Қазақстан Республикасында тау-кен-металлургия саласын дамытудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 7 мамырдағы N 376 Қаулысы
Қазақстан Республикасында тау-кен-металлургия саласын дамыту және ел экономикасына инвестициялар тарту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
"ENRC Eurasian Natural Resources Corporation" акционерлiк компаниясымен бiрлесiп, Қазақстан Республикасының қатысумен Ұлыбритания аумағында құрылатын компанияның (бұдан әрi - Компания) жарғылық капиталын төлеуге Компанияның бағалы қағаздарын халықаралық және қазақстандық қор нарықтарына шығару үшiн "Қазхром" трансұлттық компаниясы", "Соколов-Сарыбай тау-кен байыту өндiрiстiк бiрлестiгi", "Еуразия энергетикалық корпорациясы" акционерлiк қоғамдары акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн берудi;
мемлекет мүдделерiне қысым жасалуына жол бермеу мақсатында Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда, Әдiлет, Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлiктерiмен, сондай-ақ тәуелсiз шетелдiк сарапшылармен бiрлесiп, Компанияны құру және оның жұмыс iстеуi кезiнде мемлекеттiк мүдделердiң сақталуын көздейтiн Компания акционерлерiнiң арасындағы Келiсiмдi (бұдан әрi - Келiсiм) әзiрлеудi, оның iшiнде Келiсiмге Компанияның бағалы қағаздарын халықаралық қор нарығына шығарғанға дейiн қолданылатын ерекше ("алтын") акция туралы ереженi қосуды;
Қазақстан Республикасының Үкiметi атынан Келiсiмге, сондай-ақ Компанияның құрылтай құжаттарына қол қоюды;
осы қаулының 2-тармағында көрсетiлген заңды тұлғамен мемлекеттiк сатып алу туралы шарт жасасуды;
бiр ай мерзiмде Қазақстан Республикасының Үкiметiне осы қаулының 2-тармағында көрсетiлген қорытындыны ұсынуды;
осы қаулыны iске асыру жөнiнде өзге де шаралар қабылдауды қамтамасыз етсiн.
2. "Мемлекеттiк сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 16 мамырдағы Заңының  21-бабы  1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес "Credit Suisse Securities (Europe) Limited" компаниясы Компанияның жарғылық капиталы төленетiн акцияларды бағалауға қатысты қорытынды беру жөнiндегi қызметтердi көрсетуші болып белгiленсiн.
3. Осы қаулының орындалуын бақылауды өзiме қалдырамын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О некоторых вопросах развития горно-металлургической отрасли в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2006 года N 376
В целях развития горно-металлургической отрасли в Республике Казахстан и привлечения инвестиций в экономику страны Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
передачу государственных пакетов акций акционерных обществ "Транснациональная компания "Казхром", "Соколовско-Сарбайское горно-обогатительное производственное объединение", "Евроазиатская энергетическая корпорация" в оплату уставного капитала создаваемой на территории Великобритании совместно с акционерной компанией "ENRC Eurasian Natural Resources Corporation" компании с участием Республики Казахстан (далее - Компания) для вывода ценных бумаг Компании на международный и казахстанский фондовые рынки;
разработку совместно с министерствами индустрии и торговли, юстиции, экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан, а также независимыми иностранными экспертами Соглашения между акционерами Компании (далее - Соглашение), предусматривающего соблюдение государственных интересов при создании и функционировании Компании с целью недопущения ущемления интересов государства, в том числе, включение в Соглашение положения об особой ("золотой") акции, действующей до вывода ценных бумаг Компании на международный фондовый рынок;
подписание Соглашения, а также учредительных документов Компании от имени Правительства Республики Казахстан;
заключение договора о государственных закупках с юридическим лицом, указанным в пункте 2 настоящего постановления;
представление в месячный срок в Правительство Республики Казахстан заключения, указанного в пункте 2 настоящего постановления;
принятие иных мер по реализации настоящего постановления.
2. Определить в соответствии с подпунктом 5) пункта 1  статьи 21 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2002 года "О государственных закупках" компанию "Credit Suisse Securities (Europe) limited" поставщиком услуг по предоставлению заключения относительно оценки акций, которыми будет оплачен уставный капитал Компании.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления оставляю за собой.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан