"Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарына Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 12 сәуірдегі N 331 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарына Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының Президентi Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ПРЕЗИДЕНТІНІҢ
ЖАРЛЫҒЫ Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр
жарлықтарына Қазақстан Республикасы Орталық
сайлау комиссиясының мәселелерi бойынша
өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
"Қазақстан Республикасының Президентi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы Конституциялық заңы  14-бабының 3) тармақшасына және "Мемлекеттiк қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегi Заңы  7-бабының 3-тармағына сәйкес  ҚАУЛЫ ЕТЕМIН:
1. Қазақстан Республикасы Президентiнiң мынадай жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы туралы ереженi бекiту туралы" 1996 жылғы 11 қарашадағы N 3205  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 44, 424-құжат):
кiрiспеде "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1995 жылғы 26 желтоқсандағы N 2733 Конституциялық заң күшi бар Жарлығының" деген сөздер "Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 26 желтоқсандағы N 2733 Конституциялық заңының" деген сөздермен ауыстырылсын;
аталған Жарлықпен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы туралы ережеде:
мәтiндегi "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Конституциялық заң күшi бар Жарлығына", "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Конституциялық заң күшi бар Жарлығы", "Қазақстан Республикасы Президентiнiң Конституциялық заң күшi бар Жарлығында" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Конституциялық заңына", "Қазақстан Республикасының Конституциялық заңы", "Қазақстан Республикасының Конституциялық заңында" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Парламент Мәжiлiсiнiң депутаттарын сайлау жөнiндегi сайлау округтерiн құрады, олардың бiрыңғай нөмiрлерiн белгiлейдi және бұқаралық ақпарат құралдарында жарияланды;";
5) тармақшада:
"iс-әрекетiне" деген сөзден кейiн "әрекетсiздiгiне" деген сөзбен толықтырылсын;
"саяси партиялардың өкiлдерiмен сайлауларды ұйымдастыру және өткiзу жөнiнде семинарлар өткiзеді; сайлау жүйелерi саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;" деген сөздермен толықтырылсын;
6) тармақшада:
"оларды жасау тәртiбiн," деген сөздерден кейiн "сондай-ақ қорғалу дәрежесін," деген сөздермен толықтырылсын;
"дауыс беруге арналған жәшiктер мен" деген сөздер "мөлдiр материалдан жасалған, дауыс беруге арналған жәшiктердiң нысанын және" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Президенттi және Парламент пен мәслихаттардың депутаттарын сайлау жөнiндегi сайлау бюллетеньдерiн дайындауды қамтамасыз етедi;" деген сөздермен толықтырылсын;
8) тармақшада:
"адамдары мен бастамашыл топтарын" деген сөздер "адамдарын" деген сөзбен ауыстырылсын;
мемлекеттiк тілдегi мәтiнде "хабар" деген сөз өзгеріссіз қалдырылсын;
9) тармақша ", ақпарат бюллетенiн мерзiмдi шығарып тұрады;" деген сөздермен толықтырылсын;
14) тармақшада ", сондай-ақ Конституцияның 51-бабының 2-тармағына сәйкес олар қайта сайланған жағдайда Сенат депутаттарының сайлауын" деген сөздер алынып тасталсын;
16) тармақшада:
"органдарының мүшелерiн" деген сөздер "органдарын" деген сөзбен ауыстырылсын;
"олардың қызметiне" деген сөздер "олардың қызметінің "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының талаптарына сәйкестiгiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының бұзылуы анықталған кезде тиісті сайлау комиссиясының қызметiн тоқтату туралы өтiнішпен сайлау комиссиясын құратын органға немесе сотқа жүгiнедi;";

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан по вопросам Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 2005 года N 331
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указ Президента Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан по вопросам Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
УКАЗ
ПРЕЗИДЕНТА РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении изменений и дополнений в некоторые указы
Президента Республики Казахстан по вопросам Центральной
избирательной комиссии Республики Казахстан
В соответствии с подпунктом 3) статьи 14 Конституционного закона Республики Казахстан от 26 декабря 1995 года "О Президенте Республики Казахстан" и пунктом 3 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 23 июля 1999 года "О государственной службе" ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести изменения и дополнения в следующие указы Президента Республики Казахстан:
1) в Указ Президента Республики Казахстан от 11 ноября 1996 года N 3205 "Об утверждении Положения о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 44, ст. 424):
в преамбуле слова "Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Конституционного закона," заменить словами "Конституционного закона Республики Казахстан";
в Положении о Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, утвержденном названным Указом:
в тексте слова "Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу Конституционного закона," заменить словами "Конституционным законом Республики Казахстан";
в пункте 8:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) образует избирательные округа по выборам депутатов Мажилиса Парламента, определяет единую их нумерацию и публикует в средствах о массовой информации;";
в подпункте 5):
после слова "действия" дополнить словом "(бездействие)";
дополнить словами "проводит семинары с представителями политических партий по организации и проведению выборов;
осуществляет международное сотрудничество в области избирательных систем;";
в подпункте 6):
после слов "их изготовления," дополнить словами "а также степень защищенности,";
слова "образцы урн для голосования и" заменить словами "форму урн из прозрачного материала для голосования и образцы";
дополнить словами "обеспечивает изготовление избирательных бюллетеней по выборам Президента и депутатов Парламента и маслихатов;";
в подпункте 8):
слова "и инициативные группы" исключить;
слово "сообщения" заменить словом "сообщение";
подпункт 9) дополнить словами ", периодически издает информационный бюллетень";
в подпункте 14) слова ", а также выборы депутатов Сената при их переизбрании в соответствии с пунктом 2 статьи 51 Конституции" исключить;
в подпункте 16):
слово "членов" исключить;
слова "их деятельностью;" заменить словами "соответствием их деятельности требованиям Конституционного закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан".";
дополнить предложением следующего содержания:
"При выявлении нарушений Конституционного закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" обращается в орган, образующий избирательную комиссию, или в суд с заявлением о прекращении деятельности соответствующей избирательной комиссии;";

мынадай мазмұндағы 17-1), 17-2), 17-3), 17-4) тармақшалармен толықтырылсын:
"17-1) Орталық сайлау комиссиясының ресми web-сайтына сайлау заңдары жөнiндегi нормативтік құқықтық актiлердi, сайлауды тағайындау мен өткiзу туралы, сондай-ақ өткен сайлаудағы дауыстарды есептеу нәтижелерi туралы ақпаратты орналастырады;
17-2) Қазақстан Республикасының сайлаушы азаматтарының бiрыңғай электрондық Тiркеу тiзiлiмiн жүргiзедi;
17-3) электрондық сайлау жүйесiн пайдалана отырып сайлау өткiзу кезiнде тиiстi сайлау комиссияларының мүшелерiн оны қолдану бойынша оқытуды жүргізеді;
17-4) бұқаралық ақпарат құралдары арқылы халықты сайлауда электрондық сайлау жүйесiн пайдалану бойынша оқытуды ұйымдастырады;";
18) және 19) тармақшалар алынып тасталсын;
22) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"22) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес басқа өкілеттіктерді жүзеге асырады.";
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Орталық сайлау комиссиясының аппараты қызметкерлерiнiң мемлекеттiк қызмет өткеруінің шарттары мемлекеттiк қызмет туралы, еңбек туралы заңдарда, осы Ережеде және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актiлерiнде белгiленедi.";
2) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлер лауазымдарының санаттары бойынша тізiлiмiн бекiту туралы" 2004 жылғы 17 қаңтардағы N 1282  Жарлығына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2004 ж., N 4, 48-құжат):
аталған Жарлықпен бекiтiлген Мемлекеттiк әкімшiлiк қызметшiлер лауазымдарының санаттары бойынша тiзiлiмiнде:
В санаттарының тобында:
тақырыбы "Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының аппараты" деген сөздермен толықтырылсын;
В-3 санаты мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Орталық сайлау комиссиясы Төрағасының көмекшiсi, кеңесшiсi";
С санаттарының тобында:
С-4 және С-5 санаттарында "Орталық сайлау комиссиясының," деген сөздер алынып тасталсын;
С-7 санатында "Орталық сайлау комиссиясының референтi" деген жол алынып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасының Yкiметi осы Жарлықтан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы Жарлық 2005 жылғы 1 шiлдеден бастап қолданысқа енгiзiлетiн 1-тармақтың 2) тармақшасын қоспағанда, қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

дополнить подпунктами 17-1), 17-2), 17-3), 17-4) следующего содержания:
"17-1) размещает на официальном web-сайте Центральной избирательной комиссии нормативные правовые акты по выборному законодательству, информацию о назначении и проведении выборов, а также о результатах подсчета голосов на прошедших выборах;
17-2) ведет единый электронный Регистрационный реестр граждан - избирателей Республики Казахстан;
17-3) при проведении выборов с использованием электронной избирательной системы проводит обучение членов соответствующих избирательных комиссий по ее применению;
17-4) через средства массовой информации организует обучение населения по использованию электронной избирательной системы на выборах;";
подпункты 18) и 19) исключить;
подпункт 22) изложить в следующей редакции:
"22) осуществляет другие полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Условия прохождения государственной службы сотрудниками аппарата Центризбиркома определяются законодательством о государственной службе, о труде, настоящим Положением и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.";
2) в Указ Президента Республики Казахстан от 17 января 2004 года N 1282 "Об утверждении Реестра должностей административных государственных служащих по категориям" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 4, ст. 48):
в Реестре должностей административных государственных служащих по категориям, утвержденном названным Указом:
в группе категорий В:
заголовок дополнить словами "Аппарат Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан";
категорию В-3 дополнить строкой следующего содержания: "Помощник, советник Председателя Центральной избирательной комиссии";
в группе категорий С:
в категориях С-4 и С-5 слова "Центральной избирательной комиссии," исключить;
в категории С-7 строку "Референт Центральной избирательной комиссии" исключить.
2. Правительству Республики Казахстан принять меры, вытекающие из настоящего Указа.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания, за исключением подпункта 2) пункта 1, который вводится в действие с 1 июля 2005 года.
Президент
Республики Казахстан