Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бiлiм беруге бөлiнетiн 2006 жылға арналған республикалық бюджеттiң ағымдағы нысаналы трансферттерiн пайдалану ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 наурыздағы N 167 Қаулысы
"2006 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 22 қарашадағы Заңының  20-бабын  iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бiлiм беруге бөлiнетiн 2006 жылға арналған республикалық бюджеттiң ағымдағы нысаналы трансферттерiн пайдалану ережесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлеген тәртiппен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне ағымдағы нысаналы трансферттердiң бекiтiлген сомасын аударуды қамтамасыз етсiн.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi:
1) ағымдағы нысаналы трансферттердiң бөлiнген сомасын уақтылы және мақсатты пайдалануды;
2) Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiне есептiден кейiнгi айдың 5-күнiне дейiн ағымдағы нысаналы трансферттердiң бөлiнген сомасының пайдаланылуы туралы есептер ұсынуды қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 наурыздағы
N 167 қаулысымен
бекiтiлген
Бiлiм беруге облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне бөлiнетiн 2006 жылға арналған
республикалық бюджеттiң ағымдағы нысаналы трансферттерiн
пайдалану ережесi
1. Осы Ереже республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бөлiнетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi мынадай республикалық бюджеттiк бағдарламалар бойынша пайдалану тәртiбiн айқындайды:
015 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
026 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне арнайы (түзету) бiлiм беру ұйымдарын арнаулы техникалық және орнын толтыру құралдарымен қамтамасыз етуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
028 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң бiрүлгi штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге берiлген ағымдағы нысаналы трансферттер";
029 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жаңадан пайдалануға берiлетiн бiлiм беру объектiлерiн ұстауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
033 "Облыстық бюджеттерге балалардың тамақтану, өмiр сүру және тест пункттерiне жеткiзiлуiн ұйымдастыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
034 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердi Интернетке қосуға және трафигiне ақы төлеуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
035 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң кiтапхана қорларын жаңарту үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi сатып алуға және жеткiзуге берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
036 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
037 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне бастауыш кәсiби бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң материалдық-техникалық базасын нығайтуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
038 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру институттарының педагог қызметкерлерiн қайта даярлауға және олардың бiлiктiлiгiн арттыруға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер";
039 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне облыстық (қалалық) педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер".
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.20. N  892  қаулысымен.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов республиканского бюджета на 2006 год, выделяемых областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на образование
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 марта 2006 года N 167
В целях реализации статьи 20 Закона Республики Казахстан от 22 ноября 2005 года "О республиканском бюджете на 2006 год" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов республиканского бюджета на 2006 год, выделяемых областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на образование.
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан обеспечить перечисление утвержденных сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в установленном Правительством Республики Казахстан порядке.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить:
1) своевременное и целевое использование выделенных сумм целевых текущих трансфертов;
2) представление в Министерство образования и науки Республики Казахстан отчетов об использовании выделенных сумм целевых текущих трансфертов до 5 числа месяца, следующего за отчетным.
4. Настоящее постановление.вводится в действие со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 15 марта 2006 года N 167
Правила
использования целевых текущих трансфертов
республиканского бюджета на 2006 год, выделяемых
областным бюджетам, бюджетам городов
Астаны и Алматы на образование
1. Настоящие Правила определяют порядок использования целевых текущих трансфертов, выделяемых областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы, из республиканского бюджета по следующим республиканским бюджетным программам:
015 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях среднего общего образования";
026 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение специальных (коррекционных) организаций образования специальными техническими и компенсаторными средствами";
028 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования";
029 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов образования";
033 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам на организацию питания, проживания и подвоза детей к пунктам тестирования";
034 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования";
035 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования";
036 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования";
037 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на укрепление материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования";
038 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на переподготовку и повышение квалификации педагогических работников в областных (городских) институтах повышения квалификации педагогических кадров";
039 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на укрепление материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров". <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения постановлением Правительства РК от 20 сентября 2006 года N 892 .

2. Ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына және мемлекеттiк сатып алу туралы заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
3. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi 2006 жылға арналған республикалық бюджеттiк бағдарламалардың паспорттарында бекiтiлген сандық көрсеткiштерге сәйкес:
1) техникалық ерекшелiктерiн көрсете отырып, арнаулы техникалық және орнын толтыру құралдарының;
2) оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердiң;
3) бастауыш кәсiптiк бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң материалдық-техникалық базасын нығайтуға арналған жабдықтардың;
4) облыстық (қалалық) педагог кадрларының бiлiктiлiгiн арттыру институттарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға арналған жабдықтардың;
5) ұлттық бiрыңғай тестiлеудi жүргiзу пункттерiнiң;
6) педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыру және оларды қайта даярлау курстары тақырыптарының тiзбесiн айқындайды.
4. Лингафондық және мультимедиалық кабинеттердi, физика, химия, биология кабинеттерінің оқу жабдықтарын мемлекеттiк сатып алу бойынша конкурстарды бiрыңғай ұйымдастырушы болып Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi танылады.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.20. N  892  қаулысымен.
5. Астана және Алматы қалаларының бiлiм департаменттерi (басқармалары), аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бiлiм бөлiмдерi лингафондық және мультимедиалық кабинеттердiң, физика, химия, биология кабинеттерінің оқу жабдықтарының соңғы алушыларын заңнамада белгiленген тәртiппен және мерзiмде анықтайды және оларды пайдалану мониторингiн жүзеге асырады.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.20. N  892  қаулысымен.
6. Облыстық, Астана және Алматы қалаларының бiлiм департаменттерi (басқармалары) әрбiр тоқсан сайын есептiден кейiнгi айдың 5-күнiне дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi белгiлеген нысан бойынша лингафондық және мультимедиалық кабинеттердi, физика, химия, биология кабинеттерінің оқу жабдықтарының мемлекеттiк сатып алу туралы шарттардың жасалуы және орындалуы туралы есептердi ұсынады.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.20. N  892  қаулысымен.
7. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне:
1) мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға, оның iшiнде жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң, кiтапхана қорларын жаңарту үшiн оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендердi сатып алуға, ұлттық бiрыңғай тестiлеудi жүргiзуге, педагог кадрлардың бiлiктiлiгiн арттыруға, лингафондық және мультимедиалық кабинеттердi құруға, физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға бөлiнген ағымдағы нысаналы трансферттер қызметтердi мемлекеттiк сатып алу туралы шарттардың негiзiнде жүзеге асырылады;

2. Использование целевых текущих трансфертов осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством и законодательством о государственных закупках Республики Казахстан.
3. Министерство образования и науки Республики Казахстан в соответствии с количественными показателями, утвержденными в паспортах республиканских бюджетных программ на 2006 год, определяет перечень:
1) специальных технических и компенсаторных средств с указанием технической спецификации;
2) учебников и учебно-методических комплексов;
3) оборудования для укрепления материально-технической базы государственных учреждений начального профессионального образования;
4) оборудования для укрепления материально-технической базы областных (городских) институтов повышения квалификации педагогических кадров;
5) пунктов проведения единого национального тестирования;
6) тематики курсов повышения квалификации и переподготовки педагогических кадров.
4. Единым организатором конкурсов по государственным закупкам лингафонных и мультимедийных кабинетов, учебного оборудования кабинетов физики, химии, биологии выступает Министерство образования и науки Республики Казахстан. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения постановлением Правительства РК от 20 сентября 2006 года N 892 .
5. Департаменты (управления) образования городов Астаны и Алматы, районные (городов областного значения) отделы образования в установленном законодательстве порядке и сроки определяют конечных получателей лингафонных и мультимедийных кабинетов, учебного оборудования кабинетов физики, химии, биологии и осуществляют мониторинг их использования. <*>
Сноска. В пункт 5 внесены изменения постановлением Правительства РК от 20 сентября 2006 года N 892 .
6. Областные, городов Астаны и Алматы департаменты (управления) образования представляют ежеквартально в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, отчеты о заключении и исполнении договоров о государственных закупках лингафонных и мультимедийных кабинетов, учебного оборудования кабинетов физики, химии, биологии по форме, установленной Министерством образования и науки Республики Казахстан.
Сноска. В пункт 6 внесены изменения постановлением Правительства РК от 20 сентября 2006 года N 892 .
7. Использование целевых текущих трансфертов, выделенных областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на:
1) укрепление материально-технической базы государственных организаций образования, в том числе на приобретение учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования, проведение единого национального тестирования, повышение квалификации педагогических кадров, создание лингафонных и мультимедийных кабинетов, оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии осуществляется на основании договоров о государственных закупках услуг;

2) үлгiлiк штаттарға сәйкес мемлекеттiк бiлiм беру ұйымдарын жинақтауға бөлiнген ағымдағы нысаналы трансферттер әкiмдiктердiң бiлiм беру ұйымдарын жете жинақтау туралы қаулыларының негiзiнде жүзеге асырылады;
3) интернет желiсiне қосуға бөлiнген ағымдағы нысаналы трансферттер әкiмдiктердiң Интернет желiсiне қосуға жататын мектептердiң тiзбесiн бекiту туралы қаулыларының негiзiнде жүзеге асырылады;
4) жаңадан iске қосылған бiлiм беру объектiлерiн ұстауға бөлiнген ағымдағы нысаналы трансферттер әкiмдiктiң қаулысымен бекiтiлген пайдалануға берiлген бiлiм беру объектiлерiн iске қосу кестесiне сәйкес жүзеге асырылады.
Ағымдағы нысаналы трансферттер күрделi сипаттағы шығыстарды қоспағанда, жаңадан iске қосылған бiлiм беру объектiлерiн ұстауға байланысты ағымдағы шығыстарға бөлiнедi.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2006.09.20. N  892  қаулысымен.

2) укомплектование государственных организаций образования в соответствии с типовыми штатами осуществляется на основании постановлений акиматов о доукомплектовании организаций образования;
3) подключение к сети Интернет осуществляется на основании постановлений акиматов об утверждении перечней школ, подлежащих подключению к сети Интернет;
4) содержание вновь вводимых объектов образования осуществляется в соответствии с графиком ввода объектов образования в эксплуатацию, утвержденным постановлением акимата.
Целевые текущие трансферты выделяются на текущие расходы, связанные с содержанием вновь вводимых объектов образования, за исключением расходов капитального характера. <*>
Сноска. В пункт 7 внесены изменения постановлением Правительства РК от 20 сентября 2006 года N 892 .