Республикалық меншiктегі ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын ерекше маңызды топтық жүйелерден ауыз су беру қызметiнiң құнын субсидиялау ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 қаңтардағы N 76 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.04.05. N 248 (алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шiлдедегi Су  кодексiне  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Республикалық меншiктегi ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын ерекше маңызды топтық жүйелерден ауыз су беру қызметiнiң құнын субсидиялау ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2004 жылғы 23 қаңтардағы
N 76 қаулысымен
бекітілген
Республикалық меншiктегі ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын ерекше маңызды топтық жүйелерден ауыз су беру қызметiнiң құнын субсидиялау
ЕРЕЖЕСI
1. Осы Ереже тиiстi жылға арналған республикалық бюджет туралы заңда көзделген қаражат есебінен және шегінде республикалық меншiктегi ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық жүйелерiнен халыққа ауыз су беру жөнiндегi қызметтер құнын мемлекеттiк субсидиялау тәртiбi мен шарттарын белгiлейдi.
2. Субсидиялар халық мұқтаждары үшiн су тұтынушыларға ауыз су беру жөнiндегi сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық жүйелерiне қызмет көрсететiн кәсiпорындарға (бұдан әрi - Су берушi) қызметтер құнын (шығынын) iшiнара өтеуге (арзандатуға) арналады.
3. Субсидиялар Су берушiлерге олар үшiн белгiленген су тұтыну лимитi шегiнде және республикалық бюджетте ауыз су беру жөнiндегi қызметтер құнын субсидиялауға көзделген қаражат мөлшерiн ескере отырып, құнын арзандату бойынша су тұтынушыларға бөлiнген нүктелерде ауыз су беру жөнiнде нақты көрсетілген қызмет үшiн төленедi.
4. Берiлген ауыз судың 1 (бiр) текше метрiне бөлiнетiн субсидия мөлшерiн Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi (бұдан әрi - Ауылшарминi) табиғи монополия саласындағы қызметтi бақылау мен реттеудi жүзеге асыратын уәкiлеттi мемлекеттiк орган бекiткен ауыз су беру жөнiндегi қызмет үшiн тарифке пайыздық ара қатынасымен белгілейдi.

Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, находящимися в республиканской собственности
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2004 года N 76. Утратило силу постановлением Правительства РК от 5 апреля 2006 года N 248
В соответствии с  Водным кодексом  Республики Казахстан от 9 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, находящимися в республиканской собственности.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2004 года N 76
Правила
субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды
из особо важных групповых систем водоснабжения,
являющихся безальтернативными источниками питьевого
водоснабжения, находящимися в республиканской собственности
1. Настоящие Правила определяют порядок и условия государственного субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды населению из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, находящимися в республиканской собственности, за счет и в пределах средств, предусмотренных законом о республиканском бюджете на соответствующий год.
2. Субсидии предназначаются для частичного возмещения (удешевления) стоимости услуг (затрат) предприятиям, обслуживающим особо важные групповые системы водоснабжения (далее - Вододатель) по подаче питьевой воды водопотребителям для нужд населения.
3. Субсидии выплачиваются Вододателям за фактически оказанные услуги по подаче питьевой воды в точки выдела водопотребителей по удешевленной стоимости, в пределах установленного для них лимита водопотребления и с учетом размера средств, предусмотренных в республиканском бюджете на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды.
4. Размер выделяемых субсидий на 1 (один) кубометр поданной питьевой воды определяется Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) в процентном соотношении от тарифов за услуги по подаче питьевой воды, утвержденных уполномоченным государственным органом, осуществляющим контроль и регулирование деятельности в сфере естественной монополии.

5. Су берушi ауыз су беру жөнiндегi қызметiне субсидия алу үшін:
жыл сайын су қорын пайдалану мен қорғау жөнiндегi уәкiлеттi органға (бұдан әрi - Уәкiлеттi орган) аудандық (қалалық) әкiмдiкпен және Ауылшарминiнiң облыстық аумақтық органымен келiсілген берiлетiн су көлемiн, қызмет құнын және ауыз су беру жөнiндегі қызметтің бекiткен тарифiн көрсете отырып, субсидияланған тарифтер бойынша ауыз су беру жөнiндегі шартты Су берушiмен жасасқан су тұтынушылардың тiзбесiн ұсынады;
ай сайын Ауылшарминiнiң облыстық аумақтық органына мыналарды:
аудандық (қалалық) әкiмдіктермен келiсілген және төрт данада жасалған (Cу берушiге, су тұтынушыға, Ауылшарминiнiң облыстық аумақтық органына және уәкiлеттi органға) субсидияланған тарифтер бойынша ауыз су беру жөнiндегі көрсетiлген қызмет актілерiн;
төлем құжаттарының нөмiрi мен олардың төлеген күнiн белгілеп, субсидияланған тарифтер бойынша ауыз су беру жөнiндегi қызметке ақы төленгенiн су тұтынушылармен салыстырып тексеру актілерiн қоса берiп, су тұтынушылар бөлiнiсiнде субсидияланған тарифтер бойынша ауыз су беру жөнiндегi көрсетілген қызмет көлемiнiң жинақталған тізілiмін ұсынады.
6. Ауылшарминiнiң облыстық аумақтық органы ұсынылған құжаттарды тексереді және ай сайын есептi айдан кейiнгi айдың 15-күнiне Уәкілеттi органға осы Ереженiң 5-тармағына сәйкес жасалып, бекiтілген жинақталған тізілімдердi және субсидияланған тариФтер бойынша ауыз су беру жөнiндегі көрсетілген қызмет актілерiнiң түпнұсқаларын тапсырады.
7. Уәкiлеттi орган:
тиiстi жылға арналған субсидияланған тарифтер бойынша ауыз су беру жөнiндегi шартты Су берушiмен жасасқан су тұтынушылардың тiзбесiн бекiтедi әрi оны Су берушiге және Ауылшарминiнiң облыстық аумақтық органына жолдайды;
осы Ереженiң 5 және 6-тармақтарында көрсетілiп, ұсынылған құжаттарды тексередi;
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен субсидия төленуi үшiн Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінің Қазынашылық комитетiне субсидияланған тариФтер бойынша ауыз су беру жөнiндегi нақты көрсетiлген қызметтердiң жинақталған тізілiмiн және бөлінетiн шоттарды ұсынады;
субсидиялардың тиесілі сомаларын республикалық бюджеттен қаражаттың түсуiне қарай Су берушiлердiң есеп айырысу шоттарына есептi айдан кейiнгi айдың 25-күнiне дейiн аударады.

5. Вододатель для получения субсидий за услуги по подаче питьевой воды:
ежегодно представляет в уполномоченный орган в области использования и охраны водного фонда (далее - Уполномоченный орган) согласованный с районным (городским) акиматом и областным территориальным органом Минсельхоза перечень водопотребителей, заключивших с Вододателем договоры на подачу питьевой воды по субсидированным тарифам, с указанием объемов подаваемой воды, стоимости услуг и утвержденного тарифа за услуги по подаче питьевой воды;
ежемесячно представляет областному территориальному органу Минсельхоза сводный реестр по объему оказанных услуг по подаче питьевой воды по субсидированным тарифам в разрезе водопотребителей, с приложением:
актов оказания услуг по подаче питьевой воды по субсидированным тарифам, согласованных с районными (городскими) акиматами и составленных в четырех экземплярах (для Вододателя, водопотребителя, областного территориального органа Минсельхоза и Уполномоченного органа);
актов сверок с водопотребителями по оплаченным услугам по подаче питьевой воды по субсидированным тарифам с отметкой номеров платежных документов и даты их оплаты.
6. Областной территориальный орган Минсельхоза проверяет представленные документы и ежемесячно к 15 числу месяца, следующего за отчетным, представляет в Уполномоченный орган утвержденные сводные реестры, составленные в соответствии с пунктом 5 настоящих Правил, и подлинники актов оказания услуг по подаче питьевой воды по субсидированным тарифам.
7. Уполномоченный орган:
утверждает на соответствующий год перечень водопотребителей, заключивших с Вододателем договоры на подачу питьевой воды по субсидированным тарифам, и направляет его Вододателю и областному территориальному органу Минсельхоза;
проверяет представленные документы, указанные в пунктах 5 и 6 настоящих Правил;
в установленном законодательством Республики Казахстан порядке представляет для выплаты субсидий в территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан сводный реестр фактически оказанных услуг по подаче питьевой воды по субсидированным тарифам и счета к оплате;
перечисляет причитающиеся суммы субсидий на расчетные счета Вододателей до 25 числа месяца, следующего за отчетным, по мере поступления средств из республиканского бюджета.