Астана қаласының жаңа орталығында "Министрлiктер үйi" объектiсiн салу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 тамыздағы N 886 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Астана қаласының әкiмдiгi заңнамада белгіленген тәртiппен Астана қаласының жаңа орталығында "Министрлiктер үйi" объектiсiн (бұдан әрi - Объект) салу мақсатында мемлекет мұқтаждары үшiн "KUAT" корпорациясы" ашық акционерлiк қоғамынан (бұдан әрi - "KUAT" корпорациясы" ААҚ) жер учаскесiн алуды қамтамасыз етсiн.
2. Сатып алудың маңызды стратегиялық мәнi бар қызметтерді берушi:
"KUAT" корпорациясы" AAҚ-тың құрылысы аяқталмаған әкiмшiлiк-тұрғын үй кешенiнiң (бұдан әрi - аяқталмаған кешен) негiзiнде Объектiнi жобалау алдындағы, жобалау құжаттамасын әзiрлеу және салу бойынша "KUAT" корпорациясы" ААҚ;
аяқталмаған кешендi экономикалық бағалау бойынша "Қазақстанаудит" BDO" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасына (келiсiм бойынша) "KUAT" корпорациясы" ААҚ-тың аяқталмаған кешенiне бағалау жүргiзе отырып, Объектiнi салудың техникалық-экономикалық негiздемесiн әзiрлеуге 2004 жылға арналған республикалық бюджеттен 004 "Республикалық инвестициялық жобалардың техника-экономикалық негiздемелерiн әзiрлеу және сараптама жасау" республикалық бюджеттiк бағдарламасы қаражатының есебiнен 10000000 (он миллион) теңге бөлiнсiн.
4. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Iс басқармасы (келiсiм бойынша) заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) 2004 жылғы 1 қазанға дейiнгi мерзiмде объектiнi салудың техникалық-экономикалық негiздемесiн ұсынсын;
2) осы қаулының 2-тармағында көрсетiлген заңды тұлғалармен мемлекеттiк сатып алу туралы шарттар жасассын;
3) осы қаулыға сәйкес пайдаланылатын тауарларды, жұмыстарды және қызметтердi мемлекеттiк сатып алу үшiн ақшаны оңтайлы және тиiмдi жұмсау қағидатын сақтауды қамтамасыз етсiн;
4) Объектiнi жобалау және оны салуды қаржыландыруға көзделген қаражатты бюджеттiк өтiнiмге енгiзудi қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi бөлiнген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды жүзеге асырсын.
6. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О строительстве объекта "Дом министерств" в новом центре города Астаны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2004 года N 886
Правительство Республики Казахстан  постановляет :
1. Акимату города Астаны в установленном законодательством порядке обеспечить изъятие земельного участка у открытого акционерного общества "Корпорация "KUAT" (далее - ОАО "Корпорация "KUAT") для государственных надобностей под строительство объекта "Дом министерств" (далее - Объект) в новом центре города Астаны.
2. Определить поставщиком услуг, закупка которых имеет важное стратегическое значение:
ОАО "Корпорация "KUAT" по разработке предпроектной, проектной документации и строительству Объекта на базе незавершенного строительства административно-жилищного комплекса ОАО "Корпорации "KUAT" (далее - незавершенный комплекс)
товарищество с ограниченной ответственностью "BDO "Казахстанаудит" по экономической оценке незавершенного комплекса.
3. Выделить Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) из республиканского бюджета на 2004 год за счет средств республиканской бюджетной программы 004 "Разработка и экспертиза технико-экономических обоснований республиканских инвестиционных проектов" 10000000 (десять миллионов) тенге на разработку технико-экономического обоснования строительства Объекта с проведением оценки незавершенного комплекса ОАО "Корпорация "KUAT".
4. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) в установленном законодательством порядке:
1) представить в срок до 1 октября 2004 года технико-экономическое обоснование строительства Объекта;
2) заключить договора о государственных закупках с юридическими лицами, указанными в пункте 2 настоящего постановления;
3) обеспечить соблюдение принципа оптимального и эффективного расходования денег, используемых в соответствии с настоящим постановлением для государственных закупок товаров, работ и услуг;
4) обеспечить внесение бюджетной заявки, предусматривающей средства на финансирование проектирования и строительства Объекта.
5. Министерству финансов Республики Казахстан осуществлять контроль за целевым использованием выделенных средств.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан