Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 29 маусымдағы N 878 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 14 қыркүйектегі N 958 қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006 жылғы 28 қыркүйектегі N 931 қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006 жылғы 28 қыркүйектегі  N 931  қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Аудиторлық қызметтi лицензиялаудың тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 29 маусымдағы N 878  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 29, 284-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Аудиторлық қызметтi лицензиялаудың тәртiбiнде:
2-тармақта "банктік және сақтандыру қызметінiң" деген сөздер "банктердiң, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, жинақтаушы зейнетақы қорларының" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта "алым" деген сөз "лицензиялық алым" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақ алынып тасталсын;
15-тармақтың 1) тармақшасында:
төртiншi абзацта мемлекеттiк тiлдeгі мәтiнiнде "куәлiгi мен еңбек кiтапшасының (еңбек келiсiмiнiң)" деген сөздер "куәлiгiнiң" деген сөзбен "ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"еңбек кiтапшасының (еңбек келiсiмiнiң) нотариалдық расталған көшiрмесi;";
22-тармақ 2) тармақшадағы "жойылмаған" деген сөзден кейiн ";" белгiсi қойылып, мынадай мазмұндағы 3) және 4) тармақшалармен толықтырылсын:
"3) Лицензиат осы лицензияланатын қызметтің түрi үшiн көрсетiлген талаптарды орындамаған;
4) Лицензиат лицензия алу кезiнде көрiнеу жалған ақпарат берген";
23-тармақ алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 23-1-тармақпен толықтырылсын:
"23-1. Лицензиатқа қойылатын талаптар:
1) жыл сайын, 1 наурызға дейiнгi мерзiмде Лицензиарға осы Тәртiпке 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша дайындалатын аудиторлық қызметке қойылатын білiктiлiк талаптарына сәйкестiгi туралы мәлiметтерді беру;
2) лицензияның жоғалғандығы туралы хабарлау;
3) заңды тұлғаны қайта тiркеген, Жарғысын, мекен-жайын, банктiк деректемелерiн өзгерткен, басшысын, құрылтайшыларды, аудиторларды ауыстырған кезде көрсетілген мәлiметтердi растайтын тиiстi құжаттарды қоса бере отырып, бұл туралы Лицензиарға бiр ай мерзiмде жазбаша хабарлау;
4) лицензияланатын қызметтi тоқтату туралы шешiм қабылдаған кезде Лицензиарға лицензияның түпнұсқасын он күн мерзiмде қайтару;
5) Лицензиар анықтаған заңнаманы бұзушылықтарды жою.";
25-тармақтың 1) тармақшасы "саны" деген сөзден кейiн "осы заңды тұлғаның штатында тұрақты негізде жұмыс iстейтiн" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы "Лицензиаттың аудиторлық қызметтi жүзеге асыруын бақылау" деген бөлiммен толықтырылсын:
"Лицензиаттың аудиторлық қызметтi жүзеге асыруын бақылау

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 1999 года N 878
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2004 года N 958. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28 сентября 2006 года N 931 (порядок введения в действие см. п.4)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2004 года N 958 утратило силу постановлением Правительства РК от 28 сентября 2006 года N  931  (порядок введения в действие см.  п.4 ).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 29 июня 1999 года N 878 "Об утверждении Правил лицензирования аудиторской деятельности" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 29, ст. 284) следующие изменения и дополнения:
в Правилах лицензирования аудиторской деятельности, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2 слова "банковской и страховой деятельности" заменить словами "банков, страховых (перестраховочных) организаций, накопительных пенсионных фондов";
в пункте 8 слово "сбор" заменить словами "лицензионный сбор";
пункт 12 исключить;
в подпункте 1) пункта 15:
в абзаце четвертом слова "и трудовой книжки (трудового соглашения)" исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"нотариально заверенная копия трудовой книжки (трудового соглашения);";
пункт 22 дополнить подпунктами 3) и 4) следующего содержания:
"3) неисполнения Лицензиатом требований, предъявляемых для данного лицензируемого вида деятельности;
4) представления Лицензиатом заведомо ложной информации при получении лицензии.";
пункт 23 исключить;
дополнить пунктом 23-1 следующего содержания:
"23-1. Требования, предъявляемые к Лицензиату:
1) ежегодно, в срок до 1 марта, представлять Лицензиару сведения о соответствии квалификационным требованиям к аудиторской деятельности, подготавливаемые по формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящим Правилам;
2) сообщать об утере лицензии;
3) при перерегистрации юридического лица, изменении Устава, адреса, банковских реквизитов, смене руководителя, учредителей, аудиторов сообщить об этом Лицензиару письменно в месячный срок, с приложением соответствующих документов, подтверждающих указанные сведения;
4) при принятии решения о прекращении лицензируемой деятельности возвратить оригинал лицензии Лицензиару в десятидневный срок;
5) устранить выявленные Лицензиаром нарушения законодательства.";
подпункт 1) пункта 25 дополнить словами ", работающих в штате данного юридического лица на постоянной основе";
дополнить разделом "Контроль за осуществлением Лицензиатом аудиторской деятельности" следующего содержания:
"Контроль за осуществлением Лицензиатом аудиторской деятельности

25-1. Лицензиаттың аудиторлық қызметiн және Лицензиаттың осы Тәртiптi сақтауын бақылауды Лицензиар жүзеге асырады.
25-2. Бiлiктiлiк талаптарының және белгіленген Тәртiптiң сақталуын тексеру, егер Қазақстан Республикасының заңнамалық кесiмдерiнде өзгеше көзделмесе, жылына 1 реттен жиi жүргізілмейдi.
Жоспардан тыс тексерулер шағымдарға, мәлiмдемелерге, өтiнiштерге дереу ден қоюды талап ететiн жағдайларда жүргiзіледi.
Тексеру нәтижелерi бойынша бұзушылықтардың болмауы туралы не нақты бұзушылықтар мен оларды жою мерзiмiн көрсете отырып, тексеру актісі жасалады.
Тексеру актiсiнiң негізiнде бұзушылықтарды көрсетілген мерзiмде жоймаған жағдайда, Лицензиар лицензияны заңнамада белгіленген тәртiппен тоқтата тұру немесе керi қайтарып алу туралы шешiм қабылдайды.
Лицензиат лицензияның қолданылуын тоқтата тұру себептерiн жойғаны туралы жазбаша нысанда Лицензиарды хабардар етеді.";
осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес Тәртiпке 1 және 2-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 14 қыркүйектегi
N 958 қаулысына 1-қосымша
Аудиторлық қызметтi
лицензиялау тәртiбiне
1-қосымша
Аудиторлық ұйымдардың аудиторлық қызметке қойылатын білiктілiк талаптарына сәйкестігі туралы мәлiметтерi
200__ жыл үшiн
Аудиторлық ұйымның атауы _________________________________________
Лицензияның сериясы, нөмiрi және берiлген күнi ___________________
__________________________________________________________________
Заңды мекен-жайы, телефоны _______________________________________
Iс жүзiндегi мекен-жайы, телефоны ________________________________
Заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң
сериясы, нөмiрi, берілген күнi ___________________________________
__________________________________________________________________
CTH ______________________________________________________________
Ұйымның басшысы __________________________________________________
__________________________________________________________________
(Аудитордың аты-жөні, біліктілік куәлiгінiң нөмiрi мен берілген күнi)
__________________________________________________________________
(Экономикалық, қаржы, есепке алу-талдамалық, бақылау-тексеру
__________________________________________________________________
немесе құқықтық салаларда жұмыс тәжiрибесiнiң немесе көрсетілген
__________________________________________________________________
салаларда практикалық жұмысы стажы болған кезде жоғары оқу
__________________________________________________________________
орындарында бухгалтерлiк есеп және аудит бойынша
__________________________________________________________________
ғылыми-оқытушылық қызметінің болуы)
Әкiмшiлiк жазаларының болуы ______________________________________
__________________________________________________________________
(жазаны қашан, не үшін және қандай орган қолданды)
Аудиторларға және (немесе) аудиторлық ұйымдарға тиесілi аудиторлық ұйымның жарғылық капиталындағы үлес
__________________________________________________________________
Аудитордың немесе аудиторлық   |   Жарғылық капиталдағы үлес
ұйымның атауы және орналасқан жерi |           мөлшерi
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Eceпті кезеңде құрылтай құжаттарында өзгерістердің болуы
__________________________________________________________________
Құрылтайшылар құрамындағы өзгерістер| Қызмет түрлерінің өзгеруі
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Иә (қандай өзгерiстер   |Жоқ|  Иә (қандай өзгерiстер   |Жоқ
және енгiзу күнiн көрсету)|   |және енгiзу күнiн көрсету)|
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Ұйымның сандық құрамы:
__________________________________________________________________
Қызметкерлердiң жалпы саны  | Оның iшiнде, штатта тұрмайтындар
__________________________________________________________________
Есептi кезеңде|Өткен жыл үшiн | Есептi кезеңде | Өткен жыл үшiн
__________________________________________________________________
Ұйымда жұмыс iстейтiн аудиторлар:
__________________________________________________________________
Аты-жөнi| Лицензияның |Аудитордың | Eceпті кезеңде ауди. |Уәкiлетті
| нөмiрi және |бiлiктiлiк | торлық ұйымның құра. |органға
|берiлген күнi|куәлiгінiң | мында өзгерiстердiң  |өзгерiс.
|             |нөмiрi және|         болуы        |тер тура.
|             | берiлген  |______________________|лы мәлi.
|             |   күні    | Иә (қандай өзге. |Жоқ|меттер
|             |           |рiстер және енгізу|   |беру
|             |           |  күнiн көрсету)  |   |күнi
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Басшы ____________      _____________________
Қолы               (аты-жөнi)
M.O.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 14 қыркүйектегi
N 958 қаулысына 2-қосымша
Аудиторлық қызметтi
лицензиялау тәртiбiне
2-қосымша
Аудиторлардың аудиторлық қызметке қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестiгi туралы мәлiметтерi
200__жыл үшiн
І. Жалпы мәлiметтер
Аудитордың аты-жөнi ______________________________________________
Лицензияның нөмiрi және берілген күнi ____________________________
"аудитор" бiлiктiлiк куәлігінiң нөмiрi және берілген күнi ________
Жеке кәсiпкердi тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң нөмiрi,
сериясы, берiлген күнi ___________________________________________
CTH ______________________________________________________________
Үйiнiң мекен-жайы, телефоны ______________________________________
"Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын бұзғаны
үшiн әкiмшiлiк жазаларының болуы _________________________________
(жазаны қашан, не үшiн және қандай орган қолданды)
Аудиторлық ұйымдардың жарғылық капиталына құрылтайшы ретiнде қатысуы:
__________________________________________________________________
Аудиторлық ұйымның атауы   |   Аудиторлық ұйымның жарғылық
және орналасқан жерi    |    капиталындағы үлес мөлшерi
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Жұмыс орны _______________________________________________________
(лауазымы, ұйымның атауы)
__________________________________________________________________
Аудитор ___________________         _________________________
Қолы                            (аты-жөнi)
M.O.

25-1. Контроль за аудиторской деятельностью Лицензиата и соблюдением Лицензиатом настоящих Правил осуществляет Лицензиар.
25-2. Проверка соблюдения квалификационных требований и установленных Правил производится не чаще 1 раза в год, если иное не предусмотрено законодательными актами Республики Казахстан.
Внеплановые проверки проводятся в случаях, требующих немедленного реагирования на жалобы, обращения, заявления.
По результатам проверки составляется акт проверки об отсутствии нарушений либо с указанием конкретных нарушений и срока их устранения.
На основании акта проверки, в случае неустранения в указанный срок нарушений, Лицензиар принимает решение о приостановлении или отзыве лицензии в установленном законодательством порядке.
Лицензиат уведомляет в письменной форме Лицензиара об устранении причин, по которым действие лицензии было приостановлено.";
дополнить приложениями 1 и 2 к Правилам согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
14 сентября 2004 года N 958
Приложение 1
к Правилам лицензирования
аудиторской деятельности
Сведения аудиторских организаций
о соответствии квалификационным требованиям
к аудиторской деятельности
за 200__год
Наименование аудиторской организации _____________________________
Серия, номер и дата выдачи лицензии ______________________________
__________________________________________________________________
Юридический адрес, телефон _______________________________________
Фактический адрес, телефон _______________________________________
Серия, номер, дата выдачи свидетельства о государственной регистрации
(перерегистрации) юридического лица ______________________________
__________________________________________________________________
РНН ______________________________________________________________
Руководитель организации _________________________________________
__________________________________________________________________
(Ф.И.О., номер и дата выдачи квалификационного свидетельства
аудитора)
__________________________________________________________________
(Наличие опыта работы в экономической, финансовой,
__________________________________________________________________
учетно-аналитической, контрольно-ревизионной или правовой сферах,
__________________________________________________________________
или научно-преподавательской деятельности по бухгалтерскому учету
__________________________________________________________________
и аудиту в высших учебных заведениях при наличии стажа практической
__________________________________________________________________
работы в указанных сферах)
Наличие административных взысканий _______________________________
__________________________________________________________________
(когда, за что и каким органом было наложено взыскание)
Доля в уставном капитале аудиторской организации, принадлежащая
аудиторам и (или) аудиторским организациям
___________________________________________________________________
Наименование и местонахождение ! Размер доли в уставном капитале
аудитора или аудиторской       !
организации                    !
-------------------------------------------------------------------
Наличие изменений в учредительных документах за отчетный период
___________________________________________________________________
Изменения в составе        !  Изменения видов деятельности
учредителей                !
-------------------------------------------------------------------
Да (указать какие !   Нет       !  Да (указать какие !   Нет
и дату внесения   !             !  и дату внесения   !
изменения)        !             !  изменения)        !
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
Численный состав организации:
___________________________________________________________________
Общая численность работников ! В том числе, не состоящие в штате
-------------------------------------------------------------------
За отчетный   ! За прошлый год! За отчетный    ! За прошлый год
период        !               ! период         !
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
Аудиторы, работающие в организации:
___________________________________________________________________
Ф.И.О. !Номер   !Номер и    !  Наличие изменений в  !  Дата
!и дата  !дата       !  составе аудиторской  ! представления
!выдачи  !выдачи     !  организации в        ! в уполномочен-
!лицензии!квалифи-   !  отчетный период      ! ный орган
!        !кационного !-----------------------! сведений об
!        !свидетель- ! Да (указать  !  Нет   ! изменениях
!        !ства ауди- ! какие и дату !        !
!        !тора       ! внесения     !        !
!        !           ! изменения)   !        !
-------------------------------------------------------------------
___________________________________________________________________
Руководитель _____________          _________________
Подпись                   (Ф.И.О.)
М.П.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
14 сентября 2004 года N 958
Приложение 2
к Правилам лицензирования
аудиторской деятельности
Сведения аудиторов
о соответствии квалификационным требованиям
к аудиторской деятельности
за 200__год
1. Общие сведения
Ф. И. О. аудитора ________________________________________________
Номер и дата выдачи лицензии _____________________________________
Номер и дата выдачи квалификационного свидетельства "аудитор"
__________________________________________________________________
Номер, серия, дата выдачи свидетельства о регистрации
(перерегистрации) индивидуального предпринимателя_________________
__________________________________________________________________
РНН ______________________________________________________________
Домашний адрес, телефон___________________________________________
__________________________________________________________________
Наличие административных взысканий за нарушения  Закона  Республики
Казахстан "Об аудиторской деятельности" __________________________
__________________________________________________________________
(когда, за что и каким органом было наложено взыскание)
Участие как учредителя в уставном капитале аудиторских организаций:
___________________________________________________________________
Наименование и местонахождение  ! Размер доли в уставном капитале
аудиторской организации         ! аудиторской организации
--------------------------------------------------------------------
Место работы ______________________________________
(должность, наименование организации)
__________________________________________________________________
Аудитор _____________   _______________
Подпись        (Ф.И.О.)
М.П.