Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 2 шілдедегі N 713 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 14 тамыздағы N 817 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Микропроцессорлық карточкалар негізінде Төлем карточкаларының ұлттық банкаралық жүйесін дамыту бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 2 шілдедегі N 713 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 21, 222-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Микропроцессорлық карточкалар негізінде Төлем карточкаларының ұлттық банкаралық жүйесін дамыту бағдарламасында:
"Паспорт" деген 1-бөлімде:
"2002-2003" деген сандар "2002-2005" деген сандармен ауыстырылсын;
"Микропроцессорлық карточкалар негізінде Төлем карточкаларының ұлттық банкаралық жүйесін дамыту бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 8-бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 14 тамыздағы
N 817 қаулысына
қосымша
8. Микропроцессорлық карточкалар негізінде
Төлем карточкаларының ұлттық банкаралық жүйесін дамыту
бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
___________________________________________________________________
р/с|    Іс-шара      |Орындауға  |Аяқталу |Орын.  |Болжамды|Қаржы.
N  |                 |жауаптылар |нысаны  |далу   |шығыстар|ландыру
|                 |           |        |мерзімі|        |көздері
___________________________________________________________________
1         2              3         4        5        6        7
___________________________________________________________________
1  Микропроцессорлық  Ұлттық       Ұлттық   2002   Шығыстар  Қаржы.
карточкалар негі.  Банк         Банк     жылғы  жоспар.   лан.
зінде Төлем        (келісім     Басқар.  4-     ланбайды  дыру
карточкаларының    бойынша),    масының  тоқсан           талап
ұлттық банкаралық  "Процессинг  қаулысы                   етіл.
жүйесінің жұмыс    орталығы"                              мейді
істеу ережесін     ЖАҚ
әзірлеу            (келісім
бойынша)
2  Микропроцессорлық  Ұлттық       Дайын.   2002   Шығыстар  Қаржы.
карточкалар негі.  Банк         далған   жылғы  жоспар.   лан.
зінде Төлем        (келісім     конкурс  4-     ланбайды  дыру
карточкаларының    бойынша),    талап.   тоқсан           талап
ұлттық банкаралық  ККМ, ҚарМ,   тары                      етіл.
жүйесінің жұмыс    "Процессинг  және                      мейді
істеу үшін жабдық. орталығы"    құрылған
тарды және бағдар. ЖАҚ          конкурс
ламалық қамтамасыз (келісім     комиссия.
етуді жеткізуші.   бойынша),    сы, жет.
лерді таңдау       екінші       кізушіні
бойынша тендер     деңгейдегі   (лерді)
өткізуге конкурс   банктер      таңдау
талаптарын дайын.  (келісім
дау, тендер        бойынша)
комиссиясын құру
және конкурсты
өткізу

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2002 года N 713
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 августа 2003 года N 817
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2002 года N 713 "Об утверждении Программы развития Национальной межбанковской системы платежных карточек на основе микропроцессорных карточек" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 21, ст. 222) следующие изменения:
в Программе развития Национальной межбанковской системы платежных карточек на основе микропроцессорных карточек, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1 - "Паспорт":
цифры "2002-2003" заменить цифрами "2002-2005 годы";
раздел 8 "План мероприятий по реализации Программы развития Национальной межбанковской системы платежных карточек на основе микропроцессорных карточек" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 августа 2003 года N 817
8. План мероприятий по реализации Программы развития
Национальной межбанковской системы платежных карточек
на основе микропроцессорных карточек
--------------------------------------------------------------------
N  !   Мероприятие   !Ответствен-!Форма за-!Срок  !Предпо-!Источники
п/п!                 !ные за ис- !вершения !испол-!лагае- !финанси-
!                 !полнение   !         !нения !мые    !рования
!                 !           !         !      !расходы!
--------------------------------------------------------------------
1 !        2        !     3     !    4    !   5  !   6   !   7
--------------------------------------------------------------------
1   Разработать Пра-  Нацбанк (по Постанов-  4     Расходы Финанси-
вила функциониро- согласова-  ление     квар-  не пла- рование
вания Националь-  нию), ЗАО   Правления тал    нируют- не тре-
ной межбанковской "Процессин- Нацбанка  2002   ся      буется
системы платежных говый                 года
карточек на осно- центр" (по
ве микропроцес-   согласова-
сорных карточек   нию)
2   Подготовить кон-  Нацбанк (по Подготов-  4     Расходы Финанси-
курсные требова-  согласова-  ленные    квар-  не пла- рование
ния для проведе-  нию), МТК,  конкурс-  тал    нируют- не тре-
ния тендера по    МФ, ЗАО     ные тре-  2002   ся      буется
выбору поставщи-  "Процессин- бования   года
ков оборудования  говый       и создан-
и программного    центр" (по  ная кон-
обеспечения для   согласова-  курсная
функционирования  нию), банки комиссия,
Национальной      второго     выбор
межбанковской     уровня (по  поставщи-
системы платежных согласова-  ка(ов)
карточек на осно- нию)
ве микропроцес-
сорных карточек,
формирование тен-
дерной комиссии и
проведение кон-
курса

3  Микропроцессорлық  Ұлттық       Үкімет.  2002-  Шығыстар  Қаржы.
карточкалар негі.  Банк         ке       2004   жоспар.   лан.
зінде Төлем        (келісім     ақпарат  жылдар ланбайды  дыру
карточкаларының    бойынша),                              талап
ұлттық банкаралық  "Процессинг                            етіл.
жүйесінің қаты.    орталығы"                              мейді
сушылары арасында  ЖАҚ
семинарлар өткізу  (келісім
бойынша)
4  Төлем карточкала.  Ұлттық       БАҚ-та   2002-  Шығыстар  Қаржы.
рын сауда және     Банк         жария.   2004   жоспар.   лан.
қызмет көрсету     (келісім     ланым.   жылдар ланбайды  дыру
саласында танымал  бойынша),    дар мен                   талап
ету және пайдалану "Процессинг  сөз                       етіл.
мақсатында бұқара. орталығы"    сөйлеу.                   мейді
лық ақпарат құрал. ЖАҚ          лер
дарында халық      (келісім
арасында насихат.  бойынша),
тау және түсінді.  екінші
ру жұмысын         деңгейдегі
жүргізу            банктер
(келісім
бойынша)
5  "Мемлекеттік       Ұлттық       Үкімет   2002   Шығыстар  Қаржы.
бюджеттің қаража.  Банк         қаулы.   жылғы  жоспар.   лан.
ты есебінен жала.  (келісім     сының    4-     ланбайды  дыру
қы, стипендия,     бойынша)     жобасы   тоқсан           талап
зейнетақы, жәр.                                           етіл.
демақы және басқа                                         мейді
да ақшалай төлем.
дерді төлеудің
тәртібін жетілді.
ру жөніндегі ша.
ралар туралы"
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
1999 жылғы 28
қыркүйектегі
N 1464 қаулысына
мемлекеттік меке.
мелер, мемлекет.
тік кәсіпорындар
және мемлекеттің
қатысуы бар ұйым.
дар қызметкерле.
рінің жалақысын
екінші деңгейдегі
бантерде ашылған
карт-шоттарға
аудару бөлігінде
өзгерістер енгізу
туралы Үкімет
қаулысының жоба.
сын әзірлеу
6  Екінші деңгейдегі  Ұлттық       Ұсыным.  2003   Шығыстар  Қаржы.
банктерге және     Банк         дар      жылғы  жоспар.   лан.
"Казпочта" ААҚ-ға  (келісім              4-     ланбайды  дыру
бюджетке төлемдер  бойынша)              тоқсан           талап
бойынша, сондай-                                          етіл.
ақ төлем карточ.                                          мейді
каларын пайдалана
отырып коммунал.
дық қызметтер
көрсетуге, байла.
ныс қызметтеріне
ақы төлеу бойынша
операциялар жүр.
гізу үшін өз
бөлімшелерінде
халыққа қызмет
көрсететін жаб.
дықтар орнатуды
қамтамасыз етуді
ұсыну
7  "Қазақстан         Ұлттық       Заң      2004   Шығыстар  Қаржы.
Республикасындағы  Банк         жобасы   жылғы  жоспар.   лан.
банктер және банк  (келісім              2-     ланбайды  дыру
қызметі туралы"    бойынша)              тоқсан           талап
Қазақстан                                                 етіл.
Республикасының                                           мейді
Заңына төлем кар.
точкаларын шығару.
ға және қызмет
көрсетуге байла.
нысты банк опера.
цияларының түр.
лерін нақтылау
бөлігінде толық.
тырулар әзірлеу
және Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің қара.
уына енгізу
8  Міндетті медици.   ДСМ, ЭБЖМ,   Ұлттық   2004   Шығыстар  Қаржы.
налық сақтанды.    "Процессинг  Банкке   жылғы  жоспар.   лан.
руды енгізу жө.    орталығы"    ұсыныс.  3-     ланбайды  дыру
ніндегі іс-шара.   ЖАҚ          тар      тоқсан           талап
лар іске асырыл.   (келісім                               етіл.
ған жағдайда       бойынша)                               мейді
Микропроцессорлық
карточкалар негі.
зінде Төлем
карточкаларының
ұлттық банк
аралық жүйесі
шеңберінде төлем
карточкаларының
технологияларын
пайдалану және
қызмет көрсету
мүмкіндігін
қарастыру
9  Сауда және сервис  Екінші       Ұлттық   2004   Шығыстар  Қаржы.
ұйымдарын сауда    деңгейдегі   Банкке   жылғы  жоспар.   лан.
терминалдарымен    банктер      есептер, 4-     ланбайды  дыру
қамтамасыз ету     (келісім     Үкіметке тоқсан           талап
жөніндегі ұйым.    бойынша),    ақпарат                   етіл.
дастыру іс-шара.   "Процессинг                            мейді
ларын жүргізу      орталығы"
ЖАҚ
(келісім
бойынша),
облыстар.
дың, қала.
лардың
және ау.
дандардың
әкімдері
10 Қазақстан          ҚарМ, АБА,   Норма.   2005   Шығыстар  Қаржы.
Республикасының    ӘдМ, ІІМ,    тивтік   жылғы  жоспар.   лан.
Ұлттық тізілім.    "Процессинг  құқық.   1-     ланбайды  дыру
дерін жасау мақ.   орталығы"    тық ке.  тоқсан           талап
сатында Жеке (заң. ЖАҚ          сімнің                    етіл.
ды) тұлғаның       (келісім     жобасы                    мейді
бірыңғай нөміріне  бойынша)
(ИН(БИН) көшу
бағдарламасын
іске асырған
кезде оларға
Микропроцессорлық
карточкалар негі.
зінде Төлем кар.
точкаларының ұлт.
тық банкаралық
жүйесі шеңберінде
қызмет көрсету
үшін төлем карточ.
каларының техноло.
