Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1386 қаулысына толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 маусымдағы N 682 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 24 қарашадағы № 729 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.11.2016 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық почта операторы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 31 желтоқсандағы N 1386  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 50, 575-құжат) мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Ұлттық почта операторы туралы ережеде:
4-тармақтың 3) тармақшасындағы "жүзеге асырады" деген сөздерден кейiн ", соның iшiнде қоса берiлiп отырған Мемлекеттiк бағалы қағаздардың және өзге де өтiмдi қаржы құралдарының тiзбесiне сәйкес мерзiмдi депозиттерге тартылатын жеке тұлғалардың салымдарын мемлекеттiк бағалы қағаздарға және өзге де өтiмдi қаржы құралдарына орналастырады" деген сөздермен толықтырылсын;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 21 маусымдағы
N 682 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасының
Ұлттық почта операторы
туралы ережеге қосымша
Мемлекеттiк бағалы қағаздардың
және өзге де өтiмдi қаржы құралдарының тiзбесi
1. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк бағалы қағаздары (басқа мемлекеттердiң заңнамасына сәйкес шығарылғандарды қоса алғанда), Қазақстан Республикасының жергiлiктi атқарушы органдары шығарған бағалы қағаздарынан басқа.
2. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiндегi, сондай-ақ орналастыру күнi бағалы қағаздары сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тiзiмiне ең жоғары санат бойынша енгiзiлген екiншi деңгейдегi банктердегi және/немесе резидент емес бас банктiң "А" ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтингтiк агенттiктердiң жiктемесi бойынша) немесе "А2" ("Moody's Investors Service" рейтингтiк агенттiктiң жiктемесi бойынша) санаттарынан төмен емес ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi және жеке рейтинг бар, еншiлес резидент-банктегi салымдар.
3. "АА"-дан ("Standard & Poor's" және "Fitch" рейтингтік агенттiктердiң жiктемесi бойынша) немесе "Аа"-дан ("Moody's Investors Service" рейтингтiк агенттiктiң жiктемесi бойынша) төмен емес баға алған шетелдiк эмитенттердiң мемлекеттiк емес борыштық бағалы қағаздары.

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1386
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 июня 2004 года № 682. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 729
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.11.2016 № 729 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года N 1386 "О Национальном операторе почты Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 50, ст. 575) следующие дополнения:
в Положении о Национальном операторе почты Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 3) пункта 4 после слов "Республики Казахстан" дополнить словами ", в том числе размещает вклады физических лиц, привлекаемые на срочные депозиты, в государственные ценные бумаги и иные ликвидные финансовые инструменты согласно прилагаемому Перечню государственных ценных бумаг и иных ликвидных финансовых инструментов";
дополнить приложением согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 21 июня 2004 года N 682
Приложение
к Положению о Национальном операторе
почты Республики Казахстан
Перечень
государственных ценных бумаг
и иных ликвидных финансовых инструментов
1. Государственные ценные бумаги Республики Казахстан (включая эмитированные в соответствии с законодательством других государств), за исключением ценных бумаг, выпущенных местными исполнительными органами Республики Казахстан.
2. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан, а также в банках второго уровня, ценные бумаги которых на дату размещения включены в официальный список организатора торгов по наивысшей категории, или/и в дочернем банке-резиденте, родительский банк-нерезидент которого имеет долгосрочный, краткосрочный и индивидуальный рейтинг не ниже категории "А" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "А2" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service").
3. Негосударственные долговые ценные бумаги иностранных эмитентов, имеющие оценку не ниже "АА" (по классификации рейтинговых агентств "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Аа" (по классификации рейтингового агентства "Moody's Investors Service").

4. Мынадай халықаралық қаржылық ұйымдар шығарған бағалы қағаздар:
Халықаралық қайта құру және даму банкi;
Еуропа қайта құру және даму банкi;
Америкааралық даму банкi;
Халықаралық есеп айырысу банкi;
Азия даму банкi;
Африка даму банкi;
Халықаралық қаржы корпорациясы (Тhе International Finanse Corporation);
Ислам даму банкi;
Еуропа инвестициялық банкi.
5. Кредиттік рейтингтiң халықаралық шкаласы бойынша "АА"-дан төмен eмec ("Standard & Poor's" және "Fitch" жiктемесi бойынша) немесе "Аа2"-ден төмен емес ("Moody's Investors Service" жiктемесi бойынша) рейтингтiк баға алған шетел мемлекеттерiнiң бағалы қағаздары.
6. Агенттiк облигациялар, сондай-ақ сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тiзiмiне ең жоғары санат бойынша енгiзiлген Қазақстан Республикасы ұйымдарының ипотекалық облигациялары.
7. Сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тiзiмiне ең жоғары санат бойынша енгiзiлген Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердiң заңнамасына сәйкес шығарылған Қазақстан Республикасы ұйымдарының өзге де мемлекеттiк емес эмиссиялық бағалы қағаздары.

4. Ценные бумаги, эмитированные следующими международными финансовыми организациями:
Международным банком реконструкции и развития;
Европейским банком реконструкции и развития;
Межамериканским банком развития;
Банком международных расчетов;
Азиатским банком развития;
Африканским банком развития;
Международной финансовой корпорацией (The International Finance Corporation);
Исламским банком развития;
Европейским инвестиционным банком.
5. Ценные бумаги иностранных государств, имеющих рейтинговую оценку по международной шкале кредитного рейтинга не ниже "АА" (по классификации "Standard & Poor's" и "Fitch") или "Аа2" (по классификации "Moody's Investors Service").
6. Агентские облигации, а также ипотечные облигации организаций Республики Казахстан, включенные в официальный список организатора торгов по наивысшей категории.
7. Включенные в официальный список организатора торгов по наивысшей категории иные негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств.