Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешiмдерiне өзгерістер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 14 сәуірдегі N 353 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2003 жылғы 11 маусымдағы N 567 қаулысымен бекiтілген Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Сыртқы экономикалық қызметінің жалпы тауар номенклатурасы туралы келісімге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбір шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгізiлсiн:
1) "Түстi және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинаумен (дайындаумен), сақтаумен, өңдеумен және сатумен айналысатын шаруашылық субъектiлерiнiң қызметiн бақылауды күшейту жөнiндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2000 жылғы 6 қаңтардағы N 23 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 1, 8-құжат):
1-тармақта:
бiрiншi абзацта "Экономика, индустрия" деген сөздер "Индустрия" деген сөзбен ауыстырылсын;
екiншi абзацта "Заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, өңдеу және сату жөнiндегi қызметiн лицензиялаудың тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 29 қыркүйектегi N 969 " деген сөздер "Қайталама қара және түстi металдар рыногы туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінiң 2000 жылғы 13 наурыздағы N 383 " деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта "Қазақстан Республикасының Кедендiк бақылау агенттiгімен" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кедендiк бақылау комитетімен" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгінiң Кедендiк бақылау комитетi Еуразиялық экономикалық қоғамдастықтың Сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының* (бұдан әрi - ЕурАзЭҚ СЭҚ TH) 7204**, 7404 00 кодтары бойынша қара және түсті металдардың сынықтары мен қалдықтарын және ЕурАзЭҚ СЭҚ TH 7601 20 910 0, 7601 20 990 0, 7606 11 990 0, 7606 12 500 0, 7606 12 990 0, 7606 91 000 0, 7606 92 000 0, 7616 99 100 0 кодтары бойынша олардан жасалған бұйымдарды, сондай-ақ ЕурАзЭҚ СЭҚ ТН 7302, 8607** кодтары бойынша қолданыста болған рельстердi, темiр жол төсенiші мен жылжымалы құрамның элементтерiн Қазақстан Республикасының кедендiк аумағынан контрабандалық әкетудiң жолын кесу мақсатында тек қана темiр жол және теңiз көлігімен экспорттауға рұқсат берсiн.
* Тауар номенклатурасы тауардың ЕурАзЭҚ СЭҚ TH кодымен де, атауымен де белгiленедi.
** Көлiк түрлерi бойынша экспортты шектеу көрсетiлген тауарлар нақты жағдайда баратын елi болып табылатын Еуропалық Одаққа мүше елдердiң аумағына экспортталған жағдайда қолданылмайды.";

О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2005 года N 353
В соответствии с Соглашением об общей Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического сообщества, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2003 года N 567, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 января 2000 года N 23 "О мерах по усилению контроля за деятельностью хозяйствующих субъектов, занятых сбором (заготовкой), хранением, переработкой и реализацией лома и отходов цветных и черных металлов" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 1, ст. 8):
в пункте 1:
в абзаце первом слово "экономики" заменить словом "индустрии";
в абзаце втором слова "от 29 сентября 1998 года N 969 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов" заменить словами "от 13 марта 2000 года N 383 "О рынке вторичных черных и цветных металлов";
в пункте 2 слова "Агентством таможенного контроля" заменить словами "Комитетом таможенного контроля Министерства финансов";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан в целях пресечения контрабандного вывоза лома и отходов черных и цветных металлов по кодам Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического сообщества* (далее - ТН ВЭД ЕврАзЭС) 7204**, 7404 00 и изделий из них по кодам ТН ВЭД ЕврАзЭС 7601 20 910 0, 7601 20 990 0, 7606 11 990 0, 7606 12 500 0, 7606 12 990 0,
7606 91 000 0, 7606 92 000 0, 7616 99 100 0, а также рельсов, элементов железнодорожного полотна и подвижного состава, бывших в употреблении по кодам ТН ВЭД ЕврАзЭС 7302, 8607**, с таможенной территории Республики Казахстан разрешить экспорт только железнодорожным и морским транспортом.
* Номенклатура определяется как кодом ТН ВЭД ЕврАзЭС, так и наименованием товара.
** Ограничение экспорта по видам транспорта не применяется в случае экспорта указанных товаров на территорию стран-членов Европейского Союза, являющихся в данном случае странами назначения.";

мынадай мазмұндағы 3-1 тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Кедендік бақылау комитетi қара және түстi металдардың сынықтары мен қалдықтарының, сондай-ақ бұрын қолданыста болған рельстердiң, темiр жол төсенiшi мен жылжымалы құрам элементтерiнiң транзитi кезiнде iлеспе құжаттарда көрсетiлген жүктiң нақты болуына бақылауды күшейтсiн.";
2) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.25 № 272 Қаулысымен;
3) Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.25 № 272 Қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2011.03.25 № 272 Қаулысымен.
2. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Ағаш пайдаланудың жеке мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 16 шiлдедегі N 785 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2002 ж., N 22, 239-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 16 шiлдедегі N 785 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2003 жылғы 21 қарашадағы N 1163 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2003 ж., N 44, 473-құжат).
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күн өткен соң қолданысқа енгізiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 14 сәуiрдегi
N 353 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.25 № 272 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 14 сәуiрдегi
N 353 қаулысына
2-қосымша
Тауарлар экспорты кедендiк режимiне орналастыруға
тыйым салынған тауарлардың тiзбесi
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.25 № 272 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 14 сәуiрдегi
N 353 қаулысына
3-қосымша
Тауарлардың керi экспорты кедендiк режимiне орналастыруға
тыйым салынған тауарлардың тiзбесi
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.03.25 № 272 Қаулысымен.

дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан при транзите лома и отходов черных и цветных металлов, а также рельсов, элементов железнодорожного полотна и подвижного состава, бывших в употреблении, усилить контроль за фактическим наличием груза, указанным в сопроводительных документах.";
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 25.03.2011 № 272;
3) утратил силу постановлением Правительства РК от 25.03.2011 № 272.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 25.03.2011 № 272.
2. Признать утратившими силу:
1) постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2002 года N 785 "Отдельные вопросы лесопользования" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 22, ст. 239);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2003 года N 1163 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2002 года N 785" (САПП Республики Казахстан, 2003 г. N 44, ст. 473).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 апреля 2005 года N 353
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 июля 2003 года N 681
Перечень товаров, запрещенных к помещению под таможенный режим переработки товаров на таможенной территории
Сноска. Приложение 1 утратило силу постановлением Правительства РК от 25.03.2011 № 272.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 апреля 2005 года N 353
Перечень товаров, запрещенных к помещению под таможенный режим экспорта товаров
Сноска. Приложение 2 утратило силу постановлением Правительства РК от 25.03.2011 № 272.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 апреля 2005 года N 353
Перечень товаров, запрещенных к помещению под таможенный режим реэкспорта товаров
Сноска. Приложение 3 утратило силу постановлением Правительства РК от 25.03.2011 № 272.