Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Түрiк Республикасының Үкiметi арасындағы Өтеусiз әскери көмек туралы келiсiмге Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі мен Түрiк Республикасының Бас штабы арасындағы атқару хаттамасын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 21 мамырдағы N 471 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 2002 жылғы 28 қазанда Астана қаласында жасалған Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Түрiк Республикасының Үкiметi арасындағы Өтеусiз әскери көмек туралы келiсiмге Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгі мен Түрiк Республикасының Бас штабы арасындағы атқару хаттамасы бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Түрiк Республикасының Үкiметi арасында Өтеусiз әскери көмек туралы келiсімге Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі мен Түрiк Республикасының Бас штабы арасындағы
АТҚАРУ ХАТТАМАСЫ
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi мен Түрiк Республикасының Бас штабы,
әскери ынтымақтастықты нығайту мақсатында және 2002 жылғы 14 наурыздағы Астана қаласында жасалған Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Түрiк Республикасының Үкiметi арасында Өтеусiз әскери көмек туралы келiсiмге (бұдан әрi - Келiсiм) сәйкес,
мыналар туралы келiстi:
1-бап
Түрiк Республикасының Бас штабы Келiсiмнің 2-бабын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiне жалпы сомасы 1333500000000 (бip триллион үш жүз отыз үш миллиард бес жүз миллион) АҚШ долларына баламалы түрiк лирасына мынадай тiзбеге сәйкес материалдар бередi:
__________________________________________________________________
р/с              Атауы                            Есепке    Саны
N                                              алу бірлігі
__________________________________________________________________
1                  2                                 3        4
__________________________________________________________________
1. LANDROVER Defender - 110 автомобилi           Бірлік      4
(аmbulans)
2. LANDROVER Defender - 110 автомобилi           Бiрлiк      6
3. Асельсан (SK 4024) радиостанциясы              Дана       8
4. Көшпелi Асельсан (SK 4034)                     Дана       2
радиостанциясы
5. Сканер                                         Дана       1
6. "Инмарсат мини" спутниктік терминалы          Жиынтық     4
7. Транкингтiк жүйелергe телефонды байланыс      Жиынтық     2

Об утверждении Исполнительного протокола между Министерством обороны Республики Казахстан и Генеральным штабом Турецкой Республики к Соглашению между Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой Республики о безвозмездной военной помощи
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2003 года N 471
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить Исполнительный протокол между Министерством обороны Республики Казахстан и Генеральным штабом Турецкой Республики к Соглашению  между Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой Республики о безвозмездной военной помощи, совершенный в городе Астане 28 октября 2002 года.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Исполнительный протокол
между Министерством обороны Республики Казахстан
и Генеральным штабом Турецкой Республики к Соглашению между
Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой
Республики о безвозмездной военной помощи
Министерство обороны Республики Казахстан и Генеральный штаб Турецкой Республики, в дальнейшем именуемые Сторонами,
с целью укрепления военного сотрудничества и в соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой Республики о безвозмездной военной помощи, совершенным в городе Астана 14 марта 2002 года (далее - Соглашение),
согласились о нижеследующем:
Статья 1
Генеральный штаб Турецкой Республики в целях реализации статьи 2  Соглашения предоставляет Министерству обороны Республики Казахстан материалы на общую сумму 1333500000000 (один триллион триста тридцать три миллиарда пятьсот миллионов) турецких лир в эквиваленте к доллару США согласно следующему перечню:
-------------------------------------------------------------------
N  !            Наименование              !  Единица  ! Количество
п/п!                                      !   учета   !
-------------------------------------------------------------------
1 !                  2                   !     3     !     4
-------------------------------------------------------------------
1.  Автомобиль LANDROVER Defender - 110      ед.            4
(ambulans)
2.  Автомобиль LANDROVER Defender - 110      ед.            6
3.  Радиостанция Асельсан (SK 4024)          шт.            8
4.  Переносная станция Асельсан (SK 4034)    шт.            2
5.  Сканер                                   шт.            1
6.  Спутниковый терминал "Инмарсат мини"     комп-т         4
7.  Телефонная связь к транкинговым
системам                                 комп-т         2

8. Байланыс құралдарына жөндеу жиынтықтары      150 000 AҚШ
доллары
сомасына
9. Байланыстың транкингтiк жүйесiн тестiлеу      Жиынтық     2
үшiн өлшеу құралы
10. Қазақстан Республикасы Қорғаныс             75 000 АҚШ
министрлiгiнiң телерадиокешенi үшiн          доллары
жабдықтар                                    сомасына
11. Pentium IV компьютерлерi                    Жиынтық      20
__________________________________________________________________
2-бап
1. Осы Атқару хаттамасының шеңберiнде техникалар мен жабдықтарды Түрiк Республикасынан Қазақстан Республикасының аумағына дейiн жеткiзуге және кедендiк ресiмдеуге, байланысты барлық шығыстарды түрiк Тарабы өзiне қабылдайды.
2. Қазақстан Республикасының аумағында Осы Атқару хаттамасының 1-бабында көрсетiлген техникалар мен жабдықтарды кедендiк ресiмдеу Қазақстан Республикасының ұлттық заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
3-бап
Осы Атқару хаттамасы 2002 жылғы 14 наурызда Астана қаласында жасалған Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Түрiк Республикасының Үкiметi арасындағы Өтеусiз әскери көмек туралы келiсiмнiң ажырамас бөлiгi болып табылады.
Осы Атқару хаттамасын iске асыруды Қазақстан Республикасындағы Түрiк Республикасының Елшiлiгi жанындағы Әскери атташенiң аппараты жүзеге асыратын болады.
4-бап
Осы Атқару хаттамасының ережелерiн талқылау немесе қолдану кезiнде даулар және қайшылықтар туындаған жағдайда Тараптар оларды консультациялар және келiссөздер жолымен шешетiн болады.
5-бап
Осы Атқару хаттамасына Тараптардың өзара келiсiмi бойынша осы Атқару хаттамасының ажырамас бөлiгi болып табылатын жеке хаттамалармен ресімделетiн жекелеген өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілуі мүмкін.
6-бап
Осы Атқару хаттамасы Тараптардың оның күшіне енуi үшін қажеттi мемлекетiшiлiк рәсімдердi орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарлама алынған күнiнен бастап күшіне енедi.
2002 жылғы 28 қазан Астана қаласында әрқайсысы қазақ түрік, орыс және ағылшын тілдерінде екi түпнұсқа данада жасалды әрi барлық мәтіндердің күшi бiрдей. Осы Атқару хаттамасының ережелерiн түсіндiруде қайшылықтар туындаған жағдайда, Тараптар ағылшын тіліндегі мәтiнге жүгінеді.
Қазақстан Республикасының       Түрiк Республикасының
Қорғаныс министрлiгi үшін       Бас штабы үшін

8.  Запасные части на оборудование средств   На сумму 150000
связи                                      долларов США
9.  Средства измерений для тестирования      комп-т         2
транкинговой системы
10. Оборудования для телерадиосистемы        На сумму 75000
Министерства обороны Республики           долларов США
Казахстан
11  Компьютеры Pentium IV                    комп-т         20
-------------------------------------------------------------------
Статья 2
1. Все расходы, связанные с доставкой и таможенным оформлением техники и оборудования из Турецкой Республики до территории Республики Казахстан в рамках настоящего Исполнительного протокола, принимает на себя турецкая Сторона.
2. Таможенное оформление техники и оборудования, указанное в статье 1 настоящего Исполнительного протокола, на территории Республики Казахстан осуществляется в соответствии с национальным законодательством Республики Казахстан.
Статья 3
Настоящий Исполнительный протокол является неотъемлемой частью Соглашения  между Правительством Республики Казахстан и Правительством Турецкой Республики о безвозмездной военной помощи, совершенного в городе Астана 14 марта 2002 года.
Реализация настоящего Исполнительного протокола будет осуществляться аппаратом Военного атташе при Посольстве Турецкой Республики в Республике Казахстан.
Статья 4
В случае возникновения споров и разногласий при толковании или применении положений настоящего Исполнительного протокола, Стороны будут разрешать их путем консультаций и переговоров.
Статья 5
По взаимному согласию Сторон в настоящий Исполнительный протокол могут быть внесены отдельные изменения и дополнения, которые оформляются отдельными протоколами, являющимися неотъемлемыми частями настоящего Исполнительного протокола.
Статья 6
Настоящий Исполнительный протокол вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Совершено 28 октября 2002 года в городе Астана в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском, турецком, русском и английском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу. В случае возникновения разногласий в толковании положений настоящего Исполнительного протокола, Стороны будут обращаться к тексту на английском языке.
За Министерство обороны       За Генеральный штаб
Республики Казахстан          Турецкой Республики