Мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң сапасын арттыруды субсидиялауға берiлетiн 2006 жылға арналған қаражатты пайдалану ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 ақпандағы N 130 Қаулысы.
"2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 22 қарашадағы Заңына сәйкес, отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушілерде мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң сапасын арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiліп отырған Мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң сапасын арттыруды субсидиялауға берілетiн 2006 жылға арналған қаражатты пайдалану ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi және жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2006 жылғы 27 ақпандағы
N 130 қаулысымен
бекiтiлген
Мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң сапасын арттыруды
субсидиялауға берiлетiн 2006 жылға арналған қаражатты
пайдалану ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мал шаруашылығының өнiмдiлігi мен өнiмiнiң сапасын арттыруды субсидиялауға берiлетiн 2006 жылға арналған қаражатты пайдалану ережесi (бұдан әрi - Ереже) бройлерлер етiн отандық өндiрушiлердi қолдау мақсатында 2006 жылға арналған республикалық бюджетте 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне ауыл шаруашылығын дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер" бағдарламасының 107 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалалары бюджеттерiне мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң сапасын арттыруды субсидиялауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер" кiшi бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен және оның шегiнде бройлерлiк құс фабрикаларына қаражат төлеудiң (бұдан әрi - субсидиялар) жалпы шарттары мен тәртiбiн айқындайды.
2. Субсидиялар еттi бағыттағы құсты азықтандыруда құрама азықтың құнын iшiнара арзандатуға, бройлерлер етiн өндiрудi және сатуды ынталандыруға, бройлерлiк құс шаруашылығының өнiмдiлiгiн, өнiмiнiң сапасы мен бәсекеге қабiлеттiлігін арттыруға және iшкi нарықтағы құс етiнiң бағасын төмендетуге арналады. Бройлерлiк құс фабрикаларына құрама азықтарды арзандатуға арнап субсидиялар төлеу олар өз өндiруiндегі сатылған құс етінiң сойыс салмағындағы iс жүзiндегi көлемi арқылы жүргiзiледi.
3. Осы Ереженiң 2-тармағында көрсетiлген субсидиялар тиiстi облыстың әкiмi бекiтетiн мамандандырылған бройлерлiк құс шаруашылығы кәсiпорындарының (бұдан әрi - бройлерлiк құс фабрикалары) тiзiмiне енгiзiлген отандық бройлерлiк құс фабрикаларына төленедi.

Об утверждении Правил использования средств на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2006 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2006 года N 130
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года "О республиканском бюджете на 2006 год", в целях повышения продуктивности и качества продукции животноводства у отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования средств на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2006 год.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2006 года и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 27»февраля 2006 года N 130
Правила
использования средств на субсидирование
повышения продуктивности и качества
продукции животноводства
на 2006 год
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования средств на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2006 год (далее - Правила) определяют общие условия и порядок выплаты средств бройлерным птицефабрикам (далее -  субсидии), с целью поддержки отечественных производителей мяса бройлеров за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2006 год по подпрограмме 107 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства" программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на развитие сельского хозяйства".
2. Субсидии предназначаются для частичного удешевления стоимости комбикормов в кормлении мясной птицы, стимулирования производства и реализации мяса бройлеров, повышения продуктивности, качества и конкурентоспособности продукции бройлерного птицеводства и снижения цены мяса птицы на внутреннем рынке. Выплата субсидий бройлерным птицефабрикам на удешевление комбикормов производится через фактические объемы реализованного ими мяса птицы собственного производства в убойном весе.
3. Субсидии, указанные в пункте 2 настоящих Правил, выплачиваются отечественным бройлерным птицефабрикам, включенным в список специализированных бройлерных птицеводческих предприятий (далее - бройлерные птицефабрики), утверждаемый акимом соответствующей области.

4. Еттi бағыттағы құсты азықтандыруға пайдаланылатын құрама азықтардың 1 кг-ның құнын арзандату, құс етiнiң 1 кг-ын өндiруге жұмсалатын құрама азықтар шығысының, өз өндiруiндегi сатылған сойыс салмағындағы 1 кг құс етiне субсидиялардың нормативтерi Ережеге 1-қосымшаға сәйкес белгiленедi.
2. Бройлерлік құс шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң
сапасын арттыруға берiлетiн субсидияларды пайдалану тәртiбi
5. Облыс әкiмiнiң шешiмімен құрамында ауыл шаруашылығы департаментiнiң, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi аумақтық басқармасының және облыстық статистика басқармасының мамандары бар комиссия (бұдан әрi - облыс комиссиясы) құрылады, оның құзыретiне бройлерлiк құс фабрикаларының құс етiн өндiруге, сатуға және субсидиялар алуға өтiнiмдерiн қарау, субсидия алушыларды, олар өз өндiруiндегі сатылған құс етi үшiн субсидиялар көлемiн белгiлеу, сондай-ақ субсидиялар алуға арналып ұсынылған барлық құжаттардың дұрыстығын тексеру кiредi.
6. Облыстың бройлерлiк құс фабрикалары сойыс салмағындағы құс етiн өндiруге, сатуға және субсидиялар алуға өтiнiмдердi, сондай-ақ өздерiнің өндiрiстiк қуаттары, материалдық-техникалық және азықтық базасы туралы деректердi облыс комиссиясына ұсынады.
7. Облыс комиссиясы бройлерлiк құс фабрикаларының iс жүзiндегi өндiрiстiк қуатына, материалдық-техникалық және азықтық базасына қарай бройлерлiк құс фабрикаларының субсидия алуға арналған өтiнiмдерiн қарайды және қарау қорытындылары бойынша облыстың ауыл шаруашылығы департаментiне (басқармасына) (бұдан әрi - департамент (басқарма) бройлерлiк құс фабрикаларының тiзiмiн және сатылған өз өндiруiндегi құс етi үшiн субсидиялар көлемiн ұсынады.
8. Облыс әкiмi:
бройлерлiк құс фабрикаларының тiзiмiн;
бройлерлiк құс фабрикаларының сатылған өз өндiруiндегi құс етi үшiн субсидиялар көлемiн бекiтедi.
9. Осы Ереженiң 2-тармағында көрсетiлген субсидияларды алу үшiн тiзiмге енгiзiлген бройлерлiк құс фабрикалары өздерi өндiрген құс етiнiң сатылуына қарай кәсiпорынның орналасқан жерi бойынша облыстық (аудандық, қалалық) статистика басқармасы куәландырған өз өндiруiндегi сатылған құс етiнiң көлемi туралы анықтаманы, сондай-ақ құс етiнiң сатылу фактiсiн растайтын құжаттарды облыс комиссиясына ұсынады. Облыс комиссиясы бройлерлiк құс фабрикалары ұсынған құжаттардың дұрыстығын тексередi және оларды департаментке (басқармаға) ұсынады.
10. Департамент (басқарма) өз құзыретiнiң шегінде облыс комиссиясы ұсынған құжаттардың негiзiнде, жоғарыда көрсетiлген кiшi бағдарламаны iске асыру жөнiндегi бұйрықтарды шығарады, құрама азықтардың iс жүзiндегi шығысы, өз өндiруiндегі сатылған құс етiнiң көлемi туралы жиынтық актiнi бекiтедi. Құрама азықтардың iс жүзiндегi шығысы, өз өндiруiндегi сатылған құс етiнiң көлемi туралы бекiтiлген жиынтық актілер бойынша департамент (басқарма) тиесiлi бюджет қаражатының көлемiн белгiлейдi және өз өндiруiндегi сатылған құс етiнiң көлемi мен облыс бойынша субсидияның пайдаланылуы туралы бiрiктiрiлген жиынтық ведомосты жасайды. Ай сайын 10-күнге, бiрақ 2006 жылғы 10 желтоқсаннан кешiктiрмей департамент (басқарма) Ауыл шаруашылығы министрлiгiне сатылған өз өндiруiндегi құс етiнiң көлемi және облыс бойынша субсидияның пайдаланылуы туралы бiрiктiрiлген жиынтық ведомостардың көшiрмелерiн, бюджеттiк бағдарламаның iске асырылуы туралы есептi ұсынады, сондай-ақ субсидиялар төлеуге ұсынылған құжаттардың дұрыстығы үшiн жауапты болады.

4. Нормативы удешевления стоимости 1 кг комбикормов, используемых в кормлении мясной птицы, расхода комбикормов на производство 1 кг мяса птицы, субсидий на 1 кг реализованного мяса птицы собственного производства в убойном весе устанавливаются согласно приложению 1 к Правилам.
2. Порядок использования субсидий на повышение
продуктивности и качества продукции
бройлерного птицеводства
5. Решением акима области создается комиссия в составе специалистов департамента сельского хозяйства, территориального управления Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и областного управления статистики (далее - комиссия области), в компетенцию которой входят рассмотрение заявок бройлерных птицефабрик на производство, реализацию мяса птицы и получение субсидий, определение получателей субсидий, объемы субсидий за реализованное ими мясо птицы собственного производства, а также проверка достоверности всех представленных документов на получение субсидий.
6. Бройлерные птицефабрики области представляют заявки на производство, реализацию мяса птицы в убойном весе и получение субсидий, а также данные о своих производственных мощностях, материально-технической и кормовой базе в комиссию области.
7. Комиссия области рассматривает заявки бройлерных птицефабрик на получение субсидий, в зависимости от фактических производственных мощностей, материально-технической и кормовой базы бройлерных птицефабрик, и по итогам рассмотрения представляет в департамент (управление) сельского хозяйства области (далее - департамент (управление) список бройлерных птицефабрик и объемы субсидий за реализованное мясо птицы собственного производства.
8. Аким области утверждает:
список бройлерных птицефабрик;
объемы субсидий за реализованное мясо птицы собственного производства бройлерными птицефабриками.
9. Бройлерные птицефабрики, включенные в список, для получения субсидий, указанных в пункте 2 настоящих Правил, по мере реализации мяса птицы собственного производства представляют комиссии области справку об объемах реализованного мяса птицы собственного производства, заверенную областным (районным, городским) управлением статистики по месту нахождения предприятия, а также документы, подтверждающие факт реализации мяса
птицы. Комиссия области проверяет достоверность представленных бройлерными птицефабриками документов и представляет их в департамент (управление).
10. Департамент (управление) в пределах своей компетенции издает приказы по реализации вышеуказанной подпрограммы на основании представленных комиссией области документов, составляет и утверждает сводный акт о фактическом расходе комбикормов, объемах реализованного мяса птицы собственного производства. По утвержденным сводным актам о фактическом расходе комбикормов, реализованного мяса птицы собственного производства департамент (управление) определяет объемы причитающихся бюджетных средств и составляет объединенную сводную ведомость об объемах реализованного мяса птицы собственного производства и использовании субсидий по области. Ежемесячно к 10 числу, но не позднее 10 декабря 2006 года, департамент (управление) представляет в Министерство сельского хозяйства копии объединенных сводных ведомостей об объемах реализованного мяса птицы собственного производства и использовании субсидий по области, отчет о реализации бюджетной программы, а также несет ответственность за достоверность документов, представленных на выплату субсидий.

11. Департамент Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Қазынашылық комитетiнiң аумақтық органына мынадай құжаттарды:
Ережеге 2-қосымшаға сәйкес сатылған өз өндiруiндегi құс етiнiң көлемi және облыс бойынша субсидиялардың пайдаланылуы туралы бiрiктiрiлген жиынтық ведомосты;
төлем шотын ұсынады.
Мал шаруашылығының өнiмдiлігі
мен өнiмiнің сапасын арттыруды
субсидиялауға берiлген 2006 жылға
арналған қаражатты пайдалану
ережесiне 1-қосымша
1. Еттi бағыттағы құсты азықтандыруда пайдаланылатын
құрама азықтың 1 кг-ның құнын арзандату нормативi
Өнімнің атауы
Құрама азықтың 1 кг-ын арзандату
нормативi, теңге (құнының 45%-ына дейін)
Құрама азық
18
2. Құс етiнiң 1 кг-ын өндiруге жұмсалатын құрама
азық шығысының нормативi
Өнімнің атауы
Құс етінің 1 кг өндіруге жұмсалатын
құрама азық шығысының нормативі, кг
Құстың еті
2,61
3. Өз өндiруiндегi сатылған құс етiнің сойыс салмағындағы 1                    1 кг-на субсидиялар нормативi
Өнімнің атауы
Өз өндіруіндегі сатылған құс етінің
сойыс салмағындағы 1 кг-на
субсидиялар нормативі, теңге
Құстың еті
47
Мал шаруашылығының өнiмдiлігі
мен өнiмiнің сапасын арттыруды
субсидиялауға берiлген 2006 жылға
арналған қаражатты пайдалану
ережесiне 2-қосымша
Бекiтемiн
______________облысы
Ауыл шаруашылығы департаментiнiң басшысы
_____________________(Т.А.Ә., қолы, мөр)
2006 жылғы "______"_____________
_________ облысы бойынша 2006 жылғы _______ айы
өз өндiруiндегi сатылған құс етiнiң көлемi және
субсидиялардың пайдаланылуы туралы
бiрiктiрiлген жиынтық ведомость
Құс
фаб-
ри-
ка-
сы-
ның
ата-
уы
жылдық
квота
Өз өнді-
руін-
дегі
сатыл-
ған
құс
етінің
сойыс
салма-
ғын-
дағы
1-кг-ы
үшін
субси-
диялар
норма-
тиві,
теңге
Өз өнді-
руіндегі
құс етінің сойыс
салмағында іс жүзінде
сатылға-
ны, тонна
Субси-
диялар-
дың жыл
басынан
бергі
тиесілі
сомасы,
теңге
Жыл
басы-
нан
бері
төлен-
гені,
теңге
Субси-
дия-
лардың
тиесі-
лі со-
масы-
ның
қалды-
ғы,
теңге
Төле-
нуге
жата-
тыны,
теңге
тон-
на
тең-
ге
Жыл
ба-
сына
Есеп
беру
ай-
ында
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Мал шаруашылығы бөлiмiнiң бастығы      ______________(Т.А.Ә, қолы)
Бас бухгалтер                          ______________(Т.А.Ә, қолы)

11. Департамент представляет в территориальный орган Комитета казначейства Министерства финансов Республики Казахстан следующие документы:
объединенную сводную ведомость об объемах реализованного мяса птицы собственного производства и использовании субсидий по области согласно приложению 2 к Правилам;
счет к оплате.
Приложение 1
к Правилам использования средств
на субсидирование повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства на 2006 г.
1. Норматив удешевления стоимости 1 кг комбикормов, используемых в кормлении мясной птицы
Наименование продукции
Норматив удешевления 1 кг комбикормов, тенге
(до 45  стоимости)
Комбикорма
18
2. Норматив расхода комбикормов на производство 1 кг мяса птицы
Вид продукции
Норматив расхода комбикормов
на производство 1 кг мяса
птицы, кг
Мясо птицы
2,61
3. Норматив субсидий на 1 кг реализованного мяса птицы собственного производства в убойном весе
Вид продукции
Норматив субсидий на 1 кг
реализованного мяса птицы
собственного производства
в убойном весе, тенге
Мясо птицы
47
Приложение 2
к Правилам использования средств
на субсидирование повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства на 2006 год
Утверждаю
Руководитель Департамента сельского хозяйства
_____________________________________ области
_____________________(Ф.И.О., подпись, печать)
"__ " __________ 2006 года
Объединенная сводная ведомость
об объемах реализованного мяса птицы собственного
производства и использовании субсидий
за ___________ 2006 года
(месяц)
по ___________________ области
Наимено-
вание
птице-
фабрики
Годовая
квота
Норма-
тив   субси-
дий за
1 кг реали-
зован-
ного мяса птицы собст-
вен-
ного произ-
водст-
ва в убой-
ном   весе, тенге
Фактически реализовано мясо птицы собствен-
ного производства в убойном весе, тонн
Причи-
тающая-
ся сум-
ма суб-
сидий  с на-
чала   года,   тенге
Опла-
чено
с на-
чала
года,тен-
ге
Ос-
та-
ток
при-
чи-
таю-
щей-
ся  сум-
мы  суб-
си-
дий,тен-
ге
Под-
ле-
жит  оп-
ла-
те, тен-
ге
тонн
тен-
ге
с на-
чала года
за от-
четный месяц
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Начальник отдела животноводства __________ (Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер  _______________________ (Ф.И.О., подпись)