Қазақстан Республикасы Yкіметiнiң 1996 жылғы 30 шілдедегі N 949 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1110 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.09.14. N 806 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.09.14.  N 806  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң 1996 жылғы 30 шілдедегі N 949  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 32, 299-құжат) мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулының 1-қосымшасы осы қаулының қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметінің
2004 жылғы 28 қазандағы
N 1110 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
1996 жылғы 30 шiлдедегi
N 949 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметінiң жанындағы Әдебиет,
өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік сыйлықтары жөніндегi комиссияның құрамы
Төралқа:
Қосыбаев               - Қазақстан Республикасының Мәдениет,
Есетжан Мұратұлы         ақпарат және спорт министрi, төраға
Аманшаев               - Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат
Ермек Әмiрханұлы         және спорт вице-министрінің міндетiн
атқарушы, жазушы-драматург, жауапты хатшы
Қирабаев               - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
Серiк Смайылұлы          академиясының академигi, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттiк сыйлығының
лауреаты (келiсiм бойынша)
Молдағалиев            - Қазақстан Республикасының халық жазушысы,
Тұманбай                 Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты (келiсiм бойынша)
Мұсаходжаева           - Қазақстан Республикасының халық әpтici,
Айман Қожабекқызы        Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келiсiм бойынша)
Оңғарсынова            - Қазақстан Республикасының халық жазушысы,
Фариза                   Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты (келiсiм бойынша)
Оразбаев               - Қазақстан Республикасының халық әртiсi,
Сәбит Қоңырбайұлы        Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты (келiсiм бойынша)
Оразалин               - Қазақстан Жазушылар одағы Басқармасының
Нұрлан Мырқасымұлы       төрағасы, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты (келiсiм
бойынша)
Щеголихин              - Қазақстан Республикасының халық жазушысы,
Иван Павлович            Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты (келiсiм бойынша)
Әдебиет секциясы
Қасқабасов             - әдебиеттанушы, Қазақстан Республикасы
Сейiт Асқарұлы           Ұлттық ғылым академиясының академигі,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты секция төрағасы
(келiсiм бойынша)
Абдрахманов            - жазушы-публицист, филология ғылымдарының
Сауытбек Абдрахманұлы    кандидаты (келiсiм бойынша)
Асқаров                - жазушы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Әлібек Асылбайұлы        сыйлығының лауреаты (келiсiм бойынша)
Есдаулетов             - ақын, "Қазақ әдебиетi" газетiнiң бас
Ұлықбек Оразбайұлы       редакторы, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік сыйлығының лауреаты (келiсiм
бойынша)
Кәкiшев                - профессор, филология ғылымдарының
Тұрсынбек                докторы (келісiм бойынша)
Күлкенов               - жазушы, "Ана тiлi" газетiнiң бас редакторы
Мереке                   (келісiм бойынша)
Мағауин                - Қазақстан Республикасының халық жазушысы,
Мұхтар                   "Жұлдыз" журналының бас редакторы,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты (келiсiм бойынша)
Мамраев                - әдебиеттанушы, филология ғылымдарының
Бейбiт Баймағамбетұлы    докторы (келiсiм бойынша)
Медетбеков             - жазушы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
Темiрхан                 сыйлығының лауреаты (келісiм бойынша)
Михайлов               - ақын, "Простор" журналының бас редакторы
Валерий Федорович        (келiсiм бойынша)
Мұқай                  - жазушы-драматург, Қазақстан Республикасы
Баққожа                  Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты (келiсiм
бойынша)
Мұртаза                - Қазақстан Республикасының халық жазушысы,
Шерхан                   Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келiсiм бойынша)
Мырза-Әли              - Қазақстан Республикасының халық жазушысы,
Қадыр Ғинаятұлы          ақын (келiсiм бойынша)
Нұрғалиев              - әдебиет сыншысы, Қазақстан Республикасы
Рымғали                  Ұлттық ғылым академиясының академигі
(келiсiм бойынша)
Нұрпейiсов             - Қазақстан Республикасының халық жазушысы,
Әбдіжәмiл                Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты (келiсiм бойынша)
Раушанов               - ақын (келiсiм бойынша)
Есенғали
Сарай                  - жазушы, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
Әнеc                     сыйлығының лауреаты (келiсiм бойынша)
Шапай                  - әдебиет сыншысы (келiсiм бойынша)
Тұрсынжан
Червинский             - "Казахстанская правда" ашық акционерлік
Олег Чеславович          қоғамының президентi (келiсiм бойынша)
Музыка, театр және кино секциясы
Әубәкiрова             - Қазақстан Республикасының халық әртiсi,
Жәния Яхияқызы           профессор, Құрманғазы атындағы Қазақ
ұлттық консерваториясының ректоры,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты, секция төрағасы
Тiлеухан               - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген
Бекболат Қанайұлы        әртiсi, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты (келiсiм бойынша)
Әбдiрашев              - Қазақстан Республикасының халық әртісi,
Төлепберген              Жамбыл атындағы Қазақ мемлекеттік
филармониясы Мемлекеттік академиялық
симфониялық оркестрiнiң көркемдiк жетекшісi
және бас дирижерi, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Ахмедияров             - Қазақстан Республикасының халық әртiсi,
Қаршыға                  Құрманғазы атындағы Қазақ ұлттық
консерваториясының профессоры, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттiк сыйлығының
лауреаты
Дүйсекеев              - Қазақстан Республикасының еңбек
Кеңес                    сiңiрген қайраткерi, композитор,
"Қазақконцерт" мемлекеттік гастрольдiк-
концерттік бiрлестігінің көркемдiк
жетекшiсi
Yсенбаева              - Қазақстан Республикасының халық әртiсi,
Нұржамал                 Қазақстан Республикасы Мемлекеттік
сыйлығының лауреаты (келiсiм бойынша)
Клушкин                - Қазақстан Республикасының халық әртісi
Юрий Степанович          (келісiм бойынша)
Рахмадиев              - композитор, КСРО халық әртiсi, Қазақстан
Еркеғали Рахмадиұлы      Республикасы Мемлекеттiк сыйлығының
лауреаты (келiсiм бойынша)
Андриасян              - Қазақстан Республикасының халық әртiсi,
Рубен Суренович          М.Ю.Лермонтов атындағы Мемлекеттік орыс
академиялық драма театрының көркемдiк
жетекшісi, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Әшімов                 - Қазақстан Республикасының халық әртiсi,
Асанәлі                  Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты (келiсiм бойынша)
Капустин               - Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген
Юрий Николаевич          әртiсi (келiсiм бойынша)
Обаев                  - Қазақстан Республикасының халық әртiсi,
Есмұқан                  профессор, М.Әуезов атындағы Қазақ
мемлекеттік академиялық драма театрының
директоры - көркемдiк жетекшісi (келісiм
бойынша)
Тарази                 - жазушы-драматург, Қазақстан Республикасы
Әкiм                     Мемлекеттік сыйлығының лауреаты (келiсiм
бойынша)
Бөпежанова             - әдебиет сыншысы (келiсiм бойынша)
Әлия
Нарымбетов             - кинорежиссер, Қазақстан Республикасы
Сатыбалды                Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты (келісiм
бойынша)
Апрымов                - Қазақстан Республикасының еңбек сіңiрген
Серiк                    қайраткерi, Кинематографистер одағының,
ТМД және Балтық елдерi кинематографистерi
одақтары конфедерациясының мүшесi,
Халықаралық кинофестивальдердiң лауреаты,
Ш.Айманов атындағы "Қазақфильм" ұлттық
компаниясының кинорежиссерi
Құмарова               - өнертанушы, Қазақстан Суретшілер одағының
Сәбила Бекжанқызы        мүшесi, секция төрағасы (келiсiм бойынша)
Ибрагимов              - Қазақстан Республикасы Президенттiк мәдени
Ұлықбек Шарахынұлы       орталығының директоры, педагогика
ғылымдарының кандидаты, өнертану
профессоры
Әлиев                  - кескіндемеші, Қазақстан Республикасы
Дулат Қапбарұлы          Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты (келiсiм
бойынша)
Дүзелханов             - кескiндемеші, Қазақстан Республикасы
Ағымсалы                 Мемлекеттік сыйлығының лауреаты (келісiм
бойынша)
Ерғалиева              - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
Райхан                   академиясының М.Әуезов атындағы әдебиет
және өнер ғылыми-зерттеу институты
өнертану бөлiмiнiң меңгерушiсi, өнертану
докторы (келісiм бойынша)
Әбiшев                 - мүсiнші, Қазақстан Суретшілер одағының
Бақыт                    мүшесi (келiсiм бойынша)
Петрова                - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген
Альбина Анатольевна      сәулетшiсi (келiсiм бойынша)
Рүстембеков            - Қазақстан Республикасының еңбек сiңiрген
Серiк Исаұлы             сәулетшісi (келісім бойынша)
Ли                     - өнертанушы, Қазақстан Суретшiлер одағының
Камилла Витальевна       жауапты хатшысы (келiсiм бойынша)

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 1996 года N 949
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1110. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года N 806.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1110 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года  N 806 .
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июля 1996 года N 949 "О Государственной премии Республики Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры" (CAПП Республики Казахстан, 1996 г., N 32, ст. 299) следующее изменение:
приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 1110
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июля 1996 года N 949
Состав комиссии
по Государственным премиям Республики Казахстан в области
литературы, искусства и архитектуры при Правительстве
Республики Казахстан
Президиум:
Косубаев Есетжан Муратович           - Министр культуры, информации
и спорта Республики Казахстан,
председатель
Аманшаев Ермек Амирханович           - и.о. вице-министра культуры,
информации и спорта
Республики Казахстан, писатель-
драматург, ответственный секретарь
Кирабаев Серик Смаилович             - академик Национальной академии наук
Республики Казахстан, лауреат
Государственной премии
Республики Казахстан
(по согласованию)
Молдагалиев Туманбай                 - народный писатель
Республики Казахстан, лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан (по согласованию)
Мусаходжаева Айман Кожабековна       - народная артистка Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Унгарсынова Фариза                   - народный писатель Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Оразбаев Сабит Конурбаевич           - народный артист Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Оразалин Нурлан Мыркасымович         - председатель Правления Союза
писателей Казахстана, лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан (по согласованию)
Щеголихин Иван Павлович              - народный писатель Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Секция литературы
Каскабасов Сеит Аскарович            - литературовед, академик
Национальной академии наук
Республики Казахстан, лауреат
Государственной премии
Республики Казахстан
председатель секции
(по согласованию)
Абдрахманов Сауытбек Абдрахманович   - писатель-публицист, кандидат
филологических наук
(по согласованию)
Аскаров Алибек Асылбаевич            - писатель, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Есдаулетов Улугбек Оразбаевич        - поэт, главный редактор газеты
"Казак адебиетi", лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан (по согласованию)
Какишев Турсынбек                    - профессор, доктор филологических
наук (по согласованию)
Кулкенов Мереке                      - писатель, главный редактор газеты
"Ана тiлi" (по согласованию)
Магауин Мухтар                       - народный писатель Республики
Казахстан, главный редактор журнала
"Жулдыз", лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Мамраев Бейбут Баймагамбетович       - литературовед, доктор
филологических наук
(по согласованию)
Медетбеков Темирхан                  - писатель, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Михайлов Валерий Федорович           - поэт, главный редактор журнала
"Простор" (по согласованию)
Мукай Баккожа                        - писатель-драматург, лауреат
Государственной премии
Республики Казахстан
(по согласованию)
Муртаза Шерхан                       - народный писатель Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Мырза-Али Кадыр Гинаятович           - народный писатель Республики
Казахстан, поэт (по согласованию)
Нургалиев Рымгали                    - литературный критик, академик
Национальной академии наук
Республики Казахстан
(по согласованию)
Нурпеисов Абдижамил                  - народный писатель Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Раушанов Есенгали                    - поэт (по согласованию)
Сарай Анес                           - писатель, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Шапай Турсынжан                      - литературный критик
(по согласованию)
Червинский Олег Чеславович           - президент открытого акционерного
общества "Казахстанская правда"
(по согласованию)
Секция музыки, театра и кино
Аубакирова Жания Яхияевна            - народная артистка Республики
Казахстан, профессор, ректор
Казахской национальной
консерватории имени Курмангазы,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан,
председатель секции
Тлеухан Бекболат Канаевич            - заслуженный артист Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Абдрашев Толепберген                 - народный артист Республики
Казахстан, художественный
руководитель и главный дирижер
Государственного академического
симфонического оркестра Казахской
Государственной филармонии
имени Жамбыла, лауреат
Государственной премии
Республики Казахстан
Ахмедьяров Каршыга                   - народный артист Республики
Казахстан, профессор Казахской
национальной консерватории
имени Курмангазы, лауреат
Государственной премии
Республики Казахстан
Дуйсекеев Кенес                      - заслуженный деятель
Республики Казахстан, композитор,
художественный руководитель
Государственного гастрольно-
концертного объединения
"Казахконцерт"
Усенбаева Нуржамал                   - народная артистка Республики
Казахстан, лауреат Государственной                                                         премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Клушкин Юрий Степанович              - народный артист Республики
Казахстан (по согласованию)
Рахмадиев Еркегали Рахмадиевич       - композитор, народный артист СССР,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан
(по согласованию)
Андриасян Рубен Суренович            - народный артист Республики
Казахстан, художественный
руководитель Государственного
академического русского театра
драмы имени М. Ю. Лермонтова,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан
Ашимов Асанали                       - народный артист Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Капустин Юрий Николаевич             - заслуженный артист Республики
Казахстан (по согласованию)
Обаев Есмухан                        - народный артист Республики
Казахстан, профессор,
директор-художественный
руководитель Казахского
Государственного академического
театра драмы имени М. Ауэзова
Тарази Аким                          - писатель-драматург, лауреат
Государственной премии
Республики Казахстан
(по согласованию)
Бупежанова Алия                      - литературный критик
(по согласованию)
Нарымбетов Сатыбалды                 - кинорежиссер, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Апрымов Серик                        - заслуженный деятель Республики
Казахстан, член Союза
кинематографистов, конфедерации
союзов кинематографистов стран
СНГ и Балтии, лауреат Международных
кинофестивалей, кинорежиссер
Национальной компании "Казахфильм"
имени Ш.Айманова
Секция изобразительного искусства и архитектуры
Кумарова Сабила Бекжановна           - искусствовед, член Союза художников
Казахстана, председатель секции
(по согласованию)
Ибрагимов Улугбек Шарахынович        - директор Президентского центра
культуры Республики Казахстан,
кандидат педагогических наук,
профессор искусства
Алиев Дулат Капбарович               - живописец, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Дузелханов Агымсалы                  - живописец, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
(по согласованию)
Ергалиева Райхан                     - заведующая отделом искусствоведения
научно-исследовательского института
литературы и искусства имени
М. Ауэзова Национальной академии
наук Республики Казахстан, доктор
искусствоведения (по согласованию)
Абишев Бахыт                         - скульптор, член Союза художников
Казахстана (по согласованию)
Петрова Альбина Анатольевна          - заслуженный архитектор Республики
Казахстан (по согласованию)
Рустамбеков Серик Исаевич            - заслуженный архитектор Республики
Казахстан (по согласованию)
Ли Камилла Витальевна                - искусствовед, ответственный
секретарь Союза художников
Казахстана (по согласованию)