Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1429 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 25 желтоқсандағы N 150ао қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "2003 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 2002 жылғы 29 желтоқсандағы N 1429 қаулысына мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулыға 544-қосымшада :
"Бюджет бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 6-тармақ 5-бағанының 1-тармағы мынадай мазмұндағы 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12, 1.13, 1.14, 1.15, 1.16, 1.17, 1.18, 1.19, 1.20-тармақшалармен толықтырылсын:
"1.6. шағын кәсіпкерлікті қолдаудың өңiрлiк бағдарламаларын жасау және бiрдейлендiру әдiстемелерiн әзiрлеу. Өңiрлерде шағын бизнестi қолдау жөнiндегi iс-шараларды iске асыруға қажеттi ресурстарды негiздеу және есептеу;
1.7. қаржы ресурстарына қол жеткiзудi кеңейту мақсатында микрокредиттiк ұйымдардың қызметiне талдау жасау және мкирокредиттік ұйымдарды дамыту тұжырымдамасын әзірлеу;
1.8. кәсiпкерлiк саласына халықтың белсендi бөлiгiн тарту мақсатында кәсіпкердің оң беделiн қалыптастыру жөнiндегi бағдарламаны әзiрлеу;
1.9. шағын кәсiпкерлiктi қолдау саласындағы мемлекеттiк емес бiрлестiктер мен мемлекеттiк органдардың өзара iс-қимыл тетiктерiн әзiрлеу;
1.10. рынокқа талдау жасау және бәсекелес артықшылықтар мен шығарылатын өнiм сапасын арттыруға қол жеткiзуге арналған құрал ретiндегi шағын бизнес субъектілерi үшiн автоматтандырылған ақпараттық жүйелердi енгiзу жөнiндегi ұсыныстарды әзiрлеу;
1.11. шетелдiк кәсiпкерлiктi қолдау миссиялары қызметiн зерделеу әрi талдау және олармен сындарлы өзара қатынастарды ұйымдастыру жөнінде ұстанымдар бepу;
1.12. шағын және орта бизнес саласындағы франчайзинг жүйесiн дамытуды ынталандыру жөнiнде ұсынымдар әзiрлеу;
1.13. шағын және орта бизнес субъектiлерiн тексерудi жүзеге асыратын бақылау-қадағалау органдарының нормативтiк құжаттарына талдау жасау. Тексерулер жүргізу бөлiгінде олардың қызметін ретке келтiру және регламенттеу жөнiнде ұсынымдар әзiрлеу;
1.14. кредиттік бюpo құру және оның жұмыс iстеу тетіктерiн әзiрлеу. Қазақстан Республикасында микрокредит берудiң мониторингi индикаторына талдау жасау және оны әзiрлеу;
1.15. шағын бизнестi қолдаудың қазiргі институттары: Республикалық ақпараттық-көрме орталығы мен Шағын кәсiпкерлiктi дамыту қоры базасында инновациялық инфрақұрылым құру шеңберiнде ақпараттық-технологиялық орталық қызметінің тұжырымдамасын әзiрлеу;

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2003 года N 150ао
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2002 года N 1429 "Об утверждении паспортов республиканских бюджетных программ на 2003 год" следующие дополнения:
в приложении 544 к указанному постановлению:
пункт 1 графы 5 таблицы пункта 6 "План мероприятий по реализации бюджетной программы" дополнить подпунктами 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 1.10, 1.11, 1.12 , 1.13, 1.14, 1.15,1.16, 1.17, 1.18,1.19,1.20 следующего содержания:
"1.6 разработке методик составления и унификации региональных программ поддержки малого предпринимательства. Обоснование и расчет ресурсов, необходимых для реализации мероприятий по поддержке малого бизнеса в регионах;
1.7 анализу деятельности микрокредитных организаций и разработке концепции развития микрокредитных организаций с целью расширения доступа к финансовым ресурсам;
1.8 разработке программы по формированию позитивного имиджа предпринимателя с целью вовлечения активной части населения в сферу предпринимательства;
1.9 разработке механизмов взаимодействия негосударственных объединений и государственных органов в сфере поддержки малого предпринимательства;
1.10 анализу рынка и выработке рекомендаций по внедрению автоматизированных информационных систем для субъектов малого бизнеса, как инструмента для достижения конкурентных преимуществ и повышения качества выпускаемой продукции;
1.11 изучению и анализу деятельности иностранных миссий поддержки предпринимательства и выдаче рекомендаций по организации с ними конструктивных взаимоотношений;
1.12 разработке рекомендаций по стимулированию развития системы франчайзинга в сфере малого и среднего бизнеса;
1.13 анализу нормативных документов контрольно-надзорных органов, осуществляющих проверки субъектов малого и среднего бизнеса. Разработка рекомендаций по упорядочению и регламентации их деятельности в части проведения проверок;
1.14 разработке механизмов создания и функционирования кредитных бюро. Анализ и выработка индикатора мониторинга микрокредитования в Республике Казахстан;
1.15 разработке концепции деятельности информационно-технологического центра в рамках создания инновационной инфраструктуры на базе существующих институтов поддержки малого бизнеса: Республиканского информационно-выставочного центра и Фонда развития малого предпринимательства;

1.16 ұлттық компаниялар төңiрегінде кәсіпкерлiктің шағын нысандарын құру қағидаттары мен тәртiбi жөніндегi тұжырымдаманы әзiрлеу мақсатында жүйе құраушы кәсiпорындар жанындағы шағын бизнестi қолдаудың қазіргі бағдарламаларына талдау жасау және оны қорыту;
1.17. кәсiпкерлiктi қолдаудың өңiрлiк институттарының қызметі практикасының оң тәжiрибесiн зерделеу. Осы тәжiрибенi ретке келтiру, бiрдейлендiру және көбейту жөнiндегi ұсынымдарды әзiрлеу;
1.18. шағын және iрi бизнестiң өзара iс-қимылы қағидаттарын әзiрлеу. Қатысудың мемлекеттiк үлесi жоқ iрi компаниялар үшiн аутсерсинг тетiгi жөнiнде ұсынымдар әзiрлеу;
1.19. шағын және орта бизнес кәсiпорындары таяу және алыс шет елдер рыноктарына шығаратын экспортқа бағдарланған тауарларды жылжытудың құралы ретiнде көрме-жәрмеңке қызметiн ұйымдастыру жөнiндегi ұсынымдарды әзiрлеу;
1.20. шағын бизнестi қолдау саласындағы қолданыстағы заңнамаға талдау жасау, орын алып отырған қарама-қайшылықтарды айқындау және нормативтiк базаны жетілдiру жөнiнде ұсынымдар әзiрлеу".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

1.16 анализу и обобщению существующих программ поддержки малого бизнеса при системообразующих предприятиях с целью разработки концепции по принципам и порядку создания малых форм предпринимательства вокруг национальных компаний;
1.17 изучению положительного опыта в практике деятельности региональных институтов поддержки предпринимательства. Выработка рекомендаций по упорядочению, унификации и тиражированию этого опыта;
1.18 разработке принципов взаимодействия малого и крупного бизнеса. Выработка рекомендаций по механизму аутсерсинга для крупных компаний, не имеющих государственной доли участия;
1.19 разработке рекомендации по организации выставочно-ярмарочной деятельности как инструмента продвижения экспортоориентированных товаров, выпускаемых предприятиями малого и среднего бизнеса, на рынки ближнего и дальнего зарубежья;
1.20 анализу действующего законодательства в области поддержки малого бизнеса, выявлению существующих противоречий и выработке рекомендаций по совершенствованию нормативной базы".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан