Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 16 тамыздағы N 1022 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі N 749 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 желтоқсандағы № 1494 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.12.31 № 1494 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Қазақстан Республикасында пайдалы қазбалар кен орындарының және көрiнiс белгiлерiнiң мемлекеттiк кадастрын және Техногендiк минералдық түзiлiмдердiң мемлекеттiк кадастрын жүргiзу тәртiбi туралы Ереженi бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 16 тамыздағы N 1022  қаулысына  мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
тақырыбында "тәртiбi туралы Ереженi" деген сөздер "ережесiн" деген сөзбен ауыстырылсын;
кiрiспесiнде "Қазақстан Республикасы Президентiнiң 1996 жылғы 27 қаңтардағы N 2828 Заң күшi бар  Жарлығын " деген сөздер "Қазақстан Республикасының 1996 жылғы 27 қаңтардағы  Заңын " деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы "тәртiбi туралы Ережесi" деген сөздер "ережесiн" деген сөзбен ауыстырылсын, "(қоса берiлiп отыр)" деген сөздер алынып тасталсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Пайдалы қазбалар кен орындарының және көрiнiс белгiлерiнiң мемлекеттiк кадастрын және Техногендiк минералдық түзiлiмдердiң мемлекеттiк кадастрын жүргiзу тәртiбi туралы Ережеде:
мемлекеттiк тiлдегi мәтiнде "бекiтiлген" деген сөз өзгерiссiз қалдырылсын;
тақырыбында:
"тәртiбi туралы Ереже" деген сөздер "ережесi" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Пайдалы қазбалар" деген сөздердiң алдынан "Қазақстан Республикасында" деген сөздермен толықтырылсын;
мемлекеттiк тілдегi мәтінде 1-тармақ өзгерiссiз қалдырылсын;
мәтiндегi "Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгi", "Қазақстан Республикасы Геология және жер қойнауын пайдалану министрлiгінiң органдары үшiн", "Қазақстан Республикасының Геология және жер қойнауын қорғау министрлiгiнiң органдарына" деген сөздер тиiсiнше "геология және жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттiк органы", "геология және жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттiк орган үшiн", "геология және жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттiк органға" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта:
үшiншi абзацтағы "мемлекеттiк баланстарының есебiнен алынған" деген сөздер "мемлекеттiк баланс есебiнен алынған" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттiк тілдегi мәтiнде алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жерасты суларының барлық түрлерiнің, сондай-ақ көпдебиттi бұлақтар түрiндегi көрiнiстерi, емдiк балшықтар кен орны";
6-тармақ алынып тасталсын;
8-тармақтағы "бiрлесiп" деген сөз "келiсiм бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 1996 года N 1022
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года N 749. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2010 года № 1494.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2010 № 1494 (вводится в действие по истечении 10 календарных дней со дня первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 августа 1996 года N 1022 "Об утверждении Положения о порядке ведения Государственного кадастра месторождений и проявлений полезных ископаемых и Государственного кадастра техногенных минеральных образований в Республике Казахстан" следующие изменения и дополнения:
в заголовке слова "Положения о порядке" заменить словом "Правил";
в преамбуле слова "Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу закона, от 27 января 1996 г. N 2828" заменить словами "Закона Республики Казахстан от 27 января 1996 года";
в абзаце втором слова "Положение о порядке" заменить словами "прилагаемые Правила", слово "(прилагается)" исключить;
в Положении о порядке ведения Государственного кадастра месторождений и проявлений полезных ископаемых и Государственного кадастра техногенных минеральных образований, утвержденном указанным постановлением:
слово "Утверждено" заменить словом "Утверждены";
в заголовке:
слова "Положение о порядке" заменить словом "Правила";
дополнить словами "в Республике Казахстан";
в пункте 1 слова "Настоящее Положение определяет" заменить словами "Настоящие Правила определяют";
в тексте слова "Министерством геологии и охраны недр Республики Казахстан", "Министерство геологии и охраны недр Республики Казахстан", "в органы Министерства геологии и охраны недр Республики Казахстан", "для органов Министерства геологии и охраны недр Республики Казахстан" заменить соответственно словами "государственным органом в области геологии и использования недр", "государственный орган в области геологии и использования недр", "в государственный орган в области геологии и использования недр", "для государственного органа в области геологии и использования недр";
в пункте 5:
в абзаце третьем слова "которых сняты с учета Государственными балансами" заменить словами "которые сняты с учета государственного баланса";
в абзаце шестом слова "минеральных и пресных" заменить словами "всех видов", слова "выраженные в виде многодебитных родников" заменить словами "а также выраженные в виде многодебитных родников, месторождения лечебных грязей";
пункт 6 исключить;
в пункте 8 слово "совместно" заменить словами "по согласованию";
пункт 18 изложить в следующей редакции:

"18. Паспортқа геология және жер қойнауын пайдалану жөнiндегi мемлекеттiк орган қол қояды. Төрт данада дайындалған паспорттың: екi данасы - геология және жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттiк органға, үшiншiсi - жер қойнауын пайдаланушыға, төртiншiсi - қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкiлеттi органға жiберiледi.";
20-тармақ алынып тасталсын.
2. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

"18. Паспорт подписывается государственным органом по геологии и использованию недр. Подготовленный в четырех экземплярах паспорт направляется: два - в государственный орган в области геологии и использования недр, третий - недропользователю, четвертый - в уполномоченный орган в области охраны окружающей среды.";
пункт 20 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан