондом" заменить словами "организаций, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, и накопительных пенсионных фондов, самостоятельно осуществляющих деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами";
пункт 2 исключить;
в пункте 5:
подпункт б) после слова "регистрации" дополнить словом "(перерегистрации)";
подпункт д) после слова "учредителям" дополнить словом "(акционерам)";
пункт 6 исключить;
в пункте 7 слово "бухгалтерскую" заменить словом "финансовую";
в пункте 27:
дополнить подпунктами а-1 и а-2) следующего содержания:
"а-1) соблюдение требований к минимальному размеру уставного капитала, порядку его формирования и составу, определенных законодательством Республики Казахстан;
а-2) соблюдение требований к порядку формирования собственного капитала, определенных законодательством Республики Казахстан;";
в подпункте б) слова "обеспечивающего взаимодействие с брокерскими конторами, пенсионными фондами, Центральным депозитарием и банками-кастодианами" заменить словами "обеспечивающих осуществление деятельности по инвестиционному управлению пенсионными активами".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня его официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан