Дизель отынын әкетуге уақытша тыйым салуды енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 24 шілдедегі N 743 қаулысы
Ел экономикасының мұқтаждары үшiн дизель отынының қажеттi қорын жасау мақсатында және Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 сәуiрдегi Кеден кодексі 8-бабының  2-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының аумағынан тұрмыстық пештiк отыннан басқа, дизельдiк отынды (ТМД СЭҚ TН коды - 2710 00 610 - 2710 00 690) 2003 жылғы 25 шілде - 15 қазан кезеңiнде әкетуге тыйым салынсын.
2. Қазақстан Республикасының Кедендік бақылау агенттігi осы қаулының 1-тармағын орындау жөнінде қажеттi шаралар қабылдансын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi белгiленген тәртiппен Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Интеграциялық комитетiн осы қаулының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағынан дизель отынын әкетуге Қазақстан Республикасы тыйым салуды енгiзетiнi туралы хабардар етсiн.
4. Облыс әкiмдерi Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi және Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiмен бiрлесiп, Қазақстан Республикасының Үкiметiн алдағы күзгi дала жұмыстарында республиканың ауыл шаруашылығы тауар өндiрушілерiн дизель отынымен қамтамасыз ету iсiнің жай-күйi туралы хабардар етсiн.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің орынбасары С.М Мыңбаевқа жүктелсiн.
6. Осы қаулы жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О введении временного запрета на вывоз дизельного топлива
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2003 года N 743
В целях создания необходимых запасов дизельного топлива для нужд экономики страны и в соответствии с пунктом 2 статьи 8  Таможенного кодекса Республики Казахстан от 5 апреля 2003 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Запретить в период с 25 июля по 15 октября 2003 года вывоз с территории Республики Казахстан дизельного топлива (код ТН ВЭД СНГ 2710 00 610 - 2710 00 690), кроме печного топлива бытового.
2. Агентству таможенного контроля Республики Казахстан принять необходимые меры по выполнению пункта 1 настоящего постановления.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан уведомить в установленном порядке Интеграционный комитет Евразийского экономического сообщества о введении Республикой Казахстан запрета на вывоз с территории Республики Казахстан дизельного топлива в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления.
4. Акимам областей совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан и Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан информировать Правительство Республики Казахстан о состоянии дел с обеспечением дизельного топлива сельхозтоваропроизводителей республики на предстоящие осенне-полевые работы.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С.М.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан