Консулдық алымдарды төлеуден босатылатын консулдық іс-әрекеттердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 қаңтардағы N 46 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1332 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінің 513-бабының 4) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған консулдық алымдарды төлеуден босатылатын консулдық іс-әрекеттердің тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 23 қаңтардағы
N 46 қаулысымен
бекітілген
Консулдық алымдарды төлеуден босатылатын консулдық
іс-әрекеттердің тізбесі
1. Мыналарға:
1) Қазақстан Республикасы ресми делегацияларының мүшелеріне және олармен бірге жүретін адамдарға;
2) Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттарына;
3) Қазақстан Республикасының дипломатиялық немесе қызметтік паспорты бар Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілеріне;
4) Қазақстан Республикасының шет елдегі мекемелері персоналының отбасы мүшелеріне;
5) Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері қызметкерінің немесе жұмыскерінің науқастануы немесе қайтыс болуына байланысты шетелге шығатын Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелері персоналының жақын туыстарына және олармен бірге жүретін адамдарға визалар беру туралы шетелдік дипломатиялық өкілдіктерге және консулдық мекемелерге жолданатын ноталарды әзірлеу және басу.
2. Мыналарға:
1) Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің қызметкерлеріне және олардың отбасы мүшелеріне;
2) Қазақстан Республикасының саяси және әкімшілік мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік паспорттарды ресімдеу.
3. Қазақстан Республикасының азаматтары мен заңды тұлғаларының, сондай-ақ шетелдік азаматтардың және азаматтығы жоқ адамдардың, шетелдік заңды тұлғалардың өтініштерін пысықтау және мыналарға:
1) Қазақстан Республикасына жол жүретін шетелдік ресми делегациялардың мүшелеріне және олармен бірге жүретін адамдарға;
2) республикалық және халықаралық маңызы бар іс-шараларға (симпозиумдар, конференциялар және өзге де саяси, мәдени, ғылыми және спорттық іс-шаралар) қатысу үшін Қазақстан Республикасына жол жүретін шетелдік азаматтарға;
3) Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынысты және есеп беретін органдардың, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының, облыстардың, Астана және Алматы қалалары әкімдіктерінің шақыруы бойынша Қазақстан Республикасына жол жүретін шетелдік азаматтарға;

Об утверждении перечня консульских действий, освобождаемых от уплаты консульских сборов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 января 2006 года N 46. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года N 1332.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 31.12.2008 N 1332 (вводится в действие с 01.01.2009).
В соответствии с подпунктом 4) статьи 513 Кодекса Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень консульских действий, освобождаемых от уплаты консульских сборов.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 января 2006 года N 46
Перечень консульских действий,
освобождаемых от уплаты консульских сборов
1. Составление и печатание нот в иностранные дипломатические представительства и консульские учреждения о выдаче виз:
1) членам официальных делегаций Республики Казахстан и сопровождающим их лицам;
2) депутатам Парламента Республики Казахстан;
3) государственным служащим Республики Казахстан - владельцам дипломатического или служебного паспорта Республики Казахстан;
4) членам семей персонала загранучреждений Республики Казахстан;
5) близким родственникам персонала загранучреждений Республики Казахстан и сопровождающим их лицам, выезжающим в связи с болезнью или смертью сотрудника или работника загранучреждения Республики Казахстан.
2. Оформление служебных паспортов:
1) работникам Министерства иностранных дел Республики Казахстан и членам их семей;
2) политическим и административным государственным служащим Республики Казахстан.
3. Проработка обращений граждан и юридических лиц Республики Казахстан, а также иностранных граждан и лиц без гражданства, иностранных юридических лиц и направление указания о выдаче виз (визовой поддержки) загранучреждениям Республики Казахстан для выдачи виз:
1) членам иностранных официальных делегаций и сопровождающим их лицам, направляющимся в Республику Казахстан;
2) иностранным гражданам, направляющимся в Республику Казахстан для участия в мероприятиях республиканского и международного значения (симпозиумы, конференции и иные политические, культурные, научные и спортивные мероприятия);
3) иностранным гражданам, направляющимся в Республику Казахстан по приглашению Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, Верховного Суда Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Управления делами Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, органов, непосредственно подчиненных и подотчетных Президенту Республики Казахстан, центральных исполнительных органов Республики Казахстан, акиматов областей и городов Астаны и Алматы;

4) Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарымен келісілген ізгілік көмекпен Қазақстан Республикасына жол жүретін шетелдік азаматтарға;
5) Қазақстан Республикасына қызмет бабындағы істер бойынша жол жүретін халықаралық ұйымдардың қызметкерлеріне;
6) шетелдік дипломатиялық өкілдіктердің және консулдық мекемелердің, сондай-ақ өзара түсіністік қағидаты негізінде Қазақстан Республикасында тіркелген халықаралық ұйымдардың шақыруы бойынша Қазақстан Республикасына жол жүретін шетелдік азаматтарға;
7) инвесторлық визалар беру үшін Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелеріне визалар беру (визалық  қолдау) туралы нұсқауды жолдау.
4. Мыналарға:
1) Қазақстан Республикасына жол жүретін шетелдік ресми делегациялардың мүшелеріне және олармен бірге жүретін адамдарға;
2) республикалық және халықаралық маңызы бар іс-шараларға (симпозиумдар, конференциялар және өзге де саяси, мәдени, ғылыми және спорттық іс-шаралар) қатысу үшін Қазақстан Республикасына жол жүретін шетелдік азаматтарға;
3) Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің шақыруы бойынша Қазақстан Республикасына жол жүретін шетелдік азаматтарға;
4) Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарымен келісілген ізгілік көмекпен Қазақстан Республикасына жол жүретін шетелдік азаматтарға;
5) Қазақстан Республикасына қызмет бабындағы істер бойынша жол жүретін халықаралық ұйымдардың қызметкерлеріне;
6) шетелдік дипломатиялық өкілдіктердің және консулдық мекемелердің, сондай-ақ өзара түсіністік қағидаты негізінде Қазақстан Республикасында тіркелген халықаралық ұйымдардың шақыруы  бойынша Қазақстан Республикасына жол жүретін шетелдік азаматтарға;
7) инвесторлық;
8) Қазақстан Республикасына қызмет бабындағы істер бойынша жол жүретін дипломатиялық және қызметтік паспорттары бар шетелдік азаматтарға;
9) қызметтік;
10) 16 жасқа дейінгі балаларға;
11) Қазақстан Республикасы консулдық мекемелерінің және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің қызметкерлері жіберген қателері бар алғашқы визалардың орнына қайталама;
12) Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын ұлты қазақ адамдарға;
13) шетелде тұрақты тұратын және жақын туыстарын жерлеуге Қазақстан Республикасына жол жүріп бара жатқан Қазақстан Республикасының бұрынғы азаматтарына визалар беру.

4) иностранным гражданам, направляющимся в Республику Казахстан с гуманитарной помощью, согласованной с заинтересованными государственными органами Республики Казахстан;
5) сотрудникам международных организаций, направляющимся в Республику Казахстан по служебным делам;
6) иностранным гражданам, направляющимся в Республику Казахстан по приглашению иностранных дипломатических представительств и консульских учреждений, а также международных организаций, аккредитованных в Республике Казахстан, на основе принципа взаимности;
7) инвесторских.
4. Выдача виз:
1) членам иностранных официальных делегаций и сопровождающим их лицам, направляющимся в Республику Казахстан;
2) иностранным гражданам, направляющимся в Республику Казахстан для участия в мероприятиях республиканского и международного значения (симпозиумы, конференции и иные политические, культурные, научные и спортивные мероприятия);
3) иностранным гражданам, направляющимся в Республику Казахстан по приглашению Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, Верховного Суда Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Управления делами Президента Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
4) иностранным гражданам, направляющимся в Республику Казахстан с гуманитарной помощью, согласованной с заинтересованными государственными органами Республики Казахстан;
5) сотрудникам международных организаций, направляющимся в Республику Казахстан по служебным делам;
6) иностранным гражданам, направляющимся в Республику Казахстан по приглашению иностранных дипломатических представительств и консульских учреждений, а также международных организаций, аккредитованных в Республике Казахстан, на основе принципа взаимности;
7) инвесторских;
8) иностранным гражданам - владельцам дипломатических и служебных паспортов, направляющимся в Республику Казахстан по служебным делам;
9) служебных;
10) детям до 16 лет;
11) повторных, взамен первичных виз, содержащих ошибки, допущенные сотрудниками консульских учреждений Республики Казахстан и Министерства иностранных дел Республики Казахстан;
12) лицам казахской национальности, не являющимся гражданами Республики Казахстан;
13) бывшим гражданам Республики Казахстан, постоянно проживающим за границей и направляющимся в Республику Казахстан на похороны близких родственников.

5. Жоғалтудың, дүлей зілзалалардың немесе басқа да форс-мажорлық жағдайлардың салдарынан құжаттары және ақшалай қаражаты жоқ Қазақстан Республикасының азаматтарына Қазақстан Республикасына қайтып оралуға арналған куәліктер мен анықтамалар беру.
6. Шетелде қайтыс болған Қазақстан Республикасы азаматтарының мәйіті салынған табыттарын және күлі салынған сауыттарын Қазақстан Республикасына жөнелту кезінде анықтамалар беру.
7. Өзара түсіністік қағидаты негізінде шетелдік дипломатиялық өкілдіктердің және консулдық мекемелердің қолдаухаттары бойынша құжаттарды талап ету.
8. Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктері мен консулдық мекемелері арқылы талап етілетін Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын заңдастыру.
9. Шетелдік дипломатиялық өкілдіктердің және консулдық мекемелердің, сондай-ақ өзара түсіністік қағидаты негізінде халықаралық ұйымдардың қолдаухаттары бойынша құжаттарды заңдастыру.
10. Шетелде оқитын Қазақстан Республикасының азаматтарын консулдық есепке қою және оларға заңды маңызы бар анықтамалар беру.

5. Выдача свидетельств на возвращение в Республику Казахстан и справок гражданам Республики Казахстан, у которых отсутствуют документы и денежные средства вследствие их утери, стихийных бедствий или других форс-мажорных обстоятельств.
6. Выдача справок при отправке в Республику Казахстан гробов и урн с прахом граждан Республики Казахстан, умерших за границей.
7. Истребование документов по ходатайствам иностранных дипломатических представительств и консульских учреждений на основе принципа взаимности.
8. Легализация документов граждан Республики Казахстан, истребуемых через дипломатические представительства и консульские учреждения Республики Казахстан.
9. Легализация документов по ходатайствам иностранных дипломатических представительств и консульских учреждений, а также международных организаций на основе принципа взаимности.
10. Постановка на консульский учет граждан Республики Казахстан, обучающихся за границей и выдача им справок, имеющих юридическое значение.