Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарының үлгілерін және Қазақстан Республикасының электрондық ақпарат тасымалдағыштары бар дипломаттық және қызметтік паспорттарының үлгілерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1375 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 5 қыркүйектегі № 927 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.09.2013 № 927 қаулысымен.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.10.02 № 1015 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарының үлгілері және Қазақстан Республикасының электронды ақпарат тасымалдағыштары бар дипломаттық және қызметтік паспорттарының үлгілері бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2010.10.02 № 1015 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң осы қаулысы қабылданғанға дейiн жасалған дипломатиялық және қызметтiк паспорттар олардың қолданылу мерзiмi аяқталғанға дейiн жарамды болып саналсын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi осы қаулыны iске асыру жөнiндегі қажеттi шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы азаматының дипломатиялық және қызмет паспорттарының үлгілерiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Министрлер Кабинетiнiң 1994 жылғы 11 қазандағы N 1158 қаулысының күшi жойылды деп танылсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен баптап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1375 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының
дипломатиялық паспортының үлгісі
(сипаттама)
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.10.02 № 1015 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Iшiнде су тамғысы белгілерi бар, арнайы қағаздан жасалған 16 парақ орналасқан паспорт кiтапшасының мөлшерi 88х125 мм. Паспорттың парақтарындағы жазулар мен сызықшалар қара түстi бояумен жасалған.
2. Паспорттың мұқабасы қою-жасыл түсті. Паспорттың алдыңғы мұқабасының сыртқы бетiнде алтын түспен орындалып:
а) қазақ және ағылшын тiлдерiнде өрнектелiп ойылған
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
деген жазу;
б) ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы;
в) Елтаңбаның астында өрнектелiп ойылған
ДИПЛОМАТИЯЛЫҚ ПАСПОРТ
DIPLOMATIC PASSPORT
деген жазу орналасқан.

Об утверждении образцов дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан и образцов дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан, содержащих электронные носители информации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1375. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2013 года № 927
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 05.09.2013 № 927.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 02.10.2010 № 1015 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые образцы дипломатического и служебного паспортов Республики Казахстан и образцы дипломатического и  служебного паспортов Республики Казахстан, содержащих электронные носители информации.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 02.10.2010 № 1015 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
2. Дипломатические и служебные паспорта, изготовленные до принятия настоящего постановления Правительства Республики Казахстан, считать действительными до истечения сроков их действия.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан принять необходимые меры по реализации настоящего постановления.
4. Признать утратившим силу постановление Кабинета Министров Республики Казахстан от 11 октября 1994 года N 1158 "Об утверждении образцов дипломатического и служебного паспортов гражданина Республики Казахстан".
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2003 года N 1375
Образец дипломатического паспорта
Республики Казахстан
(описание)
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 02.10.2010 № 1015 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Размер книжки паспорта 88x125 мм, внутри которой размещается 16 листов, изготовленных из специальной бумаги с водяными знаками. Надписи и разграфления на листах паспорта выполнены краской черного цвета.
2. Обложка паспорта темно-зеленого цвета. На внешней стороне передней обложки паспорта размещены выполненные золотистым цветом:
а) тисненая надпись на казахском и английском языках
КАЗАХСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
б) в центре - Государственный герб Республики Казахстан;
в) ниже Герба - тисненая надпись
ДИПЛОМАТИЯЛЫК ПАСПОРТ
DIPLOMATIC PASSPORT

3. Паспорттың алдыңғы мұқабасының iшкi бетiнде Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк елтаңбасының түрлi-түстi бейнесi орналасқан.
4. Паспорттың алдыңғы мұқабасының iшкi бетi мен бiрiншi бетiнiң арасында желiмдi негізi бар мөлдiр пленка орналасқан.
5. Паспорттың бiрiншi бетiнде қазақ және ағылшын тiлдерiнде:
"Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлігі шетел мемлекеттерiнiң барлық құзыреттi қызмет орындарынан дипломатиялық паспорт иесiнiң бөгетсiз жүрiп-тұруын қамтамасыз етудi және қажет болған жағдайда заңды қолдау көрсетiлiп, қорғалуын өтiнедi"
"The Мinistry of Foreign Аffаirs of the Republic of Kazakhstan requests аll competent authorities of foreign states to permit the holder of this diplomatic passport to pass safely and frееly and to give the holder аll lawful aid and protection in case of need" деген жазу орналасқан.
6. Паспорттың екiншi бетiнде тiгінен қазақ және ағылшын тiлдерiнде:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ"/"REPUBLIC OF KAZAKHSTAN"
деген жазу орналасқан.
Төменде екi жолға: "ДИПЛОМАТИЯЛЫҚ ПАСПОРТ/"DIPLOMATIC PASSPORT" деген жазу, оң жағында қазақ және ағылшын тiлдерiнде: "түpi/type", "мемлекет коды./соdе of state", "паспорттың No/passport No" деген жазу орналасқан.
Сол жағында мөлшерi 45x35 мм фотосурет үшiн орын бөлiнген.
Фотосуреттiң оң жағындағы жазулар:
"Teгi/Surname"
"Аты/Given names"
"Aзаматтығы/Nationality"
"Туған күнi/Datе of birth"
"Туған жерi/Рlасе of birth"
"Жынысы/Sex"
"Берiлген күні/Date of issue"
"Паспорт мерзiмi/Date of expiry"
"Берген мекеме/Authority"
"Өз қолы/Signaturе of bearer".
Төменiрек машина оқитын мәтiнге арналған орын бар.
7. Паспорттың үшiншi бетiнде тiгінен қазақ тiлiнде:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ДИПЛОМАТИЯЛЫҚ ПАСПОРТ"
"Тегi"
"Аты"
"Әкесiнiң аты"
"Ұлты"
деген жазулар орналасқан.
8. Паспорттың төртiншi бетiнде паспорт иесi балаларының фотосуреттерiн жапсыруға арналған мөлшерi 45x35 мм алты тiкбұрышты рамкалар бар.
9. Паспорттың бесiншi бетiнде тiгiнен мыналар орналасқан:
"Балалары/Children" деген жазу орналасқан. Төменiрек: "Teгi/Surname", "Аты/Given names", "Туған күнi/Date of birth", "Жынысы/Sex" деген жазулар.
10. Паспорттың алтыншы бетiнде тiгінен қазақ және ағылшын тiлдерiнде:
"Сыртқы iстер министрлiгiнiң қызметтiк белгiлерi үшiн"
"For official usе of the Ministry of Foreign Аffairs"
деген жазулар орналасқан.
11. "Визалар/Visas" деген жазулары бар 7 - 32 беттер виза қоюға арналған.
12. Паспорттың артқы мұқабасының iшкi жағында көлденеңiнен қазақ және ағылшын тiлдерiнде:
"Осы паспорт 32 беттен тұрады"
"This passport contains 32 pages"
деген жазулар орналасқан.
Төменiрек қазақ және ағылшын тiлдерiнде:
"Паспорт Қазақстан Республикасының меншігі болып табылады, ал оның иесi Қазақстан Республикасының қорғауында болады".
"This раssport is the property of the Republic of Kazakhstan and its holder is under the protection of the Republic of Kazakhstan" деген жазулар бар.

3. На внутренней стороне передней обложки паспорта размещено цветное изображение Государственного герба Республики Казахстан.
4. Между внутренней стороной передней обложки и первой страницей паспорта расположена прозрачная пленка с клейкой основой.
5. На первой странице паспорта размещена надпись на казахском и английском языках:
"Казакстан Республикасынын Сырткы icтep министрлiгi шетел мемлекеттерiнiн барлык кузыреттi кызмет орындарынан дипломатиялык паспорт иесiнiн богетсiз журiп-туруын камтамасыз етудi жане кажет болган жагдайда занды колдау керсетiлiп, коргалуын отiнедi"
"The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Kazakhstan requests all competent authorities of foreign states to permit the holder of this diplomatic passport to pass safely and freely and to give the holder all lawful aid and protection in case of need"
6. На второй странице паспорта расположена вертикальная надпись на казахском и английском языках:
"КАЗАХСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ/REPUBLIC OF KAZAKHSTAN"
Ниже надпись в две строки: "ДИПЛОМАТИЯЛЫК ПАСПОРТ/DIPLOMATIC PASSPORT", справа размещены надписи на казахском и английском языках: "Typi/type", "мемлекет коды/code of state", "паспорттын No/passport No"
С левой стороны место для фотографической карточки размером 45x35 мм.
Справа от фотографии надписи:
"Teгi/Surname"
"Аты/Given names"
"Aзaмaттыгы/Nationality"
"Туган кунi/Date of birth"
"Туган жерi/Рlасе of birth"
"Жынысы/Sex"
"Берiлген кунi/Date of issue"
"Паспорт мepзiмi/Date of expiry"
"Берген мекеме/Authority"
"Оз колы/Signature of bearer"
Ниже место для машиносчитываемого текста.
7. На третьей странице паспорта по вертикали размещены надписи на казахском языке:
"КАЗАКСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ДИПЛОМАТИЯЛЫК ПАСПОРТ"
"Тегi"
"Аты"
"Экесiнiн аты"
"Улты"
8. На четвертой странице паспорта шесть прямоугольных рамок размером 45x35 мм, для вклеивания фотографических карточек детей владельца паспорта.
9. На пятой странице паспорта размещена надпись по вертикали:
"Балалары/Children" Ниже надписи: "Teгi/Surname", "Аты/Given names", "Туган кунi/Date of birth", "Жынысы/Sex".
10. На шестой странице паспорта по вертикали размещены надписи на казахском и английском языках:
"Сырткы icтep министрлiгiнiн кызметтiк белгiлерi ушiн"
"For official use of the Ministry of Foreign Affairs"
11. Страницы с 7 пo 32 предназначены для проставления виз, с надписями "Визалар/Visas".
12. На внутренней стороне задней обложки паспорта по горизонтали размещены надписи на казахском и английском языках:
"Осы паспорт 32 беттен турады"
"This passport contains 32 pages"
Ниже надписи на казахском и английском языках:
"Паспорт Казахстан Республикасынын меншiгi болып табылады, ал онын иeci Казахстан Республикасынын коргауында болады"
"This passport is the property of the Republic of Kazakhstan and its holder is under the protection of the Republic of Kazakhstan"

13. Паспорттың нөмiрi 3-32 беттерде перфорациялық әдiспен және артқы мұқабаның iшкi жағында шырыңқы басылыспен қойылған.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2003 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1375 қаулысымен
бекітiлген
Қазақстан Республикасының
қызметтiк паспортының үлгiсi
(сипаттама)
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2010.10.02 № 1015 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Iшiнде су тамғысы белгiлерi бар, арнайы қағаздан жасалған 16 парақ орналасқан паспорт кiтапшасының мөлшерi 88x125 мм. Паспорттың парақтарындағы жазулар мен сызықшалар қара түстi бояумен жасалған.
2. Паспорттың мұқабасы қара түстi. Паспорттың алдыңғы мұқабасының сыртқы бетiнде алтын түспен орындалып:
а) қазақ және ағылшын тілдерiнде өрнектелiп ойылған
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
деген жазу;
б) ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк елтаңбасы;
в) Елтаңбаның астында өрнектелiп ойылған
ҚЫЗМЕТТIК ПАСПОРТ
SERVICE PASSPORT
деген жазу орналасқан.
3. Паспорттың алдыңғы мұқабасының iшкi бетінде Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк елтаңбасының түрлi-түстi бейнесi орналасқан.
4. Паспорттың алдыңғы мұқабасының iшкi бетi мен бiрiншi бетiнiң арасында желiмдi негiзi бар мөлдiр пленка орналасқан.
5. Паспорттың бiрiншi бетiнде қазақ және ағылшын тiлдерiнде:
"Шетел мемлекеттерiнiң барлық құзыреттi қызмет орындарынан осы паспорттың иесi, шетелге жол жүрушi Қазақстан Республикасының азаматына жан-жақты жәрдем көрсету сұралады"
"Аll соmреtеnt authorities of foreign states are requested to extend all courtesies to the bearer of this passport, а citizen of the Republic of Kazakhstan travelling abroad"
деген жазу жазылған.
6. Паспорттың екiншi бетiнде тiгiнен қазақ және ағылшын тiлдерiнде:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ/REPUBLIC OF KAZAKHSTAN"
деген жазу орналасқан.
Төменде екi жолға: "ҚЫЗМЕТТIК ПАСПОРТ/SERVIСЕ PASSPORT" деген жазу, оң жағында қазақ және ағылшын тiлдерiнде: "түрi/tyре", "мемлекет коды/соdе of state", "паспорттың No/passport No" деген жазу орналасқан.
Сол жағында мөлшерi 45x35 мм фотосурет үшiн орын бөлiнген.          Фотосуреттiң оң жағындағы жазулар:
"Teгi/Surname"
"Аты/Given names"
"Азаматтығы/Nationality"
"Туған күнi/Date of birth"
"Туған жерi/Рlасе of birth"
"Жынысы/Sex"
"Берiлген күнi/Date of issue"
"Паспорт мерзiмi/Date of expiry"
"Берген мекеме/ Authority"
"Өз қолы/Signature of bearer".
Төменiрек машина оқитын мәтiнге арналған орын бар.
7. Паспортың үшіншi бетiнде тiгiнен қазақ тiлiнде:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҚЫЗМЕТТІК ПАСПОРТ"
"Тегi"
"Аты"
"Әкесiнiң аты"
"Ұлты"
деген жазулар орналасқан.
8. Паспорттың төртіншi бетiнде паспорт иесi балаларының фотосуреттерiн жапсыруға арналған мөлшерi 45x35 мм алты тiкбұрышты рамкалар бар.

13. Номер паспорта нанесен на страницах 3-32 перфорационным методом и высокой печатью на внутренней стороне задней обложки.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2003 года N 1375
Образец служебного паспорта
Республики Казахстан
(описание)
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 02.10.2010 № 1015 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Размер книжки паспорта 88x125 мм, внутри которой размещается 16 листов, изготовленных из специальной бумаги с водяными знаками. Надписи и разграфления на листах паспорта выполнены краской черного цвета.
2. Обложка паспорта черного цвета. На внешней стороне передней обложки паспорта размещены выполненные золотистым цветом:
а) тисненая надпись на казахском и английском языках
КАЗАХСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN
б) в центре - Государственный герб Республики Казахстан;
в) ниже Герба - тисненая надпись
КЫЗМЕТТIК ПАСПОРТ
SERVICE PASSPORT
3. На внутренней стороне передней обложки паспорта размещено цветное изображение Государственного герба Республики Казахстан.
4. Между внутренней стороной передней обложки и первой страницей паспорта расположена прозрачная пленка с клейкой основой.
5. На первой странице паспорта размещена надпись на казахском и английском языках:
"Шетел мемлекеттерiнiн барлык кузыреттi кызмет орындарынан осы паспорттын иесi, шетелге жол журушi Казакстан Республикасынын азаматына жан-жакты жэрдем керсету суралады"
"All competent authorities of foreign states are requested to extend all courtesies to the bearer of this passport, a citizen of the Republic of Kazakhstan, travelling abroad"
6. На второй странице паспорта расположена вертикальная надпись на казахском и английском языках:
"КАЗАХСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ/REPUBLIC OF KAZAKHSTAN"
Ниже надпись в две строки: "КЫЗМЕТТIК ПАСПОРТ/SERVICE PASSPORT", справа размещены надписи на казахском и английском языках: "туpi/type", "мемлекет коды/code of state", "паспорттын No/passport No"
С левой стороны место для фотографической карточки размером 45x35 мм.
Справа от фотографии надписи:
"Teгi/Surname"
"Аты/Given names"
"Азаматтыгы/Nationality"
"Туган кyнi/Date of birth"
"Туган жерi/Рlасе of birth"
"Жынысы/Sex"
"Берiлген кyнi/Date of issue"
"Паспорт мepзiмi/Date of expiry"
"Берген мекеме/Authority"
"Оз колы/Signature of bearer"
Ниже место для машиносчитываемого текста.
7. На третьей странице паспорта по вертикали размещены надписи на казахском языке:
"КАЗАХСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ КЫЗМЕТТIК ПАСПОРТ"
"Тегi"
"Аты"
"Экесiнiн аты"
"Улты"
8. На четвертой странице паспорта шесть прямоугольных рамок размером 45x35 мм, для вклеивания фотографических карточек детей владельца паспорта.

9. Паспорттың бесiншi бетiнде тігiнен мыналар орналасқан:
"Балалары/Children" деген жазу орналасқан. Төменiрек: "Тегi/Surname", "Аты/Given names", "Туған күнi/Date of birth", "Жынысы/Sex" деген жазулар.
10. Паспорттың алтыншы бетiнде тiгiнен қазақ және ағылшын тiлдерiнде:
"Сыртқы iстер министрлiгiнiң қызметтiк белгілерi үшiн"
"For official use of the Ministry of Foreign Affairs"
деген жазулар орналасқан.
11. "Визалар/Visas" деген жазулары бар 7 - 32 беттер виза қоюға арналған.
12. Паспорттың артқы мұқабасының iшкi жағында көлденеңiнен қазақ және ағылшын тiлдерiнде:
"Осы паспорт 32 беттен тұрады"
"This passport contains 32 pages"
деген жазулар орналасқан.
Төменiрек қазақ және ағылшын тiлдерiнде:
"Паспорт Қазақстан Республикасының меншігі болып табылады, ал оның иесi Қазақстан Республикасының қорғауында болады"
"Тhis раssроrt is the property of the Republic of Kazakhstan and its hоldег is under the protection of the Republic of Kazakhstan"
деген жазулар бар.
13. Паспорттың нөмiрi 3-32 беттерде перфорациялық әдiспен және артқы мұқабаның iшкi жағында шырыңқы басылыспен қойылған.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1375 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының электрондық ақпарат тасымалдағыштары бар дипломаттық паспортының үлгісі (сипаттамасы)
Ескерту. Қаулы дипломатиялық паспорттың үлгісімен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2010.10.02 № 1015 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
1. Қазақстан Республикасының электрондық ақпарат тасымалдағыштары бар дипломаттық паспорты (бұдан әрі - паспорт) машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес дайындалады.
2. Паспорттың мөлшері 88x125 мм доғал бұрышты брошюраны білдіреді жене мұқабадан, мұқабаға желімделген форзацтардан және 18 парақтан (36 бет) тұрады.
3. Паспорттың мұқабасы тозбайтын материал мен төсемнен дайындалады, олардың арасында паспорттың иесі туралы электрондық ақпарат тасымалдағыш ретінде пайдаланылатын антеннасы бар микросхема (байланыссыз интерфейсі бар чип) орналастырылады.
Жадының сыйымдылығы кемінде 64 Кб микросхемада қорғалған түрде паспорттың иесі туралы кескіндемелік және мәтіндік ақпарат сақталады.
4. Паспорттың мұқабасы қою қара-жасыл түсті.
Паспорттың алдыңғы мұқабасының сыртқы бетінде:
жоғары бөлігінде - қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN»
деген жазу;
ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының астында қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ДИПЛОМАТТЫҚ ПАСПОРТ
DIPLOMATIC PASSPORT»
деген жазу;
төменгі бөлігінде - паспортта электрондық ақпарат тасымалдағыштың бар екендігін көрсететін арнайы белгі;
бұрыштарында - ұлттық ою-өрнек элементтері орналасқан.
Жазулар, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, арнайы белгі және ұлттық ою-өрнек элементтері алтын түсті фольгамен өрнектеліп орындалады.

9. На пятой странице паспорта размещена надпись по вертикали: "Балалары/Children" Ниже надписи: "Teгi/Surname", "Аты/Given names", "Туган кунi/Date of birth", "Жынысы/Sex".
10. На шестой странице паспорта по вертикали размещены надписи на казахском и английском языках:
"Сырткы iстер министрлiгiнiн кызметтiк белгiлерi ушiн"
"For official use of the Ministry of Foreign Affairs"
11. Страницы с 7 no 32 предназначены для проставления виз, с надписями "Визалар/Visas".
12. На внутренней стороне задней обложки паспорта по горизонтали размещены надписи на казахском и английском языках:
"Осы паспорт 32 беттен турады"
"This passport contains 32 pages"
Ниже надписи на казахском и английском языках:
"Паспорт Казакстан Республикасынын меншыгы болып табылады, ал онын, иeci Казакстан Республикасынын коргауында болады"
"This passport is the property of the Republic of Kazakhstan and its holder is under the protection of the Republic of Kazakhstan"
13. Номер паспорта нанесен на страницах 3-32 перфорационным методом и высокой печатью на внутренней стороне задней обложки.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2003 года № 1375
Образец
дипломатического паспорта Республики Казахстан,
содержащего электронные носители информации
(описание)
Сноска. Постановление дополнено Образцом дипломатического паспорта в соответствии с постановлением Правительства РК от 02.10.2010 № 1015 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней со дня первого официального опубликования).
1. Дипломатический паспорт Республики Казахстан, содержащий электронные носители информации (далее - паспорт), изготавливается в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиносчитываемым проездным документам.
2. Паспорт представляет собой брошюру размером 88x125 мм с округленными углами и состоит из обложки, приклеенных к обложке форзацев и 18 листов (36 страниц).
3. Обложка паспорта изготавливается из износостойкого материала и подложки, между которыми располагается микросхема (чип с бесконтактным интерфейсом) с антенной, используемая в качестве электронного носителя информации о владельце паспорта.
В микросхеме, имеющей емкость памяти не менее 64 Кб, в защищенном виде хранится графическая и текстовая информация о владельце паспорта.
4. Обложка паспорта темно-зеленого цвета.
На внешней стороне передней обложки паспорта размещены:
в верхней части - надпись на казахском и английском языках:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN";
в центре - Государственный Герб Республики Казахстан;
под Государственным Гербом Республики Казахстан - надпись на казахском и английском языках:
"ДИПЛОМАТТЫҚ ПАСПОРТ
DIPLOMATIC PASSPORT"
в нижней части - специальный знак, указывающий на наличие в паспорте электронного носителя информации;
в углах - элементы национального узора.
Надписи, изображение Государственного Герба Республики Казахстан, специальный знак и элементы национального узора выполняются тиснением фольгой золотистого цвета.

5. Паспорттың алдыңғы форзацында:
ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының астында - ұлттық ою-өрнек көрінісі түріндегі элемент және ұлттық ою-өрнек элементтерімен оюланған тармақ;
оюлы тармақтан төмен - паспорттың нөмірі орналасқан.
6. Паспорттың алдыңғы форзацы мен 1-бетінің арасында желімді негізі бар мөлдір пленка орналасқан.
7. Паспорттың 1-бетінде қазақ және ағылшын тілдерінде:
«Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
шет мемлекеттердің барлық құзыретті қызмет
органдарынан дипломаттық паспорт иесінің
бөгетсіз жүріп-тұруын қамтамасыз
етуді және қажет болған жағдайда заңды
қолдау көрсетіліп, қорғалуын өтінеді.
The Ministry of Foreign Affairs of the
Republic of Kazakhstan requests all
competent authorities of foreign states
to permit the bearer of this diplomatic
passport to pass safely and freely and
to give the bearer all lawful aid and
protection in case of need.»
деген жазу орналасқан.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.09.20 № 1079 Қаулысымен.
8. Паспорттың 2-бетінде қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ/REPUBLIC OF KAZAKHSTAN» деген жазу орналасқан.
Төменде екі жолға:
«ДИПЛОМАТТЫҚ ПАСПОРТ/DIPLOMATIC PASSPORT» деген жазу, оң жағында қазақ және ағылшын тілдерінде:
«Түрі/Тyре», «Мемлекет коды/Code of state», «Паспорттың №/Passpot Nо» деген жазу орналасқан.
Сол жағында мөлшері 45x35 мм фотосурет үшін орын бөлінген.
Фотосуреттің оң жағында мынадай деректемелер орналасады:
«Тегі/Surname
Аты/Given name
Азаматтығы/Nationaly
Ұлты
Туған күні, айы, жылы/Date of birth
ЖСН/Personal ID Nо.
Жынысы/Sex
Туған жері/Place of birth
Берілген уақыты/Date of issue
Паспорт мерзімі/Date of expiry
Өз қолы/Signature of bearer
Берген мекеме/Authority»;
Паспорттағы «Ұлты» деген баған оны дайындау кезінде иесінің қалауы бойынша толтырылады. Паспорттың иесі ұлтын көрсетуден бас тартқан жағдайда «Ұлты» деген баған паспорттың деректері бетінде көрсетілмейді.
Беттің төменгі ширегі - машинамен оқылатын аймақ, онда тігінен машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес осы құжатта бар негізгі ақпарат қамтылған әріптер мен цифрлардың комбинациясынан тұратын машинамен оқылатын жазу орналасады.
9. Паспорттың 2-беті дизайн мен сипаттамалардың жоғары ашықтығын және жоғары орындалуын сақтай отырып, көптеген көрнекі әсер беретін мөлдір голографикалық қабатты материалдан тұратын арнайы ламинатталатын пленкамен қорғалады.

5. На переднем форзаце паспорта размещены:
в центре - Государственный Герб Республики Казахстан;
под Государственным Гербом Республики Казахстан - элемент в виде фрагмента национального орнамента и узорная розетка с элементами национального орнамента;
ниже узорной розетки - номер паспорта.
6. Между передним форзацем и страницей 1 расположена прозрачная пленка с клейкой основой.
7. На странице 1 паспорта размещена надпись на казахском и английском языках:
"Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі
шет мемлекеттердің барлық құзыретті қызмет
органдарынан дипломаттық паспорт иесінің
бөгетсіз жүріп-тұруын қамтамасыз
етуді және қажет болған жағдайда заңды
қолдау көрсетіліп, қорғалуын өтінеді.
The Ministry of Foreign Affairs of the
Republic of Kazakhstan requests all competent
authorities of foreign states to permit
the bearer of this diplomatic passport to pass
safely and freely and to give the bearer
all lawful aid and protection in case of need."
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.09.2011 № 1079.
8. На странице 2 паспорта расположена вертикальная надпись на казахском и английском языках:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ / REPUBLIC OF KAZAKHSTAN".
Ниже надпись в две строки:
"ДИПЛОМАТТЫҚ ПАСПОРТ / DIPLOMATIC PASSPORT",
справа размещены надписи на казахском и английском языках:
"Tүpi / Туре", "Мемлекет коды / Code of state", "Паспорттың № / Passport No.".
С левой стороны место для фотографии размером 45x35 мм.
Справа от фотографии размещаются следующие реквизиты:
"Teгi / Surname
Аты / Given name
Азаматтығы / Nationality
Ұлты
Туған күні, айы, жылы / Date of birth
ЖСН / Personal ID No.
Жынысы / Sex
Туған жеpi / Place of birth
Берілген уақыты / Date of issue
Паспорт мерзімі / Date of expiry
Өз қолы / Signature of bearer
Берген мекеме/ Authority";
графа "Ұлты" в паспорте заполняется по желанию владельца при его изготовлении. При отказе владельца указывать национальность, графа "Ұлты" не отражается на странице данных паспорта.
Нижняя четверть страницы - машиночитаемая зона, в которой вертикально располагается машиночитаемая запись, состоящая из комбинации букв и цифр, содержащая в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиночитаемым проездным документам, основную информацию, имеющуюся в этом документе.
9. Страница 2 паспорта защищается специальной ламинирующей пленкой, которая представляет собой прозрачный голографический слоистый материал, производящий множество визуальных эффектов, сохраняя высокую яркость и высокое разрешение дизайна и характеристик.

10. Паспорттың 3-беті Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген белгілерді орналастыруға арналған. Егер 3-бет пайдаланылған болса, онда белгілер паспорттың келесі бос бетіне жүргізіледі. 3-бетте тігінен қазақ және ағылшын тілдерінде:
«СЫРТҚЫ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІНІҢ ҚЫЗМЕТТІК БЕЛГІЛЕРІ ҮШІН
FOR OFFICIAL USE OF THE MINISTRY OF FOREIGN AFFAIRS»
деген жазу орналасқан.
11. Паспорттың 4-35-беттері виза қоюға арналған. Беттердің жоғарғы жағында қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ВИЗАЛАР/VISAS»
деген жазу орналасқан.
12. Паспорттың 36-бетінде қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ОСЫ ПАСПОРТ 36 БЕТТЕН ТҰРАДЫ
THIS PASSPORT CONTAINS 36 PAGES»
Бұл паспорт Қазақстан Республикасының
меншігі болып табылады, ал оның иесі
Қазақстан Республикасының қорғауында
This passport is the property of the
Republic of Kazakhstan and its holder
is under the protection of
the Republic of Kazakhstan»
деген жазу орналасқан.
13. Паспорттың артқы форзацында қазақ және ағылшын тілдерінде:
«Бұл дипломаттық паспорт сезгіш электрондық
технологиямен жабдықталған және де басқа
электрондық құрылғылар сияқты дәл сондай
мұқият қарауды қажет етеді. Оның тиісті түрде
жұмыс істеуіне кепілдік беру үшін ұқыптап ұстаңыз,
оны бүкпеңіз, теспеңіз, шектен тыс температурадан
немесе шектен тыс ылғалдылықтан сақтаңыз.
This diplomatic passport contains sensitive
electronic technology and should be handled
with the same care as other electronic devices.
To ensure that it functions properly, pleasе
do not bend, perforate of subject it to
extreme temperatures or excessive moisture.
Бұл дипломаттық паспорт Қазақстан
Республикасына шетелдік сапардан
оралғаннан кейін Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігіне тапсырылады.»
деген жазу орналасқан.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.09.20 № 1079 Қаулысымен.
14. Тоғыз әріптік-цифрлық нышандардан (2 әріптік нышан және жеті таңбалы цифрлық нөмір) тұратын паспорттың нөмірі 1-беттен бастап барлық беттерде лазерлік перфорация әдісімен басылып, паспорттың артқы форзацында аяқталады.
15. Паспорт беттерінің нөмірлері 4-беттен 35-бетті қоса алғанда, төменгі бұрыштарында орналасқан.
16. Қағаз массаға парақтың бір жағына қорғаныш жіп орналасқан, онда «қазақстан kazakhstan» жазуы түрінде алмасушы микромәтіндер және қысқа мәтіндермен жазылған және ол парақтың екі жағынан да оқылады.
17. Әрбір паспорта жазулардың сақталуын арттыруға немесе паспортты және онда жазылған жазуларды қолдан жасаудан қорғауға арналған арнайы әзірленген элементтер қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2003 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 1375 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының электрондық ақпарат тасымалдағыштары бар қызметтік паспортының үлгісі (сипаттамасы)
Ескерту. Қаулы қызметтік паспорттың үлгісімен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 2010.10.02 № 1015 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.

10. Страница 3 паспорта предназначена для размещения отметок, предусмотренных законодательством Республики Казахстан. Если страница 3 использована, то отметки производятся на другой свободной странице паспорта. На странице 3 вертикально размещена надпись на казахском и английском языках:
"СЫРТҚЫ ІCTEP МИНИСТРЛІГІНІҢ ҚЫЗМЕТТІК БЕЛГІЛЕРІ ҮШІН
FOR OFFICIAL USE OF THE MINISTRY OF FOREIGN AFFAIRS".
11. Страницы 4-35 паспорта предназначены для размещения виз. Вверху страниц размещена надпись на казахском и английском языках:
"ВИЗАЛАР / VISAS"
12. На странице 36 паспорта размещена надпись на казахском и английском языках:
"ОСЫ ПАСПОРТ
36 БЕТТЕН ТҰРАДЫ
THIS PASSPORT CONTAINS
36 PAGES
Бұл паспорт Қазақстан Республикасының
меншігі болып табылады, ал оның иесі
Қазақстан Республикасының қорғауында
This passport is the property of the Republic
of Kazakhstan and its holder is under
the protection of the Republic of Kazakhstan".
13. На заднем форзаце паспорта размещена надпись на казахском и английском языках:
"Бұл дипломаттық паспорт сезгіш электрондық
технологиямен жабдықталған және де баска
электрондық құрылғылар сияқты дәл сондай
мұқият қарауды қажет етеді. Оның тиісті түрде
жұмыс icтеуіне кепілдік беру үшін ұқыптап ұстаңыз,
оны бүкпеніз, теспеңіз, шектен тыс температурадан
немесе шектен тыс ылғалдылыктан сақтаңыз.
This diplomatic passport contains sensitive electronic
technology and should be handled with the same care as
other electronic devices. To ensure that it functions
properly, please do not bend, perforate or subject it to
extreme temperatures or excessive moisture.
Бұл дипломаттық паспорт Қазақстан
Республикасына шетелдік сапардан
оралғаннан кейін Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігіне тапсырылады."
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.09.2011 № 1079.
14. Номер паспорта состоящий из девяти буквенно-цифровых символов (два буквенных символа и семизначный цифровой номер), нанесен методом лазерной перфорации на всех страницах, начиная с 1-й страницы, и заканчивается на заднем форзаце паспорта.
15. Номера страниц паспорта со страницы 4 по страницу 35 расположены в нижних углах.
16. В бумажную массу встроена защитная нить с одной стороны листа, с чередующимися микротекстом и минитекстом в виде надписи "қазақстан kazakhstan", читаемой с обеих сторон листа.
17. В каждом паспорте применяются специально разработанные элементы, предназначенные для повышения сохранности записей или для защиты паспорта и произведенных в нем записей от подделок.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2003 года № 1375
Образец
служебного паспорта Республики Казахстан,
содержащего электронные носители информации
(описание)
Сноска. Постановление дополнено Образцом служебного паспорта в соответствии с постановлением Правительства РК от 02.10.2010 № 1015 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней со дня первого официального опубликования).

1. Қазақстан Республикасының электрондық ақпарат тасымалдағыштары бар қызметтік паспорты (бұдан әрі - паспорт) машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес дайындалады.
2. Паспорттың мөлшері 88x125 мм доғал бұрышты брошюраны білдіреді және мұқабадан, мұқабаға желімделген форзацтардан және 18 парақтан (36 бет) тұрады.
3. Паспорттың мұқабасы тозбайтын материал мен төсемнен дайындалады, олардың арасында паспорттың иесі туралы электрондық ақпарат тасымалдағыш ретінде пайдаланылатын антеннасы бар микросхема (байланыссыз интерфейсі бар чип) орналастырылады.
Жадының сыйымдылығы кемінде 64 Кб микросхемада қорғалған түрде паспорттың иесі туралы кескіндемелік және мәтіндік ақпарат сақталады.
4. Паспорттың мұқабасы қара түсті.
Паспорттың алдыңғы мұқабасының сыртқы бетінде:
жоғары бөлігінде - қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN»
деген жазу;
ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының астында - қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ҚЫЗМЕТТІК ПАСПОРТ
SERVICE PASSPORT»
деген жазу;
төменгі бөлігінде - паспортта электрондық ақпарат тасымалдағыштың бар екендігін көрсететін арнайы белгі;
бұрыштарында - ұлттық ою-өрнек элементтері орналасқан.
Жазулар, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, арнайы белгі және ұлттық ою-өрнек элементтері алтын түсті фольгамен өрнектеліп орындалады.
5. Паспорттың алдыңғы форзацында:
ортада - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы;
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының астында - ұлттық ою-өрнек көрінісі түріндегі элемент және ұлттық ою-өрнек элементтерімен оюланған тармақ;
оюлы тармақтан төмен - паспорттың нөмірі орналасқан.
6. Паспорттың алдыңғы форзацы мен 1-бетінің арасында желімді негізі бар мөлдір пленка орналасқан.
7. Паспорттың 1-бетінде қазақ және ағылшын тілдерінде:
«Шет мемлекеттердің барлық
құзыретті қызмет органдарынан осы
паспорттың иесі, шетелге жол жүруші
Қазақстан Республикасының азаматына
жан-жақты жәрдем көрсету сұралады.
All competent authorities of foreign states
are requested to extend all courtesies
to the bearer of this passport, a citizen
of the Republic of Kazakhstan,
traveling abroad.»
деген жазу орналасқан.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.09.20 № 1079 Қаулысымен.
8. Паспорттың 2-бетінде қазақ және ағылшын тілдерінде:
«ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ/REPUBLIC OF KAZAKHSTAN» деген жазу орналасқан.
Төменде екі жолға:
«ҚЫЗМЕТТІК ПАСПОРТ/SERVICE PASSPORT» деген жазу, оң жағында қазақ және ағылшын тілдерінде:
«Түрі/Тyре», «Мемлекет коды/Code of state», «Паспорттың №/Passpot Nо» деген жазу орналасқан.
Сол жағында мөлшері 45x35 мм фотосурет үшін орын бөлінген.
Фотосуреттің оң жағында мынадай деректемелер орналасады:
«Тегі/Surname
Аты/Given name
Азаматтығы/Nationaly
Ұлты
Туған күні, айы, жылы/Date of birth
ЖСН/Personal ID Nо.
Жынысы/Sex
Туған жері/Place of birth
Берілген уақыты/Date of issue
Паспорт мерзімі/Date of expiry
Өз қолы/Signature of bearer
Берген мекеме/Authority»;
Паспорттағы «Ұлты» деген баған оны дайындау кезінде иесінің қалауы бойынша толтырылады. Паспорттың иесі ұлтын көрсетуден бас тартқан жағдайда «Ұлты» деген баған паспорттың деректері бетінде көрсетілмейді.
Беттің төменгі ширегі - машинамен оқылатын аймақ, онда тігінен машинамен оқылатын жол жүру құжаттарына қойылатын халықаралық талаптар мен стандарттарға сәйкес осы құжаттағы негізгі ақпарат қамтылған әріптер мен цифрлардың комбинациясынан тұратын машинамен оқылатын жазу орналасады.

1. Служебный паспорт Республики Казахстан, содержащий электронные носители информации (далее - паспорт), изготавливается в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиносчитываемым проездным документам.
2. Паспорт представляет собой брошюру размером 88x125 мм с округленными углами и состоит из обложки, приклеенных к обложке форзацев и 18 листов (36 страниц).
3. Обложка паспорта изготавливается из износостойкого материала и подложки, между которыми располагается микросхема (чип с бесконтактным интерфейсом) с антенной, используемая в качестве электронного носителя информации о владельце паспорта.
В микросхеме, имеющей емкость памяти не менее 64 Кб, в защищенном виде хранится графическая и текстовая информация о владельце паспорта.
4. Обложка паспорта черного цвета.
На внешней стороне передней обложки паспорта размещены:
в верхней части - надпись на казахском и английском языках:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
REPUBLIC OF KAZAKHSTAN";
в центре - Государственный Герб Республики Казахстан;
под Государственным Гербом Республики Казахстан - надпись на казахском и английском языках:
"ҚЫЗМЕТТІК ПАСПОРТ
SERVICE PASSPORT"
в нижней части - специальный знак, указывающий на наличие в паспорте электронного носителя информации;
в углах - элементы национального узора.
Надписи, изображение Государственного Герба Республики Казахстан, специальный знак и элементы национального узора выполняются тиснением фольгой золотистого цвета.
5. На переднем форзаце паспорта размещены:
в центре - Государственный Герб Республики Казахстан;
под Государственным Гербом Республики Казахстан - элемент в виде фрагмента национального орнамента и узорная розетка с элементами национального орнамента;
ниже узорной розетки - номер паспорта.
6. Между передним форзацем и страницей 1 расположена прозрачная пленка с клейкой основой.
7. На странице 1 паспорта размещена надпись на казахском и английском языках:
"Шет мемлекеттердің барлық
құзыретті қызмет органдарынан осы
паспорттың иeci, шетелге жол жүруші
Қазақстан Республикасының азаматына
жан-жақты жәрдем көрсету сұралады.
All competent authorities of foreign states
are requested to extend all courtesies
to the bearer of this passport, a citizen
of the Republic of Kazakhstan,
traveling abroad."
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 20.09.2011 № 1079.
На странице 2 паспорта расположена вертикальная надпись на казахском и английском языках:
"ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ / REPUBLIC OF KAZAKHSTAN".
Ниже надпись в две строки:
"ҚЫЗMETTIК ПАСПОРТ / SERVICE PASSPORT",
справа размещены надписи на казахском и английском языках:
"Tүpi / Туре", "Мемлекет коды / Code of state", "Паспорттың № /
Passport No.".
С левой стороны место для фотографии размером 45x35 мм.
Справа от фотографии размещаются следующие реквизиты:
"Teгi / Surname
Аты /Given name
Азаматтығы / Nationality
Ұлты
Туған күні, айы, жылы / Date of birth
ЖСН / Personal ID No.
Жынысы / Sex
Туған жері / Place of birth
Берілген уақыты / Date of issue
Паспорт мepзімі / Date of expiry
Өз қолы / Signature of bearer
Берген мекеме / Authority";
графа "Ұлты" в паспорте заполняется по желанию владельца при его изготовлении. При отказе владельца указывать национальность, графа "Ұлты" не отражается на странице данных паспорта.
Нижняя четверть страницы - машиночитаемая зона, в которой вертикально располагается машиночитаемая запись, состоящая из комбинации букв и цифр, содержащая в соответствии с международными требованиями и стандартами, предъявляемыми к машиночитаемым проездным документам, основную информацию, имеющуюся в этом документе.