Темекі бұйымдарының жекелеген түрлерінде никотин мен шайырлы заттардың болуына рұқсат етілетін шекті деңгейлерді бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 11 шілдедегі N 687 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 12 қыркүйектегі № 744 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 12.09.2024 № 744 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Темекі шегушіліктің алдын алу және оны шектеу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған темекі бұйымдарының жекелеген түрлерінде никотин мен шайырлы заттардың болуына рұқсат етілетін шекті деңгейлер бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 11 шілдедегі
N 687 қаулысымен
бекітілген
Темекі бұйымдарының жекелеген
түрлерінде никотин мен шайырлы заттардың
болуына рұқсат етілетін шекті деңгейлер
__________________________________________________________________
Темекі түтінін Темекі бұйымдарының жекелеген түрлерінде
реттеуші құрауыш никотин мен шайырлы заттардың болуына рұқсат
етілетін шекті деңгейлер өлшемі
миллиграмм сигаретке (мг/сигаретке)
__________________________________________________________________
Шайырлы заттар 14,0
артық емес
Никотин 1,2
артық емес
__________________________________________________________________
Ескерту:
1. Шайырлы заттардың, яғни шайырдың болуы бір сигаретке шаққанда ылғалды конденсаттың салмағы мен темекі түтінінің негізгі шудасында су мен никотиннің болуы арасындағы айырма ретінде айқындалады.
2. Фильтрсіз сигареттер үшін шайырлы заттардың болуы 16 мг/сигареттен және никотиннің болуы 1,3 мг/сигареттен аспауға тиіс.

Об утверждении предельно допустимых уровней содержания никотина и смолистых веществ в отдельных видах табачных изделий
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2003 года N 687. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 сентября 2024 года № 744.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 12.09.2024 № 744 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О профилактике и ограничении табакокурения" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые предельно допустимые уровни содержания никотина и смолистых веществ в отдельных видах табачных изделий.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 июля 2003 года N 687
Предельно допустимые уровни содержания
никотина и смолистых веществ в отдельных
видах табачных изделий
____________________________________________________________________
Регламентирующий | Величина предельно допустимых
компонент табачного | уровней содержания никотина и
дыма | смолистых веществ в отдельных
| видах табачных изделий
| миллиграмм на сигарету (мг/сигарету)
--------------------------------------------------------------------
Смолистые вещества Не более 14,0
Никотин Не более 1,2
--------------------------------------------------------------------
Примечание.
1. Содержание смолистых веществ, то есть, смолы определяется как разность между массой влажного конденсата и содержанием воды и никотина в главной струе табачного дыма в расчете на одну сигарету.
2. Для сигарет без фильтра содержание смолистых веществ не должно превышать 16 мг/сигарету и никотина 1,3 мг/сигарету.