Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеу ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 23 ақпандағы N 214 қаулысы
"2004 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 желтоқсандағы  Заңына  сәйкес, тұқым шаруашылығының дамуын қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға қаражат төлеу ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы ресми түрде жарияланған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 23 ақпандағы
N 214 қаулысымен
бекiтiлген
Тұқым шаруашылығын дамытуды
қолдауға қаражат төлеу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Ереже 2004 жылға арналған республикалық бюджетте 006 "Ауыл шаруашылығын дамытуды мемлекеттiк қолдау" бағдарламасының 100 "Тұқым шаруашылығын дамытуды қолдау" кiшi бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және соның шегiнде бiрегей тұқым өндiрушілерге (бұдан әрi - оригинаторлар) және элиталық тұқым шаруашылықтарын (бұдан әрi - элиттұқымшарлар) тұқым шаруашылығын дамытуға қаражат төлеу (бұдан әрi - субсидиялау) тәртібi мен шарттарын айқындайды.
2. Мемлекеттiк субсидиялар:
1) бірегей тұқымды өндiруге жiберiлген шығындарды iшiнара өтеуге;
2) отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілерге сатылған элиталық тұқымның құнын ішiнара арзандатуға арналады.
3. Осы Ереженiң 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген мемлекеттік субсидиялар Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берiлген және (немесе) перспективалы деп танылған ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнің сұрыптары бiрегей тұқымының нақты өндiрілген көлемi үшiн заңнамада белгіленген тәртiппен аттестатталған оригинаторларға төленедi.
4. Бiрегей тұқымды өндiрудi субсидиялау Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi (бұдан әрi - Ауылшарминi) тұқымның әрбiр түрi бойынша белгiлеген квоталар шеңберiнде жүзеге асырылады.
Квота элиталық тұқымды алу үшiн оларды өндірудiң ғылыми негiзделген нормаларына сәйкес бiрегей тұқымның әрбiр түрi бойынша әрбiр оригинаторға белгiленедi.
5. Бiрегей тұқымның әрбiр түрiне арналған субсидиялар нормативтерi осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес белгiленедi.
Бiрегей тұқымды көбейту жылдары мен сұрыптары бойынша субсидиялар мөлшерiн бiрегей тұқымның әрбiр түрі үшiн субсидиялардың белгіленген нормативi шегiнде Ауылшарминi белгiлейдi.
6. Осы Ереженiң 2-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген мемлекеттік субсидиялар Қазақстан Республикасында пайдалануға жол берiлген және (немесе) Ауылшарминi тұқымның әрбiр түрi бойынша белгiлеген квоталар шегінде перспективалы деп танылған ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің элиталық тұқымның отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге арзандатылған құны бойынша нақты сатылған көлемi үшiн заңнамада белгiленген тәртiппен аттестатталған элиттұқымшарларға төленедi.
Квота бiрiншi репродукциялы тұқымды aлу үшiн оларды өндiрудiң ғылыми негiзделген нормаларына сәйкес элиталық тұқымның әрбiр түрi бойынша әрбiр элиттұқымшарға белгiленедi.

Об утверждении Правил выплаты средств на поддержку развития семеноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2004 года N 214
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 5 декабря 2003 года "О республиканском бюджете на 2004 год", в целях поддержки развития семеноводства Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты средств на поддержку развития семеноводства.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 февраля 2004 года N 214
Правила выплаты средств на поддержку
развития семеноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила определяют порядок и условия выплаты средств (далее - субсидирование) производителям оригинальных семян (далее - оригинаторы) и элитно-семеноводческих хозяйств (далее - элитсемхозы) на развитие семеноводства за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2004 год по подпрограмме 100 "Поддержка развития семеноводства" программы 006 "Государственная поддержка развития сельского хозяйства".
2. Государственные субсидии предназначаются:
1) на частичное возмещение затрат на производство оригинальных семян;
2) на частичное удешевление стоимости элитных семян, реализованных отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям.
3. Государственные субсидии, указанные в подпункте 1) пункта 2 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном законодательством порядке оригинаторам за фактически произведенные объемы оригинальных семян сортов сельскохозяйственных растений, допущенных к использованию в Республике Казахстан и (или) признанных перспективными.
4. Субсидирование производства оригинальных семян осуществляется в рамках установленных Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) квот по каждому виду семян.
Квота устанавливается для каждого оригинатора по каждому виду оригинальных семян в соответствии с научно обоснованными нормами их производства для получения элитных семян.
5. Нормативы субсидий на каждый вид оригинальных семян устанавливаются согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Размеры субсидий по годам размножения оригинальных семян и сортам в пределах установленного норматива субсидий для каждого вида оригинальных семян устанавливаются Минсельхозом.
6. Государственные субсидии, указанные в подпункте 2) пункта 2 настоящих Правил, выплачиваются аттестованным в установленном законодательством порядке элитсемхозам за фактически реализованные отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по удешевленной стоимости объемы элитных семян сельскохозяйственных растений, допущенных к использованию в Республике Казахстан и (или) признанных перспективными в пределах установленных Минсельхозом квот по каждому виду семян.
Квота устанавливается для каждого элитсемхоза по каждому виду элитных семян в соответствии с научно обоснованными нормами их производства для получения семян первой репродукции.

7. Элиталық тұқымның әрбiр түрiне арналған субсидиялар нормативтерi осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес белгiленедi. Бұл ретте ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң сұрыптары бойынша субсидиялар мөлшерiн элиталық тұқымның әрбiр түрi үшiн субсидиялардың белгiленген нормативi шегiнде Ауылшарминi белгiлейдi.
8. Элиттұқымшарлар ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң элиталық тұқымын отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге уәкiлеттi орган белгiлеген шектi бағадан аспайтын бағамен сатады.
2. Бiрегей тұқымды өндiруге арналған
субсидияларды төлеу тәртiбi
9. Өндiрiлген ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң бiрегей тұқымына субсидиялар алу үшiн:
1) оригинаторлар 2004 жылғы 20 қарашаға дейiнгi мерзiмде белгiленген квоталар шегiнде бiрегей тұқымды өндiру фактiсiн растайтын, Ауылшарминiнiң облыстық аумақтық басқармасы (бұдан әрi - облыстық аумақтық басқарма) бекiткен құжаттарды Ауылшарминiне тапсырады;
2) бекiту үшiн оригинаторлар облыстық аумақтық басқармаға мынадай құжаттарды:
бiрегей тұқымның нақты өндiрiлген көлемдерi жөнiндегi екi данадағы тiзiлiмдi: бiреуi - облыстық аумақтық басқарма үшiн, екiншiсi - Ауылшарминi үшін;
бiрегей тұқымды кiрiске алу актiсiн;
бiрегей тұқымның егісiн сынақтан өткiзудiң екi данадағы актiсiн: бipeуi - облыстық аумақтық басқарма үшiн, екiншiсi - Ауылшарминi үшiн;
егiстердi сынақтан өткiзу туралы екi данадағы есептi: бipeуi - облыстық аумақтық басқарма үшiн, екiншiсi - Ауылшарминi үшiн;
тексерiлген бiрегей тұқымның (көшеттердi қоспағанда) саны мен сапасы туралы белгiленген тәртiппен аттестатталған тұқым сапасын сараптау жөнiндегі зертхананың анықтамасын тапсырады;
3) облыстық аумақтық басқарма тапсырылған құжаттарды тексередi, оригинатор нақты өндiрген бiрегей тұқымның көлемдерi жөнiндегi тiзiлiмдi бекiтедi, облыс бойынша нақты өндiрiлген бiрегей тұқымның көлемдерi жөнiнде жиынтық тізiлiм жасайды және көрсетілген құжаттарды осы тармақтың 2) тармақшасында көрсетiлген құжаттардың түпнұсқаларымен қoca Ауылшарминiне жiбередi.
Оригинатор нақты өндiрген бiрегей тұқымның көлемдерi жөнiндегi бекiтiлген тiзілiмнiң облыс бойынша өндiрiлген бiрегей тұқымның көлемдерi жөнiндегi жиынтық тiзілiмнiң, бiрегей тұқым егiстiгiн сынақтан өткiзу актілерiнiң және егістіктердi сынақтан өткiзу туралы есептiң бiр данасы облыстық аумақтық басқармада сақтауға қалдырылады;
4) Ауылшарминi тапсырылған құжаттарды тексередi, республика бойынша бiрегей тұқымның нақты өндiрiлген көлемi жөнiнде жиынтық тiзілiм жасайды және белгiленген субсидиялар нормативтерi негiзiнде оригинаторларға тиесілi бюджет ақшасының көлемiн айқындайды.
Мiндеттемелер мен төлемдер бойынша бюджеттік бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларына сәйкес тиесілi сомаларды оригинаторлардың есеп айырысу шоттарына аудару үшін Ауылшарминi Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес өндiрiлген бiрегей тұқым үшiн субсидиялар төлеуге арналған ведомості және ақы төлеу шоттарын тапсырады;

7. Нормативы субсидий на каждый вид элитных семян устанавливаются согласно приложению 2 к настоящим Правилам. При этом размеры субсидий по сортам сельскохозяйственных растений в пределах установленного норматива субсидий для каждого вида элитных семян устанавливаются Минсельхозом.
8. Элитсемхозы реализуют элитные семена сельскохозяйственных растений отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям по ценам, не превышающим предельных цен, установленных уполномоченным органом.
2. Порядок выплаты субсидий на производство
оригинальных семян
9. Для получения субсидий за произведенные оригинальные семена сельскохозяйственных растений:
1) оригинаторы в срок до 20 ноября 2004 года представляют в Минсельхоз утвержденные областным территориальным управлением Минсельхоза (далее - облтеруправление) документы, подтверждающие факт производства оригинальных семян в пределах установленных квот;
2) для утверждения в облтеруправление оригинаторы представляют следующие документы:
реестр по объемам фактического производства оригинальных семян в двух экземплярах - один для облтеруправления, второй - для Минсельхоза;
акты оприходования оригинальных семян;
акты апробации на посевы оригинальных семян в двух экземплярах - один для облтеруправления, второй - для Минсельхоза;
отчет об апробации посевов в двух экземплярах - один для облтеруправления, второй - для Минсельхоза;
справку аттестованной в установленном порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и качестве проверенных оригинальных семян (за исключением саженцев);
3) облтеруправление проверяет представленные документы, утверждает реестр по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян, составляет сводный реестр по объемам фактического производства оригинальных семян по области и направляет указанные документы в Минсельхоз с приложением оригиналов документов, указанных в подпункте 2) настоящего пункта.
Один экземпляр утвержденного реестра по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян, сводного реестра по объемам производства оригинальных семян по области, актов апробации посевов оригинальных семян и отчета об апробации посевов оставляются на хранение в облтеруправлении;
4) Минсельхоз проверяет представленные документы, составляет сводный реестр по объемам фактически произведенных оригинальных семян по республике и на основе установленных нормативов субсидий определяет объемы причитающихся оригинаторам бюджетных денег.
Для перечисления на расчетные счета оригинаторов причитающихся сумм Минсельхоз в соответствии с планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам представляет в территориальный орган Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан ведомость для выплаты субсидий за произведенные оригинальные семена согласно приложению 3 к настоящим Правилам и счета к оплате;

5) оригинатор нақты өндiрген бiрегей тұқымның көлемдерi жөнiндегi тiзілiмнiң, облыс бойынша нақты өндiрiлген бiрегей тұқымның көлемдерi жөнiндегi жиынтық тiзілiмнiң, республика бойынша нақты өндiрілген бiрегей тұқымның көлемдерi жөнiндегi жиынтық тiзiлiмнiң, тексерiлген бiрегей тұқымның саны мен сапасы туралы белгiленген тәртiппен аттестатталған тұқым сапасын сараптау жөнiндегi зертхана анықтамасының, бiрегей тұқымды кiрiске алу актiсiнiң нысандарын Ауылшарминi белгілейдi.
3. Отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілерге
арзандатылған құн бойынша сатылған элиталық тұқым
үшін субсидиялар төлеу тәртiбi
10. Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерiнiң элиталық тұқымын арзандатылған құн бойынша сатуға субсидиялар алу үшiн:
1) элиттұқымшарлар элиталық тұқымды сату фактiсiн растау үшiн мынадай мерзiмдерде: жаздық дақылдар бойынша - 2004 жылғы 20 маусымға дейiн, ал күздiк дақылдар бойынша - 2004 жылғы 10 қарашаға дейiн Ауылшарминiнiң аудандық аумақтық басқармасына (бұдан әрi - аудандық аумақтық бacқapмa):
элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқым көлемi жөнiндегi екi данадағы жиынтық тiзілiмдi: бiреуi - аудандық аумақтық басқарма үшін, екiншiсi - облыстық аумақтық басқарма үшiн;
элиталық тұқымды өндiруге арналған бастапқы материалдың шығу тегiн растайтын құжаттарды (өcipу питомниктерi, суперэлита және элита егістерін сынақтан өткiзу актілерi мен сынақтан өткiзу туралы есептi, ал өсiру питомниктерi тұқымы мен суперэлита сатып алған жағдайда - тұқымға арналған аттестаттың көшiрмесiн);
тексерiлген элиталық тұқымның саны мен сапасы туралы белгiленген тәртiппен аттестатталған тұқым сапасын сараптау жөнiндегi зертхананың анықтамасын;
сатылған элиталық тұқымның бастапқы төлем құжаттарының, сондай-ақ тұқымды тиеп жөнелтуге арналған жүкқұжаттың, шот-фактуралардың көшiрмелерiн;
сатылған және сатып алынған элиталық тұқымның саны туралы элиттұқымшар мен элиталық тұқымды сатып алушының арасындағы сатып алу-сату шартын ұсынады. Сатып алу-сату шарты төрт данада жасалады: бiрiншiсi - элиттұқымшар үшiн, екiншiсi - сатып алушы үшiн, үшiншiсi - аудандық аумақтық басқарма үшiн, төртiншiсi - облыстық аумақтық басқарма үшiн;
2) аудандық аумақтық басқарма ұсынылған бастапқы төлем құжаттарының көшiрмелерiн түпнұсқаларымен салыстырады және өзiнiң мөрiмен куәландырады. Куәландырылған бастапқы төлем құжаттарының көшiрмелерi, элиталық тұқымның нақты сатылған көлемдерi жөнiндегi жиынтық тiзiлiмнiң бiр данасы және сатып алу-сату шартының бiр данасы аудандық аумақтық басқармада сақтауға қалдырылады;
3) аудандық аумақтық басқарма мынадай мерзiмдерде: жаздық дақылдар бойынша - 2004 жылғы 1 шiлдеге дейiн, ал күздiк дақылдар бойынша - 2004 жылғы 20 қарашаға дейiн облыстық аумақтық басқармаға мынадай құжаттарды:
элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқым көлемдерi жөнiндегi жиынтық тiзiлiмдi;
сатылған және сатып алынған элиталық тұқымның саны туралы элиттұқымшар мен элиталық тұқымды сатып алушы арасындағы сатып алу-сату шартын;
элиталық тұқымды мақсатты пайдалану туралы актiнi;
тексерiлген элиталық тұқымның саны мен сапасы туралы белгiленген тәртiппен аттестатталған тұқым сапасын сараптау жөнiндегi зертхананың анықтамасын тапсырады;

5) формы реестра по объемам фактического производства оригинатором оригинальных семян, сводного реестра по объемам фактического производства оригинальных семян по области, сводного реестра по объемам фактически произведенных оригинальных семян по республике, справки аттестованной в установленном порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и качестве проверенных оригинальных семян, акта оприходования оригинальных семян устанавливаются Минсельхозом.
3. Порядок выплаты субсидий за реализованные
отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям
по удешевленной стоимости элитные семена
10. Для получения субсидий за реализацию элитных семян сельскохозяйственных растений по удешевленной стоимости:
1) элитсемхозы для подтверждения факта реализации элитных семян в сроки: по яровым культурам - до 20 июня 2004 года, а по озимым культурам - до 10 ноября 2004 года представляют в районное территориальное управление Минсельхоза (далее - райтеруправление):
сводный реестр по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян в двух экземплярах: один для райтеруправления, второй - для облтеруправления:
документы, подтверждающие происхождение исходного материала для производства элитных семян (акты апробации и отчет об апробации посевов питомников размножения, суперэлиты и элиты, а в случае приобретения семян питомников размножения и суперэлиты - копии аттестата на семена);
справку аттестованной в установленном порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и качестве проверенных элитных семян:
копии первичных платежных документов на реализованные элитные семена, а также накладных на отгрузку семян и счетов-фактур:
договор купли-продажи между элитсемхозом и покупателем элитных семян о количестве реализованных и приобретенных элитных семян. Договор купли-продажи составляется в четырех экземплярах: первый - для элитсемхоза, второй - для покупателя, третий - для райтеруправления, четвертый - для облтеруправления;
2) райтеруправление сверяет представленные копии первичных платежных документов с оригиналами и заверяет своей печатью. Заверенные копии первичных платежных документов, один экземпляр сводного реестра по объемам фактической реализации элитных семян и один экземпляр договора купли-продажи оставляются на хранение в райтеруправлении;
3) райтеруправление представляет в облтеруправление в сроки: по яровым культурам - до 1 июля 2004 года, а по озимым культурам - до 20 ноября 2004 года следующие документы:
сводный реестр по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян;
договор купли-продажи между элитсемхозом и покупателем элитных семян о количестве реализованных и приобретенных элитных семян;
акт о целевом использовании элитных семян;
справку аттестованной в установленном порядке лаборатории по экспертизе качества семян о количестве и качестве проверенных элитных семян;

4) облыстық аумақтық басқарма ұсынылған құжаттарды тексередi, облыс бойынша элиталық тұқымның нақты сатылған көлемi жөнiндегi жиынтық актiнi жасайды және бекiтедi, облыс бойынша элиталық тұқымның нақты сатылу көлемi жөнiндегi бекiтiлген жиынтық актiлер бойынша, онда көрсетiлген ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi элиталық тұқымының көлемi мен белгiленген нормативтерi негiзiнде тиесiлi бюджеттiк ақшаның көлемiн анықтайды және осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес әрбiр элиттұқымшарға белгiленген квоталар шегiнде тұқым шаруашылығының дамуына субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомості жасайды. Мiндеттемелер мен төлемдер бойынша бюджеттiк бағдарламаларды (кiшi бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарларына сәйкес облыстық аумақтық басқарма күнтiзбелiк жылдың соңына дейiн тиесiлi субсидияларды элиттұқымшарлардың есеп-шоттарына аударады. Ай сайын 25-күнге қарай, бiрақ 2004 жылғы 25 желтоқсаннан кешiктiрмей, облыстық аумақтық басқарма Ауылшарминiне тұқым шаруашылығының дамуына субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомостердiң көшiрмелерiн, сондай-ақ бюджеттік кiшi бағдарламаны iске асыру туралы есептi тапсырады.
Облыстық аумақтық басқарма Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгі Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына мынадай құжаттарды:
осы Ережеге 4 қосымшаға сәйкес тұқым шаруашылығының дамуына субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомостi;
ақы төлеу шоттарын тапсырады;
5) ұсынылып отырған сатып алу-сату шартының, элиталық тұқымды мақсатты пайдалану актiсiнiң, элиттұқымшар нақты сатқан элиталық тұқымның көлемi жөнiндегi жиынтық тiзілiмнiң, облыс бойынша сатылған элиталық тұқымның көлемi жөнiндегi жиынтық актiнiң нысандарын Ауылшарминi бекiтедi.
Тұқым шаруашылығын дамытуды
қолдауға қаражат төлеу ережесiне
1-қосымша
Ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi бiрегей тұқымының
түрлерiне арналған субсидиялар нормативтерi
___________________________________________________________________
|Бiрегей тұқымның|Бiр тоннаға
|1 тоннасын (да. | (данаға)
Өнiмнiң түрi              |насын) өндiруге | арналған
|жiберiлген шы.  |субсидиялар
|ғындарды өтеу   |нормативтерi,
|пайызы, (дейiн) |  теңге
___________________________________________________________________
1                         2                 3
___________________________________________________________________
Өсiру питомниктерi мен аналық нысандар
Жүгерi мен күрiштен басқа, астық
және дәндi бұршақты дақылдар              40              36979
Жүгерi                                    40             224543
Күрiш                                     40              51465

4) облтеруправление проверяет представленные документы, составляет и утверждает сводный акт по объемам фактической реализации элитных семян по области, по утвержденным сводным актам по объемам фактической реализации элитных семян по области, на основе указанных в них объемов и установленных нормативов на элитные семена сельскохозяйственных растений, определяет объемы причитающихся бюджетных денег и в пределах установленных для каждого элитсемхоза квот составляет сводную ведомость для выплаты субсидий на развитие семеноводства согласно приложению 4 к настоящим Правилам. В соответствии с планами финансирования бюджетных программ (подпрограмм) по обязательствам и платежам облтеруправление до конца календарного года перечисляет причитающиеся субсидии на расчетные счета элитсемхозов. Ежемесячно к 25 числу, но не позднее 25 декабря 2004 года облтеруправление представляет в Минсельхоз копии сводных ведомостей для выплаты субсидий на развитие семеноводства, а также отчет о реализации бюджетной подпрограммы.
В территориальный орган Комитета Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан облтеруправление представляет следующие документы:
сводную ведомость для выплаты субсидий на развитие семеноводства согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
счета к оплате;
5) формы рекомендуемого договора купли-продажи, акта целевого использования элитных семян, сводного реестра по объемам фактической реализации элитсемхозом элитных семян, сводного акта по объемам реализованных элитных семян по области утверждаются Минсельхозом.
Приложение 1
к Правилам выплаты средств на
поддержку развития семеноводства
Нормативы субсидий на виды оригинальных семян
сельскохозяйственных растений
-------------------------------------------------------------------
Вид продукции          !Процент возмещения  ! Нормативы
!затрат на производ- ! субсидий
!ство 1 тонны (штуки)! на 1 тонну
!оригинальных        ! (штуку),
!семян, (до)         ! тенге
-------------------------------------------------------------------
1               !         2          !      3
-------------------------------------------------------------------
Питомники размножения и родительские формы
-------------------------------------------------------------------
Зерновые и зернобобовые, кроме
кукурузы и риса                          40               36979
Кукуруза                                 40              224543
Рис                                      40               51465

Күнбағыс                                  40             180278
Басқа майлы дақылдар                      40             109206
Картоп                                    40              83788
Көп жылдық шөптер:
бұршақты                                  40             385862
дәндi                                     40             148035
Бiр жылдық шөптер                         40              38446
Қант қызылшасы                            40            1439474
Мақта                                     40             141521
Көшеттер, аласа телiтушiлердiң
аналығын егудi қоса алғанда               40                 48
Суперэлита
Жүгерi мен күрiштен басқа, астық
және дәндi бұршақты дақылдар              40               7919
Жүгерi                                    40              48289
Күріш                                     40              11024
Күнбағыс                                  40              38971
Басқа майлы дақылдар                      40              23392
Картоп                                    40              17948
Көп жылдық шөптер:
бұршақты                                  40              82652
дәнді                                     40              31835
Бір жылдық шөптер                         40               8268
Қант қызылшасы                            40             308336
___________________________________________________________________
Тұқым шаруашылығын дамытуды
қолдауға қаражат төлеу ережесiне
2-қосымша
Сатылған ауыл шаруашылығы өсiмдiктерi
элиталық тұқымының 1 тоннасына арналған
субсидиялар нормативтерi
___________________________________________________________________
Өнiмнiң түрi               |Элиталық  | Сатылған
|тұқымның 1| элиталық
|тоннасының| тұқымның 1
|құнын     | тоннасына
|арзандату | арналған
|пайызы    | субсидиялар
|(дейiн)   | нормативтерi,
|          | теңге (дейiн)
___________________________________________________________________
1                          2            3
___________________________________________________________________
Жүгерi мен күрiштен басқа, астық
және дәндi бұршақты дақылдар                40          13191
Жүгерi:
аналық нысандар, кеш пiсетiн және
орташа пiсетiн бiрiншi буындағы
будандар;                                   40          74000
ерте пiсетiн бiрiншi буындағы
будандар                                    40          30000
Күрiш                                       40          18531
Күнбағыс:
аналық нысандар, элиталық                   40         100000
тұқымдар;

Подсолнечник                             40              180278
Прочие масличные культуры                40              109206
Картофель                                40               83788
Многолетние травы:
бобовые                                  40              385862
злаковые                                 40              148035
Однолетние травы                         40               38446
Сахарная свекла                          40             1439474
Хлопок                                   40              141521
Саженцы, включая закладку
маточника карликовых подвоев             40                  48
-------------------------------------------------------------------
Суперэлита
-------------------------------------------------------------------
Зерновые и зернобобовые, кроме
кукурузы и риса                          40                7919
Кукуруза                                 40               48289
Рис                                      40               11024
Подсолнечник                             40               38971
Прочие масличные культуры                40               23392
Картофель                                40               17948
Многолетние травы:
бобовые                                  40               82652
злаковые                                 40               31835
Однолетние травы                         40                8268
Сахарная свекла                          40              308336
-------------------------------------------------------------------
Приложение 2
к Правилам выплаты средств на
поддержку развития семеноводства
Нормативы субсидий на 1 тонну реализованных
элитных семян сельскохозяйственных растений
-------------------------------------------------------------------
Вид продукции              !Процент      ! Норматив
!удешевления  ! субсидии
!стоимости    !на 1 тонну
!1 тонны      !реализованных
!элитных семян!элитных семян,
!(до)         !тенге (до)
-------------------------------------------------------------------
1                   !      2      !      3
-------------------------------------------------------------------
Зерновые и зернобобовые, кроме
кукурузы и риса                             40           13191
Кукуруза:
родительские формы, позднеспелые и
среднеспелые гибриды первого
поколения;                                  40           74000
раннеспелые гибриды первого поколения       40           30000
Рис                                         40           18531
Подсолнечник:
родительские формы, элитные семена;         40          100000

бiрiншi буындағы будандар                   40          80000
Басқа майлы дақылдар                        40          39334
Картоп                                      40          30189
Көп жылдық шөптер:
бұршақты                                    40         138981
дәндi                                       40          53200
Бiр жылдық шөптер                           40          13854
Қант қызылшасы                              40         511895
Мақта, бiрiншi репродукцияны қоса
алғанда                                     40          25480
___________________________________________________________________
Тұқым шаруашылығын дамытуды
қолдауға қаражат төлеу ережесiне
3-қосымша
Бекітемін
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы вице-министрi
______________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрi)
2004 жылғы "___" ________
2004 жылғы "___" ________ және "___" ________
аралығындағы кезеңде өндiрiлген бiрегей тұқым
үшiн субсидиялар төлеуге арналған
ВЕДОМОСТЬ
___________________________________________________________________
Облыс|Бiрегей|Дақыл|Репро.|Бiрегей тұқымды|Өндiрiлген бiрегей тұ.
атауы|тұқымды|     |дукция|   өндiрудiң   |қымды субсидиялауға нақ.
|өндiру.|     |      |жылдық квотасы |ты тапсырылған құжаттар
|шінiң  |     |      |_______________|________________________
|атауы  |     |      |тонна|сомасы,  |  жыл  |2004 ж."__" және
|       |     |      |     |теңге    |басынан|"__" аралығын.
|       |     |      |     |         |       | дағы кезеңде
___________________________________________________________________
1      2      3      4     5        6       7            8
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жиыны:
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Өндiрiлген |Субсидияның  |Жыл басынан|Субсидияның|  2004 ж. "__"
бiрегей    |жыл басынан  |төленгенi, |  тиесiлi  |_________________
тұқымның 1 |  тиесiлi    |  теңге    | сомасының |  квота шегiнде
тоннасының |сомасы, теңге|           |  қалдығы, |төлеуге жататыны,
бағаламасы,|             |           |   теңге   |      теңге
теңге    |             |           |           |
___________________________________________________________________
9            10           11          12              13
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
Бюджет департаментінiң директоры           (Т.А.Ә., қолы)
Тұқым шаруашылығын дамытуды
қолдауға қаражат төлеу ережесiне
4-қосымша
Бекітемін
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлігі
облыстық аумақтық
басқармасының бастығы
______________________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрi)
2004 жылғы "___" ________
2004 жылғы "___" ________ және "___" ________
аралығындағы кезеңде тұқым шаруашылығын дамытуға
субсидиялар төлеуге арналған жиынтық ведомость
___________________________________________________________________
Облыс| Элит. |Да.|Сатыл.|Элиталық тұқым.|Квота шегінде элиталық тұ.
атауы|тұқым. |қыл| ған  |ды сатудың     |қымды субсидиялауға нақты
| шар   |   | күнi |жылдық квотасы | тапсырылған құжаттар
|атауы  |   |      |_______________|________________________
|       |   |      |тонна|сомасы,  |  жыл  |2004 ж."__" мен
|       |   |      |     |теңге    |басынан|"__" аралығын.
|       |   |      |     |         |       | дағы кезеңде
___________________________________________________________________
1      2     3    4     5        6        7            8
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Жиыны:
___________________________________________________________________
Кестенің жалғасы
___________________________________________________________________
Сатылған   |Субсидияның  |Жыл басынан|Субсидияның|  2004 ж. "__"
элиталық   |жыл басынан  |төленгенi, |  тиесiлi  |_________________
тұқымның 1 |  тиесiлi    |  теңге    | сомасының |  квота шегiнде
тоннасының |сомасы, теңге|           |  қалдығы, |төлеуге жататыны,
бағаламасы,|             |           |   теңге   |      теңге
теңге    |             |           |           |
___________________________________________________________________
9            10           11          12              13
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрлiгi
облыстық аумақтық басқармасының
бас бухгалтерi                              (Т.А.Ә., қолы)

гибриды первого поколения                   40           80000
Прочие масличные культуры                   40           39334
Картофель                                   40           30189
Многолетние травы:
бобовые;                                    40          138981
злаковые                                    40           53200
Однолетние травы                            40           13854
Сахарная свекла                             40          511895
Хлопок, включая первую репродукцию          40           25480
-------------------------------------------------------------------
Приложение 3
к Правилам выплаты средств на
поддержку развития семеноводства
Утверждаю
вице-министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" ___________ 2004 год
Ведомость
для выплаты субсидий за произведенные оригинальные семена
за период с "___" _______ по "___" ______ 2004 года
-------------------------------------------------------------------
Наиме- !Наимено-!Куль-!Репро-!Годовая квота!Фактически представлено
нование!вание   !тура !дукция!производства !документов на субсиди-
области!произво-!     !      !оригинальных !рование произведенных
!дителя  !     !      !    семян    !оригинальных семян
!ориги-  !     !      !-------------!-----------------------
!нальных !     !      !тонн ! сумма,!с нача-!за период с "_"
!семян   !     !      !     ! тенге !ла года!по "_" 2004 г.
--------------------------------------------------------------------
1   !    2   !  3  !  4   !  5  !   6   !    7  !        8
--------------------------------------------------------------------
Итого:
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
-------------------------------------------------------------------
Расценка на 1 тонну!Причитающая-!Оплаче-!Остаток при-!Подлежит к
произведенных ори- !ся сумма    !но с   !читающейся  !оплате в
гинальных семян,   !субсидии с  !начала !суммы субси-!пределах кво-
тенге              !начала года,!года,  !дии, тенге  !ты на "__"___
!тенге       !тенге  !            !2004 г., тенге
-------------------------------------------------------------------
9         !     10     !   11  !     12     !      13
-------------------------------------------------------------------
!
-------------------------------------------------------------------
Директор бюджетного департамента
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан                        (Ф.И.О., подпись)
Приложение 4
к Правилам выплаты средств на
поддержку развития семеноводства
Утверждаю
начальник областного
территориального управления
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
________________________________
(Ф.И.О., подпись, печать)
"___" ___________ 2004 год
Сводная ведомость для выплаты субсидий
на развитие семеноводства
за период с "___" _______ по "___" ______ 2004 года
-------------------------------------------------------------------
Наиме- !Наимено-!Куль-!Дата  !Годовая квота!Фактически представлено
нование!вание   !тура !реали-! реализации  !документов на субсиди-
области!элитсем-!     !зации !   элитных   !рование элитных семян
!хоза    !     !      !    семян    !в пределах квоты, тонн
!        !     !      !-------------!-----------------------
!        !     !      !тонн ! сумма !с нача-!за период с "_"
!        !     !      !     !(тенге)!ла года!по "_" 2004 г.
--------------------------------------------------------------------
1   !    2   !  3  !  4   !  5  !   6   !    7  !        8
--------------------------------------------------------------------
Итого:
--------------------------------------------------------------------
Продолжение таблицы
-------------------------------------------------------------------
Расценка на 1 тонну!Причитающая-!Оплаче-!Остаток при-!Подлежит к
реализованных   !ся сумма    !но с   !читающейся  !оплате в
элитных семян,  !субсидии с  !начала !суммы субси-!пределах кво-
тенге       !начала года,!года,  !дии, тенге  !ты на "__"___
!тенге       !тенге  !            !2004 г., тенге
-------------------------------------------------------------------
9         !     10     !   11  !     12     !      13
-------------------------------------------------------------------
Главный бухгалтер областного
территориального управления
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан                        (Ф.И.О., подпись)