Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 6 ақпандағы N 142 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 23 желтоқсандағы N 1282 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 16 қыркүйектегі N 852 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.09.16 N 852 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне бағалы қағаздар нарығы және акционерлік қоғамдар мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. "Акционерлік қоғамның үлгі жарғысын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 6 ақпандағы N 142  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 6, 82-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Акционерлік қоғамның үлгі жарғысында:
1-тармаққа ескерту, 15, 16, 18 және 19-тармақтар алынып тасталсын;
20-тармақтың екінші абзацындағы "жыл, тоқсан немесе жарты жылдық" деген сөздер "жыл/тоқсан/жарты жылдық (қажеттісінің астын сызу)" деген сөздермен ауыстырылсын;
21-тармақта:
1) тармақшадағы "артықшылықты акциялардың" деген сөздердің алдынан "орналастырылған (сатып алынғандарды шегергенде)" деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақшаның мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгеріссіз қалады;
26-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Орналастырылмаған немесе қоғамның өзі сатып алған акциялар бойынша, сондай-ақ, егер сот немесе акционерлердің жалпы жиналысы оны тарату туралы шешім шығарса, дивидендтер есептелмейді және төленбейді.";
27-тармақта:
1) және 2) тармақшалардағы "төлеу" деген сөз "есептеу" деген сөзбен ауыстырылсын;
3) тармақшадағы "төлеу" деген сөз "есептеу" деген сөзбен ауыстырылсын, "егер сот немесе қоғам акционерлерінің жалпы жиналысы оны тарату туралы шешім қабылдаса," деген сөздер алынып тасталсын;
28-тармақтың 4) тармақшасы алынып тасталсын;
29-тармақта:
мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) корпоративтік басқару кодексін, сондай-ақ оған өзгерістер мен толықтыруларды бекіту;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) қоғамның жарияланған акцияларының санын ұлғайту немесе қоғамның орналастырылмаған жарияланған акцияларының түрін өзгерту туралы шешім қабылдау;";
10) тармақшадағы "(халықтық акционерлік қоғамда - он)" деген сөздер алынып тасталсын;
11) және 12) тармақшалар алынып тасталсын;
32-тармақтағы "газеттерінде" деген сөз "бұқаралық ақпарат құралдарында" деген сөздермен ауыстырылсын;
34-тармақта:
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) жарияланған акциялар саны шегінде акцияларды орналастыру (сату) туралы, соның ішінде орналастырылатын (сатылатын) акциялар саны, оларды орналастыру (сату) тәсілі мен бағасы туралы шешім қабылдау;";
4) тармақша "сатып алуы" деген сөздерден кейін "және оларды сатып алу бағасы" деген сөздермен толықтырылсын;
12) тармақша алынып тасталсын;
35-тармақ мынадай мазмұндағы екінші абзацпен толықтырылсын:
"Директорлар кеңесінің _____ мүшесі тәуелсіз директорлар болып табылады.";
40-тармақта:
бірінші абзацтағы "құрылады" деген сөз "құрылады/құрылмайды (қажеттісінің астын сызу)" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "Қоғамның ішкі аудит қызметі" деген сөздер "Ол құрылған жағдайда, қоғамның ішкі аудит қызметі" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 142
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2005 года N 1282. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 сентября 2008 года N 852.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 16.09.2008 N 852 (порядок введения в действие см. п.4 ).
В целях реализации Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам рынка ценных бумаг и акционерных обществ" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 142 "Об утверждении Типового устава акционерного общества" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 6, ст. 82) следующие изменения и дополнения:
в Типовом уставе акционерного общества, утвержденном указанным постановлением:
примечание к пункту 1, пункты 15, 16, 18 и 19 исключить;
в абзаце втором пункта 20 слова "года, квартала или полугодия" заменить словами "года/квартала/полугодия (нужное подчеркнуть)";
в пункте 21 :
в подпункте 1) после слов "общего количества" дополнить словами "размещенных (за вычетом выкупленных)";
в подпункте 3) слово "был" исключить;
пункт 26 дополнить абзацем следующего содержания:
"Дивиденды не начисляются и не выплачиваются по акциям, которые не были размещены или были выкуплены самим обществом, а также если судом или общим собранием акционеров принято решение о его ликвидации.";
в пункте 27:
в абзаце первом слово "выплата" заменить словом "начисление";
в подпунктах 1) и 2) слово "выплаты" заменить словом "начисления";
подпункт 3) исключить;
подпункт 4) пункта 28 исключить;
в пункте 29:
дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) утверждение кодекса корпоративного управления, а также изменений и дополнений к нему;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) принятие решения об увеличении количества объявленных акций общества или изменении вида неразмещенных объявленных акций общества;";
в подпункте 10) слова "(в народном акционерном обществе - десять)" исключить;
подпункты 11) и 12) исключить;
в пункте 32 слово "газетах" заменить словами "следующих средствах массовой информации";
в пункте 34:
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) принятие решения о размещении (реализации), в том числе о количестве размещаемых (реализуемых) акций в пределах количества объявленных акций, способе и цене их размещения (реализации);";
подпункт 4) дополнить словами "и цене их выкупа";
подпункт 12) исключить;
пункт 35 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"__________ членов совета директоров являются независимыми директорами.";
в пункте 40:
в абзаце первом слова "может быть образована" заменить словами "создается/не создается (нужное подчеркнуть)";
в абзаце втором слова "Служба внутреннего аудита" заменить словами "В случае ее создания, служба внутреннего аудита";

мынадай мазмұндағы 8-1-тараумен толықтырылсын:
"8-1. Қоғамның ірі акционерлерінің және лауазымды тұлғаларының өздерінің аффилиирленген тұлғалары туралы ақпаратты қоғамға ұсынуы
40-1. Қоғам өзінің аффилиирленген тұлғаларының есебін осы тұлғалар немесе қоғамның тіркеушісі ұсынған мәліметтер негізінде жүргізеді.
40-2. Қоғамның ірі акционерлері мен лауазымды тұлғалары өздерінің аффилиирленген тұлғалары туралы ақпаратты мынадай көлемде ұсынады:
Жеке тұлғалар туралы:
Тегі, аты,
әкесінің
аты (болса)
Жеке басын
куәланды-
ратын
құжаттың
деректері
және жеке
тұлғаның
тұрғылықты
жері туралы  мәліметтер
Туған
күні
Аффилиир-
ленгенді-
гін тану үшін
негіз-
демелер
Аффилиирленген-
дігінің пайда
болған күні
Ескертпе
Заңды тұлғалар туралы:
Заңды
тұлғаның
толық
атауы
Заңды тұлғаны
мемлекеттік
тіркеу күні
және нөмірі,
заңды тұлғаның
почталық
мекен-жайы
және іс жүзінде
орналасқан
жері
Аффилиирлен-
гендігін тану үшін негіз-
демелер
Аффилиирленген-
дігінің пайда
болған күні
Ескертпе
40-3. Қоғамның акционерлері мен аффилиирленген тұлғалары аффилиирленген тұлғалар туралы ақпаратты тұлғаларды аффилиирленген деп тану үшін негіздемелер пайда болған (жойылған) күнінен бастап не акциялар сатып алынған (қоғамның лауазымды тұлғасымен еңбек шарты жасалған) күнінен бастап 7 күн ішінде ұсынады.";
41-тармақтың екінші абзацындағы "баспасөз басылымы" деген сөздер "бұқаралық ақпарат құралдары" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

дополнить главой 8-1 следующего содержания:
"8-1. Предоставление обществу крупными акционерами и
должностными лицами общества информации об их
аффилиированных лицах
40-1. Общество ведет учет своих аффилиированных лиц на основании сведений, представляемых этими лицами или регистратором общества.
40-2. Крупные акционеры и должностные лица общества предоставляют информацию о своих аффилиированных лицах в следующем объеме:
О физических лицах
Фамилия
Имя
Отчество
(при
наличии)
Данные доку-
мента, удос-
товеряющего
личность и
сведения о
местожитель-
стве физичес-
кого лица
Дата
рожде-
ния
Основания
для приз-
нания
аффилииро-
ванности
Дата
появления
аффилии-
рован-
ности
При-
ме-
ча-
ния
О юридических лицах:
Полное
наиме-
нование
юриди-
ческого
лица
Дата и номер
государственной
регистрации юриди-
ческого лица,
почтовый адрес и
фактическое
местонахождение
юридического лица
Основания
для приз-
нания
аффилииро-
ванности
Дата
появления
аффилии-
рован-
ности
При-
меча-
ния
40-3. Информация об аффилиированных лицах представляется акционерами и аффилиироваными лицами общества в течение 7 дней с даты возникновения (утраты) основания для признания лиц аффилиированными либо с даты приобретения акций (заключения трудового договора с должностным лицом общества).";
в абзаце втором пункта 41 слова "Печатное издание, которое" заменить словами "Средства массовой информации, которые".
2. Настоящее постановление вводится в действие после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан