"Қазақстан Республикасының кейбiр конституциялық заңдарына мемлекеттік басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттіктердi ажырату және бюджеттік қатынастар мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 мамырдағы N 560 қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының кейбiр конституциялық заңдарына мемлекеттiк басқару деңгейлерi арасындағы өкiлеттіктердi ажырату және бюджеттік қатынастар мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжілісінің қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
жоба
Қазақстан Республикасының
Конституциялық Заңы Қазақстан Республикасының кейбір конституциялық заңдарына мемлекеттiк басқару деңгейлері арасындағы өкiлеттiктердi ажырату және бюджеттiк қатынастар мәселелері бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілсiн:
1. "Республикалық референдум туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 2 қарашадағы Конституциялық  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 22, 131-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнің Жаршысы, 1999 ж., N 10, 341-құжат):
1) 21-баптың 1-тармағында:
11) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"11) референдумның бастамашыл топтарын және оның референдумға ұсынатын мәселесін (мәселелерiн) тiркеудi жүзеге асырады. Бұл туралы хабарламаны бұқаралық ақпарат құралдарына берудi қамтамасыз eтeдi;";
мынадай мазмұндағы 12), 13), 14), 15) тармақшалармен толықтырылсын:
12) референдумның бастамашыл топтарын тiркеу туралы куәлiк нысанын бекiтедi;
13) дайындық парақтарын бере отырып, бiр мезгілде референдумның бастамашыл топтарын тiркеу туралы куәлiк берудi жүзеге асырады;
14) осы Конституциялық Заңда көзделген жағдайларда бастамашыл топтар мүшелерiнiң қызметін тоқтату туралы; куәлiктi қайтарып алу туралы шешiм қабылдайды;
15) осы Конституциялық Заңда көзделген жағдайларда жекелеген учаскелерде (әкiмшiлiк-аумақтық бөлiнiстерде) референдум өткiзудi жарамсыз деп таниды.";
2) 22-баптың 1-тармағының 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) референдумның бастамашыл топтарының қол қою парақтарын тексерудi жүргізеді.";
3) 23-баптың 1-тармағының 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) бюллетеньдердi жарамсыз деп тану туралы шешiм қабылдайды.";
4) 28-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:

О проекте Конституционного закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые конституционные законы Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и бюджетных отношений"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2004 года N 560
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Конституционного закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые конституционные законы Республики Казахстан по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления и бюджетных отношений".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Конституционный закон Республики Казахстан О внесении изменений и дополнений в некоторые
конституционные законы Республики Казахстан по
вопросам разграничения полномочий между уровнями
государственного управления и бюджетных отношений
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Конституционной  Закон Республики Казахстан от 2 ноября 1995 г. "О республиканском референдуме" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 22, ст. 131; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 10, ст. 341):
1) в пункте 1 статьи 21:
подпункт 11) изложить в следующей редакции:
"11) осуществляет регистрацию инициативных групп референдума и вопроса (вопросов), предлагаемого (предлагаемых) ею на референдум. Обеспечивает передачу сообщения об этом в средствах массовой информации;";
дополнить подпунктами 12), 13), 14), 15) следующего содержания:
"12) утверждает форму свидетельства о регистрации инициативных групп референдума;
13) осуществляет выдачу свидетельства о регистрации инициативных групп референдума одновременно с выдачей подготовительных листов;
14) принимает решение о прекращении деятельности членов инициативных групп; об отзыве свидетельства, в случаях, предусмотренных настоящим Конституционным законом;
15) признает проведение референдума на отдельных участках (административно-территориальных единицах) недействительным в случаях, предусмотренных настоящим Конституционным законом.";
2) подпункт 8) пункта 1 статьи 22 изложить в следующей редакции:
"8) производят проверку подписных листов инициативных групп референдума.";
3) подпункт 8) пункта 1 статьи 23 изложить в следующей редакции:
"8) принимают решение о признании бюллетеней недействительными.";
4) пункт 3 статьи 28 изложить в следующей редакции:

"3. Референдумның нәтижелерiн шығару кезiнде бюллетеньдердiң жарамсыз деп танылуына байланысты келiспеушiлiктер туындаған жағдайда мәселенi дауыс беру жолымен референдумның учаскелiк комиссиясы шешедi. Бұл ретте шешiм комиссия мүшелерi жалпы санының кемiнде үштен екiсiнiң дауысымен қабылданады.".
2. "Қазақстан Республикасының Үкiметі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Конституциялық  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 23, 145-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 4, 44-құжат; 1999 ж., N 10, 344-құжат):
1) 14-баптың 6) тармақшасында, 15-баптың 4) тармақшасында "қолданылып жүрген заңдарда белгіленген" деген сөздер "оған Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Президентiнiң актілерiмен жүктелген" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 19-баптың 1-тармағының 8) тармақшасында "Республиканың заңдарымен" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Конституциясымен, заңдарымен және Президентiнiң актілерiмен" деген сөздермен ауыстырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi туралы" 1995 жылғы 29 желтоқсандағы конституциялық заң күші бар  Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24):
1) актiнiң нысаны және тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Конституциялық Кеңесi туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы";
2) кiрiспе алынып тасталсын;
3) мәтiнде "осы Жарлықты", "осы Жарлықта", "осы Жарлықпен", "осы Жарлыққа", "осы Жарлықтың", "осы Жарлық" деген сөздер "осы Конституциялық заңды", "осы Конституциялық заңда", "осы Конституциялық заңмен", "осы Конституциялық заңға", "осы Конституциялық заңның", "осы Конституциялық заң" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) 42-бап алынып тасталсын.
2-бап. Осы Конституциялық заң 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

"3. При возникновении разногласия по поводу признания недействительными бюллетеней при подведении результатов референдума вопрос разрешается участковой комиссией референдума путем голосования. При этом решение принимается не менее чем двумя третями голосов от общего числа членов комиссии.".
2. В Конституционный  Закон Республики Казахстан от 18 декабря 1995 г. "О Правительстве Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 145; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 4, ст. 44; 1999 г., N 10, ст. 344):
1) в подпункте 6) статьи 14, в подпункте 4) статьи 15 слова "установленные действующим законодательством" заменить словами "возложенные на него Конституцией, законами и актами Президента Республики Казахстан";
2) в подпункте 8) пункта 1 статьи 19 слова "законодательством Республики" заменить словами "Конституцией, законами и актами Президента Республики Казахстан".
3. В  Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу конституционного закона, от 29 декабря 1995 г. "О Конституционном Совете Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24):
1) форму акта и заголовок изложить в следующей редакции:
"Конституционный закон Республики Казахстан "О Конституционном Совете Республики Казахстан";
2) преамбулу исключить;
3) в тексте слова "настоящий Указ", "настоящим Указом", "настоящему Указу", "настоящего Указа" заменить словами "настоящий Конституционный закон", "настоящим Конституционным законом", "настоящему Конституционному закону", "настоящего Конституционного закона";
4) статью 42 исключить.
Статья 2. Настоящий Конституционный закон вводится в действие с 1 января 2005 года.
Президент
Республики Казахстан