Қазақстан Республикасы Yкiметінiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу және кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 мамырдағы N 462 Қаулысы
Қолданыстағы бағдарламаларды заңнамаға сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
2. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "2001-2005 жылдарға арналған Республикалық "Сапа" бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 2 мамырдағы N 590  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 16, 209-құжат);
2) "Тоқтап тұрған кәсiпорындарды және тиiмдiлiгi шамалы өндiрiстердi саралаудың, кейiннен оларды белгiленген тәртiппен шағын кәсiпкерлiк субъектiлерiне берудiң 2001-2005 жылдарға арналған салалық бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 17 шiлдедегi N 969  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 26, 330-құжат);
3) "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 17 шiлдедегi N 969 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 5 тамыздағы N 876  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2002 ж., N 26, 283-құжат).
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 462 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзілетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. "Қазақстан Республикасының машина жасау кешенiн дамытудың 2000-2003 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 5 қыркүйектегi N 1347  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 38-39, 450-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтілген Қазақстан Республикасының машина жасау кешенiн дамытудың 2000-2003 жылдарға арналған Бағдарламасында:
3-бөлiмнен басқа, мәтiндегi "Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi", "Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң", "Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiне" деген сөздер "Индустрия және сауда министрлiгi", "Индустрия және сауда министрлiгiнiң", "Индустрия және сауда министрлiгiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
Бағдарламаның паспортында:
"Негiзгi әзiрлеушiлер" деген үшiншi абзацтағы "Қазақстан Республикасы Экономика министрлiгiнiң" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қаржыландыру көздерi" деген жетiншi абзац мынадай мазмұндағы редакцияда жазылсын:
"Қаржыландыру көлемi мен көздерi.

О внесении изменений и дополнений и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 462
В целях приведения действующих программ в соответствие с законодательством Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Признать утратившими силу:
1)  постановление Правительства Республики Казахстан от 2 мая 2001 года N 590 "О Республиканской программе "Качество" на 2001-2005 годы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 16, ст. 209);
2)  постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2001 года N 969 "Об утверждении Отраслевой программы сегментации простаивающих предприятий и малоэффективных производств и последующей передачи их в установленном порядке субъектам малого предпринимательства на 2001-2005 годы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 26, ст. 330);
3)  постановление Правительства Республики Казахстан от 5 августа 2002 года N 876 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июля 2001 года N 969" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 26, ст.283).
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 мая 2003 года N 462
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые
решения Правительства Республики Казахстан
1. В  постановление Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2000 года N 1347 "Об утверждении Программы развития машиностроительного комплекса Республики Казахстан на 2000-2003 годы" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 38-39, ст.450):
в Программе развития машиностроительного комплекса Республики Казахстан на 2000-2003 годы, утвержденной указанным постановлением:
в тексте, кроме раздела 3, слова "Министерство энергетики, индустрии и торговли", "Министерства энергетики, индустрии и торговли" заменить словами "Министерство индустрии и торговли", "Министерства индустрии и торговли";
в паспорте Программы:
в абзаце третьем "Основные разработчики" слова "Министерства экономики Республики Казахстан" заменить словами "Министерства экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан";
абзац седьмой "Источники финансирования" изложить в редакции следующего содержания:
"Объемы и источники финансирования.

Бағдарламаны iске асыруға арналған қаржылық шығындар республикалық бюджет есебiнен көзделедi, жыл сайынғы көлем тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджеттi қалыптастыру кезiнде нақтыланады және 2001-2003 жылдарға 8 344 мың теңгенi құрайды, оның iшіндe жылдар бойынша: 2001 жылға - 3 000 мың теңге, 2002 жылға - 5 344 мың теңге.";
Бағдарлама мынадай мазмұндағы 6-1-бөлiммен толықтырылсын:
"6-1. Қаржыландырудың қажеттi көлемi мен көздерi.
Бағдарламаны қаржыландыру технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулерге арналған республикалық бюджетте көзделетiн қаражат есебiнен және шегiнде жүзеге асырылады. Бағдарламаны 2001-2003 жылдарға арналған республикалық бюджеттен қаржыландырудың қажеттi көлемi 8 344 мың теңгенi құрайды, оның iшiнде жылдар бойынша: 2001 жылға - 3 000 мың теңге, 2002 жылға - 5 344 мың теңге, 2003 жылға - 0. Жыл сайынғы көлем тиiстi бюджеттiк бағдарлама бойынша республикалық бюджетте көзделетiн көлемге сәйкес нақтыланады.";
"Қазақстан Республикасының машина жасау кешенiн дамытудың 2000-2003 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шараларының жоспары" деген 7-бөлiм осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелер үшiн радиоэлектрондық аспаптар мен құралдарды әзiрлеу, жасау және дамыту" 2001-2005 жылдарға арналған республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламаны бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 1956  қаулысына :
көрсетілген қаулымен бекiтілген "Ақпараттық-телекоммуникациялық жүйелер үшiн радиоэлектрондық аспаптар мен құралдарды әзiрлеу, жасау және дамыту" 2001-2005 жылдарға арналған республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламада:
Бағдарламаның төлқұжатында:
"Қаржыландыру көлемi мен көздерi" деген тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қаржыландыру көлемi мен көздерi
Бағдарламаны қаржыландыру технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулерге арналған республикалық бюджетте көзделетiн қаражат есебiнен және шегiнде жүзеге асырылады. Бағдарламаны 2001-2005 жылдарға арналған бюджеттен қаржыландырудың қажеттi көлемi 690,0 миллион теңгенi құрайды, оның iшiнде жылдар бойынша: 2001 жылға - 130 млн. теңге; 2002 жылға - 140 млн. теңге; 2003 жылға - 140 млн. теңге; 2004 жылға - 140 млн. теңге; 2005 жылға - 140 млн. теңге.
Жыл сайынғы көлем тиiстi бюджеттiк бағдарлама бойынша республикалық бюджетте көзделетiн көлемге сәйкес нақтыланады.
Бағдарламаны iске асыру үшiн қосымша тартылатын бюджеттен тыс қаражаттың жоспарланатын көлемi шамамен 2,0 млрд. теңгенi құрайды.
Мемлекеттiк тапсырысшы-Бағдарламаның әкiмшiсi - Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi.";
"Қажеттi ресурстар және оларды қаржыландыру көздерi" деген 6-бөлiмде:
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:

Финансовые затраты на реализацию Программы предусматриваются за счет республиканского бюджета, ежегодные объемы уточняются при формировании республиканского бюджета на соответствующий финансовый год и составляют на 2001-2003 годы 8 344 тысяч тенге, в том числе по годам: 2001 год - 3 000 тысяч тенге, 2002 год - 5 344 тысяч тенге.";
Программу дополнить разделом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Необходимые объемы и источники финансирования.
Финансирование Программы осуществляется за счет и в пределах средств, предусматриваемых в республиканском бюджете на прикладные научные исследования технологического характера. Необходимый объем финансирования Программы из республиканского бюджета на 2001-2003 годы составляет 8 344 тысяч тенге, в том числе по годам: 2001 год - 3 000 тысяч тенге, 2002 год - 5 344 тысяч тенге, 2003 год - 0. Ежегодные объемы уточняются в соответствии с объемами, предусматриваемыми в республиканском бюджете по соответствующей бюджетной программе.";
раздел 7 "План мероприятий по реализации Программы развития машиностроительного комплекса Республики Казахстан на 2000-2003 годы" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. В  постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1956 "Об утверждении Республиканской целевой научно-технической программы "Разработка, создание и развитие радиоэлектронных приборов и средств для информационно-телекоммуникационных систем" на 2001-2005 годы":
в Республиканской целевой научно-технической программе "Разработка, создание и развитие радиоэлектронных приборов и средств для информационно-телекоммуникационных систем" на 2001-2005 годы", утвержденной указанным постановлением:
в паспорте Программы:
абзац девятый "Объемы и источники финансирования" изложить в следующей редакции:
"Объемы и источники финансирования
Финансирование Программы осуществляется за счет и в пределах средств, предусматриваемых в республиканском бюджете на прикладные научные исследования технологического характера. Необходимый объем финансирования Программы из бюджета на 2001-2005 годы составляет 690,0 миллионов тенге, в том числе по годам: 2001 год - 130 млн. тенге; 2002 год - 140 млн. тенге; 2003 год - 140 млн. тенге; 2004 год - 140 млн. тенге; 2005 год - 140 млн. тенге. Ежегодные объемы уточняются в соответствии с объемами, предусматриваемыми в республиканском бюджете по соответствующей бюджетной программе.
Планируемые объемы дополнительно привлекаемых для реализации Программы внебюджетных средств составят около 2,0 млрд. тенге.
Государственный заказчик-администратор Программы - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан.";
в разделе 6 "Необходимые ресурсы и источники их финансирования":
абзац второй изложить в следующей редакции:

"Бағдарламаны қаржыландыру технологиялық сипаттағы қолданбалы ғылыми зерттеулер үшiн республикалық бюджетте Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне көзделетiн бюджет қаражаты есебiнен және шегiнде жүзеге асырылады. 5 жылға арналған Бағдарламаны (2001-2005 жылдар) iске асыруға 690,0 миллион теңге бюджет қаражаты қажет болады, оның iшiнде жылдар бойынша 2001 жылға - 130 млн. теңге; 2002 жылға - 140 млн. теңге; 2003 жылға - 140 млн. теңге; 2004 жылға - 140 млн. теңге; 2005 жылға - 140 млн. теңге. Жыл сайынғы көлем тиiстi бюджеттiк бағдарлама бойынша республикалық бюджетте көзделетiн көлемге сәйкес нақтыланады.";
үшiншi абзацтағы "Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң" деген сөздер "Индустрия және сауда министрлiгiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 8-бөлiм осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3.  Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.23  N 381 Қаулысымен.
4. "Қазақстан Республикасы тау-кен-металлургия кешенiнiң 1999-2003 жылдары тұрақты қызметi мен стратегиялық басымдықтарының дамуын ғылыми-техникалық қамтамасыз ету" республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламасының негiзгi тапсырмалары мен көрсеткiштерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 8 қаңтардағы N 15  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 1, 5-құжат):
2-тармақта:
"Ғылым министрлігі - Ғылым академиясы" деген сөздер "Бiлiм және ғылым министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Энергетика" деген сөз алынып тасталсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген "Қазақстан Республикасы тау-кен-металлургия кешенiнiң 1999-2003 жылдары тұрақты жұмыс icтeуі мен стратегиялық басымдықтарының дамуын ғылыми-техникалық қамтамасыз ету" республикалық нысаналы ғылыми-техникалық бағдарламасының негізгі тапсырмалары мен көрсеткiштерiнде":
1 "Қазақстан Республикасы тау-кен-металлургия кешенiнiң жер қойнауын пайдалану процестерiн стратегиялық басқаруды ұйымдастыруды ғылыми-әдістемелiк және нормативтiк қамтамасыз ету", 2 "Түстi және қара металлургияның бәсекеге қабiлетi бар өнiм шығаруды қамтамасыз ететiн руда және техногендiк шикiзатты кешендi пайдалану үшiн ресурс және энергия үнемдейтiн экологиялық жағынан таза технологиялар мен жабдықтар жасау және оларды iске асыру", 3 "Экология және табиғи ресурстар 2030" мемлекеттiк стратегиясын дамыту үшiн тау-кен-металлургия кешенiнiң жұмыс iстеуiнiң экологиялық қауiпсiздiгiн арттыру" деген кiшi бағдарламалар мынадай мазмұндағы 4 және 5 бағандармен толықтырылсын:
"_______________________________________________________

"Финансирование Программы осуществляется за счет и в пределах бюджетных средств, предусматриваемых в республиканском бюджете на прикладные научные исследования технологического характера Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан. На реализацию Программы на 5 лет (2001-2005 годы) потребуется 690,0 миллионов тенге бюджетных средств, в том числе по годам: 2001 год - 130 млн. тенге; 2002 год - 140 млн. тенге; 2003 год - 140 млн. тенге; 2004 год - 140 млн. тенге; 2005 год - 140 млн. тенге. Ежегодные объемы уточняются в соответствии с объемами, предусматриваемыми в республиканском бюджете по соответствующей бюджетной программе.";
в абзаце третьем слова "Министерства энергетики и минеральных ресурсов" заменить словами "Министерства индустрии и торговли";
раздел 8 "План мероприятий по реализации Программы" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3.  (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 23.04.2008  N 381 ) .
4. В  постановление Правительства Республики Казахстан от 8 января 1999 года N 15 "Об утверждении основных заданий и показателей Республиканской целевой научно-технической программы "Научно-техническое обеспечение устойчивого функционирования и стратегических приоритетов развития горно-металлургического комплекса Республики Казахстан на 1999-2003 годы" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 1, ст. 5):
в пункте 2:
слова "науки-Академии наук" заменить словами "образования и науки";
слово "энергетики," исключить;
в "Основных заданиях и показателях Республиканской целевой научно-технической программы "Научно-техническое обеспечение устойчивого функционирования и стратегических приоритетов развития горно-металлургического комплекса Республики Казахстан на 1999-2003 годы", утвержденных указанным постановлением:
подпрограммы 1 "Научно-методическое и нормативное обеспечение организации стратегического управления процессами недропользования горно-металлургического комплекса Республики Казахстан", 2 "Создание и реализация ресурсно- и энергосберегающих, экологически чистых технологий и оборудования для комплексного использования рудного и техногенного сырья цветной и черной металлургии, обеспечивающих выпуск конкурентоспособной продукции" и 3 "Повышение экологической безопасности функционирования горно-металлургического комплекса в развитие Государственной стратегии "Экология и природные ресурсы 2030" дополнить графами 4 и 5 следующего содержания:
"------------------------------------------------------------------

4. 2003 жылға арналған       5. Қаржыландыру көзi
қаржыландыру көлемi,
мың теңге
1-кiшi бағдарлама бойынша      Республикалық бюджет
"90 000"
2-кiшi бағдарлама бойынша      Республикалық бюджет
"100 000"
3-кiшi бағдарлама бойынша      Республикалық бюджет
"10 000"
_______________________________________________________
5. <*>
Ескерту. 5-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің   2006.06.16. N  557 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2003 жылғы 20 мамырдағы
N 462 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 5 қыркүйектегі
N 1347 қаулысымен
бекітілген
7. Қазақстан Республикасының машина жасау кешенін дамытудың 2000-2003 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
__________________________________________________________________
Р/с!  Іс-шара         ! Аяқталу  !Орындауға  !Орын. !Болжа. !Қар.
N  !                  !  нысаны  !жауаптылар !далу  !нып    !жылан.
!                  !          !           !мерзі.!отырған!дыру
!                  !          !           !мі    !шығыс. !көзі
!                  !          !           !      !тар    !
__________________________________________________________________
1 !         2        !     3    !     4     !   5  !   6   !   7
__________________________________________________________________
1. Қолайлы экономикалық орта құру
__________________________________________________________________
1.  Кәсiпорындар ара-  Қазақстан   ЭИСМ, ҚарМ  2000     -      -
сында төлемсiздiк  Республика-             жылғы
дағдарысын, соның  сының                  қыркүйек
iшiнде борыштық    Үкіметіне
мiндеттемелер,     ұсыныс
бағалы қағаздар
рыногын қалыптас-
тыру есебiнен
шешудің шаралары
мен тетiгiн әзiрлеу
2.  Республикалық бюд-    Кредит-  ҚарМ, ӘдМ,  2000     -      -
жет қаражаты есебi-   терді    ЭИСМ        жылдың
нен бөлiнген кредит-  қайтару              ішінде
тер бойынша машина    және қайта
жасау кәсiпорындары-  құрылымдау
ның борыштарын оларды жөніндегі
Республикалық бюджет- ведомст-
тен берiлген кредит-  воаралық
тердi, сондай-ақ      комиссияның
Қазақстан Республи-   хаттамалық
касының мемлекеттiк   шешімдері
кепiлдiгi бар мемле-
кеттiк емес сыртқы
заемдар шеңберiнде
оқшауландырылған
қаражатты қайтару
және қайта құрылым-
дау жөнiндегi ведом-
ствоаралық комиссияда
алдын ала қарап,
қайта құрылымдауды
жүргiзу

4. Объем финансирования на    !  5. Источник финансирования
2003 год, тыс. тенге       !
-------------------------------------------------------------------
по 1 подпрограмме         !     Республиканский бюджет
"90 000"             !
-------------------------------------------------------------------
по 2 подпрограмме         !     Республиканский бюджет
"100 000"            !
-------------------------------------------------------------------
по 3 подпрограмме         !     Республиканский бюджет
"10 000"             !
-------------------------------------------------------------------
5.  (Пункт 5 утратил силу постановлением Правительства РК от 16 июня 2006 года N  557 ).
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 20 мая 2003 года N 462
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 сентября 2000 г. N 1347
7. План мероприятий по реализации Программы развития
машиностроительного комплекса Республики Казахстан
на 2000-2003 годы
-------------------------------------------------------------------
N  !   Мероприятие    !  Форма   !Ответствен-!Срок  !Предпо-!Источ-
п/п!                  !завершения!ные за ис- !испол-!лагае- !ник
!                  !          !полнение   !нения !мые    !финан-
!                  !          !           !      !расходы!сиро-
!                  !          !           !      !       !вания
-------------------------------------------------------------------
1 !         2        !     3    !     4     !   5  !   6   !   7
-------------------------------------------------------------------
1. Создание благоприятной экономической среды
-------------------------------------------------------------------
1.  Разработать меры   Предложе-  МЭИТ, МФ    Сен-      -       -
и механизм         ние в                  тябрь
разрешения кризиса Прави-                 2000
неплатежей между   тельство               года
предприятиями, в   Республики
том числе за счет  Казахстан
формирования рынка
долговых
обязательств,
ценных бумаг
2.  Провести           Протоколь- МФ, МЮ,     В те-     -       -
реструктуризацию   ные реше-  МЭИТ        чение
долгов машино-     ния Межве-             2000
строительных       домствен-              года
предприятий по     ной комис-
кредитам, выде-    сии по
ленным за счет     возврату и
средств            реструкту-
республиканского   ризации
бюджета,           кредитов
предварительно
рассмотрев их на
Межведомственной
комиссии по
возврату и
реструктуризации
кредитов, выданных
из республикан-
ского бюджета, а
также средств,
отвлеченных из
республиканского
бюджета в рамках
негосударственных
внешних займов,
имеющих государст-
венные гарантии
Республики
Казахстан

3.  Машина жасауда қол-    Өндірістік  ИСМ, ҚарМ, 2000-    -    -
данылатын жинақтауыш-  кооперация  ӘдМ        2003
тардың, тораптардың    туралы                 жылдар
және көмекшi материал- үкіметаралық
дардың жеткiзiлімдерi  келісім
бойынша өндiрiстiк
кооперация туралы
үкiметаралық келiсiм
жасасу
__________________________________________________________________
2.  Мемлекеттiң қорғаныс және жұмылдыру қажеттіліктерін, сондай-ақ ұлттық компаниялардың мұқтаждарын қамтамасыз ету және отандық өнімді кемсіту фактілерін болдырмау
__________________________________________________________________
1.  Тендер өткiзу жөнiн-   Қазақстан   МСА       2000    -     -
дегi комиссияға сала-  Республика.           жылғы
лық министрліктердiң   сының                 қыркүйек
тұрақты өкiлдерiн      Үкіметіне
енгiзу арқылы рес-     ұсыныс
публикалық бюджеттен
қаржыландырылатын
мемлекеттiк сатып
алу бойынша тендер-
лердi жүргiзудi
бақылау жүйесiн
жетілдіру
__________________________________________________________________
3. Машина жасау өнімінің бәсекеге қабілеттілігін арттыру үшін өндірістерді сертификаттау мен сапаны бақылауды дамыту
__________________________________________________________________
1.  Қазақстан Республи-    Қазақстан   ЭИСМ      2000     -    -
касында стандарттау    Республика-           жылғы
және сертификаттау     сының                 желтоқсан
мәселелерi бойынша     Үкіметі
"Сапа" бағдарламасын   қаулысының
әзiрлеу                жобасы
2.  Машина жасау өндiрi-   Қазақстан    ИСМ      Тоқсан   -    -
сiнің стандарттары     Республика-           сайын
мен өнiмiнің сапасын   сының
бақылауды халықаралық  Үкіметіне
талаптарға сәйкес      есеп
келтiрудi қамтамасыз
ету
__________________________________________________________________
4. Кәсiпкерлерге машина жасау өндірістерінің жұмыс істеп тұрғандарын қалпына келтіруге және жаңасын ұйымдастыруға техникалық көмек көрсету
__________________________________________________________________
1. Iшкi және сыртқы рынок- Қазақстан    ЭИСМ     2000     -    -
тардың конъюнктурасын   Республика-           жылғы
зерттеудiң маркетингтiк сының                 қараша
орталықтарын құру және  Үкіметіне
кәсiпорындарға олардың  ұсыныс
тауарларын осы рыноктар-
ға жылжытуда қызметтер
көрceту тетiгiн әзiрлеу
2. Франчайзингтiк қызметтер Қазақстан    ЭИСМ, ЭМ 2000    -     -
көрсету рыногын, оның    Республика- "Эконо-   жылдың
аспектiлерi мен сыйым-   сының       микалық   ішінде
дылығын, сондай-ақ олар- Үкіметіне   зерттеу-
ды қолдану тетiктерiн    ұсыныс      лер
зерделеу                             институты"
РМК

3.  Заключить межпра-  Межправи-  МИТ, МФ,    2000-     -      -
вительственные     тельствен- МЮ          2003
соглашения о       ные согла-             годы
производственной   шения о
кооперации по пос- производ-
тавкам комплек-    ственной
тующих, узлов и    кооперации
вспомогательных
материалов, ис-
пользуемых в
машиностроении
-------------------------------------------------------------------
2. Обеспечение оборонных и мобилизационных потребностей
государства, а также нужд национальных компаний и
предотвращение фактов дискриминации отечественной
продукции
-------------------------------------------------------------------
1.  Усовершенствовать  Предложе-  АГЗ         Сен-      -       -
систему контроля   ние в                  тябрь
над проведением    Прави-                 2000
тендеров по        тельство               года
государственным    Республики
закупкам,          Казахстан
финансируемым из
республиканского
бюджета, посред-
ством введения
постоянных
представителей
отраслевых
министерств в
комиссии по
проведению
тендеров
-------------------------------------------------------------------
3. Развитие сертификации производства и контроля качества
для повышения конкурентоспособности продукции машиностроения
-------------------------------------------------------------------
1.  Разработать прог-  Проект     МЭИТ        Де-       -       -
рамму "Качество"   поста-                 кабрь
по вопросам        новления               2000
стандартизации и   Прави-                 года
сертификации в     тельства
Республике         Республики
Казахстан          Казахстан
2.  Обеспечить приве-  Отчет в    МИТ         Еже-      -       -
дение стандартов   Прави-                 квар-
производства и     тельство               тально
контроля качества  Республики
продукции          Казахстан
машиностроения в
соответствие с
международными
требованиями
-------------------------------------------------------------------
4. Техническая помощь предпринимателям в восстановлении
действующих и организации новых машиностроительных производств
-------------------------------------------------------------------
1.  Разработать        Предложе-  МЭИТ        Ноябрь    -       -
механизм создания  ние в                  2000
маркетинговых      Прави-                 года
центров изучения   тельство
конъюнктуры        Республики
внутреннего и      Казахстан
внешних рынков и
оказания услуг
предприятиям в
продвижении их
товаров на эти
рынки
2.  Изучить рынок      Предложе-  МЭИТ, МЭ,   В те-     -       -
франчайзинговых    ние в      РГП "Инсти- чение
услуг, его аспекты Прави-     тут эконо-  2000
и емкость, а также тельство   мических    года
механизмы их       Республики исследова-
применения         Казахстан  ний"

3. Жоғарғы технологиялық    Семинарлар  ЭИСМ,       2000    -    -
өнiм өндiрiсiнде фран-   өткізу      кәсіпкерлер жылдың
чайзингтi дамыту жөнiнде             одақтары    ішінде
кәсiпорындарға ұсынымдар,            мен қауым.
франчайзингтiк оқу-кон-              дастықтары
сультация орталығын құру             (келісім
жөнінде ұсыныстар дайын-             бойынша)
дау, Қазақстан рыногында
жұмыс iстеуге мүдделілiк
танытатын жетекшi фран-
чайзингтiк компанияларды
тарта отырып, франчайзинг
бойынша өңiрлiк семинарлар
өткiзу
4. "Астана-технопарк" көрме   Негізде-  ЭИСМ, Астана 2000   -    -
орталығының (Астана қаласы) мелік    қаласының    жылғы
базасында тұрақты жұмыс     шарт     әкімі,       қазан
iстейтiн ауыл шаруашылығы            "Астана-
техникасының көрмесiн құру           технопарк"
ААҚ (келісім
бойынша)
__________________________________________________________________
5. Қайтадан құрылатын және дамушы өндірістерді техникалық және технологиялық жарақтандыру
__________________________________________________________________
1.  Лизинг берушi лизингке    Жабдық-   ЭИСМ,       2001     -    -
беру үшiн сатып алуы      тардың    "Машина     жылғы
мүмкiн машина жасау       тізбесі   жасауды     қаңтар
жабдықтарының, оның                 болжамдау
iшiнде республика кә-               жөніндегі
сiпорындарында пайда-               ғылыми-
ланылмайтынын және бар              зерттеу
тізбесiн анықтау                    орталығы"
РМҚК
__________________________________________________________________
6. Бағдарламаны ғылыми-техникалық қамтамасыз ету
__________________________________________________________________
1. "Машина жасаудың және     Қазақстан  ЭИСМ, АШМ,  2000     -    -
тиiмдiлiгi жоғары         Республика- ККМ        жылғы
машиналар мен жабдық-     сының                 желтоқсан
тарды құрудың 2001-2005   Үкіметі
жылдарға арналған ғылыми- қаулысының
техникалық проблемалары"  жобасы
республикалық мақсатты
ғылыми-техникалық бағдар-
ламаны әзiрлеу
__________________________________________________________________
7. Инвестициялар және қосымша қаржы қаражатын тарту үшін жағдайлар жасау
__________________________________________________________________
1. Инвестицияларды сақтан-   Қазақстан   ЭМ, ЭИСМ,   2000     -   -
дыру экономиканың нақты   Республика- Инвестиция- жылғы
секторының жобаларына     сының       лар         желтоқсан
кредит беру жөнiнде       Үкіметіне   жөніндегі
бiрiншi кезекте, қаржы-   ұсыныс      агенттігі
лық лизингтi пайдаланып
франчайзинг қағидатында
жабдықтар мен технология-
лар жеткiзiлiмi нысанында
ұйымдастыру сызбасын
әзiрлеу
__________________________________________________________________

3.  Подготовить        Проведение МЭИТ, союзы В те-     -       -
рекомендации       семинаров  и ассоциа-  чение
предприятиям по               ции пред-   2000
развитию                      принимате-  года
франчайзинга в                лей (по
производстве                  согласова-
высокотехнологич-             нию)
ной продукции,
предложения по
созданию франчай-
зингового учебно-
консультационного
центра, провести
региональные
семинары по фран-
чайзингу с прив-
лечением ведущих
франчайзинговых
компаний, прояв-
ляющих интерес к
работе на казах-
станском рынке
4.  Создать на базе    Рамочный   МЭИТ, аким  Ок-       -       -
выставочного       договор    г. Астаны,  тябрь
центра "Астана-               ОАО "Аста-  2000
технопарк"                    на-Техно-   года
(г. Астана)                   парк" (по
постоянно дейст-              согласова-
вующую выставку               нию)
сельскохозяйствен-
ной техники
-------------------------------------------------------------------
5. Техническое и технологическое оснащение вновь
создаваемых и развивающихся производств
-------------------------------------------------------------------
1.  Определить пере-   Перечень   МЭИТ, РГКП  Январь    -       -
чень машинострои-  оборудова- "Научно-    2001
тельного оборудо-  ния        исследова-  года
вания, в том числе            тельский
не используемого и            центр по
имеющегося на                 прогнози-
предприятиях                  рованию
республики, кото-             машино-
рое может быть                строения"
приобретено
лизингодателем для
предоставления в
лизинг
-------------------------------------------------------------------
6. Научно-техническое обеспечение программы
-------------------------------------------------------------------
1.  Разработать        Проект     МЭИТ, МСХ,  Де-       -       -
республиканскую    постанов-  МТК         кабрь
целевую научно-    ления                  2000
техническую прог-  Прави-                 года
рамму "Научно-     тельства
технические проб-  Республики
лемы машинострое-  Казахстан
ния и создания
высокоэффективных
машин и оборудова-
ния на 2001-2005
годы"
-------------------------------------------------------------------
7. Создание условий для привлечения инвестиций
и дополнительных финансовых средств
-------------------------------------------------------------------
1.  Разработать        Предложе-  МЭ, МЭИТ,  Де-        -       -
организационные    ние в      Агентство  кабрь
схемы по страхова- Прави-     по инвес-  2000
нию инвестиций и   тельство   тициям     года
кредитованию       Республики
проектов реального Казахстан
сектора экономики,
в первую очередь,
в форме поставок
оборудования и
технологий на
принципах франчай-
зинга с использо-
ванием финансового
лизинга
-------------------------------------------------------------------

5. Республикалық, об-   Қазақстан   Облыс-    2003-           Жергі-
лыстық маңызы бар     Республика- тардың,   2005            лікті-
қалалар мен аудан     сының       қалалар   жылдар          бюд-
орталықтарының бұрын  Үкіметіне   мен аудан-                жет
бекiтiлген бас жос-   жыл сайынғы дардың
парларын жаңартуды    ақпарат     әкімдері,
немесе жаңаларын                  ИСМ Құрылыс
әзiрлеудi немесе                  істері
бекітудi қамтамасыз               жөніндегі
ету                               комитеті
__________________________________________________________________
2. Күрделі құрылыс
__________________________________________________________________
6. Шетелдiк және отан-  Қазақстан   ҚРИА, ҚарМ, 2001 жылғы
дық инвесторлардың    Республи-   МКМ, ЭИСМ   4-тоқсан
тең құқықтарын көз-   касы
дейтiн "Инвестициялар Заңының
туралы" Қазақстан     жобасы
Pecпубликасы Заңының
жобасын әзiрлеу
7. Күрделі құрылыстағы  Қазақстан   МКМ, ҚарМ, 2001 жылғы
инвестициялық про-   Республи-   ҚРИА, ЭИСМ   2-тоқсан
цеске қатысушыларға  касының
салық салу жүйесiн   Үкіметіне
жетілдiру жөнiнде    ұсыныс
ұсыныстар дайындау
__________________________________________________________________
3. Тұрғын үй құрылысы
__________________________________________________________________
8. "Құрылыс жинақтары   Қазақстан   ЭИСМ, Ұлттық 2000 жылғы
туралы" Қазақстан    Республи-    банк        2-тоқсан
Республикасы Заңының касы
жобасын әзiрлеу      Заңының
жобасы
9. Қазақстан Республи-  Қазақстан   ЭИСМ, ЭМ,    2000 жылғы
касында тұрғын үй    Республи-   Ұлттық банк  4-тоқсан
құрылысын дамыту     касының     (келісім
және тұрғын үй       Үкіметі     бойынша)
қорын сақтау тұжы-   қаулысының
рымдамасын әзiрлеу   жобасы
10. Жергiлiктi бюджет-  Қазақстан   ЭИСМ, облыс-  2001 жылғы
тер есебiнен өңiрлер- Республи-   тардың, Астана 3-тоқсан
дегi тұрғын үй ғима-  касының     және Алматы
раттарын мемлекеттiк  Үкіметі     қалаларының
инспекциялауды        қаулысының  әкімдері
жүргiзу               жобасы
11. Ипотекалық тұрғын   Нормативтік Ұлттық банк   Тұрақты
үй кредит беру норма- құқықтық    (келісім
тивтiк құқықтық база- кесімдер    бойынша),
сын дамыту және жетiл-            ИСМ Құрылыс
дiру                              істері жө-
ніндегі
комитеті
12. Сейсмикалық қауiптi  Қазақстан  ЭИСМ,        2000 жылғы
өңiрлердегi ғимараттар Республи-  Қазқұрылыс-  4-тоқсан
мен құрылыстардың      касының    комитет
сейсмикалық төзiмдi-   Үкіметі
лiгiн арттыру жөнiнде  қаулысының
республикалық iс-ша-   жобасы
ралар жобасын дайындау
13. Жаппай құрылыс салу- Бұйрық    ЭИСМ,        2001 жылғы
дың алғашқы жылдарында           Қазқұрылыс-  3-тоқсан
салынған iрi панелдi             комитет
тұрғын үйлерді жаңғыр-
ту жөнінде үлгілiк
шешiмдермен ұсынымдар
әзiрлеу
__________________________________________________________________

5.  Обеспечить         Ежегодная  Акимы       2003-          Мест-
обновление ранее   информация областей,   2005           ный
утвержденных или   в Прави-   городов и   годы           бюджет
разработку и       тельство   районов,
утверждение новых  Республики Комитет по
генеральных планов Казахстан  делам
городов республи-             строитель-
канского, област-             ства МИТ
ного значений и
райцентров
-------------------------------------------------------------------
2. Капитальное строительство
-------------------------------------------------------------------
6.  Разработать проект Проект     АРКИ,       4 кв.
Закона Республики  Закона     Минфин,     2001
Казахстан "Об      Республики МГД, МЭИТ   года
инвестициях",      Казахстан
предусматривающий
равные права
иностранным и
отечественным
инвесторам
7.  Подготовить        Предложе-  МГД,        2 кв.
предложения по     ние Прави- Минфин,     2001
совершенствованию  тельству   АРКИ, МЭИТ  года
системы налого-    Республики
обложения участни- Казахстан
ков инвестицион-
ного процесса в
капитальном
строительстве
-------------------------------------------------------------------
3. Жилищное строительство
-------------------------------------------------------------------
8.  Разработать проект Проект     МЭИТ,       2 кв.
Закона Республики  Закона     Нацбанк     2000
Казахстан "О       Республики             года
строительных       Казахстан
сбережениях"
9.  Разработать        Проект     МЭИТ, Мин-  4 кв.
Концепцию развития постанов-  экономики,  2000
жилищного строи-   ления      Нацбанк (по года
тельства и сохра-  Прави-     согласова-
нения жилищного    тельства   нию)
фонда в Республике Республики
Казахстан          Казахстан
10. Ввести             Проект     МЭИТ, акимы 3 кв.
государственное    постанов-  областей,   2001
инспектирование    ления      городов     года
жилых зданий в     Прави-     Астаны и
регионах за счет   тельства   Алматы
местных бюджетов   Республики
Казахстан
11. Развивать и        Норматив-  Нацбанк (по Пос-
совершенствовать   ные        согласова-  тоянно
нормативную        правовые   нию), Коми-
правовую базу      акты       тет по де-
ипотечного жилищ-             лам строи-
ного кредитования             тельства
МИТ
12. Подготовить        Проект     МЭИТ, Каз-  4 кв.
республиканский    постанов-  стройкоми-  2000
план мероприятий   ления      тет         года
по повышению       Прави-
сейсмостойкости    тельства
зданий и сооруже-  Республики
ний в сейсмоопас-  Казахстан
ных регионах
13. Разработать        Приказ     МЭИТ, Каз-  3 кв.
типовые решения и             стройкоми-  2001
рекомендации по               тет         года
модернизации
крупнопанельных
жилых домов первых
лет массовой
застройки
-------------------------------------------------------------------

4. Құрылыстағы мердігерлік жұмыстар
__________________________________________________________________
14. Құрылыстағы лизингтi Қазақстан  ЭИСМ       2001 жылғы
дамыту жөнiнде ұсыныс- Республи-             3-тоқсан
тар әзiрлеу            касының
Үкіметіне
ұсыныс
15. Құрылыс-монтаж ұйым- Қазақстан  ИСМ Құрылыс Тұрақты
дары мен кәсiпорындар- Республи-  істері
ды халықаралық сапа    касының    жөніндегі
стандарттарына көшiру  Үкіметіне  комитеті
жөнiндегi жұмысты      жыл сайынғы
жалғастыру             ақпарат
16. Кәсіпорындарды ше-   Қаржыминнің Қаржымині, 2000 жылғы
телдік фирмалардың    бұйрығы     ЭИСМ       4-тоқсан
басқаруына беру
нәтижесінде жинақ-
талған құрылыс-мон-
таж ұйымдарының
дебиторлық берешегiн
кезең-кезеңiмен өтеу
кестесiн әзiрлеу
__________________________________________________________________
5. Құрылыс материалдарының өндірісі
__________________________________________________________________
17. Құрылыстың перспек-   Басым       ИСМ       Тұрақты
тивалы, өтемдi жоба-   республи-
ларын ipіктeу, құрылыс калық
материалдарын шығара-  инвестиция-
тын кәсiпорындарды     лық жобалар
жаңғырту және техни-   тізіміне
калық қайта жарақтан-  енгізу
дыру жөнiндегi жұмыс-  жөніндегі
ты ұйымдастыру         ұсыныс
18. Құрылыстағы инвес-    Қазақстан   ИСМ       Жыл сайын
тициялық жобаларды     Республи-
қаржыландырудың сыртқы касының
көздерiн iздестiру     Үкіметіне
мен тарту              жыл сайынғы
ақпарат
19. Сыртқы инвесторлармен Қазақстан   ИСМ       Жыл сайын
және кредиторлармен    Республи-
келiсiм-шарт жасау     касының
кезiнде қазақстандық   Үкіметіне
мердігерлік ұйымдар    ұсыныс
мен құрылыс материал-
дарын өндiрушілердің
мүдделерiн сақтау
20. Құрылыс тауарларын   Қазақстан   ИСМ      Жылына
әкелудi тарифтік     Республи-            1 реттен
және тарифтiк емес   касының              кем емес
реттеу шараларын     Үкіметіне
енгiзу жөнiнде       ұсыныстар
ұсыныстар әзiрлеу
21. Республикада өндi-   Дерекқорды  ИСМ      Жылына
рiлетiн құрылыс      жаңарту     Құрылыс  1 рет
тауарларына мони-                істері
торинг жүргiзу және              жөніндегі
бәсекеге қабiлеттi               комитеті
құрылыс материал-
дарының, бұйымдары
мен құрастырмалары-
ның каталогын шығару
22. Отандық мaтериалдар-  Бұйрық    ЭИСМ,      2005 жылғы
ды қолданудың мүмкiн            Қазқұрылыс- IV тоқсаны
еместігі туралы                 комитет
тиiстi негiздемелер
болғанда ғана мемле-
кеттiк инвестициялар
есебiнен толық немесе
ішiнара қаржыланды-
рылатын жобаларға
импорттық құрылыс
материалдарын, бұйым-
дар мен құрастырмалар-
ды қолдануды көздейтiн
тәртiп енгiзу

4. Подрядные работы в строительстве
-------------------------------------------------------------------
14. Разработать        Предложе-  МЭИТ        3 кв.
предложения по     ния Прави-             2001
развитию лизинга в тельству               года
строительстве      Республики
Казахстан
15. Продолжить работу  Ежегодная  Комитет по  Пос-
по переходу        информация делам       тоянно
строительных       Прави-     строитель-
монтажных          тельству   ства МИТ
организаций и      Республики
предприятий на     Казахстан
международные
стандарты качества
16. Разработать график Приказ     Минфин,     4 кв.
поэтапного погаше- Минфина    МЭИТ        2000
ния дебиторской                           года
задолженности
строительно-
монтажных органи-
заций, образовав-
шейся в результате
передачи предприя-
тий в управление
иностранным фирмам
-------------------------------------------------------------------
5. Производство строительных материалов
-------------------------------------------------------------------
17. Организовать       Предложе-  МИТ         Пос-
работу по отбору   ние по                 тоянно
перспективных,     включению
окупаемых проектов в перечень
строительства,     приоритет-
модернизации и     ных рес-
технического       публикан-
перевооружения     ских ин-
предприятий,       вестицион-
производящих       ных проек-
строительные       тов
материалы
18. Поиск и привлече-  Ежегодная  МИТ         Еже-
ние внешних        информация             годно
источников финан-  в Прави-
сирования инвес-   тельство
тиционных проектов Республики
в строительстве    Казахстан
19. Соблюдение интере- Предложе-  МИТ         Еже-
сов казахстанских  ние в Пра-             годно
подрядных органи-  вительство
заций и производи- Республики
телей строительных Казахстан
материалов при
заключении контрак-
тов с внешними
инвесторами и
кредиторами
20. Разработка         Предложе-  МИТ         Не
предложений по     ния в Пра-             менее
введению мер       вительство             1-го
тарифного и        Республики             раза в
нетарифного        Казахстан              год
регулирования
ввоза строительных
товаров
21. Проведение монито- Обновление Комитет по  1 раз
ринга производимых базы       делам       в год
в республике       данных     строитель-
строительных това-            ства МИТ
ров и выпуск ката-
лога конкуренто-
способных строи-
тельных материа-
лов, изделий и
конструкций
22. Введение порядка,  Приказ     МЭИТ, Каз-  4 кв.
предусматривающего            стройкоми-  2000
применение в                  тет         года
проектах, финанси-
руемых полностью
или частично за
счет государствен-
ных инвестиций,
импортных стройма-
териалов, изделий
и конструкций
только при наличии
соответствующих
обоснований о
невозможности при-
менения отечест-
венных материалов

23. Құрылыс тауарларының  Астана   "XXI ғасыр"  Жылына
көрмелерiн, оның ішінде  және    қазақстан-   1 көрме-
халықаралық көрмелердi  Алматы   дық жарнама  ден кем
өткiзу практикасын      қалала-  және марке-  емес
жалғастыру              рындағы  тинг орта-
көрмелер лығы, ИСМ
__________________________________________________________________
6. Нормативтік-техникалық база
__________________________________________________________________
24. Сәулет, қала құрылысы, Норма-  ИСМ Құрылыс  2003-  180,0    Рес-
тұрғын үй қоры мен      тивтік  істері       2005   2003 ж.- пуб-
тұрғын үй-коммуналдық   техни-  жөніндегі    жылдар 60,0     ли-
шаруашылық объектiлерiн калық   комитеті            2004 ж.- ка-
салу, қайта жаңарту,    құжаттар                    60,0     лық
жөндеу және пайдалану                               2005 ж.- бюд-
саласындағы жаңа норма-                             60,0     жет
тивтiк-техникалық құ-
жаттарды әзiрлеу және
қолданылып жүргендерiн
жаңарту
25. Құрылыстың сметалық    Құрылыс  ИСМ Құры-  2003 жылғы
құнын айқындаудың жаңа істері   лыс істері І жарты
жүйесiне көшу          жөнін-   жөніндегі  жылдық
дегі     комитеті
комите-
тінің
бұйрығы
26. ТМД елдерi үшiн ортақ   Норма-  ИСМ Құры-  Тұрақты
мемлекетаралық норма-    тивтік  лыс істері
тивтiк-техникалық құжат- техни-  жөніндегі
тарды әзiрлеу жөнiндегi  калық   комитеті
Құрылыстағы cтaндарттaу, құжат-
метрология және серти-   тар
фикаттау жөнiндегi мем-
лекетаралық ғылыми-тех-
никалық комиссия (бұдан
әрі - ҚМҒТК) шеңберiнде
ТМД елдерiмен ынтымақ-
тастықты жалғастыру
27. ҚМҒТК шеңберiнде нор-  Жоспар-  ИСМ     2003-2005  45,0    Рес-
мативтiк-техникалық     ланған           жылдар     2003 ж. пуб-
құжаттарды сатып алуды, жылға                       - 15,0  ли-
жыл сайын қаржыландыру  арналған                    2004 ж. ка-
жөнiндегi ұсыныстарды   функцио-                    - 15,0  лық
бюджеттiк комиссияға    налдық                      2005 ж. бюд-
дайындау және енгiзу    бағдарла                    - 15,0  жет
малардың
жобалары
28. Мектептердің, денсау-  Мемлекет- ИСМ     2003-    2003-   Рес-
лық сақтау объектiлерi- тік сатып Құрылыс 2005     150,0   пуб-
нің, кеден бекеттерiнiң алулар    істері  жылдар           лика-
және темiр жол терми-             жөнін-                   лық
налдарының үлгiлi жоба-           дегі                     бюд-
ларын әзiрлеу және бекi-          комитеті                 жет
ту. Yлгілі жобалардың
альбомдарын шығару,
тираждау және тарату
__________________________________________________________________

23. Продолжить практи- Выставки в Казахстан-  Не
ку проведения      гг. Астане ский центр  менее
выставок строи-    и Алматы   рекламы и   1-ой
тельных товаров, в            маркетинга  выс-
том числе,                    "XXI век",  тавки
международных                 Министер-   в год
ство ин-
дустрии и
торговли
-------------------------------------------------------------------
6. Нормативно-техническая база
-------------------------------------------------------------------
24. Разработка новых и Норматив-  Комитет по  2003-  180,0   Рес-
обновление дейст-  но-техни-  делам       2005   2003 г. публи-
вующих нормативно- ческие     строи-      годы   - 60,0  кан-
технических доку-  документы  тельства           2004 г. ский
ментов в области              МИТ                - 60,0  бюджет
архитектуры,                                     2005 г.
градостроительства,                              - 60,0
строительства,
реконструкции,
ремонта и эксплуа-
тации жилищного
фонда и объектов
жилищно-коммуналь-
ного хозяйства
25. Перейти на новую   Приказ     Комитет по  I по-
систему определе-  Комитета   делам       луго-
ния сметной        по делам   строи-      дие
стоимости          строи-     тельства    2003
строительства      тельства   МИТ         года
26. Продолжить         Норматив-  Комитет по  Пос-
сотрудничество со  но-техни-  делам       тоянно
странами СНГ в     ческие     строи-
рамках Межгосудар- документы  тельства
ственной научно-              МИТ
технической
комиссии по
стандартизации,
метрологии и
сертификации в
строительстве
(далее - МНТКС) по
разработке общих
для стран СНГ
межгосударственных
нормативно-
технических
документов
27. Готовить и вносить Проекты    МИТ         2003-  45,0    Рес-
в бюджетную комис- функцио-               2005   2003 г. публи-
сию предложения по нальных                годы   - 15,0  кан-
ежегодному финан-  программ                      2004 г. ский
сированию приобре- на пла-                       - 15,0  бюджет
тения нормативно-  нируемый                      2005 г.
технических доку-  год                           - 15,0
ментов в рамках
МНТКС
28. Разработка и       Государ-   Комитет по  2003-  2003 г. Рес-
утверждение типо-  ственные   делам       2005   - 150,0 публи-
вых проектов школ, закупки    строи-      годы           кан-
объектов здраво-              тельства                   ский
охранения, тамо-              МИТ                        бюджет
женных постов и
железнодорожных
терминалов. Изда-
ние, тиражирование
и распространение
альбомов типовых
проектов
-------------------------------------------------------------------

7. Қолданбалы ғылым және жобалау ісі
__________________________________________________________________
29. Қазқұрылыскомитетін   Қазақстан  ЭИСМ,   2000
мемлекеттiк меншiк    Республи-  ҚарМ    жылғы
құқығы субъектiсiнiң  касының           4-тоқсан
функцияларын жүзеге   Үкіметі
асыратын және респуб- қаулысы-
ликалық меншiктегi    ның
жобалау-iздестiру     жобасы
ұйымдарында акциялар-
дың мемлекеттiк паке-
тiн және мемлекеттiк
үлестi басқару құқығы
бар мемлекеттiк орган
деп белгiлеу
30. Құрылыс саласындағы    Құрылыс   ИСМ      2003-   72,0      Рес-
ғылыми зерттеу қолдан- істері    Құрылыс  2005    2003 ж.-  пуб-
балы ғылыми зерттеу    жөніндегі істері   жылдар  24,0      ли-
комитеті- жөніндегі        2004 ж.-  ка-
нің       комитеті         24,0      лық
бұйрығы                    2005 ж.-  бюд-
24,0      жет
__________________________________________________________________
8. Мемлекеттік басқару жүйесі
__________________________________________________________________
31. "Мемсәулетқұрылысинс-  Қазақстан  ЭИСМ,  2001 жыл
пекция" республикалық   Республи-  ҚарМ   2002 жылға
мемлекеттiк кәсiпорын-  касының           арналған
дарын мемлекeттiк меке- Үкіметі           бюджет
мелер етiп қайта құру   қаулысы-          қаражатын
жөнiнде Қазақстан Рес-  ның жобасы        бөлу
публикасының Yкiметi                      кезінде
қаулысының жобасын
әзiрлеу
32 Құрылыс өнімін стан-    Стандарт-  ЭИСМ   2001 жылғы
дарттау және серти-     тау,              3-тоқсан
фикаттау саласындағы    метрология
жұмысты күшейту         және серти-
фикаттау
комитеті
мен Қаз-
құрылыс-
комитеті
арасындағы
құрылыс
өнімдерін
сертификат-
тау сала-
сындағы
бірлескен
жұмыс
туралы
келісім
__________________________________________________________________

7. Прикладная наука и проектное дело
-------------------------------------------------------------------
29. Определить         Проект     МЭИТ,       4 кв.
Казстройкомитет    постанов-  Минфин      2000
государственным    ления                  года
органом, осущест-  Прави-
вляющим функции    тельства
субъекта права     Республики
государственной    Казахстан
собственности и с
правом управления
государственным
пакетом акций и
государственной
долей в проектно-
изыскательских
организациях,
находящихся в
республиканской
собственности
30. Прикладные научные Приказ     Комитет по  2003-  72,0    Рес-
исследования в     Комитета   делам       2005   2003 г. публи-
области строитель- по делам   строи-      годы   - 24,0  кан-
ства               строи-     тельства           2004 г. ский
тельства   МИТ                - 24,0  бюджет
2005 г.
- 24,0
-------------------------------------------------------------------
8. Система государственного управления
-------------------------------------------------------------------
31  Разработать проект Проект     МЭИТ,       2001
постановления      постанов-  Минфин      год
Правительства      ления Пра-             При
Республики Казах-  вительства             выде-
стан по преобразо- Республики             лении
ванию республикан- Казахстан              бюд-
ских государствен-                        жетных
ных предприятий                           средств
"Госархстрой-                             на 2002
инспекция" в                              г.
государственные
учреждения
32  Усилить работу в   Соглашение МЭИТ        3 кв.
области стандарти- между Ко-              2001
зации и сертифика- митетом                года
ции строительной   стандарти-
продукции          зации,
метрологии
и сертифи-
кации и
Казстрой-
комитетом
о совмест-
ной работе
в области
сертифика-
ции строи-
тельной
продукции
-------------------------------------------------------------------