"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 14 желтоқсандағы N 1319 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамының (бұдан әрi - Қоғам) "Теңiзшевройл" жауапкершілігі шектеулi серiктестігіне (бұдан әрi - ТШО) ТШО мен "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - "Қазақойл" ҰМК) арасында жасалған 1993 жылғы 2 сәуiрдегі Қазақстан Республикасында сатып алғаны үшiн өтеудi төлеуге қатысты Қарыз туралы шарт және ТШО, "Қазақойл" ҰМК және "Трансошен Шеврон Компани" компаниясы арасында жасалған 1993 жылғы 2 сәуiрдегi Қазақстан Республикасында ақша қаражатын беру туралы сұрау салуларға ақы төлеуге қатысты Қарыз туралы шарт бойынша (бұдан әрi бiрлесiп - Қарыздар туралы шарттар) Қарыздар туралы шарттар бойынша негiзгі борыштың және осы қаулы күшiне енген күнге көрсетілген қарыздар бойынша есептелген және капиталдандырылған пайыздар сомасына мемлекет салымының мөлшерiне Қоғамның жарғылық капиталына борыштардың талап ету құқықтарын заңнамада белгiленген тәртiппен қосу туралы ұсынысына келiсiм берілсiн.
2. Қоғам (келiсiм бойынша) заңнамаға сәйкес:
1) Қазақстан Республикасы, ТШО, "Теңiзмұнайгаз" өндiрiстiк бiрлестiгi, "Трансошен Шеврон Компани" және "Шеврон Оверсиз Компани" компаниялары арасында жасалған 1993 жылғы 2 сәуiрдегi Жоба бойынша келiсiмге (кейiнгі өзгерiстермен және толықтырулармен бipгe) сәйкес берiлген пропан-бутан фракциясы мен жеңiл көмiрсутегілердiң кең фракциясының көлемi үшін берешекті дисконттау туралы қол жеткiзілген уағдаластықтарды ескере отырып, Қарыздар туралы шарттар бойынша берешектi өтеу есебiне түсетiн ақша қаражатының есебiнен қазақстандық тараптың ТШО алдындағы берешегін өтеу жөнiнде қажетті шараларды қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Yкiметімен келiсiм бойынша Қарыздар туралы шарттар бойынша берешекті, өтеу есебiне түсетiн ақша қаражатына билiк етудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi және Қоғам (келiсiм бойынша) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы қызметiнiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2001 жылғы 16 сәуiрдегi N 497  қаулысының 1-тармағы 2) тармақшасының күшi жойылды деп танылсын.

Некоторые вопросы акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 декабря 2004 года N 1319
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением акционерного общества "Национальная компания "КазМунайГаз" (далее - Общество) о включении в установленном законодательством порядке в размер вклада государства в уставный капитал Общества прав требований долгов к товариществу с ограниченной ответственностью "Тенгизшевройл" (далее - ТШО) по Договору о займе, относящемуся к выплате возмещения за' приобретение в Республике Казахстан от 2 апреля 1993 года, заключенному между ТШО и закрытым акционерным
обществом "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл" (далее - ННК "Казахойл"), и Договору о займе, относящемуся к оплате запросов о предоставлении денежных средств в Республике Казахстан от 2 апреля 1993 года, заключенному между ТШО, ННК "Казахойл" и компанией "Трансошен Шеврон Компани" (далее совместно - Договора о займах), на сумму основного долга по Договорам о займах и начисленных и капитализированных процентов по указанным займам на дату вступления в силу настоящего постановления.
2. Обществу (по согласованию) в соответствии с законодательством:
1) принять необходимые меры по погашению задолженности казахстанской стороны перед ТШО за поставленные объемы пропан-бутановой фракции и широкой фракции легких углеводородов согласно Соглашению по проекту от 2 апреля 1993 года, заключенному между Республикой Казахстан, ТШО, производственным объединением "Тенгизнефтегаз", компаниями "Трансошен Шеврон Компани" и "Шеврон Оверсиз Компани" (с последующими изменениями и дополнениями), за счет денежных средств, поступающих в счет погашения задолженности по Договорам о займах, с учетом достигнутых договоренностей о дисконтировании задолженности;
2) обеспечить распоряжение денежными средствами, поступающими в счет погашения задолженности по Договорам о займах по согласованию с Правительством Республики Казахстан.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан и Обществу (по согласованию) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Признать утратившим силу подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2001 года N 497 "О некоторых вопросах деятельности закрытого акционерного общества "Национальная нефтегазовая компания "Казахойл".

5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан