Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамытудың және қолдаудың 2004-2006 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 6 ақпандағы N 149 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.12.05. N 1197 қаулысымен
Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамытудың және қолдаудың 2004-2006 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасы туралы" 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 1268  Жарлығына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында шағын кәсiпкерлiктi дамытудың және қолдаудың 2004-2006 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Iс-шаралар жоспары) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары және мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша):
1) Іс-шаралар жоспарын iске асыру жөнiнде шаралар қабылдасын;
2) жылына екi рет, есептi жарты жылдықтан кейiнгi айдың 10-күнiне Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгiне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрлiгi жылына екi рет, eceпті жарты жылдықтан кейiнгi айдың 25-күнiне Қазақстан Республикасының Үкiметiне және бағдарламалар бойынша уәкiлеттi органға Ic-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы есептi ұсынуды қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң орынбасары С.М. Мыңбаевқа жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2004 жылғы 6 ақпандағы
N 149 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасында шағын кәсіпкерлікті дамытудың және
қолдаудың 2004-2006 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.12.24. N  1375, 2005.01.28.  N 73 қаулыларымен
___________________________________________________________________
Р/с|Іс-шара      |Аяқтау нысаны |Орындауға |Орындау|Болжамды|Қаржы.
N  |             |              |жауаптылар|(iске  |шығыстар|ландыру
|             |              |          |асыру) |(млн.   |көзі
|             |              |          |мерзiмi|теңге)  |
___|_____________|______________|__________|_______|________|______
1       2              3            4         5       6       7
___________________________________________________________________

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2004-2006 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 149. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 5 декабря 2005 года N 1197 (P051197)
В соответствии с  Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2003 года N 1268 "О Государственной программе развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2004-2006 годы" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы развития и поддержки малого предпринимательства в Республике Казахстан на 2004-2006 годы (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию):
1) принять меры по реализации Плана мероприятий;
2) два раза в год к 10-му числу месяца, следующего за отчетным полугодием, представлять информацию о ходе исполнения Плана мероприятий в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан.
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан и уполномоченный орган по программам отчета о ходе исполнения Плана мероприятий два раза в год к 25-му числу месяца, следующего за отчетным полугодием.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Мынбаева С.М.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 Февраля 2004 года N 149
План мероприятий
по реализации Государственной программы развития и
поддержки малого предпринимательства
в Республике Казахстан на 2004-2006 годы  <*>
Сноска. План с изменениями - постановлением Правительства РК от 24 декабря 2004 года  N 1375 ; от 28 января 2005 г.  N 73 .
-------------------------------------------------------------------
N  !    Мероприятие   !  Форма   !Ответст-!Срок ис-!Предпо-!Источ-
п/п!                  !завершения!венный  !полнения!лагае- !ник
!                  !          !за ис-  !(реали- !мые    !финан-
!                  !          !полнение!зации)  !расходы!сирова-
!                  !          !        !        !(млн.  !ния
!                  !          !        !        !тенге) !
-------------------------------------------------------------------
1 !         2        !     3    !    4   !    5   !   6   !   7
-------------------------------------------------------------------

1. Шағын кәсiпкерлiкке салық әкiмшiлiгiн жүргізу жүйесін жетілдіру
___________________________________________________________________
1. Шағын кәсiпкер. Қазақстан     ИСМ,       Жыл
лікке салық     Республика.   Қаржымині, сайын
әкiмшiлiгiн     сының Үкіме.  ЭБЖМ       4-тоқ.
жүргiзу жүйе.   тіне ұсыныс              сан
сiн жетiлдiру
және шағын
кәсiпкерлiк
субъектiлерi.
нiң (бұдан
әрi - ШКС)
қызметiне жыл
сайын жүргiзi.
летiн талдау.
ды ескере
отырып, са.
лықтық есеп
берудi оңтай.
ландыру жөнiн.
де ұсыныстар
енгiзу
2. Шағын кәсiп.    Қазақстан     ИСМ,       2005    ИСМ:     Респуб.
керлiкке салық  Республи.     Қаржымині, жылдың  2005     ликалық
салу жүйесiне   касының       ЭБЖМ       4-тоқ.  жыл-5*   бюджет
оны бұдан әрi   Үкіметіне                саны
жетілдіру жө.   ұсыныс
нiнде ұсынымдар
әзiрлеу мақ.
сатында, соның
iшiнде ШКС-тiң
ғылыми және
инновациялық
қызметiн ын.
таландыруға
бағытталған
зерттеулер
жүргiзу
2. Шағын кәсiпкерлiктi қаржылық-кредиттiк және инвестициялық
қолдау жүйесін дамыту
3. Өңiрлерде, со.  Қазақстан     ИСМ, АШМ,  Тоқсан
ның iшiнде      Республи.     Қаржыминi, сайын
ауылда шағын    касының       ЭБЖМ,
кредиттiк       Үкiметiне     ҚНРА,
ұйымдардың      ақпарат       облыстар.
дамуы үшiн                    дың, Аста.
қолайлы жағ.                  на және
дайлар жасау                  Алматы қа.
жөнiндегi                     лаларының
жұмысты                       әкiмдерi
жалғастыру
4. ШКС кредиттер   Нормативтiк   ҚНРА, ИСМ, 2004
алған кезде     құқықтық      Қаржыминi, жылдың
рәсiмдердi      кесiмнiң      ЭБЖМ,      2-тоқ.
жеңiлдету       жобасы        облыстар.  саны
жөнiнде,                      дың, Ас.
сондай-ақ                     тана және
ШKC-кe екiншi                 Алматы
деңгейдегі                    қалала.
банктердiң                    рының
кредиттер беру                әкiмдерi
рәсiмдерiн
және сонымен
байланысты
шығыстарды
оңтайландыру
жөнiнде ұсы.
ныстар әзiрлеу
5. ШКС қарыз алу.  Қазақстан     ҚНРА, ИСМ, 2004
шы кәсiпорын.   Республи.     Қаржыминi, жылдың
дарының қаржы.  касының       ЭБЖМ,      4-тоқ.
лық жағдайын    Үкiметiне     Ұлттық     саны
бағалау өлшем.  ұсыныс        банк
дерiн, сон.                   (келiсiм
дай-ақ кредит.                бойынша),
тердi қамта.                  облыстар.
масыз ету                     дың,
түрлерiне                     Астана
талаптарды                    және
оңайлату мүм.                 Алматы
кiндiгiн                      қалала.
қарастыру                     рының
әкiмдері
6. Қаржы институт. Қазақстан     ИСМ, ЭБЖМ, 2004
тарының         Республи.     ҚНРА, Ұлт. жылдың
ШКС-ке          касының       тық банк   2-тоқ.
кредит беру     Үкiметiне     (келiсiм   саны
кезiнде мемле.  ақпарат       бойынша)
кет тарапынан
тәуекелдердi
бөлiсу жөнiнде
ұсыныстар дай.
ындау

1. Совершенствование системы налогового администрирования
малого предпринимательства
-------------------------------------------------------------------
1.  Внести предложения Предложе-  МИТ, МФ, 4 квар-
по совершенствова- ние Пра-   МЭБП     тал
нию системы нало-  вительству          ежегодно
гового администри- Республики
рования малого     Казахстан
предприниматель-
ства и оптимизации
налоговой отчет-
ности, с учетом
ежегодно проводи-
мого анализа дея-
тельности субъек-
тов малого пред-
принимательства
(далее - СМП)
2.  Проводить исследо- Предложе-  МИТ, МФ, 4 квар-  МИТ:    Респуб-
вания системы      ние Пра-   МЭБП     тал      2005    ликан-
налогообложения    вительству          2005     год -   ский
малого предприни-  Республики          года     5*      бюджет
мательства с целью Казахстан
выработки рекомен-
даций по ее даль-
нейшему совершен-
ствованию, в том
числе направленных
на стимулирование
научной и иннова-
ционной деятель-
ности СМП
-------------------------------------------------------------------
2. Развитие системы финансово-кредитной и
инвестиционной поддержки малого предпринимательства
-------------------------------------------------------------------
3.  Продолжить работу  Информация МИТ,     Еже-
по созданию благо- в Прави-   МСХ, МФ, квар-
приятных условий   тельство   МЭБП,    тально
для развития       Республики АРНФРФО,
микрокредитных ор- Казахстан  акимы
ганизаций в регио-            облас-
нах, в том числе              тей, го-
на селе                       родов
Астаны и
Алматы
4.  Разработать пред-  Проект     АРНФРФО, 2 квар-
ложения по упроще- норматив-  МИТ, МФ, тал
нию процедур при   ного       МЭБП,    2004
получении кредитов правового  акимы    года
СМП, а также по    акта       облас-
оптимизации проце-            тей,
дуры предоставле-             городов
ния банками второ-            Астаны и
го уровня кредитов            Алматы
СМП и связанных с
ними расходов
5.  Рассмотреть воз-   Предложе-  АРНФРФО,  4 квар-
можность упрощения ние Пра-   МИТ, МФ,  тал
критериев оценки   вительству МЭБП,     2004
финансового сос-   Республики НБ (по    года
тояния заемщиков-  Казахстан  согласо-
предприятий СМП, а            ванию),
также требований к            акимы
видам обеспечения             облас-
кредитов                      тей, го-
родов
Астаны и
Алматы
6.  Подготовить пред-  Информа-   МИТ,     2 квар-
ложения по разде-  ция в Пра- МЭБП,    тал
лению рисков со    вительство АРНФРФО, 2004
стороны государст- Республики НБ (по   года
ва при кредитова-  Казахстан  согласо-
нии СМП финансо-              ванию)
выми институтами

7. ШКС-ке кредит   Қазақстан     ИСМ, ЭБЖМ, 2004
бepугe кепiлдiк Республи.     Қаржыминi  жылдың
беру жүйесiн    касының                  4-тоқ.
қалыптастыру    Үкіметіне                саны
үшiн "Шағын     ұсыныс
кәсiпкерлiктi
дамыту қоры"
акционерлiк
қоғамын ка.
питалдандыру
жөнiнде, сондай
-ақ Қазақстан
Республикасының
Үкiметi резер-
вiнiң қаражаты
есебiнен 2004
жылы 2000000000
теңге мөлшерiнде
"Шағын кәсiпкер-
лiктi дамыту
қоры" акционер-
лiк қоғамын
капиталдандыру
жөнiнде ұсы.
ныстар енгiзу
8. Шағын және орта Қазақстан     ЭБЖМ, ИСМ, Жыл
бизнестiң қа.   Республика.   АШМ, ККМ,  сайын
зақстандық      сының         Қаржыминi, 4-тоқ.
жобаларын жү.   Үкiметiне     CIM        сан
зеге асыру      ақпарат
мақсатында
донор елдер.
дiң, халықара.
лық ұйымдардың,
шетелдiк инвес.
торлардың қара.
жаттарын
(материалдық,
қаржылық)
тарту, сон.
дай-ақ ШКС-тi
дамытуға қар.
жылық және
техникалық жәр.
демдесудiң
халықаралық
жобаларын
дайындау мен
iске асыру
жөнiндегi
жұмысты
жалғастыру
3. Шағын кәсiпкерлiктiң инфрақұрылымын дамыту
9. Шағын кәсiпкер. Қазақстан     ИСМ, ЭБЖМ, Жыл    ИСМ 1 :    Респуб.
лiктi, оның     Республи.        БҒМ,    сайын  2004 жыл ликалық
iшiнде ШКС-ке,  касының       облыстар.  4-тоқ. - 16*    Бюджет
бизнес-инкуба.  Үкiметiне     дың, Аста. сан    2005 жыл
торлар мен      ақпарат       на және           - 43,5*
технопарктерге                Алматы            2006 жыл
көмек көрсету                 қалалары.         - 39*
жөнiндегi                     ның
өңiрлiк орта.                 әкiмдерi
лықтарды қол.
дау инфра.
құрылымының
одан әрi
жұмыс iстеуiн
және дамуын
қамтамасыз eту
10.Әкiмдiктер жа.  Қазақстан     ИСМ,       2004
нынан құрылған  Республи.     облыс.     жылдың
шағын бизнестi  касының       тардың,    2-тоқ.
қолдау жөнiн.   Үкiметiне     Астана     саны
дегі құрылымдық ақпарат       және
бөлiмшелер ту.                Алматы
ралы үлгiлiк                  қалала.
ережелердi                    рының
әзiрлеу жөнiнде               әкiмдерi
ұсыныстар ен.
гiзу
11.Кәсiпкерлердiң  Қазақстан     ИСМ,       Жыл
қоғамдық бiр.   Республи.     облыстар.  сайын
лестiктерiн     касының       дың,       2-тоқ.
шоғырландыру    Үкiметiне     Астана     сан
жөнiндегi       ақпарат       және
қоғамдық                      Алматы
бастамаларды                  қалала.
ынталандыруға                 рының
бағытталған                   әкiмдерi,
шаралар әзiрлеу               "Қазақстан
кәсiпкер.
лерiнiң
форумы
қауымдас.
тығы" ЗТБ
(келiсiм
бойынша)
12.Өңiрлердiң са.  Қазақстан     ИСМ, ЭБЖМ, 2005   ИСМ:     Респуб.
лалық бағыт.    Республи.     АШМ, ЭМРМ, жылдың 2004     ликалық
тылығын ескере  касының       ККМ, БҒМ,  1-тоқ. жыл      бюджет
отырып, шағын   Yкiметiне     Еңбекминi, саны   -15*
кәсiпкерлiктi   ақпарат       облыстар.
дамытудың және                дың,
қолдаудың                     Астана
өңiрлiк бағ.                  және
дарламаларын                  Алматы
әзiрлеу жө.                   қалала.
нiнде ұсыныстар               рының
енгiзу                        әкiмдерi
13.ШКС-тiң кон.    Қазақстан     ИСМ        2005   ИСМ:      Респуб.
салтингтiк,     Республи.                жылдың 2004 жыл  ликалық
оның iшiнде     касының                  1-тоқ. - 33,02*  бюджет
жұмыс iстеп     Үкiметiне                саны
тұрған өңiр.    ақпарат
лiк орталық.
тар негiзiнде
инвестициялық
жобаларды
әзiрлеу (пы.
сықтау) жөнiн.
дегi қызмет.
тер көрсетудi
қамтамасыз ету
14.Орталық және    Қазақстан     ИСМ, IIМ,  Жыл
жергiлiктi      Республи.     AШM,       сайын
атқарушы ор.    касының       Еңбекминi, қаңтар,
гандар жанын.   Үкiметiне     ККМ,       шiлде
дағы шағын      ақпарат       Әдiлетми.
және орта                     нi, МАСМ,
кәсiпкерлiктi                 ЭМРМ, ДСМ,
қолдау және                   Қаржыминi,
дамыту мәсе.                  ӘБЖМ, БҒМ,
лелерi жөнiн.                 ТЖМ, ЭСЖА,
дегi сараптама                ЖРА, ТМРА,
кеңестерiнiң                  облыстардың,
қызметiн жан.                 Астана және
дандыру және                  Алматы қа.
оған кәсiпкер.                лаларының
лердiң қоғам.                 әкiмдерi
дық бiрлестiк.
терi өкiлде.
рiнiң қатысуын
қамтамасыз ету
15.Шағын бизнестiң Қазақстан     ИСМ, ЭБЖМ, Жарты
ірі кәсiпорын.  Республи.     Қаржыминi, жылда
дармен мына     касының       АШМ, ЭМРМ, бiр рет
жолмен бiрiгуi  Yкiметiне     ККМ, БҒМ,
жөнiнде ұсыныс. ақпарат       Еңбекминi,
тар дайындау:                 облыстар.
франчайзинг                   дың, Аста.
қағидаттарына                 на және
негiзделген                   Алматы
тетiктердi                    қалала.
енгiзу; iрi                   рының
кәсiпорындар.                 әкiмдерi,
дың отандық                   ұлттық
шағын кәсiп.                  компания.
орындар ара.                  лар
сында жинақ.                  (келiсiм
таушы бұйым.                  бойынша)
дарды өндiруге
және қызметтер
көрсетуге
(70-90 %-дан
кем емес) тап.
сырыстың негіз.
гi үлесiн ор.
наластыру;
шағын кәсiпкер.
лiктiң ғылымды
қажетсiнетiн
салалардың
(мұнай-газ
кешенi, маши.
на жасау, ра.
диоэлектроника,
аспап жасау
және т.б.)
өндiрiстiк
процестерiне
қатысуын қам.
тамасыз ету;
шағын кәсiп.
орындарды iрi
кәсiпорындардың
тиiстi бөлiм.
шелер жұмыста.
рының жабдық.
тау-өткiзу,
маркетингтiк
сызбаларына
енгiзу;
отандық ШКС-тi
қосылған құны
жоғары тауар.
ларды шығаруға,
жүйе құрайтын
кәсiпорындарға
тауарларды
жеткiзу мен
қызметтер
көрсетуге
тарту
16.Тұрып қалған    Қазақстан     Қаржыминi, Жыл
кәсiпорындарды  Республи.     облыстар.  сайын
ШKC-кe беру     касының       дың,       наурыз,
мақсатында сег. Үкiметiне     Астана     тамыз
менттеу және    ақпарат       және
қайта құрылым.                Алматы
дау жөнiндегi                 қалала.
жұмысты жалғас.               рының
тыру                          әкiмдерi

7.  Внести предложения Предложе-  МИТ,     4 квар-
по капитализации   ние Пра-   МЭБП,    тал
акционерного об-   вительству МФ       2004
щества "Фонд раз-  Республики          года
вития малого пред- Казахстан
принимательства"
для формирования
системы гарантиро-
вания кредитования
СМП, а также по
капитализации
акционерного
общества "Фонд
развития малого
предпринимательства"
за счет средств
резерва Правительства
Республики Казахстан
в размере 2000000000
тенге в 2004 году
8.  Продолжить работу  Информа-   МЭБП,    4 квар-
по привлечению     ция в Пра- МИТ,     тал
средств (мате-     вительство МСХ,     еже-
риальных, финансо- Республики МТК, МФ, годно
вых) стран доно-   Казахстан  МИД
ров, международных
организаций, зару-
бежных инвесторов
в целях осуществ-
ления казахстан-
ских проектов ма-
лого и среднего
бизнеса, а также
по подготовке и
реализации между-
народных проектов
финансового и тех-
нического содейст-
вия развитию СМП
-------------------------------------------------------------------
3. Развитие инфраструктуры малого предпринимательства
-------------------------------------------------------------------
9.  Обеспечить даль-   Информа-   МИТ,     4 квар-  МИТ 1 :   Респуб-
нейшее функциони-  ция в Пра- МЭБП,    тал      2004    ликан-
рование и развитие вительство МОН,     еже-     год -   ский
инфраструктуры     Республики акимы    годно    16*     бюджет
поддержки малого   Казахстан  областей,         2005
предприниматель-              городов           год -
ства, в том числе             Астаны и          43,5*
региональных цент-            Алматы            2006
ров по оказанию                                 год -
помощи СМП, биз-                                39*
нес-инкубаторов и
технопарков
10. Внести предложения Информа-   МИТ,     2 квар-
по разработке ти-  ция в Пра- акимы    тал
повых положений о  вительство облас-   2004
структурных под-   Республики тей,     года
разделениях по     Казахстан  городов
поддержке малого              Астаны и
бизнеса, созданных            Алматы
при акиматах
_______________________
1 Средства предусмотрены на развитие действующих региональных центров
поддержки малого бизнеса.
11. Разработать меры,  Информа-   МИТ,     2 квар-
направленные на    ция в Пра- акимы    тал
стимулирование об- вительство облас-   еже-
щественной инициа- Республики тей,     годно
тивы по консолида- Казахстан  городов
ции общественных              Астаны и
объединений пред-             Алматы,
принимателей                  ОЮЛ
"Ассо-
циация
Форум
предпри-
нимате-
лей Ка-
захста-
на" (по
согласо-
ванию)
12. Внести предложения Предложе-  МИТ,     1 квар-  МИТ:    Респуб-
по разработке ре-  ние Пра-   МЭБП,    тал      2004    ликан-
гиональных прог-   вительству МСХ,     2005     год -   ский
рамм развития и    Республики МЭМР,    года     15*     бюджет
поддержки малого   Казахстан  МТК,
предприниматель-              МОН,
ства с учетом от-             МТСЗН,
раслевой направ-              акимы
ленности регионов             облас-
тей,
городов
Астаны и
Алматы
13. Обеспечить предос- Информа-   МИТ      1 квар-  МИТ:    Респуб-
тавление консал-   ция в Пра-          тал      2004    ликан-
тинговых услуг     вительство          2005     год -   ский
СМП, в том числе   Республики          года     33,02*  бюджет
по разработке      Казахстан
(доработке) инвес-
тиционных проектов
на базе действую-
щих региональных
центров
14. Активизировать     Информа-   МИТ,     Январь,
деятельность экс-  ция в Пра- МВД,     июль
пертных советов по вительство МСХ,     еже-
вопросам поддержки Республики МТСЗН,   годно
и развития малого  Казахстан  МТК, МЮ,
и среднего пред-              МКИС,
принимательства               МЭМР,
при центральных и             МЗ, МФ,
местных исполни-              МЭБП,
тельных органах и             МОН,
обеспечить участие            МЧС,
в них представите-            АБЭКП,
лей общественных              АУЗР,
объединений пред-             АРЕМ,
принимателей                  акимы
облас-
тей,
городов
Астаны и
Алматы
15. Подготовить пред-  Информа-   МИТ,     Раз в
ложения по интег-  ция в Пра- МЭБП,    полуго-
рации малого биз-  вительство МФ, МСХ, дие
неса с крупными    Республики МЭМР,
предприятиями      Казахстан  МТК,
путем:                        МОН,
внедрения механиз-            МТСЗН,
мов, основанных на            акимы
принципах франчай-            облас-
зинга;                        тей,
размещения крупны-            городов
ми предприятиями              Астаны и
основной доли за-             Алматы,
казов на производ-            нацио-
ство комплектующих            нальные
изделий и оказание            компании
услуг (не менее 70            (по сог-
- 90 %) среди оте-            ласова-
чественных малых              нию)
предприятий;
обеспечения учас-
тия малого пред-
принимательства в
производственных
процессах наукоем-
ких отраслей (неф-
тегазовый комп-
лекс, машинострое-
ние, радиоэлектро-
ника, приборост-
роение и т.п.);
включения малых
предприятий в
снабженческо-сбы-
товые, маркетин-
говые схемы работ
соответствующих
подразделений
крупных предприя-
тий;
привлечения оте-
чественных СМП к
выпуску товаров с
высокой добавлен-
ной стоимостью,
поставке товаров
и оказанию услуг
системообразующим
предприятиям
16. Продолжить работу  Информа-   МФ, аки- Март,
по сегментации и   ция в Пра- мы об-   август
реструктуризации   вительство ластей,  еже-
простаивающих      Республики городов  годно
предприятий с це-  Казахстан  Астаны и
лью передачи их               Алматы
СМП
-------------------------------------------------------------------

4. Шағын кәсiпкерлiктi оқыту, ақпараттық, ғылыми-әдiстемелік қамтамасыз ету және насихаттау
17.Қазақстан Рес.  Қазақстан     ИСМ, ЭБЖМ, Жыл    ИСМ:      Респуб.
публикасындағы  Республи.     АБА,       сайын  2004 жыл  ликалық
кәсiпкерлiктi   касының       облыстар.  4-тоқ. - 154,    бюджет
қолдау жөнiн.   Үкiметiне     дың, Ас.   сан    724***
дегi ақпараттық ақпарат       тана және         2005 жыл
жүйенiң жұмыс                 Алматы            - 50**
iстеуін және                  қалала.           2006 жыл
дамуын                        рының             - 70**
қамтамасыз ету                әкiмдерi
18.Шағын кәсiпкер. Қазақстан     ИСМ        Жыл    ИСМ:      Респуб.
лiк бойынша     Республи.                сайын  2004 жыл  ликалық
оқу және ақпа.  касының                  4-тоқ. - 17,5*   бюджет
раттық-талда.   Үкiметiне                сан    2005 жыл
малық орталық.  ақпарат                         - 20**
тар желiсiнiң                                   2006 жыл
жұмыс iстеуiн                                   - 25**
және дамуын
қамтамасыз
ету
19.ШКС ара қашық.  Қазақстан     ИСМ, ЭБЖМ, Жыл    ИСМ:      Респуб.
тық консалтин.  Республикасы. АБА,       сайын  2004 жыл  ликалық
гiнiң жүйесiн   ның Үкіметіне облыстар.  4-тоқ. - 12,8*   бюджет
құруды қамта.   ақпарат       дың, Ас.   сан    2005 жыл
масыз ету                     тана және         - 14*
Алматы            2006 жыл
қалала.           - 16*
рының
әкiмдерi
20.Кәсiпкерлердi   Әдiстемелiк   ИСМ        Жыл    ИСМ:      Респуб.
оқыту үшiн      құралдарды               сайын  2004 жыл  ликалық
әдiстемелiк     шығару                   4-тоқ. - 5*      бюджет
құралдарды                               сан    2005 жыл
әзiрлеу және                                    - 5*
шығаруды                                        2006 жыл
қамтамасыз ету                                  - 5*
21.Мұндай өкілет.  БАҚ-та жария. МАСМ,       Жыл
тiктердi жүзеге лау           Әділетмині, сайын
асыруға негiз.                ИСМ         мамыр
деменi көрсете
отырып, шағын
кәсiпкерлiк
субъектiлерiне
қатысты
бақылау-қада.
ғалау қызметiн
жүзеге асыра.
тын мемлекеттiк
органдардың
тiзбесiн,
БАҚ-та
жариялау
22.Мыналарға ба.   Қазақстан     ИСМ        2005   ИСМ:      Респуб.
ғытталған жүр.  Республи.                жылдың 2004 жыл  ликалық
гiзiлген, оның  касының                  1-тоқ. - 20,2*   бюджет
iшiнде әлеу.    Үкіметіне                саны
меттiк зерт.    ұсыныс
теулердiң
нәтижелерi
бойынша ұсы.
ныстар енгiзу:
кәсiпкерлiк
қызметтi
реттеудiң
заңнамалық
негiздерiн
жетiлдiру;
лицензиялар,
сертификаттар,
техникалық
шарттар алуға,
жер учаске.
лерiн бөлуге,
мүлiктi тiр.
кеуге байла.
нысты рұқсат
ету рәсiмдерiн
оңтайландыру;
шағын кәсiпкер.
лiктi қолдау
жөнiндегi
мемлекеттiк
саясатты одан
әрi қалыптас.
тыру
23.Мемлекет тара.  Қазақстан     ИСМ        2005   ИСМ:      Респуб.
пынан кәсiп.    Республи.                жылдың 2005 жыл  ликалық
керлiк қызмет.  касының                  4-тоқ. - 15*     бюджет
ті қолдау және  Үкiметiне                саны,  2006 жыл
дамыту жөнiн.   ұсыныс                   2006   - 20*
дегi шараларды                           жылдың
одан әрi әзiр.                           4-тоқ.
леу үшiн қажет.                          саны
тi ғылыми не.
гiзделген ұсы.
нымдар алуға
бағытталған
зерттеулер
жүргiзу
24.Кәсiпкерлiк     Қазақстан     ИСМ,       Жыл    ИСМ:      Респуб.
мәселелерi жө.  Республи.     БҒМ,       сайын  2004 жыл  ликалық
нiнде, соның    касының       облыстар.  4-тоқ. - 4       бюджет
iшiнде          Үкiметiне     дың, Ас.   сан    2005 жыл
әйелдер және    ақпарат       тана және          - 7*
жастар кәсiп.                 Алматы            2006 жыл
керлiгiн на.                  қалала.           - 7*
сихаттау жө.                  рының
нiнде семинар.                әкiмдерi
лар, конферен.
циялар, көр.
мелер, кон.
курстар,
"дөңгелек
үстелдер"
өткiзудi
қамтамасыз
ету
25.Қазақстан       Қазақстан     ИСМ,       Жыл    ИСМ:      Респуб.
Кәсiпкерле.     кәсiпкер.     облыстар.  сайын  2004 жыл  ликалық
рiнiң форумын   лерiнiң       дың, Ас.   қыр.   - 8*      бюджет
ұйымдастыру     форумын       тана және  күйек  2005 жыл
және өткiзу     өткiзу        Алматы     -қазан - 8*
қалала.           2006 жыл
рының             - 8*
әкiмдерi
26.Шағын бизнес    Жарнама       ИСМ        Жыл    ИСМ:      Респуб.
саласында       каталог.                 сайын  2004 жыл  ликалық
жарнама ката.   тарын                    4-тоқ. - 8,9*    бюджет
логтарын, ақпа. шығару                   сан
раттық бюлле.
теньдер, инвес.
тициялық ұсы.
ныстар жинақ.
тарын шығаруды
қамтамасыз ету
27."Қазақстанның   Журнал        ИСМ        Тоқсан ИСМ:      Респуб.
шағын бизнесi"  шығару                   сайын  2004 жыл  ликалық

4. Обучение, информационное, научно-методическое обеспечение
и пропаганда малого предпринимательства
-------------------------------------------------------------------
17. Обеспечить функ-   Информа-   МИТ,     4 квар-  МИТ:    Респуб-
ционирование и     ция в Пра- МЭБП,    тал      2004    ликан-
развитие информа-  вительство АИС,     еже-     год -   ский
ционной системы по Республики акимы    годно    15,725** бюджет
поддержке предпри- Казахстан  облас-            2005
нимательства в                тей,              год -
Республике Казах-             городов           50**
стан                          Астаны и          2006
Алматы            год -
70**
18. Обеспечить функ-   Информа-   МИТ      4 квар-  МИТ:    Респуб-
ционирование и     ция в Пра-          тал      2004    ликан-
развитие сети      вительство          еже-     год -   ский
учебных и информа- Республики          годно    17,5*   бюджет
ционно-аналитичес- Казахстан                    2005
ких центров по ма-                              год -
лому предпринима-                               20*
тельству                                        2006
год -
25*
19. Обеспечить созда-  Информа-   МИТ,    4 квар-   МИТ:    Респуб-
ние системы дис-   ция в Пра- МЭБП,   тал       2004    ликан-
танционного кон-   вительство АИС,    еже-      год -   ский
салтинга СМП       Республики акимы   годно     12,8*   бюджет
Казахстан  облас-            2005
тей,              год -
городов           14*
Астаны и          2006
Алматы            год -
16*
20. Разработать и      Выпуск     МИТ      4 квар-  МИТ:    Респуб-
обеспечить выпуск  методичес-          тал      2004    ликан-
методических посо- ких посо-           еже-     год-5*  ский
бий для обучения   бий                 годно    2005    бюджет
предпринимателей                                год-5*
2006
год-5*
21. Публиковать в СМИ  Публикация МКИС, МЮ,  Май
перечень государ-  в СМИ      МИТ      ежегодно
ственных органов,
осуществляющих
контрольно-надзор-
ные функции в от-
ношении субъектов
малого предприни-
мательства, с ука-
занием основания
на осуществление
таких полномочий
22. Внести по резуль-  Предложе-  МИТ      1 квар-  МИТ:    Респуб-
татам проведенных  ние Пра-            тал      2004    ликан-
исследований, в    вительству          2005     год -   ский
том числе социоло- Республики          года     20,2*   бюджет
гических, предло-  Казахстан
жения, направлен-
ные на:
совершенствование
законодательной
основы регулирова-
ния предпринима-
тельской деятель-
ности;
оптимизацию разре-
шительных проце-
дур, связанных с
получением лицен-
зий, сертификатов,
технических усло-
вий, отводом зе-
мельных участков,
регистрацией иму-
щества;
формирование даль-
нейшей государст-
венной политики по
поддержке малого
предприниматель-
ства
23. Провести исследо-  Предложе-  МИТ      4 квар-  МИТ:    Респуб-
вания, направлен-  ние Пра-            тал      2005    ликан-
ные на получение   вительству          2005,    год -   ский
научно обоснован-  Республики          2006     15*     бюджет
ных рекомендаций,  Казахстан           годов    2006
необходимых для                                 год -
дальнейшей выра-                                20*
ботки мер по под-
держке и развитию
предприниматель-
ской деятельности
со стороны госу-
дарства
24. Обеспечить прове- Информа-    МИТ,МОН, 4 квар-  МИТ:    Респуб-
дение семинаров,  ция в Пра-  акимы    тал      2004    ликан-
конференций, выс- вительство  облас-   ежегодно год-4*  ский
тавок, конкурсов, Республики  тей,              2005    бюджет
"круглых столов"  Казахстан   городов           год-7*
по вопросам пред-             Астаны и          2006
принимательства,              Алматы            год-7*
в том числе по
пропаганде женс-
кого и молодежного
предприниматель-
ства
25. Организовать и    Проведение  МИТ,     Сен-     МИТ:    Респуб-
провести Форум    Форума      акимы    тябрь-   2004    ликан-
предпринимателей  предприни-  облас-   октябрь  год-8*  ский
Казахстана        мателей     тей,     ежегодно 2005    бюджет
Казахстана  городов           год-8*
Астаны и          2006
Алматы            год-8*
26. Обеспечить выпуск Выпуск      МИТ      4 квар-  МИТ:    Респуб-
рекламных катало- рекламных            тал      2004    ликан-
гов, информацион- каталогов            ежегодно год -   ский
ных бюллетеней,                                 8,9*    бюджет*
сборников инвести-
ционных предложе-
ний в сфере малого
бизнеса
27. Обеспечить издание Выпуск     МИТ      Еже-     МИТ:    Респуб-
журнала "Малый     журнала             квар-    2004    ликан-
бизнес Казахстана"                     тально   год -   ский

журналының                                      - 13,7*   бюджет
басылуын қам.                                   2005 жыл
тамасыз ету                                     - 14*
2006 жыл
- 14*
28.Шағын бизнестiң Қазақстан     ИСМ,       Жыл    ИСМ:      Респуб.
(кәсiпкерлiктiң) Республи.     облыс.     сайын  2004 жыл  ликалық
мәселелерi бой.  касының       тардың,    жел.   - 5*      бюджет
ынша теле және   Үкiметiне     Астана     тоқсан
радио хабарлар   ақпарат       және
топтамасын                     Алматы
ұйымдастыру                    қалала.
рының
әкiмдерi
29.Халыққа мем.    Қазақстан     ИСМ,       Тоқсан ИСМ       Респуб.
лекеттік ор.    Республи.     МАСМ,      сайын  2005 жыл  ликалық
гандардың шағын касының       министр.          - 22,62*  бюджет
кәсiпкерлiктi   Үкiметiне     лiктер            2006 жыл
қолдау жөнінде  ақпарат       мен агент.        - 25,12*
өткiзетiн                     тiктер,
iс-шаралары                   облыстар.
туралы, оның                  дың,
iшiнде мемле.                 Астана
кеттiк тапсы.                 және
рысты орын.                   Алматы
дайтын бұқа.                  қалала.
ралық ақпарат                 рының
құралдары                     әкiмдерi
арқылы кеңiнен
ақпарат берудi
қамтамасыз ету
5. Кәсіпкерлiк мәселелерi бойынша нормативтiк құқықтық базаны жүйелеу және жетiлдiру
30.Кәсiпкерлiк     Қазақстан     ИСМ,       2004 жыл
мәселелерi      Республи.     Әдiлет.    4-тоқ.
бойынша норма.  касының       минi,      саны
тивтiк құқықтық Үкiметiне     ЭБЖМ,
кесiмдердi қа.  ақпарат       Қаржы.
зiргi экономика               минi,
жай-күйiнiң                   ККМ, ЭМРМ,
талаптарына                   АШМ,
қайшылықтарын                 Еңбекминi,
жою және оларды               ДСМ,
сәйкес келтiру                Қоршаған
мәнiне талдауды               ортаминi,
жүзеге асыру                  ҚНРА,
ЖРА, КБА,
СА, ТЖА,
ТСА, ЭСЖҚА
31.Бұл ресурстарды Қазақстан     ЖРА, ИСМ,  2005
экономикалық    Республи.     облыстар.  жылдың
қызмет саласына касының       дың,       3-тоқ.
тарту үшiн      Үкiметiне     Астана     саны
ШКС-ке жер      ұсыныс        және
учаскелерiн                   Алматы
беру тәртібiн                 қалала.
оңайлату жөнiн.               рының
де ұсыныстар                  әкiмдерi
енгiзу
32.Сынақ зертха.   Қазақстан     ИСМ        2005
наларын аккре.  Республи.                жылдың
диттеу функция. касының                  3-тоқ.
ларын және      Yкiметiне                саны
олардың қызме.  ақпарат
тiне бақылау
мен осы зерт.
ханалар
санының ұлғаюын
мемлекетке қал.
дыру мүмкінді.
гін қарастыру
33.Шығарылатын ше. Кәсiпкерлiк   Қазақстан  2004
шiмдердiң       мәселелерi    Республи.  жылдың
бiркелкiлiгiн   жөнiндегi     касының    3-тоқ.
және олардың    заңнаманы     Жоғарғы    саны
уақтылы орын.   қолдану       Соты
далуын қамта.   практикасына  (келiсiм
масыз ету үшiн  шолу          бойынша)
кәсіпкерлердiң
құқықтарын
бұзуға байла.
нысты iстердi
қараудың сот
практикасын
жинақтап қорыту
34."Кәсiпкерлiк.   Заң жобасы    ИСМ,       2005   ИСМ:      Респуб.
туралы" Қазақ.                Әдiлет.    жылдың 2005      ликалық
стан Республи.                минi,      2-тоқ. жыл - 5*  бюджет
касы Заңының                  ЭБЖМ,      саны
жобасын әзiрлеу               Қаржыминi,
ККМ, ЭМРМ,
АШМ, Еңбек-
минi, ДСМ,
Қоршаған
ортаминi,
БҒМ, ҚНРА,
ЖРА, ТЖМ,
ЭСЖҚА, ТМРА,
Ұлттық
банк
(келiсiм
бойынша)
35.Сертификаттау   Қазақстан     ИСМ, ЭБЖМ, 2004
жүйесiн одан    Республи.     КБА        жылдың
әрi жетiлдiру   касының                  2-тоқ.
жөнiнде ұсы.    Үкiметiне                саны
ныстар енгiзу   ұсыныс
36.Қазақстан Рес.  Қазақстан     ИСМ,        2004
публикасының    Республи.     Қаржы.      жылдың
заңнамасына     касының       мині,       3-тоқ.
сәйкес шағын    Үкіметіне     СА          саны
және орта       ұсыныс
бизнес субъек.
тілерінің өл.
шемдерін көр.
сету бөлігінде
статистикалық
есеп берудің
бірыңғай ны.
сандарын жетіл.
діру жөнінде
ұсыныстар дайын.
дау
37.ШКС-тен сатып   Қазақстан     ИСМ, Қар-  Жыл
алынатын тауар. Республи.     жымині,    сайын
лардың (жұмыс.  касының       облыстар.  қаңтар,
тар мен қыз.    Үкiметiне     дың, Ас-   шiлде
меттер          ақпарат       тана және
көрсетудiң)                   Алматы
көлемi мен                    қалала.
номенклатура.                 рының
ларына талдау                 әкiмдерi
жүргiзу
___________________________________________________________________
1  Қаражат шағын бизнесті қолданудың жұмыс істеп тұрған өңірлік орталықтарын дамытуға көзделген
Ескерту:

13,7*   бюджет
2005
год -
14*
2006
год -
14*
28. Организовать цикл  Информа-   МИТ,     декабрь  МИТ:    Респуб-
теле- и радиопере- ция в Пра- акимы    ежегодно 2004    ликан-
дач по вопросам    вительство облас-            год-5*  ский
малого бизнеса     Республики тей,                      бюджет
(предприниматель-  Казахстан  городов
ства)                         Астаны и
Алматы
29. Обеспечить широкое Информа-   МИТ,МКИС, Еже-     МИТ:    Респуб-
информирование на- ция в Пра- минис-   квар-    2005    ликан-
селения о меро-    вительство терства  тально   год -   ский
приятиях, проводи- Республики и агент-          22,62*  бюджет
мых государствен-  Казахстан  ства,             2006
ными органами по              акимы             год -
поддержке малого              облас-            25,12*
предприниматель-              тей,
ства, в том числе             городов
через средства                Астаны и
массовой информа-             Алматы
ции, выполняющие
госзаказ
-------------------------------------------------------------------
5. Систематизация и совершенствование нормативно-правовой базы
по вопросам предпринимательства
-------------------------------------------------------------------
30. Осуществить анализ Информа-   МИТ, МЮ, 4 квар-
нормативных право- ция в Пра- МЭБП,    тал
вых актов по воп-  вительство МФ, МТК, 2004
росам предпринима- Республики МЭМР,    года
тельства на пред-  Казахстан  МСХ,
мет устранения                МТСЗН,
противоречий и                МЗ, МООС,
приведения их в               АРНФРФО,
соответствие с                АЗР,
требованиями сов-             АТК, АС,
ременного состоя-             АЧС,
ния экономики                 АТС,
АБЭКП
31. Внести предложе-   Предложе-  АЗР,     3 квар-
ния по упрощению   ние Пра-   МИТ,     тал
порядка предостав- вительству акимы    2005
ления земельных    Республики облас-   года
участков СМП для   Казахстан  тей,
вовлечения этих               городов
ресурсов в сферу              Астаны и
экономической дея-            Алматы
тельности
32. Рассмотреть воз-   Информа-   МИТ      3 квар-
можность сохране-  ция в Пра-          тал
ния за государст-  вительство          2005
вом функций аккре- Республики          года
дитации испыта-    Казахстан
тельных лаборато-
рий и контроля за
их деятельностью и
увеличения коли-
чества данных
лабораторий
33. Обобщить судебную  Обзор      Верхов-  3 квар-
практику рассмот-  практики   ный Суд  тал
рения дел, связан- применения Респуб-  2004
ных с нарушениями  законода-  лики     года
прав предпринима-  тельства   Казах-
телей, для обеспе- по вопро-  стан (по
чения единообразия сам пред-  согласо-
выносимых решений  принима-   ванию)
и своевременного   тельства
их исполнения
34. Разработать проект Проект     МИТ, МЮ, 2 квар-  МИТ:    Респуб-
Закона Республики  закона     МЭБП,    тал      2005    ликан-
Казахстан "О пред-            МФ, МТК, 2005     год-5*  ский
принимательстве"              МЭМР,    года             бюджет
МСХ,
МТСЗН,
МЗ,
МООС,
МОН,
АРНФРФО,
АЗР,
АС, МЧС,
АБЭКП,
АРЕМ,
НБ
(по сог-
ласова-
нию)
35. Внести предложения Предложе-  МИТ,     2 квар-
по дальнейшему     ние Пра-   МЭБП,    тал
совершенствованию  вительству АТК      2004
системы сертифика- Республики          года
ции                Казахстан
36. Подготовить пред-  Предложе-  МИТ, МФ, 3 квар-
ложения по совер-  ние Пра-   АС       тал
шенствованию еди-  вительству          2004
ной формы статис-  Республики          года
тической отчетнос- Казахстан
ти в части отраже-
ния критериев
субъектов малого и
среднего бизнеса в
соответствии с
законодательством
Республики Казах-
стан
37. Проводить анализ   Информа-   МИТ,     Январь,
объемов и номенк-  ция в Пра- МФ,     июль
латуры товаров     вительство акимы    ежегодно
(работ и услуг),   Республики облас-
закупаемых у СМП   Казахстан  тей,
городов
Астаны и
Алматы
-------------------------------------------------------------------
Примечание:

* - қаражат 11 бюджеттiк бағдарлама бойынша бөлiнген, бұл ретте 2005-2006 жылдарға арналған қаржыландыру көлемi тиiстi жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңы қабылданғаннан кейiн нақтыланатын болады.
** - қаражат 12 және 001 бюджеттiк бағдарлама бойынша бөлiнген, бұл ретте 2005-2006 жылдарға қаржыландыру көлемi тиiстi жылға арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңы қабылданғаннан кейiн нақтыланатын болады
ИСМ - Индустрия және сауда министрлiгi;
ЭБЖМ - Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiгi;
Қаржыминi - Қаржы министрлігі;
Әдiлетминi - Әдiлет министрлiгi;
ККМ - Көлiк және коммуникациялар министрлiгi;
ЭМРМ - Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi;
АШМ - Ауыл шаруашылығы министрлiгi;
Еңбекминi - Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi;
Қоршағанортаминi - Қоршаған ортаны қорғау министрлiгі;
БҒМ - Бiлiм және ғылым министрлiгi;
СIМ - Сырты iстер министрлiгi;
ДЗМ - Денсаулық сақтау министрлiгi;
IIМ - Iшкi iстер министрлiгi;
МАСМ - Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігі;
ҚНРА - Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөнiндегі агенттік;
АБА - Ақпараттандыру және байланыс жөнiндегi агенттiк;
ЖРА - Жер ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiк;
СА - Статистика жөнiндегi агенттiк;
ТЖМ - Төтенше жағдайлар министрлігі;
TCA - Туризм және спорт жөнiндегi агенттiк;
ЭСЖҚА - Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес жөнiндегi агенттiк;
ТМРА - Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттік;
Ұлттық банк - Ұлттық Банк.

* - средства выделены по 11 бюджетной программе, при этом объемы финансирования на 2005-2006 годы будут уточнены после принятия Закона Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год;
** - средства выделены по 12 и 001 бюджетным программам, при этом объемы финансирования на 2005-2006 годы будут уточнены после принятия Закона Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий год.
МИТ - Министерство индустрии и торговли;
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования;
МФ - Министерство финансов;
МЮ - Министерство юстиции;
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций;
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов;
МСХ - Министерство сельского хозяйства;
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения;
МООС - Министерство охраны и окружающей среды;
МОН - Министерство образования и науки;
МИД - Министерство иностранных дел;
МЗ - Министерство здравоохранения;
МВД - Министерство внутренних дел;
МКИС - Министерство культуры, информации и спорта;
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям
АРНФРФО - Агентство по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций;
АИС - Агентство по информатизации и связи;
АЗР - Агентство по управлению земельными ресурсами;
АС - Агентство по статистике;
АБЭКП - Агентство по борьбе с экономической и коррупционной преступностью;
АРЕМЗК - Агентство по регулированию естественных монополий и защите конкуренции;
НБ - Национальный Банк