Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң "Ақсу-Жабағылы мемлекеттiк табиғи қорығы" мемлекеттiк мекемесiне тұрақты жер пайдалануға жер учаскелерiн беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 17 қарашадағы N 1133 Қаулысы
Ұлттық және халықаралық маңызы бар Батыс Тянь-Шаньнiң бiрегей табиғи объектiлерi ретiнде Оңтүстiк Қазақстан облысының флорасы мен фаунасының бағалы түрлерiн сақтау мақсатында және "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 15 шiлдедегi  Заңына  сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қосымшаға сәйкес Оңтүстiк Қазақстан облысы Түлкiбас және Төле би аудандарының жер қоры санатынан жалпы алаңы 46882,3 гектар жер учаскесi алып қойылсын және олар тұрақты жер пайдалануға Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң "Ақсу-Жабағылы мемлекеттiк табиғи қорығы" мемлекеттiк мекемесiне (бұдан әрi - мекеме) берiлсiн.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген жер учаскелерi жер қорынан ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың жерi санатына ауыстырылсын.
3. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгi Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiнiң Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiмен бiрлесiп, заңнамада белгiленген тәртiппен жергiлiктi жерде мекеме жерiнiң шекарасын белгiлесiн.
4. Оңтүстiк Қазақстан облысының әкiмi күзет аймағының шегiнде бұл аумақтардың экологиялық жүйесінің жай-күйiне және оларды қалпына келтiруге терiс әсер ететін кез келген қызметке тыйым сала отырып, мекеме жерiнiң төңiрегiнде күзет аймағын белгілесін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 17 қарашадағы
N 1133 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігi
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетiнiң
"Ақсу-Жабағылы мемлекеттік табиғи қорығы" мемлекеттiк
мекемесiне тұрақты жер пайдалануға берiлетiн
жерлердің экспликациясы
P/c
N
Жердiң санаты және ауыл шаруашылығы жері
Алаңы, га
1
Оңтүстiк Қазақстан облысының Түлкiбас ауданы Жер қоры, жайылымдар

О предоставлении земельных участков в постоянное землепользование государственному учреждению "Аксу-Жабаглинский государственный природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2005 года N 1133
В целях сохранения ценных видов флоры и фауны Южно- Казахстанской области, как уникальных природных объектов Западного Тянь-Шаня, имеющих национальное и международное значение, и в соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 15 июля 1997 года "Об особо охраняемых природных территориях" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Изъять из категорий земель запаса Тюлькубасского и Толебийского районов Южно-Казахстанской области земельные участки общей площадью 46882,3 гектара и предоставить их государственному учреждению "Аксу-Жабаглинский государственный природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - учреждение) в постоянное землепользование согласно приложению.
2. Перевести земельные участки, указанные в пункте 1 настоящего постановления, из земель запаса в категорию земель особо охраняемых природных территорий.
3. Агентству Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами совместно с Комитетом лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке установить на местности границы земель учреждения.
4. Акиму Южно-Казахстанской области установить охранную зону вокруг земель учреждения с запрещением в пределах этой зоны любой деятельности, отрицательно влияющей на состояние и восстановление экологической системы этих территорий.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 17 ноября 2005 года N 1133
Экспликация земель,
предоставляемых в постоянное землепользование
государственному учреждению "Аксу-Жабаглинский
государственный природный заповедник" Комитета лесного
и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан
N
п/п
Категория земель и сельскохозяйственные угодья
Площадь, га
1.
Тюлькубасский район Южно-Казахстанской области
Земли запаса, пастбища