Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi "Қазгидромет" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының "Қазақ қоршаған ортаны қорғау және климат мониторингi ғылыми-зерттеу институты" еншiлес мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 5 желтоқсандағы N 1240 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi "Қазгидромет" республикалық мемлекеттік кәсiпорнының "Қазақ қоршаған ортаны қорғау және климат мониторингi ғылыми-зерттеу институты" еншiлес мемлекеттік кәсiпорны Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң "Қазақ экология және климат ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргiзу құқығындағы республикалық мемлекеттiк кәсіпорны етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлігi Кәсiпорынды мемлекеттік басқару органы болып белгiленсiн.
3. Кәсiпорын қызметiнiң негiзгi мәнi ғылым мен табиғат қорғау саласында өндiрiстiк-шаруашылық қызметті жүзеге асыру болып белгiленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау министрлiгі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Мемлекеттік мүлiк және жекешелендiру комитетінiң бекiтуiне Кәсiпорынның жарғысын ұсынсын;
2) Кәсiпорынның әдiлет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар мен өзгерiс енгізiлсiн:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Қазгидромет" және "Қазавиамет" республикалық мемлекеттік кәсіпорындарын құру туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 2 наурыздағы N 185  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 7, 51-құжат):
көрсетілген қаулыға 1-қосымшада:
реттік нөмірі 14-жол алынып тасталсын;
3) <*>
Ескерту. 3)-тармақшаның күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N  1113 қаулысымен.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы

О реорганизации Дочернего государственного предприятия "Казахский научно-исследовательский институт мониторинга окружающей среды и климата" Республиканского государственного предприятия "Казгидромет" Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года N 1240
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать путем преобразования Дочернее государственное предприятие "Казахский научно-исследовательский институт мониторинга окружающей среды и климата" Республиканского государственного предприятия "Казгидромет" Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский научно-исследовательский институт экологии и климата" Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан (далее - Предприятие).
2. Органом государственного управления Предприятием определить Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан.
3. Основным предметом деятельности Предприятия определить осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области науки и охраны природы.
4. Министерству охраны окружающей среды Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) представить на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан устав Предприятия;
2) обеспечить государственную регистрацию Предприятия в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменение:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 марта 1999 года N 185 "О создании Республиканских государственных предприятий "Казгидромет" и "Казавиамет" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 7, ст. 51):
в приложении 1 к указанному постановлению:
строку, порядковый номер 14, исключить;
3) (Подпункт 3) утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1113 )
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан