Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Украина Министрлер Кабинетi арасындағы Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiру жөнiндегi келiссөздердегi өзара iс-қимыл туралы хаттамаға қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 наурыздағы N 219 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Украина Министрлер Кабинетi арасындағы Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiру жөнiндегi келiссөздердегi өзара iс-қимыл туралы хаттаманың жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Индустрия және сауда министрi Ғалым Iзбасарұлы Оразбақовқа Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан қағидаттық сипаты жоқ өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Украина Министрлер Кабинетi арасындағы Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiру жөнiндегi келiссөздердегi өзара iс-қимыл туралы хаттамаға қол қоюға өкiлеттiк берiлсiн.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.01.29.  N 66 қаулысымен.
3. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Украина Министрлер
Кабинетi арасындағы Дүниежүзiлiк сауда ұйымына кiру жөнiндегi
келiссөздердегi өзара iс-қимыл туралы
ХАТТАМА
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Украина Yкiметі,
екi жақты сауда-экономикалық ынтымақтастықты нығайтуға және одан әрi кеңейтуге ұмтыла отырып,
бұдан әрi Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы мен Украина Дүниежүзiлiк сауда ұйымына (бұдан әрi - ДСҰ) кiру жөніндегі келiссөздер процесiнде тұрғандығын ескере отырып, сондай-ақ осы мәселеде өзара жәрдем көрсету мақсатында,
төмендегiлер туралы уағдаласты:
1-бап
Тараптардың бiреуi ДСҰ-ға екiншiсiнен бұрын кiрген жағдайда, кiрген Тарап екiншi Тараптың ДСҰ-ға тезiрек кiруiне жәрдемдесетiн болады.
2-бап
Кiрген Тарап екiншi Тарапқа екi жақты келіссөздер форматында тауарлар мен қызметтер рыногына қол жеткiзу бойынша сұрау салмайтын болады және екiншi Тараптың ДСҰ-ға кiруi жөнiндегi көп жақты келiссөздер шеңберінде жәрдем көрсететiн болады.
3-бап
Тараптар осы Хаттаманың ережелерiн iске асыруға жәрдем көрсететiн болып уағдаласты.
Осы Хаттама Тараптар оның күшiне енуіне қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi орындағандығы туралы жазбаша хабарламаны соңғысы алған күннен бастап күшiне енедi.
2006 жылғы ____ _______________ _______________ қаласында
әрқайсысы қазақ, украин және орыс тілдеріндегі екі тұпнұсқа данада жасалды, әрі барлық мәтіннің күші бірдей.
Қазақстан Республикасының          Украина Министрлер
Үкіметі үшін                     Кабинеті үшін

О подписании Протокола о взаимодействии между Правительством Республики Казахстан и Кабинетом Министров Украины на переговорах по вступлению во Всемирную торговую организацию
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 марта 2006 года N 219
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Протокола о взаимодействии между Правительством Республики Казахстан и Кабинетом Министров Украины на переговорах по вступлению во Всемирную торговую организацию.
2. Уполномочить Министра индустрии и торговли Республики Казахстан Оразбакова Галыма Избасаровича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Протокол о взаимодействии между Правительством Республики Казахстан и Кабинетом Министров Украины на переговорах по вступлению во Всемирную торговую организацию, разрешив вносить в него изменения и дополнения, не имеющие принципиального характера.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 29 января 2007 года  N 66 .
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Kaзахстан
Проект
ПРОТОКОЛ
о взаимодействии между Правительством
Республики Казахстан и Кабинетом Министров Украины
на переговорах по вступлению во Всемирную
торговую организацию
Правительство Республики Казахстан и Правительство Украины,
стремясь к укреплению и дальнейшему расширению двустороннего торгово-экономического сотрудничества,
отмечая, что Республика Казахстан и Украина, именуемые в дальнейшем Сторонами, находятся в процессе переговоров по вступлению во Всемирную торговую организацию (далее - ВТО), а также с целью оказания взаимного содействия в данном вопросе,
договорились о нижеследующем:
Статья 1
В случае вступления одной из Сторон в ВТО ранее другой, вступившая Сторона будет содействовать скорейшему вступлению в ВТО другой Стороны.
Статья 2
Вступившая Сторона не будет выдвигать запросов по доступу на рынки товаров и услуг другой Стороне в формате двустороннего переговорного процесса и будет оказывать содействие в рамках многосторонних переговоров по вступлению в ВТО другой Стороны.
Статья 3
Стороны договорились, что будут содействовать реализации положений этого Протокола.
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Совершено в городе _________ ______ _____ 2006 года в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском, украинском и русском языках, при этом все тексты имеют одинаковую силу.
За Правительство              За Кабинет Министров
Республики Казахстан                  Украины