Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне біржолғы көмек төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi бөлу және пайдалану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 31 желтоқсандағы N 1468 Қаулысы
"2005 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын  және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 10 қарашадағы N 1173  қаулысымен  бекiтiлген 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысы Жеңiсiнiң 60 жылдығын мерекелеуге дайындық және оны өткiзу жөнiндегi iс-шаралар жоспарын iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. 2005 жылға арналған республикалық бюджетте Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларына бiржолғы көмек (бұдан әрі - бiржолғы көмек) төлеуге 1109618,0 (бiр миллиард бiр жүз тоғыз миллион алты жүз он сегiз) мың теңге сомасында көзделген қаражат облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне қосымшаға сәйкес бөлiнсiн.
2. Қоса берiлiп отырған Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне бiржолғы көмек төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi жергiлiктi атқарушы органдардың пайдалану ережесi (бұдан әрi - Ереже) бекiтiлсiн.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi 2005 жылғы 20 желтоқсанға дейiнгi мерзiмде бiржолғы көмек төлеудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi нысаналы трансферттердiң пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етсiн.
5. Осы қаулы 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2004 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1468 қаулысына
қосымша
Ескерту. Қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2005.08.02. N 807  қаулысымен .
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектерiне біржолғы көмек төлеуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу
___________________________________________________________________
Р/с|Облыстардың атауы | соғысқа | сомасы, |комиссиялық|сомасы,
N |                  | қатысу- |   мың   |  сыйақы,  |мың теңге
|                  | шылар-  |  теңге  |  мың теңге|
|                  | дың саны|         |           |
___________________________________________________________________
1   Ақмола               2052     61560      548        62108
2   Ақтөбе               1475     44250      349        44644
3   Алматы               3106     93180      829        94009
4   Атырау                700     21000      187        21187
5   Шығыс Қазақстан      5012    150360     1338       151698
6   Жамбыл               3087     62610      557        63167
7   Батыс Қазақстан      1710     51300      457        51757
8   Қарағанды            2937     88110      784        88894
9   Қостанай             2672     80160      713        80873
10  Қызылорда             854     25620      228        25848
11  Маңғыстау             404     12120      108        12228
12  Павлодар             2033     60990      543        61533
13  Солтүстік Қазақстан  2225     66750      594        67344
14  Оңтүстік Қазақстан   3482    104460      930       105390
15  Астана қаласы         885     26550      236        26786
16  Алматы қаласы        5027    150810     1342       152152
Барлығы             36661   1099830     9788      1109618
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2004 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1468 қаулысымен
бекiтiлген
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектерiне біржолғы көмек төлеуге
берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердi
жергілiктi атқарушы органдардың пайдалану
ережесi
Осы Ереже 2005 жылға арналған республикалық бюджетте Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне (бұдан әрi - соғысқа қатысушылар) бiржолғы көмек төлеуге көзделген ағымдағы нысаналы трансферттердi облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергiлiктi атқарушы органдарының (бұдан әрi - жергілiкті атқарушы органдар) пайдалану тәртiбiн айқындайды.

О распределении и использовании целевых текущих трансфертов на выплату единовременной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2004 года N 1468
В целях реализации Закона  Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2005 год" и Плана мероприятий по подготовке и проведению празднования 60-ой годовщины Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов, утвержденного постановлением  Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2004 года N 1173, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Распределить средства, предусмотренные в республиканском бюджете на 2005 год в сумме 1109618,0 (один миллиард сто девять миллионов шестьсот восемнадцать) тысяч тенге на выплату единовременной помощи инвалидам и участникам Великой Отечественной войны (далее - единовременная помощь), областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы согласно приложению.
2. Утвердить прилагаемые Правила использования местными исполнительными органами целевых текущих трансфертов на выплату единовременной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее - Правила).
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить выплату единовременной помощи согласно Правилам в срок до 20 декабря 2005 года.
4. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за использованием целевых трансфертов.
5. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2005 года.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2004 года N 1468
Распределение целевых текущих трансфертов
на выплату единовременной помощи участникам и
инвалидам Великой Отечественной войны <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 2 августа 2005 г. N 807  .
N
п/п
Наименование областей
Количество
участников
войны
Сумма,
тыс.
тенге
Комиссионное
вознаграж-
дение,
тыс. тенге
Сумма,
тыс. тенге
1
Акмолинская
2052
61560
548
62108
2
Актюбинская
1475
44250
394
44644
3
Алматинская
3106
93180
829
94009
4
Атырауская
700
21000
187
21187
5
Восточно-
Казахстанская
5012
150360
1338
151698
6
Жамбылская
2087
62610
557
63167
7
Западно-
Казахстанская
1710
51300
457
51757
8
Карагандинская
2937
88110
784
88894
9
Костанайская
2672
80160
713
80873
10
Кызылординская
854
25620
228
25848
11
Мангистауская
404
12120
108
12228
12
Павлодарская
2033
60990
543
61533
13
Северо-
Казахстанская
2225
66750
594
67344
14
Южно-
Казахстанская
3482
104460
930
105390
15
город Астана
885
26550
236
26786
16
город Алматы
5027
150810
1342
152152
Всего
36661
1099830
9788
1109618
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2004 года N 1468
Правила
использования местными исполнительными органами целевых
текущих трансфертов на выплату единовременной помощи участникам и
инвалидам Великой Отечественной войны
Настоящие Правила определяют порядок использования местными исполнительными органами областей, городов Астаны и Алматы (далее - местные исполнительные органы) целевых текущих трансфертов, предусмотренных в республиканском бюджете на 2005 год, на выплату единовременной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее - участники войны).

1. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгі (бұдан әрi - Министрлiк) төлеуге берiлетiн шот негiзiнде және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi ұсынған деректемелер бойынша 2005 жылғы 15 сәуiрге дейiнгi мерзiмде облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша бекiтiлген ағымдағы нысаналы трансферттердiң жалпы сомасын бөлуге сәйкес және 018 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне бiржолғы көмек төлеу үшін берілетiн ағымдағы нысаналы трансферттер" республикалық бюджеттік бағдарламасын қаржыландырудың белгiленген тәртiппен бекiтілген жоспарына сәйкес жергiлiктi атқарушы органдарға соғысқа қатысушыларға бiржолғы көмек төлеуге арналған қаражатты аударады.
2. Жергілiктi бюджеттiк бағдарламаларды iске асыруды жергiлiктi атқарушы органдар бюджеттiк заңнамаға сәйкес жүргізедi.
3. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігінiң Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының филиалдары (бұдан әрi - Орталықтың филиалдары) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiне 2005 жылғы 1 сәуiрге дейiнгі мерзiмде 2005 жылғы 31 наурыздағы жағдай бойынша Орталықтан әлеуметтiк төлемдер алатын соғысқа қатысушылардың тiзiмдерiн, 2005 жылғы 15 желтоқсанға дейiн - жаңадан келген соғысқа қатысушылардың тiзiмдерiн қалалар мен аудандар бөлiнiсiнде қосымшаға сәйкес электрондық және қағаз жеткiзгiшпен бередi.
4. Қорғаныс, Iшкi iстер министрлiктерi, Ұлттық қауiпсiздiк комитетi (келiсiм бойынша), Республикалық ұлан (келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi (келiсiм бойынша) облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерiне 2005 жылғы 1 сәуiрге дейiнгі мерзiмде 2005 жылғы 31 наурыздағы жағдай бойынша көрсетiлген органдарда есепте тұрған соғысқа қатысушылардың тiзiмдерiн, 2005 жылғы 15 желтоқсанға дейiн - жаңадан келген соғысқа қатысушылардың тiзiмдерiн қалалар мен аудандар бөлiнiсiнде қосымшаға сәйкес электрондық және қағаз жеткiзгiшпен жiбередi.
5. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдерi:
бiржолғы көмек төлеу үшін соғысқа қатысушылардың тiзiмдерiн 3, 4-тармақтарда көрсетiлген органдар ұсынған тiзiмдердi ескере отырып, жасайды;
жасалған тiзiмдер негiзiнде бiржолғы көмек төлеудi соғысқа қатысушылардың әрқайсысына 30000 теңге мөлшерiнде, банктiк операцияларды жүзеге асыруға тиiстi лицензиясы бар ұйымдарда, сондай-ақ олардың "Қазпочта" акционерлік қоғамында зейнетақылар мен жәрдемақыларды есепке алу үшiн ашылған жеке шоттарына қаражат аудару жолымен 2005 жылғы 30 сәуiрге дейiнгi мерзiмде, 2005 жылғы 30 сәуiрден кейiн жаңадан келген, бұрынғы тұрған жерi бойынша бұрын бiржолғы көмек алмаған соғысқа қатысушыларға - 2005 жылғы 20 желтоқсанға дейiн жүзеге асырады.

1. Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - Министерство) на основании счета к оплате и по реквизитам, представленным Министерством финансов Республики Казахстан, перечисляет в срок до 15 апреля 2005 года местным исполнительным органам средства на выплату единовременной помощи участникам войны в соответствии с утвержденным распределением общей суммы целевых текущих трансфертов по областям и городам Астаны и Алматы  согласно утвержденному в установленном порядке плану финансирования республиканской бюджетной программы 018 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы для выплаты единовременной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны".
2. Реализация местных бюджетных программ производится местными исполнительными органами в соответствии с бюджетным законодательством.
3. Филиалы республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (далее - филиалы Центра) передают акимам областей, городов Астаны и Алматы в срок до 1 апреля 2005 года списки участников войны, получающих социальные выплаты из Центра по состоянию на 31 марта 2005 года, до 15 декабря 2005 года - списки вновь прибывших участников войны в разрезе городов и районов согласно приложению на электронном и бумажном носителях.
4. Министерства обороны, внутренних дел, Комитет национальной безопасности (по согласованию), Республиканская гвардия (по согласованию), Служба охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию) представляют акимам областей, городов Астаны и Алматы в срок до 1 апреля 2005 года списки участников войны, состоящих на учете в указанных органах по состоянию на 31 марта 2005 года, до 15 декабря 2005 года - вновь прибывших участников войны, в разрезе городов и районов согласно приложению на электронном и бумажном носителях.
5. Акимы областей, городов Астаны и Алматы:
формируют списки участников войны для выплаты единовременной помощи с учетом списков, представленных органами, указанными в пунктах 3, 4;
осуществляют выплату единовременной помощи в размере 30000 тенге каждому участнику войны на основании сформированных списков, путем перечисления средств на их лицевые счета, открытые для зачисления пенсий и пособий в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций, а также Акционерного общества "Казпочта" в срок до 30 апреля 2005 года, вновь прибывшим после 30 апреля 2005 года участникам войны, ранее не получившим единовременную помощь по месту прежнего проживания, - до 20 декабря 2005 года.

6. Банктiк операцияларды жүзеге асыруға тиiстi лицензиясы бар ұйымдарға, "Қазпочта" акционерлiк қоғамының органдарына бiржолғы көмек төлеу жөнiндегі қызметтерге ақы төлеу көрсетілген ұйымдар мен жергiлiктi атқарушы органдар арасында заңнамада белгіленген тәртiппен жасалған шарт негiзiнде жүргiзіледi.
7. Жергiлiктi атқарушы органдар соғысқа қатысушыларға бiржолғы көмек төлеу туралы Министрлiктi 2005 жылғы 2 мамырға дейiнгi мерзiмде, 2005 жылғы 25 желтоқсанға дейiн - жаңадан келген, бұрын тұрған жерi бойынша бiржолғы көмек алмаған соғысқа қатысушыларға бiржолғы көмек төлеу туралы хабардар етедi.
Ұлы Отан соғысының қатысушылары
мен мүгедектерiне бiржолғы көмек
төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы
трансферттердi жергiлiктi атқарушы
органдардың пайдалану ережесiне
қосымша
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен
мүгедектерi iшiнен бiржолғы көмек
алушылардың тiзiмдерi
__________________________________________________________________
P/c |    Ұлы Отан   | Туған | Тұратын | Жеке  |Әлеуметтiк төлемдердi
N  |   соғысының   | күні  |  жерi   |немесе |  жүзеге асыратын
| қатысушылары  |       |         |карт-  | банктiң (филиалдың)
|     мен       |       |         |шотының| және басқа ұйымның
|мүгедектерiнiң |       |         |  N    |      атауы
|    Т.А.Ә.     |       |         |       |
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
M.O.____________________________
(Басшының Т.А.Ә. және қолы)

6. Оплата услуг организациям, имеющим соответствующую лицензию на осуществление банковских операций, органам Акционерного общества "Казпочта" по выплате единовременной помощи производится на основании заключенного в установленном законодательством порядке договора между указанными организациями и местными исполнительными органами.
7. Местные исполнительные органы в срок до 2 мая 2005 года информируют Министерство о выплате единовременной помощи участникам войны, до 25 декабря 2005 года - о выплате единовременной помощи вновь прибывшим участникам войны, ранее не получившим единовременную помощь по месту прежнего проживания.
Приложение
к Правилам использования местными
исполнительными органами целевых
текущих трансфертов на выплату
единовременной помощи участникам и
инвалидам Великой Отечественной войны
Списки получателей единовременной помощи из числа
участников и инвалидов Великой Отечественной войны
N
п/п
Ф.И.О.
участников и инвалидов
Великой
Отечественной
войны
Дата
рождения
Место-
житель-ство
N лицевогоили
карт-
счета
Наименование
банка (филиала)
и др.
организации,
осуществ-
ляющие
выдачу
социальных
выплат
М.П._______________________________
(Ф.И.О. и подпись руководителя