гияларын пайдалану
___________________________________________________________________

3   Провести семинары Нацбанк (по Информа-  2002-  Расходы Финанси-
среди участников  согласова-  ция Пра-  2004   не пла- рование
Национальной меж- нию), ЗАО   витель-   годы   нируют- не тре-
банковской систе- "Процессин- ству             ся      буется
мы платежных кар- говый
точек на основе   центр" (по
микропроцессорных согласова-
карточек          нию)
4   Провести пропа-   Нацбанк (по Публика-  2002-  Расходы Финанси-
гандистскую и     согласова-  ции и     2004   не пла- рование
разъяснительную   нию), ЗАО   выступле- годы   нируют- не тре-
работу в целях    "Процессин- ния в СМИ        ся      буется
популяризации и   говый
использования     центр" (по
платежных карто-  согласова-
чек в сфере тор-  нию), банки
говли и услуг     второго
среди широкого    уровня (по
круга населения   согласова-
в средствах       нию)
массовой инфор-
мации
5   Разработать       Нацбанк (по Проект     4     Расходы Финанси-
проект постанов-  согласова-  постанов- квар-  не пла- рование
ления Правитель-  нию)        ления     тал    нируют- не тре-
ства о внесении               Прави-    2003   ся      буется
изменений в пос-              тельства  года
тановление Прави-
тельства Респуб-
лики Казахстан
от 28 сентября
1999 года N 1464
"О мерах по со-
вершенствованию
порядка выплаты
заработной платы,
стипендий, пен-
сий, пособий и
других денежных
выплат за счет
средств государ-
ственного бюдже-
та" в части пе-
речисления зара-
ботной платы
работников госу-
дарственных уч-
реждений, госу-
дарственных пред-
приятий и органи-
заций с участием
государства на
карт-счета, от-
крытые в банках
второго уровня
6   Рекомендовать     Нацбанк (по Рекомен-   4     Расходы Финанси-
банкам второго    согласова-  дации     квар-  не пла- рование
уровня и ОАО      нию)                  тал    нируют- не тре-
"Казпочта" обес-                        2003   ся      буется
печить установ-                         года
ление в своих
подразделениях,
обслуживающих
население, обо-
рудования для
проведения опера-
ций по платежам в
бюджет, а также
по оплате комму-
нальных услуг,
услуг связи с
использованием
платежных карто-
чек
7   Разработать и     Нацбанк (по Проект     2     Расходы Финанси-
внести на расс-   согласова-  Закона    квар-  на пла- рование
мотрение Прави-   нию)                  тал    нируют- не тре-
тельства Респуб-                        2004   ся      буется
лики Казахстан                          года
дополнения в
Закон Республики
Казахстан "О
банках и банков-
ской деятельности
в Республике Ка-
захстан" в части
уточнения видов
банковских опера-
ций, связанных с
выпуском и обслу-
живанием платеж-
ных карточек
8   Рассмотрение воз- Минздрав,   Предложе-  3     Расходы Финанси-
можности исполь-  МЭБП, ЗАО   ния в     квар-  не пла- рование
зования техноло-  "Процессин- Нацбанк   тал    нируют- не тре-
гий платежных     говый                 2004   ся      буется
карточек и обслу- центр" (по            года
живания их в рам- согласова-
ках Национальной  нию)
межбанковской
системы платежных
карточек на осно-
ве микропроцес-
сорных карточек
при реализации
мероприятий по
внедрению обяза-
тельного меди-
цинского страхо-
вания
9   Провести органи-  Банки вто-  Отчеты в   4     Расходы Финанси-
зационные меро-   рого уровня Нацбанк,  квар-  не пла- рование
приятия по обес-  (по согла-  информа-  тал    нируют- не тре-
печению торговыми сованию),   ция в     2004   ся      буется
терминалами орга- ЗАО "Про-   Прави-    года
низаций торговли  цессинго-   тельство
и сервиса         вый центр"
(по согла-
сованию),
акимы об-
ластей, го-
родов и
районов
10  При реализации    МФ, АИС,    Проект     1     Расходы Финанси-
Программы перехо- МЮ, МВД,    норматив- квар-  не пла- рование
да на единый но-  ЗАО "Про-   ного пра- тал    нируют- не тре-
мер физического   цессинго-   вового    2005   ся      буется
(юридического)    вый центр"  акта      года
лица (ИН (БИН)) в (по согла-
целях создания    сованию)
Национальных
реестров Респуб-
лики Казахстан
использовать тех-
нологии платежных
карточек для их
обслуживания в
рамках Националь-
ной межбанковской
системы платежных
карточек на осно-
ве микропроцес-
сорных карточек
--------------------------------------------------------------------