Темекі бұйымдарының жекелеген түрлерінде никотин мен шайырлы заттардың болуына рұқсат етілетін шекті деңгейлерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 шілдедегі N 687 қаулысы
"Темекі шегушіліктің алдын алу және оны шектеу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған темекі бұйымдарының жекелеген түрлерінде никотин мен шайырлы заттардың болуына рұқсат етілетін шекті деңгейлер бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 11 шілдедегі
N 687 қаулысымен
бекітілген
Темекі бұйымдарының жекелеген
түрлерінде никотин мен шайырлы заттардың
болуына рұқсат етілетін шекті деңгейлер
__________________________________________________________________
Темекі түтінін        Темекі бұйымдарының жекелеген түрлерінде
реттеуші құрауыш      никотин мен шайырлы заттардың болуына рұқсат
етілетін шекті деңгейлер өлшемі
миллиграмм сигаретке (мг/сигаретке)
__________________________________________________________________
Шайырлы заттар                     14,0
артық емес
Никотин                            1,2
артық емес
__________________________________________________________________
Ескерту:
1. Шайырлы заттардың, яғни шайырдың болуы бір сигаретке шаққанда ылғалды конденсаттың салмағы мен темекі түтінінің негізгі шудасында су мен никотиннің болуы арасындағы айырма ретінде айқындалады.
2. Фильтрсіз сигареттер үшін шайырлы заттардың болуы 16 мг/сигареттен және никотиннің болуы 1,3 мг/сигареттен аспауға тиіс.

Об утверждении предельно допустимых уровней содержания никотина и смолистых веществ в отдельных видах табачных изделий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2003 года N 687
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ Министра национальной экономики РК от 09.06.2015 г. № 424.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О профилактике и ограничении табакокурения" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые предельно допустимые уровни содержания никотина и смолистых веществ в отдельных видах табачных изделий.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 июля 2003 года N 687
Предельно допустимые уровни содержания
никотина и смолистых веществ в отдельных
видах табачных изделий
____________________________________________________________________
Регламентирующий       | Величина предельно допустимых
компонент табачного     | уровней содержания никотина и
дыма             | смолистых веществ в отдельных
| видах табачных изделий
| миллиграмм на сигарету (мг/сигарету)
--------------------------------------------------------------------
Смолистые вещества               Не более 14,0
Никотин                          Не более 1,2
--------------------------------------------------------------------
Примечание.
1. Содержание смолистых веществ, то есть, смолы определяется как разность между массой влажного конденсата и содержанием воды и никотина в главной струе табачного дыма в расчете на одну сигарету.
2. Для сигарет без фильтра содержание смолистых веществ не должно превышать 16 мг/сигарету и никотина 1,3 мг/сигарету.