"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 29 қыркүйектегі N 966 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актiлеріне
заңсыз жолмен алынған кiрістердi заңдастыруға (жылыстатуға)
және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл мәселелері
бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актiлерiне өзгерістер мен толықтырулар енгiзiлсін:
1. Қазақстан Республикасының Жоғарғы Кеңесi 1994 жылғы 27 желтоқсанда қабылдаған Қазақстан Республикасының Азаматтық  кодексіне (Жалпы бөлім) (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1994 ж., N 23-24 (қосымша); 1995 ж., N 15-16, 109-құжат; N 20, 121-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінiң Жаршысы, 1996 ж., N 2, 187-құжат; N 14, 274-құжаттар; N 19, 370-құжаттар; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 5, 55-құжат; N 12, 183, 184-құжаттар; N 13-14, 195, 205-құжаттар; 1998 ж., N 2-3, 23-құжат, N 5-6, 50-құжат; N 11-12, 178-құжат; N 17-18, 224, 225-құжаттар; N 23, 429-құжат; 1999 ж. N 20, 727, 731-құжаттар; N 23, 916-құжат; 2000 ж. N 18, 336-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 7-құжат; N 8, 52-құжат; N 17-18, 240-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 2, 17-құжат; N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 11, 56, 57, 66-құжаттар; N 15, 139-құжат; N 19-20, 146-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 56-құжат; N 16, 91-құжат):
156-баптың 4-тармағы "ережелерiнде" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасына сәйкес қаржы мониторингінiң уәкiлеттi органына ұсынылатын мәлiметтерден басқа," деген сөздермен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 1 шілдедегі Азаматтық   кодексіне (Ерекше бөлiм) (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 16-17, 642-құжат; N 23, 929-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 10, 244-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 23, 309-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 10, 102-құжат; 2003 ж., N 1-2, 7-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 14, 103-құжат; N 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., N 3-4, 16-құжат):
830-баптың 5-тармағында:
3) тармақша "сот ұйғарымы" деген сөздерден кейiн "немесе қаулы" деген сөздермен толықтырылсын;

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2005 года N 966
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН О внесении изменений и дополнений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных
незаконным путем, и финансированию терроризма
Статья. 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В Гражданский  кодекс Республики Казахстан (Общая часть), принятый Верховным Советом Республики Казахстан 27 декабря 1994 г. (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 23-24 (приложение); 1995 г., N 15-16, ст. 109; N 20, ст. 121; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 187; N 14, ст. 274; N 19, ст. 370; 1997 г., N 1-2, ст. 8; N 5, ст. 55; N 12, ст. 183, 184; N 13-14, ст. 195, 205; 1998 г., N 2-3, ст. 23; N 5-6, ст. 50; N 11-12, ст. 178; N 17-18, ст. 224, 225; N 23, ст. 429; 1999 г., N 20, ст. 727, 731; N 23, ст. 916; 2000 г., N 18, ст. 336; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 7; N 8, ст. 52; N 17-18; ст. 240; N 24, ст. 338; 2002 г., N 2, ст. 17; N 10, ст. 102; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 11, ст. 56, 57, 66; N 15, ст. 139; N 19-20, ст. 146; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 56; N 16, ст. 91):
пункт 4 статьи 156 дополнить словами ", кроме сведений, предоставляемых в уполномоченный орган финансового мониторинга в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма".
2. В Гражданский  кодекс Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 16-17, ст. 642; N 23, ст. 929; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 10, ст. 244; N 22, ст. 408; 2001 г., N 23, ст. 309; N 24, ст. 338; 2002 г., N 10, ст. 102; 2003 г., N 1-2, ст. 7; N 4, ст. 25; N 11, ст. 56; N 14, ст. 103; N 15, ст. 138, 139; 2004 г., N 3-4, ст. 16):
в пункте 5 статьи 830:
в подпункт 3) после слов "на основании определения" дополнить словами "или постановления";

мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) қаржы мониторингінiң уәкілеттi органына - Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заңнамасымен көзделген мақсатта және тәртiппен;".
3. Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы  кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат):
1) мынадай мазмұндағы 168-3-баппен толықтырылсын:
"168-3-бап. Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған
кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және
терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы
заң актiлерiнiң бұзылуы
1. Қаржы мониторингі субъектiлерiнiң қаржы мониторингiне жататын операциялары туралы ақпаратты құжаттық тiркеу, сақтау және ұсыну бөлiгiнде Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заң актiлерiн бұзуы, -
лауазымды адамға екі жүзден екі жүз жиырмаға дейiнгi мөлшерiнде, заңды тұлғаға - үш жүз елуден төрт жүзге дейінгі айлық есептiк айырысу көрсеткіштiң мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.
2. Қаржы мониторингі субъектілерiнің iшкi бақылау ережелерiн және оны қамтамасыз ету бағдарламасын әзірлеу жөнiнде мiндеттердi орындамауы, -
лауазымды адамға екі жүз жиырмадан екi жүз елуге дейiнгi мөлшерiнде, заңды тұлғаға - сегiз жүзден тоғыз жүзге дейiнгі айлық есептiк көрсеткіш мөлшерiнде айыппұл салуға әкеп соғады.
3. Қаржы мониторингi субъектілерi лауазымды адамдарының қаржы мониторингінің уәкілетті органына берiлген ақпараты туралы өз клиенттерi мен өзге тұлғаларды хабардар етуi, -
айлық есептік көрсеткiштiң бір жүз қырықтан бір жүз елуге дейiнгi мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.
4. Осы баптың бiрiншi-үшіншi бөлiмдерiнде көзделген әкімшілік жаза тағайындалғаннан кейiн бір жыл iшiнде қайтадан жасаған сол әрекеттерi үшін, -
лауазымды адамға айлық есептік көрсеткіштің үш жүз сексеннен төрт жүзге дейiнгi мөлшерiнде айыппұл салынады, заңды тұлғаға - бір мыңнан екi мыңға дейiнгi мөлшерiнде белгілi бір қызметке арналған лицензиясының әрекетiн алты айға дейінгі мерзiмге немесе заңды тұлғаның әрекетiн сол мерзiмге тоқтата отырып.

дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) уполномоченному органу финансового мониторинга - в целях и порядке, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;".
3. В  Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях от 30 января 2001 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 109; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 55; N 15, ст. 86; N 17, ст. 97):
1) дополнить статьей 168-3 следующего содержания:
"Статья 168-3. Нарушение законодательных актов Республики
Казахстан о противодействии легализации
(отмыванию) доходов, полученных преступным
путем, и финансированию терроризма
1. Нарушение субъектами финансового мониторинга законодательных актов Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма, в части документального фиксирования, и предоставления информации об операциях, подлежащих финансовому мониторингу, -
влечет штраф на должностное лицо в размере от двухсот до двухсот двадцати, на юридическое лицо - в размере от трехсот пятидесяти до четырехсот месячных расчетных показателей.
2. Неисполнение субъектами финансового мониторинга обязанностей по разработке правил внутреннего контроля и программы его обеспечения -
влечет штраф на должностное лицо в размере от двухсот двадцати до двухсот пятидесяти, на юридическое лицо - в размере от восьмисот до девятисот месячных расчетных показателей.
3. Извещение должностными лицами субъектов финансового мониторинга своих клиентов и иных лиц о предоставленной в уполномоченный орган финансового мониторинга информации, -
влечет штраф в размере от ста сорока до ста пятидесяти месячных расчетных показателей.
4. Те же деяния, совершенные повторно в течение года после наложения административного взыскания, предусмотренного частями первой-третьей настоящей статьи, -
влекут штраф на должностное лицо в размере от трехсот восьмидесяти до четырехсот, на юридическое лицо - в размере от тысячи восьмисот до двух тысяч месячных расчетных показателей с приостановлением действия лицензии на определенный вид деятельности  на срок до шести месяцев или деятельности юридического лица на тот же срок";

2) 541-баптың бiрiншi бөлiгi "168-1" деген сандардан кейiн "168-3" (төртiншi бөлмеде)" деген сөздермен толықтырылсын;
3) мынадай мазмұндағы 571-2-баппен толықтырылсын:
"571-2-бап. Қаржы мониторингінің уәкілетті органы
1. Қаржы мониторингінiң уәкілетті органы осы Кодекстің 168-3-бабында (бiрiншi-үшінші бөлiктерiнде) көзделген әкiмшілiк құқық бұзушылық туралы iстердi қарайды.
2. Әкiмшілік құқық бұзушылық туралы iстердi қарауға және әкiмшілік жаза қолдануға қаржы мониторингі органының басшысы және оның орынбасарлары құқылы.";
4) 636-баптың бiрiншi бөлiгiнiң бiрiншi тармағы мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"қаржы мониторингінiң уәкілеттi органы (168-3-бабы (бiрiншi бөлiмi), 356.".
4. "Салық және бюджетке төленетiн басқа да міндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы  кодексiне (Салық кодексі) (Қазақстан Республикасы Парламентiнің Жаршысы, 2001 ж., N 11-12, 168-құжат; 2002 ж., N 6, 73, 75-құжаттар; N 19-20, 171-құжат; 2003 ж., N 1-2, 6-құжат; N 4, 25-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 133, 139-құжаттар; N 21-22, 160-құжат; N 24, 178-құжат):
518-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заңнамасына сәйкес қаржы мониторингінiң уәкілетті органына ұсынылатын;".
5. Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 5 сәуiрдегі Кеден  кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 7-8, 40-құжат; N 15, 139-құжат):
398-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кірiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заңнамасына сәйкес қаржы мониторингiнің уәкілетті органына құжаттар мен мәліметтердi ұсыну;".
6. Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуiрдегi Бюджет  кодексiне N 548-ІІ (Қазақстан Республикасы Парламентінiң Жаршысы, 2004 ж., N 8-9, 53-құжат; N 20, 116-құжат):
50-баптың 1-тармағының 3)-тармақшасы мынадай редакциядағы бөлiкпен толықтырылсын:
"қаржы мониторингін жүзеге асыру;".
7. "Лицензиялау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 сәуірдегі  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 3-4, 37-құжат; N 12, 88-құжат; N 14, 93-құжат; N 15-16, 109-құжат; N 24, 162-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 8-9, 236-құжат; 1997 ж., N 1-2, 8-құжат; N 7, 80-құжат; N 11, 144, 149-құжаттар; N 12, 184-құжат; N 13-14, 195, 205-құжаттар; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 14, 201-құжат; N 16, 219-құжат; N 17-18, 222, 224, 225-құжат; N 23, 416-құжат; N 24, 452-құжат; 1999 ж., N 20, 721, 727-құжаттар; N  21, 787-құжат, N 22, 791-құжат; N 23, 931-құжат; N 24, 1066-құжат; 2000 ж., N 10, 248-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 7-құжат; N 8, 52, 54-құжаттар; N 13-14, 173, 176-құжаттар; N 23, 321-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 2, 17-құжат; N 15, 151-құжат; N 19-20, 165-құжат; 2003 ж., N 1-2, 2-құжат; N 4, 25-құжат; N 6, 34-құжат; N 10, 50, 51-құжаттар; N 11, 69-құжат; N 14, 107-құжат; N 15, 124, 128, 139-құжаттар; 2004 ж., N 2, 9-құжат; N 5, 27-құжат):
22-баптың 1-тармағының 3)-тармақшасындағы "лицензиар" деген сөзден кейiн "немесе сот" деген сөздермен толықтырылсын.

2) часть первую статьи 541 после цифры "168-1" дополнить словами "168-3 (частью четвертой)";
3) дополнить статьей 571-2 следующего содержания:
"Статья 571-2. Уполномоченный орган финансового мониторинга
1. Уполномоченный орган финансового мониторинга рассматривает дела об административных правонарушениях, предусмотренных статьей 168-3 (частями первой-третьей) настоящего Кодекса.
2. Рассматривать дела об административных правонарушениях и налагать административные взыскания вправе руководитель органа финансового мониторинга и его заместители.";
4) подпункт первый части первой статьи 636 дополнить абзацем следующего содержания:
"уполномоченного органа финансового мониторинга (статьи 168-3 (часть четвертая), 356.".
4. В  Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 г. "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 11-12, ст. 168; 2002 г., N 6, ст. 73, 75; N 19-20, ст. 171; 2003 г., N 1-2, ст. 6; N 4, ст. 25; N 11, ст. 56; N 15, ст. 133, 139; N 21-22, ст. 160; N 24, ст. 178):
пункт 1 статьи 518 дополнить пунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) представляемых уполномоченному органу финансового мониторинга в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;".
5. В Таможенный  кодекс Республики Казахстан от 5 апреля 2003 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 7-8, ст. 40; N 15, ст. 139):
пункт 1 статьи 398 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) представление в уполномоченный орган финансового мониторинга документов и сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;".
6. В Бюджетный  кодекс Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года N 548-II (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., N 8-9, ст. 53; N 20, ст. 116):
подпункт 3) пункта 1 статьи 50 дополнить частью в следующей редакции:
"осуществление финансового мониторинга;".
7. В  Закон Республики Казахстан от 17 апреля 1995 г. "О лицензировании" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 3-4, ст. 37; N 12, ст. 88; N 14, ст. 93, N 15-16, ст. 109; N 24, ст. 162; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 8-9, ст. 236; 1997 г., N 1-2, ст. 8; N 7, ст. 80; N 11, ст. 144, 149; N 12, ст. 184; N 13-14, ст. 195, 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 14, ст. 201; N 16, ст. 219; N 17-18, ст. 222, 224, 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 452; 1999 г., N 20, ст. 721, 727; N 21, ст. 787; N 22, ст. 791; N 23, ст. 931; N 24, ст. 1066; 2000 г., N 10, ст. 248; N 22, ст. 408; 2001 г., N 1, ст. 7; N 8, ст. 52, 54; N 13-14, ст. 173, 176; N 23, ст. 321; N 24, ст. 338; 2002 г., N 2, ст. 17; N 15, ст. 151; N 19-20, ст. 165; 2003 г., N 1-2, ст. 2; N 4, ст. 25; N 6, ст. 34; N 10, ст. 50, 51; N 11, ст. 69; N 14, ст. 107; N 15, ст. 124, 128, 139; 2004 г., N 2, ст. 9; N 5, ст. 27):
в подпункте 3) пункта 1 статьи 22 после слова "лицензиар" дополнить словами "или суд".

8. "Қазақстан Республикасындағы банк және банк қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 31 тамыздағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 15-16, 106-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 2, 184-құжат; N 15, 281-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж., N 5, 58-құжат; N 13-14, 205-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 11-12, 176-құжат; N 17-18, 224-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 9, 86-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 5, 31-құжат; N 10, 51-құжат; N 11, 56, 67-құжаттар):
1) 48-баптың 1-тармағы мынадай редакциядағы з-1)тармақшамен толықтырылсын:
"з-1) Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заң актілерiнде көзделген талаптарды үнемi (қатарынан он екi күнтізбелiк айнамалық ішінде үш және одан көп рет) бұзуы;";
2) 50-баптың 4-тармағының 2-бөлігі "Банктердiң" деген сөзден кейiн "Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасына сәйкес қаржы мониторингі уәкілетті органының қаржы мониторингіне жататын операциялары туралы" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 51-баптағы:
1-тармақтың екінші бөлiгі: "жағдайларда" деген сөзден кейiн "сондай-ақ Қазақстан Республикасы заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заң актілерiнде көзделген жағдайларда," сөздермен толықтырылсын;
мынадай редакциядағы 3-бөлiкпен толықтырылсын:
"Жеке тұлғаның банктiк шоттарындағы шығыс операциялары Қазақстан Республикасы заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заң актілерiнде көзделген жағдайларда уақытша тоқтатылуы мүмкін.".
9. "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 21 желтоқсандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 24, 156-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 15, 208-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат; N 21, 774-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 142-құжат; 2001 ж., N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 15, 139-құжат):
1) 4-бап мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы iс-қимыл бойынша шаралар қабылдау мақсатында қаржы мониторингін жүзеге асырады";

8. В  Закон Республики Казахстан от 31 августа 1995 г. "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости  Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г, N 15-16, ст. 106; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 184; N 15, ст. 281; N 19, ст. 370; 1997 г., N 5, ст. 58; N 13-14, ст. 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 11-12, ст. 176; N 17-18, ст. 224; 1999 г., N 20, ст. 727; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 22, ст. 408; 2001 г., N 8, ст. 52; N 9, ст. 86; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 5, ст. 31; N 10, ст. 51; N 11, ст. 56, 67):
1) пункта 1 статьи 48 дополнить подпунктом з-1) в следующей редакции:
"з-1) систематическое (три и более раза в течение двенадцати последовательных календарных месяцев) нарушение требований, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;";
2) часть 2 пункта 4 статьи 50 после слов "уведомление банками" дополнить словами "уполномоченного органа финансового мониторинга об операциях, подлежащих финансовому мониторингу в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма,";
3) в статье 51:
часть вторую пункта 1 после слов "санкционированным прокурором," дополнить словами "а также в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма,";
дополнить частью третьей в следующей редакции:
"Расходные операции на банковских счетах физического лица могут быть приостановлены в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма.".
9. В  Закон Республики Казахстан от 21 декабря 1995 г. "О Прокуратуре" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 156; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 184; 1998 г., N 15, ст. 208; 1999 г., N 8, ст. 247; N 21, ст. 774; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 6, ст. 142; 2001 г., N 20, ст. 257; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 15, ст. 139):
1) статью 4 дополнить пунктом 7) следующего содержания:
"7) осуществляет финансовый мониторинг с целью принятия мер по противодействию легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма";

2) 9-бап "мамандандырылған прокуратуралар" сөздерден кейiн ", сондай-ақ комитеттер және олардың аумақтық бөлiмшелерi" сөздермен толықтырылсын;
3) 10-бапта:
тақырыбында "және оның орынбасарлары" деген сөздерi ", оның орынбасарлары және комитет төрағалары" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта "мен орынбасарларын" сөздер ", орынбасарларын және комитет төрағаларын" сөзбен ауыстырылсын;
3-тармағы "тиiстi" сөзден кейiн "комитеттердің" сөзбен толықтырылсын;
4) 11-бапта:
4-1)-тармақ мынадай мазмұндағы 3-бөліммен толықтырылсын:
"қаржы мониторингінiң барлық субъектілерi үшiн мiндеттi қаржы мониторингiнің мәселелерi бойынша;";
7)-тармағы "комитеттердің төрағаларының орынбасарларын," деген сөздермен басталсын;
5) 57-баптың 3-тармағындағы "қазақ және орыс тілдерiнде өз атауы жазылған мөрлерi, Қазақстан Республикасының банк мекемелерiнде" деген сөздерi "мемлекеттік тiлде өз атауы жазылған мөрлерi, бюджеттiң орындалуы бойынша орталық өкiлетті органда" деген сөздермен ауыстырылсын.
10. "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 20 маусымдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы 1997 ж., N 12, 186-құжат; 1998 ж., N 24, 437-құжат; 1999 ж., N 8, 237-құжат; N 23, 925-құжат; 2001 ж., N 17-18, 245-құжат; N 20, 257-құжат; 2002 ж., N 1, 1-құжат; N 23-24, 198-құжат; 2003 ж., N 1-2, 9-құжат; N 11, 56-құжат; N 15, 139-құжат; N 21-22, 160-құжат):
1) 42-баптың 11-тармағы мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заң актілерiнде көзделген талаптарды үнемi (күнтiзбелiк он екi ай iшiнде қатарынан үш және одан көп рет) бұзуы;";
2) 50-баптың 4-тармағы мынадай мазмұндағы 5-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) қаржы мониторингінің уәкілетті органына - Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заңнамасымен көзделген мақсатта және тәртіпте;".
11. "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 14 шілдедегi  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 13-14, 206-құжат; 1998 ж., N 22, 307-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2001 ж., N 15-16, 236-құжат; N 24, 338-құжат):
1) 3-бап мынадай мазмұндағы 6-1-тармақшамен толықтырылсын:
"6-1. Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заңнамасымен көзделген мақсатта және тәртiпте қаржы мониторингінің уәкілетті органына нотариалдық әрекеттер туралы мәлiметтер ұсынылады.";

2) статью 9 после слов "другие специализированные прокуратуры" дополнить словами ", а также комитеты и их территориальные подразделения";
3) в статье 10:
в заголовке слова "и его заместители" заменить словами ", его заместители и председатели комитетов";
в пункте 2 слова "и заместители Генерального Прокурора Республики" заменить словами "заместители Генерального Прокурора Республики и председатели комитетов";
в пункте 3 после слова "соответствующих" дополнить словом "комитетов,";
4) в статье 11:
подпункт 4-1) дополнить частью 3 следующего содержания "по вопросам финансового мониторинга, обязательные для всех субъектов финансового мониторинга;";
подпункт 7) после слов "освобождает от должности" дополнить словами "заместителей председателей комитетов,";
5) в пункте 3 статьи 57 слова "казахском и русском языках, соответствующие счета в банковских учреждениях Республики Казахстан" заменить на слова "государственном языке, соответствующие счета в центральном уполномоченном органе по исполнению бюджета".
10. В  Закон Республики Казахстан от 20 июня 1997 г. "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 12, ст. 186; 1998 г., N 24, ст. 437; 1999 г., N 8, ст. 237; N 23, ст. 925; 2001 г., N 17-18, ст. 245; N 20, ст. 257; 2002 г., N 1, ст. 1; N 23-24, ст. 198; 2003 г., N 1-2, ст. 9; N 11, ст. 56; N 15, ст. 139; N 21-22, ст. 160):
1) пункт 1-1 статьи 42 дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) систематического (трех и более случаев в течение двенадцати календарных месяцев подряд) нарушения требований, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;";
2) пункт 4 статьи 50 дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) уполномоченному органу финансового мониторинга - в целях и порядке, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;".
11. В  Закон Республики Казахстан от 14 июля 1997 г. "О нотариате" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 13-14, ст. 206; 1998 г., N 22, ст. 307; 2000 г., N 3-4, ст. 66; 2001 г., N 15-16, ст. 236; N 24, ст. 338):
1) статью 3 дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Сведения о нотариальных действиях предоставляется уполномоченному органу финансового мониторинга в целях и порядке, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма";

2) 10-баптың 2-тармағы мынадай мазмұндағы 3-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заң актiлерiнде көзделген талаптарды үнемi (жүйелi он екi күнпарақтық айы ішінде үш және одан көп рет) бұзғанда;".
12. "Ақша төлемi мен аударымы туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 29 маусымдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1998 ж., N 11-12, 177-құжат; N 24, 445-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2003 ж., N 4, 25-құжат; N 10, 49, 51-құжат):
35-баптың 5-тармағы "тоқтатыла тұруға тиiс" деген сөздерi ", сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заңнамасымен көзделген жағдайларда тоқтатыла тұруға тиiс" деген сөздерiмен ауыстырылсын.
13. "Жылжымалы мүлiк кепiлiн тiркеу туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 30 маусымдағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., N 13, 196-құжат):
1) 10-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 3-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасына сәйкес қаржы мониторингінің уәкiлеттi органына мәліметтердi хабарлауға;".
14. "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., N 15, 209-құжат; 1999 ж., N 21, 744-құжат; 2000 ж., N 5, 116-құжат; 2001 ж., N 13-14, 172-құжат; N 17-18, 241-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 18, 142-құжат):
9-баптың 10-тармағы мынадай мазмұндағы екiнші бөлiммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасымен көзделген мақсатта және тәртiпте қаржы  мониторингінің уәкілетті органы қызметтік құпияны құрайтын мәліметтерді ұсынады.".
15. "Аудиторлық қызмет туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 20 қарашадағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., N 22, 309-құжат; 2000 ж., N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 1, 5-құжат; N 8, 52-құжат; 2002 ж., N 23-24, 193-құжат; N 11, 56-құжат):
18-баптың 1-тармағы келесідей мазмұндағы 4-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасына сәйкес мәлiметтердi қаржы мониторингінің уәкiлеттi органына хабарлауға;".

2) пункт 2 статьи 10 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) систематического (три и более раза в течение двенадцати последовательных календарных месяцев) нарушения требований, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;".
12. В  Закон Республики Казахстан от 29 июня 1998 г. "О платежах и переводах денег" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 11-12, ст. 177; N 24, ст. 445; 2000 г., N 3-4, ст. 66; 2003 г., N 4, ст. 25; N 10, ст. 49, 51):
пункт 5 статьи 35 после слов "должно быть приостановлено," дополнить словами "в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма, а также".
13. В  Закон Республики Казахстан от 30 июня 1998 г. "О регистрации залога движимого имущества" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 13, ст. 196):
1) пункт 1 статьи 10 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) сообщать уполномоченному органу финансового мониторинга сведения в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;".
14. В  Закон Республики Казахстан от 2 июля 1998 г. "О борьбе с коррупцией" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 15, ст. 209; 1999 г., N 21, ст. 744; 2000 г., N 5, ст. 116; 2001 г., N 13-14, ст. 172; N 17-18, ст. 241; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 18, ст. 142):
пункт 10 статьи 9 дополнить частью второй следующего содержания:
"Сведения, составляющие служебную тайну, предоставляются уполномоченному органу финансового мониторинга в целях и порядке, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма.".
15. В  Закон Республики Казахстан от 20 ноября 1998 г. "Об аудиторской деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 22, ст. 309; 2000 г., N 22, ст. 408; 2001 г.,  N 1, ст. 5; N 8, ст. 52; 2002 г., N 23-24, ст. 193; N 11, ст. 56):
пункт 1 статьи 18 дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) сообщать уполномоченному органу финансового мониторинга сведения в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;".

16. Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шiлдедегі "Терроризмге қарсы күрес туралы"  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1999 ж., N 19, 649-құжат; 2002 ж., N 4, 32-құжат):
мынадай мазмұндағы 12-1 баппен толықтырылсын:
"12-1-бап Террористік іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін
жауапкершілікке тартылған тұлғаларды және
террористік ұйымдарды есепке алу
1. Терроризмнiң алдын алу, анықтау және жолын кесу мақсатында өз құзыреті шегiнде құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы статистикалық қызметтi жүзеге асыратын мемлекеттiк орган сот шешiмдерiнiң негiзiнде террористік іс-әрекеттерді жүзеге асырғаны үшін жауапкершілікке тартылған тұлғалардың және террористік ұйымдардың есебiн жүргiзедi.
2. Сот ұйымды террористік деп таныған не ұйым терроризмдi жүзеге асырған жағдайда оны тарату арқылы қызметiн тоқтата тұрған немесе оған тиым салған кезде және тұлғаларды терроризмдi жүзеге асырғаны үшiн жауаптылыққа тартқан кезде өз құзыретi шегiнде құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы статистикалық қызметті жүзеге асыратын мемлекеттiк органға ақпараттық есепке алу құжаттарын дереу жолдауға мiндеттi.".
17. "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2000 ж., N 22, 406-құжат; 2003 ж., N 11, 56-құжат; N 12, 85-құжат; N 15, 139-құжат):
1) 54-бабының 1-тармағы мынадай мазмұндағы 4-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заңнамасымен көзделген талаптарды үнемi (жүйелi он екi күнпарақтық айы ішінде үш және одан көп рет) бұзған;";
2) 57-бабының 1-тармағы мынадай мазмұндағы 3-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заң актілерiнде көзделген талаптарды үнемi (жүйелi он екi күнтiзбелiк айы iшiнде үш және одан көп рет) бұзған;".
18. "Микрокредиттiк ұйымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылдағы 6 наурыздағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 14, 19-құжат):
16-баптың 4-тармағы мынадай мазмұндағы 3-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) қаржы мониторингiнің уәкілеттi органына - Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заңнамасымен көзделген мақсатта және тәртіпте;".

16. В  Закон Республики Казахстан от 13 июля 1999 г. "О борьбе с терроризмом" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 19, ст. 649; 2002 г., N 4, ст. 32):
дополнить статьей 12-1 следующего содержания:
"Статья 12-1. Учет террористических организаций и лиц, привлеченных к
ответственности за осуществление террористической деятельности
1. В целях профилактики, выявления и пресечения терроризма государственный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции статистическую деятельность в области правовой статистики и специальных учетов, на основании решений судов ведет учет террористических организаций и лиц, привлеченных к ответственности за осуществление террористической деятельности.
2. При признании судом организации террористической либо приостановлении или запрещении деятельности посредством ликвидации организации за осуществление ею террористической деятельности либо привлечении лиц к ответственности за осуществление террористической деятельности суд обязан незамедлительно направить в государственный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции статистическую деятельность в области правовой статистики и специальных учетов, информационные учетные документы.".
17. В  Закон Республики Казахстан от 18 декабря 2000 г. "О страховой деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., N 22, ст. 406; 2003 г., N 11, ст. 56; N 12, ст. 85; N 15, ст. 139):
1) пункт 1 статьи 54 дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) систематическое (три и более раза в течение двенадцати последовательных календарных месяцев) нарушение требований, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;";
2) пункт 1 статьи 57 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) систематическое (три и более раза в течение двенадцати последовательных календарных месяцев) нарушение требований, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;".
18. В  Закон Республики Казахстан от 6 марта 2003 г. "О микрокредитных организациях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 14, ст. 19):
пункт 4 статьи 16 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) уполномоченному органу финансового мониторинга - в целях и порядке, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;".

19. "Кредиттiк серіктестіктер туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 28 наурыздағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 5, 32-құжат):
21-баптың 5-тармағы мынадай мазмұндағы 3-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) қаржы мониторингінiң уәкiлеттi органына - Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заңнамасына сәйкес;".
20. "Бағалы қағаздар рыногы туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 2 шілдедегi  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 5, 32-құжат):
1) 43-баптың 3-тармағы мынадай мазмұндағы 3-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заңнамасымен көзделген мақсатта және тәртiпте қаржы мониторингінің уәкілетті органына;";
2) 51-бабының 1-ші тармағы мынадай мазмұндағы 8-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"8-1) Қазақстан Республикасы заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заң актілерiнде көзделген талаптарды бағалы қағаздар рыногы кәсiби қатысушыларының үнемi (жүйелі он екi күнпарақтық айы iшiнде үш және одан көп peт) бұзуы;".
21. "Мемлекеттiк құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы  Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 24, 176-құжат):
12-баптың 3-бөлімі келесідей мазмұндағы 10-1)-бөлiмшесiмен толықтырылсын:
"10-1) террористік iс-әрекеттердi жүзеге асырғаны үшін жауапкершiлікке тартылған тұлғаларды және cот террористік деп таныған ұйымдарды;".
22. "Валюталық реттеу және валюталық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 13 маусымдағы 2005 ж.  Заңындағы ("Казахстанская правда" 17.06.2005 ж. N 158-159):
1) 29-баптың 3-тармағы келесiдей мазмұндағы 3-1) тармақшасымен толықтырылсын:
"3-1) Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заңнамасына сәйкес қаржы мониторингiнің уәкiлеттi органына ақпарат ұсынуға;";
2) 31-баптың 2-тармағы келесiдей мазмұндағы 1-1)-тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмдi қаржыландыруға қарсы iс-қимыл туралы заңнамасына сәйкес қаржы мониторингінің уәкілетті органына ақпаратты және құжаттарды ұсынуға;".
23. "Жылжымайтын мүлiкке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелердi мемлекеттік тiркеу туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 25 желтоқсандағы, N 2727 заң күші бар  Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 24, 168-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 21, 277-құжат; 2001 ж., N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; N 18, 157-құжат):
18-баптың екiншi бөлімi: "актiлерiнiң негiзiнде" сөздерiнен кейiн ", сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңсыз жолмен алынған кiрiстердi заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы заңнамасымен көзделген жағдайларда және тәртiпте" деген сөздермен толықтырылсын.

19.  Закон Республики Казахстан от 28 марта 2003 г. "О кредитных товариществах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 5, ст. 32):
пункт 5 статьи 21 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) уполномоченному органу финансового мониторинга: в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;".
20. В  Закон Республики Казахстан от 2 июля 2003 г. "О рынке ценных бумаг" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 5, ст. 32):
1) пункт 3 статьи 43 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) уполномоченному органу финансового мониторинга - в целях и порядке, предусмотренных законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;";
2) пункт 1 статьи 51 дополнить подпунктом 8-1) следующего содержания:
"8-1) систематического (три и более раза в течение двенадцати последовательных календарных месяцев) нарушения профессиональными участниками рынка ценных бумаг требований, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;".
21. В  Закон Республики Казахстан от 22 декабря 2003 г. "О государственной правовой статистике и специальных учетах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 24, ст. 176):
пункт 3 статьи 12 дополнить подпунктом 10-1) следующего содержания:
"10-1) лиц, привлеченных к ответственности за осуществление террористической деятельности, и организаций, признанных судом террористическими;".
22. В  Закон Республики Казахстан от 13 июня 2005 года "О валютном регулировании и валютном контроле" ("Казахстанская правда" от 17.06.2005 г. N 158-159):
1) пункт 3 статьи 29 дополнить подпунктом 3-1) в следующей редакции:
"3-1) предоставлять информацию в уполномоченный орган финансового мониторинга в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;";
2) пункт 2 статьи 31 дополнить подпунктом 1-1) в следующей редакции:
"1-1) представлять информацию и документы уполномоченному органу финансового мониторинга в соответствии с законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма;".
23. В  Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу закона, от 25 декабря 1995 г. N 2727 "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 24, ст. 168; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 21, ст. 277; 2001 г., N 24, ст. 338; 2002 г., N 17, ст. 155; N 18, ст. 157):
1) часть вторую статьи 18 дополнить словами ", а также в случаях и в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных незаконным путем, и финансированию терроризма".

2-бап. Осы Заңды қолданысқа енгiзу тәртiбі
Осы Заң жарияланған күнiнен бастап алты ай өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

Статья 2. Порядок введения в действие настоящего Закона
Настоящий Закон вводится в действие по истечении шести месяцев со дня опубликования.
Президент
Республики Казахстан