Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қаңтардағы N 73 Қаулысы.
Үкiметтің кейбiр шешiмдерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес келтiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзілетiн өзгерiстер мен толықтыру бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнің
2005 жылғы 28 қаңтардағы
N 73 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдеріне
енгiзiлетін өзгерiстер мен толықтыру
1. "Қазақстан Республикасының Үкіметi мен Мемлекетаралық "Мир" телерадиокомпаниясының арасындағы бұдан арғы ынтымақтастық туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 9 сәуiрдегi N 306 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1998 ж., N 11, 84-құжат):
1, 3, 5, 6-тармақтардағы "Ақпарат" деген сөз "Мәдениет, ақпарат және спорт" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "Ақпарат бiрiншi вице-министрi Олег Григорьевич Рябченко" деген сөздер "Мәдениет, ақпарат және спорт бiрiншi вице-министрi Рүстем Қабидоллаұлы Жоламан" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.09.17 № 1207 Қаулысымен.
3. (Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 21 желтоқсандағы N 1261 Қаулысымен).
4. "Акциялардың мемлекеттік пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген акцияларының мемлекеттік пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiнде:
"Астана қаласы" деген бөлiмде:
реттiк нөмiрi 21-29-жолдағы "ААҚ" деген аббревиатура "АҚ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын.
5. "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелік ету және пайдалану жөнiндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында :
Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге, өзге де мемлекеттiк органдарға берiлетін республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк үлестерiнiң тiзбесiнде:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігінiң Ақпарат және мұрағат комитетiне" деген бөлiмде:

О внесении изменений и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 января 2005 года N 73.
В целях приведения некоторых решений Правительства в соответствие с действующим законодательством Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 января 2005 года N 73
Изменения и дополнение, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 9 апреля 1998 года N 306 "О дальнейшем сотрудничестве между Правительством Республики Казахстан и Межгосударственной телерадиокомпанией "Мир" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 11, ст.84):
в пунктах 1, 3, 5, 6, слово "информации" заменить словами "культуры, информации и спорта";
в пункте 2 слова "Рябченко Олега Григорьевича - первого вице-министра информации" заменить словами "Жоламана Рустема Кабидоллаулы - первого вице-министра культуры, информации и спорта".
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 17.09.2012 № 1207.
3. (Утратил силу постановлением Правительства РК от 21 декабря 2007 г. N 1261 ).
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "г. Астана":
в строке, порядковый номер 21-29, аббревиатуру "ОАО" заменить аббревиатурой "АО".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659
"О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Комитету информации и архивов Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан":

реттiк нөмiрi 224-17-жолдағы "ААҚ" деген аббревиатура "АҚ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын.
6. "Шетелдiк ресми құжаттарды заңдастыруды талап етудiң күшiн жоятын конвенция (Гаага, 1961 жылғы 5 қазан) ережелерiн iске асыру жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 2001 жылғы 24 сәуiрдегі N 545 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., N 15, 191-құжат):
2-тармақтың бесiнші абзацындағы "Мәдениет министрлігінiң Мұрағаттарды және құжаттаманы басқару жөнiндегі комитетi" деген сөздер "Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгiнiң Ақпарат және мұрағат комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын.
7. "Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2001 жылғы 11 маусымдағы N 797 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 21, 268-құжат):
2-тармақтағы "Мәдениет" деген сөзден кейiн ", ақпарат және спорт" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасында:
"Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасының паспорты" деген 1-бөлiмде:
"Негізгі iс-шараларды орындаушылар" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Негiзгi іс-шараларды орындаушылар
Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігі. Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігінiң Ақпарат және мұрағат комитетi.";
"Қазақстан Республикасында мұрағат iсiн дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегі іс-шаралар жоспары" деген 8-бөлiмде:
"Орындалуына жауаптылар" деген 4-бағанда:
реттік нөмiрлерi 9, 10, 11, 15, 16, 19-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi, Ақпарат және мұрағат комитетi";
реттік нөмiрлерi 5, 12, 13, 17, 18, 20-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақпарат және мұрағат комитетi".
8. "Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерiнiң және әскери кәсiптің оң беделiн нығайту жөнiндегі 2001-2005 жылдарға арналған кешендi ақпараттық бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2001 жылғы 29 желтоқсандағы N 1766 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2001 ж., 49-50, 594-құжат):
3-тармақтағы "Ақпарат" деген сөз "Мәдениет, ақпарат және спорт" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақ алынып тасталсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің және әскери кәсiптiң оң беделiн нығайту жөнiндегі 2001-2005 жылдарға арналған кешендi ақпараттық бағдарламасында:
"Бағдарламаның паспорты" деген 1-бөлiмде:
"Негiзгi орындаушылар" деген жолдағы "Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттігi" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары" деген 9-бөлімде:
"Iске асыруға жауаптылар" деген бағанда:

в строке, порядковый номер 224-17, аббревиатуру "ОАО" заменить аббревиатурой "АО".
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2001 года N 545 "О мерах по реализации положений Конвенции, отменяющей требование легализации иностранных официальных документов (Гаага, 5 октября 1961 года)" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 15, ст. 191):
в абзаце пятом пункта 2 слова "Комитет по управлению архивами и документацией Министерства культуры" заменить словами "Комитет информации и архивов Министерства культуры, информации и спорта".
7. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 797
"Об утверждении Программы развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 21, ст. 268):
в пункте 2 после слова "культуры" дополнить словами ", информации и спорта";
в Программе развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1 "Паспорт Программы развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы":
строку "Исполнители основных мероприятий" изложить в следующей редакции:
"Исполнители основных мероприятий
Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан. Комитет информации и архивов Министерства культуры, информации и спорта Республики Казахстан.";
в разделе 8 "План мероприятий по реализации Программы развития архивного дела в Республике Казахстан на 2001-2005 годы":
графу 4 "Ответственные за исполнение":
в строках, порядковые номера 9, 10, 11, 15, 16, 19, изложить в следующей редакции:
"Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан, Комитет информации и архивов";
в строках, порядковые номера 5, 12, 13, 17, 18, 20, изложить в следующей редакции:
"Комитет информации и архивов".
8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2001 года N 1766 "Об утверждении Комплексной информационной программы по укреплению позитивного имиджа Вооруженных Сил Республики Казахстан и военной профессии на 2001-2005 годы" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 49-50, ст. 594):
в пункте 3 слово "информации" заменить словами "культуры, информации и спорта";
пункт 4 исключить;
в Комплексной информационной программе по укреплению позитивного имиджа Вооруженных Сил Республики Казахстан и военной профессии на 2001-2005 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1 "Паспорт Программы":
в строке "Основные исполнители" слова "Агентство Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям" заменить словами "Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан";
в разделе 9 "План мероприятий по реализации Программы":
в графе "Ответственные за реализацию":

реттік нөмiрлерi 1, 6, 7, 9, 12, 13, 16, 20, 21, 23, 24, 26-жолдардағы "ТЖА" деген аббревиатура "ТЖМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмiрi 14-жолдағы "ТЖА" және "ТСА" деген аббревиатуралар "TЖM" және "МАСМ" деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
реттік нөмiрi 15-жолдағы "Мәдминi" деген сөз және "ТЖА" деген аббревиатура тиiсiнше "МАСМ" және "ТЖМ" деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
реттік нөмiрi 17-жолдағы "Ақпаратминi" деген сөз "MACM" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмiрлерi 19, 22, 27-жолдардағы "Ақпаратмині" деген сөз және "ТЖА" деген аббревиатура тиiсiнше "MACM" және "ТЖМ" деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
реттік нөмiрi 25-жолдағы "Ақпаратмині, Мәдениетминi" деген сөздер "МАСМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын.
9. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.04.2022 № 199 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. (күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.04.29. N 598 Қаулысымен).
11. "Қазақстан Республикасының үкiметтiк емес ұйымдарын мемлекеттiк қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 17 наурыздағы N 253 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2003 ж., N 11, 126-құжат):
3, 4-тармақтардағы "Ақпарат" деген сөз "Мәдениет, ақпарат және спорт" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының үкiметтік емес ұйымдарын мемлекеттiк қолдаудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасында:
"Бағдарламаны iске асырудың негiзгi бағыттары мен тетiгі" деген 5-бөлiмнiң 5.8-бөлiмшесiнде:
үшінші абзацтағы "қоғамдық келiсiм" деген сөздер "спорт" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi іс-шаралар жоспары" деген 8-бөлiмде:
"Орындалуына жауаптылар" деген бағанда:
реттiк нөмiрлерi 4, 7, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17, 18, 19-жолдардағы "Ақпаратмині" деген сөз "МАСМ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттік нөмiрлерi 4, 14-жолдардағы "TуpCA" және "КДА" деген аббревиатуралар алынып тасталсын;
"Болжамды шығыстар" деген бағанда:
реттік нөмiрлерi 4, 15-жолдардағы "(Ақпаратминi)" деген сөз "(МАСМ)" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
"Қабылданған қысқартулар" деген бөлiмде:
"КДА - Қазақстан Республикасының Көші-қон және демография жөнiндегi агенттігi " және "ТурСА - Қазақстан Республикасының Туризм және спорт жөнiндегi агенттігі" деген жолдар алынып тасталсын;
"Ақпаратмині" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"MACM - Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi".
12. Ескерту. 12-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.07.26. N 633 Қаулысымен.

в строках, порядковые номера 1, 6, 7, 9, 12, 13, 16, 20, 21, 23, 24, 26, аббревиатуру "АЧС" заменить аббревиатурой "МЧС";
в строке, порядковый номер 14, аббревиатуры "АЧС" и "АТС" заменить аббревиатурами "МЧС" и "МКИС";
в строке, порядковый номер 15, слово "Минкультуры" и аббревиатуру "АЧС" заменить соответственно аббревиатурами "МКИС" и "МЧС";
в строке, порядковый номер 17, слово "Мининформ" заменить аббревиатурой "МКИС";
в строках, порядковые номера 19, 22, 27, слово "Мининформ" и аббревиатуру "АЧС" заменить аббревиатурами "МКИС" и "МЧС";
в строке, порядковый номер 25, слова "Мининформ, Минкультуры" заменить аббревиатурой "МКИС".
9. Утратил силу постановлением Правительства РК от 08.04.2022 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Утратил силу постановлением Правительства РК от 29.04.2009 N 598.
11. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 17 марта 2003 года N 253 "О Программе государственной поддержки неправительственных организаций Республики Казахстан на 2003-2005 годы" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 11, ст. 126):
в пунктах 3, 4 слово "информации" заменить словами "культуры, информации и спорта";
в Программе государственной поддержки неправительственных организаций Республики Казахстан на 2003-2005 годы, утвержденной указанным постановлением:
в подразделе 5.8. раздела 5 "Основные направления и механизм реализации Программы":
в абзаце третьем слова "общественного согласия" заменить словом "спорта";
в разделе 8 "План мероприятий по реализации Программы":
в графе "Ответственные за исполнение":
в строках, порядковые номера 4, 7, 8, 10, 11, 12, 14, 15, 17, 18, 19, слово "Мининформ" заменить аббревиатурой "МКИС";
в строках, порядковые номера 4, 14, аббревиатуры "АТурС" и "АМД", исключить;
в графе "Предполагаемые расходы":
в строках, порядковые номера 4, 15, слово "(Мининформ)" заменить аббревиатурой "(МКИС)";
в разделе "Принятые сокращения":
строки "АМД - Агентство Республики Казахстан по миграции и демографии" и "АТурС - Агентство Республики Казахстан по туризму и спорту" исключить;
строку "Мининформ" изложить в следующей редакции:
"МКИС - Министерство культуры, информации и спорта Республики Казахстан".
12. (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 26 июля 2007 года N 633 ).

13. Ескерту. 13-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2006.11.15. N 1082 (алғаш рет ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледi) қаулысымен.
14. <*>
Ескерту. 14-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.12.05. N 1197 қаулысымен.
15. "Қазақстан Республикасы Yкiметінiң адамды сатуға қарсы күрес, қылмысты болдырмау және оның алдын алу жөнiндегі 2004-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 24 ақпандағы N 219 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң адамды сатуға қарсы күрес, қылмысты болдырмау және оның алдын алу жөніндегі 2004-2005 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарында:
реттiк нөмiрi 1-жолдағы "Ақпаратминi" және "КБА" деген сөзбен аббревиатура "МАСМ" және "Қаржыминi" деген сөзбен және аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 5-жолдағы "КБА" деген аббревиатура "Қаржыминi" деген сөзбен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 13-жолда:
"Ақпаратминi", "КБА" және "ҚПA" деген аббревиатуралар "МАСМ", "Қаржыминi" және "ЭСЖҚА" деген аббревиатуралармен және сөзбен ауыстырылсын;
"ҚДА" деген аббревиатура алынып тасталсын;
"Ескертуде":
"КБА - Кедендiк бақылау агенттігі" деген сөздер алынып тасталсын;
"Ақпаратминi - Ақпарат министрлiгі" және "ҚПА - Қаржы полициясы агенттiгi" деген жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"МАСМ - Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi;
ЭСЖҚА - Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігi (қаржы полициясы)".
16. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1003 қаулысымен.

13. (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 15 ноября 2006 года N 1082 ).
14. (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 5 декабря 2005 года N 1197 ) .
15. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2004 года N 219 "О Плане мероприятий Правительства Республики Казахстан по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений по торговле людьми на 2004-2005 годы":
в Плане мероприятий Правительства Республики Казахстан по борьбе, предотвращению и профилактике преступлений по торговле людьми на 2004-2005 годы, утвержденном указанным постановлением:
в строке, порядковый номер 1, аббревиатуры "МИ" и "АТК" заменить аббревиатурами "МКИС" и "МФ";
в строке, порядковый номер 5, аббревиатуру "АТК" заменить аббревиатурой "МФ";
в строке, порядковый номер 13:
аббревиатуры "МИ", "АТК" и "АФП" заменить соответственно аббревиатурами "МКИС", "МФ" и "АБЭКП";
аббревиатуру "АМД" исключить;
в "Примечание":
слова "АТК - Агентство таможенного контроля" исключить;
строки "МИ - Министерство информации" и "АФП - Агентство финансовой полиции" изложить в следующей редакции:
"МКИС - Министерство культуры, информации и спорта;
АБЭКП - Агентство по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)".
16. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1003.