"Қазақстан Республикасының кейбiр заннамалық актiлерiне экономиканың мемлекеттiк секторын басқаруды жетiлдiру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 11 мамырдағы N 384 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
"Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне экономиканың мемлекеттiк секторын басқаруды жетiлдiру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбiр заңнамалық актiлерiне экономиканың мемлекеттiк секторын басқаруды жетiлдiру мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
1-бап.  Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. "Мұнай туралы" 1995 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 11, 76-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 11, 150-құжат; 1999 ж., N 21, 787-құжат; 2003 ж., N 6, 34-құжат; N 11, 56-құжат; 2004 ж., N 22, 131-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 16, 70-құжат):
1-баптың 17) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"17) мұнай операцияларын жүргiзу жөнiндегi ұлттық компания (бұдан әрi - ұлттық компания) - жалғыз акционерi ұлттық холдинг болып табылатын және осы Заңда белгiленген жағдайларда мұнай операцияларын жүзеге асыратын мемлекет құрған акционерлiк қоғам;".
2. "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметi туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 15-16, 106-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 2, 184-құжат; N 15, 281-құжат; N 19, 370-құжат; 1997 ж.,  N5, 58-құжат; N 13-14, 205-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 11-12, 176-құжат; N 17-18; 224-құжат; 1999 ж., N 20, 727-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 22, 408-құжат; 2001 ж., N 8, 52-құжат; N 9, 86-құжат; 2002 ж., N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 5, 31-құжат; N 10, 51-құжат; N 11, 56, 67-құжаттар; N 15, 138, 139-құжаттар; 2004 ж., N 11-12, 66-құжат; N 15, 86-құжат; N 16, 91-құжат; N 23, 140-құжат; 2005 ж., N 7-8, 24-құжат; N 14, 55, 58-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 2, 20-құжат; N 4; 24-құжат):
1) 30-баптың 2-тармағының 8) тармақшасындағы, 34-баптың 1-1 және 2-тармақтарындағы "мемлекет бiрден-бiр акционерi болып табылатын" деген сөздер "акцияларының бақылау пакетi мемлекетке немесе ұлттық холдингке тиесiлi" деген сөздермен ауыстырылсын.

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования управления государственным сектором экономики"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 мая 2006 года N 384
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования управления государственным сектором экономики".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики Казахстан
по вопросам совершенствования управления
государственным сектором экономики
Статья 1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Закон  Республики Казахстан от 28 июня 1995 г. "О нефти" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 11, ст. 76; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 11, ст. 150; 1999 г., N 21, ст. 787; 2003 г., N 6, ст. 34; N 11, ст. 56; 2004 г., N 22, ст. 131; N 23, ст. 142; 2005 г., N 16, ст. 70):
подпункт 17) статьи 1 изложить в следующей редакции:
"17) национальная компания по проведению нефтяных операций (далее - национальная компания) - созданное государством акционерное общество, единственным акционером которого является национальный холдинг, и осуществляющее нефтяные операции на условиях, установленных настоящим Законом;".
2. В  Закон  Республики Казахстан от 31 августа 1995 г. "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 15-16, ст. 106; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 184; N 15, ст. 281; N 19, ст. 370; 1997 г., N 5, ст. 58; N 13-14, ст. 205; N 22, ст. 333; 1998 г., N 11-12, ст. 176; N 17-18, ст. 224; 1999 г., N 20, ст. 727; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 22, ст. 408; 2001 г., N 8, ст. 52; N 9, ст. 86; 2002 г., N 17, ст. 155; 2003 г., N 5; ст. 31; N 10, ст. 51; N 11, ст. 56, 67; N 15, ст. 138, 139; 2004 г., N 11-12, ст. 66; N 15, ст. 86; N 16, ст. 91; N 23, ст. 140; 2005 г., N 7-8, ст. 24; N 14, ст. 55, 58; N 23, ст. 104; 2006 г., N 2, ст. 20; N 4, ст. 24):
в подпункте 8) пункта 2 статьи 30, в пунктах 1-1 и 2 статьи 34 слова "единственным акционером (участником) которого является государство" заменить словами "контрольный пакет акций которого принадлежит государству или национальному холдингу".

3. "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 1996 жылғы 27 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 2, 182-құжат; 1999 ж., N 11, 357-құжат; N 21, 787-құжат; 2003 ж., N 11, 56-құжат; 2004 ж., N 22, 131-құжат; N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 16, 70-құжат; 2006 ж., N 2, 20-құжат):
1-баптың 24) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"24) жер қойнауын пайдалану жөнiндегi ұлттық компания (бұдан әрi - ұлттық компания) - жалғыз акционерi ұлттық холдинг болып табылатын және Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген жағдайларда жер қойнауын пайдаланудың белгілi бiр салаларында қызметтi жүзеге асыратын мемлекет құрған акционерлiк қоғам;".
4. "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 3, 17-құжат; N 9, 86-құжат; N 24, 338-құжат; 2002 ж., N 10, 103-құжат; 2004 ж., N 10, 56-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 142-құжат; N 24, 144-құжат; 2005 ж., N 7-8, 23-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат;):
27-баптың 1-тармағының 22-1) тармақшасы алып тасталсын.
5. "Қазақстанның Даму Банкi туралы" Қазақстан Республикасының   Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 9, 85-құжат; 2003 ж., N 11, 56-құжат; N 12, 83-құжат; N 15 139-құжат; 2004 ж., N 15, 85-құжат; N 23, 140, 142-құжаттар; 2005 ж., N 11, 37-құжат; N 23, 105-құжат):
1) 2-баптың 3-тармағындағы "Қазақстан Республикасының Үкiметi" деген сөздер "ұлттық басқарушы компания" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 6-баптың 1-тармағы алып тасталсын;
3) 13-баптың 2-тармағындағы "мен облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергiлiктi атқарушы органдары" деген сөздер алып тасталсын;
4) 16-бапта:
1-тармақтағы "республикалық және жергiлiктi" деген сөздер "республикалық" деген сөзбен ауыстырылсын;
2-тармақ алып тасталсын;
5) 22-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"22-бап. Даму Банкiнiң акционерi
Қазақстан Республикасының Үкiметi Даму Банкiнiң жалғыз акционерi болып табылады.
Қазақстанның Даму Банкi акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену және пайдалану құқықтарын ұлттық басқарушы компания жүзеге асырады.";
6) 24-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"24-бап. Даму Банкiнiң Директорлар кеңесi
1. Даму Банкiнiң Директорлар кеңесi Директорлар кеңесiнiң төрағасын қоса алғанда, ұлттық басқарушы компания сайлайтын жетi мүшеден тұрады.
Даму Банкi Директорлар кеңесiнiң екi мүшесiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ұсынуы бойынша ұлттық компаниясы сайлайды.";
2-5-тармақтар алып тасталсын;

3. В  Закон  Республики Казахстан от 27 января 1996 г. "О недрах и недропользовании" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 182; 1999 г., N 11, ст. 357; N 21, ст. 787; 2003 г., N 11, ст. 56; 2004 г., N 22, ст. 131; N 23, ст. 142; 2005 г., N 16, ст. 70; 2006 г., N 2, ст. 20):
подпункт 24) статьи 1 изложить в следующей редакции:
"24) национальная компания по недропользованию (далее - национальная компания) - созданное государством акционерное общество, единственным акционером которого является национальный холдинг, и осуществляющее деятельность в определенных сферах недропользования на условиях, установленных законодательством Республики Казахстан;".
4. В  Закон  Республики Казахстан от 23 января 2001 г. "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 3; ст. 17; N  9, ст. 86; N 24, ст. 338; 2002 г., N 10, ст. 103; 2004 г., N 10, ст. 56; N 17, ст. 97; N 23, ст. 142; N 24, ст. 144; 2005 г., N 7-8, ст. 23; 2006 г., N 1, ст. 5;):
подпункт 22-1) пункта 1 статьи 27 исключить.
5. В  Закон  Республики Казахстан от 25 апреля 2001 г. "О Банке Развития Казахстана" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 9, ст. 85; 2003 г., N 11, ст. 56; N 12, ст. 83; N 15, ст. 139; 2004 г., N 15, ст. 85; N 23, ст. 140, 142; 2005 г., N 11, ст. 37; N 23, ст. 105):
1) в пункте 3 статьи 2 слова "Правительством Республики Казахстан" заменить словами "национальной управляющей компанией";
2) пункт 1 статьи 6 исключить;
3) в пункте 2 статьи 13 слова "и местными исполнительными органами областей (города республиканского значения, столицы)" исключить;
4) в статье 16:
в пункте 1 слова "республиканского и местных бюджетов" заменить словами "республиканского бюджета";
пункт 2 исключить;
5) статью 22 изложить в следующей редакции:
"Статья 22. Акционер Банка Развития Единственным акционером Банка Развития является Правительство Республики Казахстан.
Права владения и пользования государственным пакетом акций Банка Развития Казахстана осуществляет национальная управляющая компания.";
6) статью 24 изложить в следующей редакции:
"Статья 24. Совет директоров Банка Развития
1. Совет Директоров Банка Развития состоит из семи членов, включая председателя Совета Директоров, которые избираются национальной управляющей компанией. Двое членов Совета директоров Банка развития избираются национальной компанией по рекомендации Правительства Республики Казахстан.
2. Совет директоров Банка развития утверждает бюджет Банка развития на каждый финансовый год, иные правила, регламентирующие деятельность Банка развития, назначает и освобождает от должности по представлению президента Банка развития вице-президентов Банка развития, руководителя структурного подразделения внутреннего аудита, а также осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.";

7) 25-баптың 2-тармағындағы "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң ұсынуы бойынша акционерлердiң жалпы жиналысы" деген сөздер "ұлттық басқарушы компания" деген сөздермен ауыстырылсын.
6. "Темiр жол көлiгi туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 23, 315-құжат; 2003 ж., N 10, 54-құжат; 2004 ж., N 18, 110-құжат; N 23, 142-құжат; 2006 ж., N 2, 20-құжат):
1-баптың 15) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"15) Ұлттық темiр жол компаниясы - жалғыз акционерi ұлттық холдинг болып табылатын және магистралдық темiр жол желiсiн күтiп-ұстауды және пайдалануды жүзеге асыратын, сондай-ақ магистралдық темiр жол желiсi қызметтерiн көрсететiн мемлекет құрған акционерлiк қоғам;".
7. "Почта туралы" 2003 жылғы 8 ақпандағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 3, 17-құжат; N 15, 139-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2005 ж., N 14, 55-құжат; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжаттар):
1) 1-баптың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) Ұлттық почта операторы - жалғыз акционерi ұлттық холдинг болып табылатын, баршаға қолжетiмдi почта байланысының қызмет көрсетуiн, арнайы байланыс қызметiн көрсетуiн жасау және қаржы қызметi мен қаржылық қызмет көрсетудi жүзеге асыру жөнiнде мiндеттемелер жүктелген мемлекет құрған акционерлiк қоғам;";
2) 6-баптың 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Ұлттық почта операторы - ұлттық холдинг бiрден-бiр акционерi болып табылатын акционерлiк қоғам.".
8. "Акционерлiк қоғамдар туралы" 2003 жылғы 13 мамырдағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2003 ж., N 10, 55-құжат; N 21-22, 160-құжат; 2004 ж., N 23, 140-құжат; 2005 ж., N 14, 58-құжат):
34-бапта:
1-тармақ "өзге мемлекеттiк органға" деген сөздерден кейiн "не ұлттық басқарушы компанияға" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Индустриялық-инновациялық даму саласында қаржылық және өзге де қызметтер көрсететiн заңды тұлғалар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн (қатысу үлестерiн) басқару мақсатында Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша құрылған, жалғыз акционерi мемлекет болатын акционерлiк қоғам ұлттық басқарушы компания болып табылады.".
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттiк акциялар пакетiн иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыратын мемлекеттiк орган, ұлттық басқарушы компания Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес акционерлердiң жалпы жиналысының құзыретiне жатқызылған мәселелер бойынша акционер ретiнде мемлекеттiң мүдделерiн бiлдiредi.
Мемлекеттiк акциялар пакеттерiн иелену мен пайдалануды жүзеге асыратын мемлекеттiк органдар акционерлердiң жалпы жиналыстарында қабылдауға ұсынылатын шешiмдердiң жобаларын мемлекеттiң қатысуымен Қазақстан Республикасының Үкiметiмен және (немесе) мемлекеттiк меншiкке билiк етуге уәкiлеттi мемлекеттiк органмен алдын ала жазбаша түрде келiсудi қамтамасыз етуге мiндеттi мәселелер тiзбесiн Қазақстан Республикасының Үкiметi белгiлейдi.
Ұлттық басқарушы компания мен Қазақстан Республикасының Үкiметi арасындағы сенiмгерлiк басқару туралы шартта мынадай мiндеттi ережелер көзделiп отыр:

7) в пункте 2 статьи 25 слова "общим собранием акционеров по рекомендации Правительства Республики Казахстан" заменить словами "национальной управляющей компанией".
6. В  Закон  Республики Казахстан от 8 декабря 2001 г. "О железнодорожном транспорте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 23, ст. 315; 2003 г., N 10, ст. 54; 2004 г., N 18, ст. 110; N 23, ст. 142; 2006 г., N 2, ст. 20):
подпункт 15) статьи 1 изложить в следующей редакции:
"15) Национальная железнодорожная компания - созданное государством акционерное общество, единственным акционером которого является национальный холдинг, и осуществляющее содержание и эксплуатацию магистральной железнодорожной сети, а также оказывающее услуги магистральной железнодорожной сети;".
7. В  Закон  Республики Казахстан от 8 февраля 2003 г. "О почте" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 3, ст. 17; N 15, ст. 139; 2004 г., N 23, ст. 142; 2005 г., N 14, ст. 55; N 23, ст. 104; 2006 г., N 1, ст. 5):
1) подпункт 11) статьи 1 изложить в следующей редакции:
"11) Национальный оператор почты - созданное государством акционерное общество, единственным акционером которого является национальный холдинг, на которое возложены обязательства по предоставлению общедоступных услуг почтовой связи, услуг специальной связи, и осуществлению финансовой деятельности и финансовых услуг;";
2) пункт 1 статьи 6 изложить в следующей редакции:
"1. Национальный оператор почты - акционерное общество, единственным акционером которого является национальный холдинг".
8. В  Закон  Республики Казахстан от 13 мая 2003 г. "Об акционерных обществах" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 10, ст. 55; N 21-22, ст. 160; 2004 г., N 23, ст. 140; 2005 г., N 14, ст. 58):
в статье 34:
в пункте 1 после слов "иному государственному органу" дополнить словами "либо национальной управляющей компании";
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Национальной управляющей компанией является акционерное общество, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, единственным акционером которого выступает государство, с целью управления государственными пакетами акций (долями участия) юридических лиц, оказывающих финансовые и иные услуги в области индустриально-инновационного развития.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственный орган, национальная управляющая компания, осуществляющие права владения и пользования государственным пакетом акций, представляют интересы государства как акционера по вопросам, отнесенным к компетенции общего собрания акционеров, в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Правительством Республики Казахстан устанавливается перечень вопросов, по которым государственные органы, осуществляющие владение и пользование государственными пакетами акций, обязаны обеспечивать предварительное письменное согласование проектов решений, предлагаемых для принятия на общих собраниях акционеров акционерных обществ с участием государства, с Правительством Республики Казахстан и (или) государственным органом, уполномоченным на распоряжение государственной собственностью.
В договоре о доверительном управлении между национальной управляющей компанией и Правительством Республики Казахстан предусматриваются следующие обязательные положения:

1) директорлар кеңесiнiң құрамын айқындау құқығын қоса алғанда, акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн (қатысу үлестерiн) иелену және пайдалану құқығы ұлттық басқарушы компанияға берiлген заңды тұлғаларға қатысты ұлттық басқарушы компания өкiлеттiктерiнiң тiзбесi;
2) ұлттық басқарушы компания мемлекеттiк меншiкке билiк етуге уәкiлеттi мемлекеттiк органмен шешiмдер жобасын алдын ала жазбаша келiсудi қамтамасыз етуге мiндеттi мәселелердiң тiзбесi;
3) тиiстi заңды тұлғалар акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн (қатысу үлестерiн) басқарғаны үшiн ұлттық басқарушы компания қызметтерiне ақы төлеу тәртiбi мен шарттары.";
4-тармақта:
екiншi бөлiктегi "Ұлттық" деген сөз "Акционерi мемлекет болып табылатын ұлттық" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы бөлiкпен толықтырылсын:
"Акционерi ұлттық холдинг болып табылатын ұлттық компаниялардың даму жоспарлары осы ұлттық компаниялардың Директорлар кеңесi бекiтедi.";
мынадай мазмұндағы 4-1-тармақпен толықтырылсын:
"4-1. Құрылтайшысы және жалғыз акционерi мемлекет болатын, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша оған орналастырылатын акцияларды төлеуге берiлген ұлттық компаниялар мен өзге де акционерлiк қоғамдардың акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн тиiмдi басқару үшiн құрылған акционерлiк қоғам Ұлттық холдинг болып табылады.";
5-тармақтағы "акцияларының бақылау пакетi мемлекетке тиесiлi, ұлттық экономиканың негiзiн құрайтын стратегиялық жағынан маңызды салаларда Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмiмен құрылған акционерлiк қоғам" деген сөздер "акцияларының бақылау пакетi мемлекетке немесе ұлттық холдингке тиесiлi, ұлттық экономиканың негiзiн құрайтын стратегиялық жағынан маңызды салаларда қызметiн жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң шешiмiмен құрылған акционерлiк қоғам" деген сөздермен ауыстырылсын.
9. "Қазақстан инвестициялық қоры туралы" 2004 жылғы 6 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2004 ж., N 16, 89-құжат):
1) 1-баптың 5) тармақшасы алып тасталсын;
2) 8-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Қордың акцияларын иелену және пайдалану құқығын ұлттық басқарушы компания жүзеге асырады.";
2-тармақ алып тасталсын;
3) 9-баптың 2-тармағындағы "Қазақстан Республикасының Үкiметi" деген сөздер "ұлттық басқарушы компания" деген сөздермен ауыстырылсын.
10. Газеттерде жарияланған ("Егемен Қазақстан" 2006 ж. 31 наурыз және "Казахстанская правда" 2006 ж. 30 наурыз) "Инновациялық қызметтi мемлекеттiк қолдау туралы" 2006 жылғы 23 шiлдедегi Қазақстан Республикасының  Заңына :

1) перечень полномочий национальной управляющей компании в отношении юридических лиц, права владения и пользования государственными пакетами акций (долями участия) которых переданы национальной управляющей компании, включая право определять состав совета директоров;
2) перечень вопросов, по которым национальная управляющая компания обязана обеспечивать предварительное письменное согласование проектов решений с государственным органом, уполномоченным на распоряжение государственной собственностью;
3) порядок и условия оплаты услуг национальной управляющей компании за управление государственными пакетами акций (долями участия) соответствующих юридических лиц.";
в пункте 4:
части второй после слова "компаний" дополнить словами "акционером которых является государство,";
дополнить частью следующего содержания:
"Планы развития национальных компаний, акционером которых является национальный холдинг, утверждаются Советами директоров данных национальных компаний.";
дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Национальным холдингом является акционерное общество, учредителем и единственным акционером которого является Правительство Республики Казахстан, созданное для эффективного управления государственными пакетами акций национальных компаний и иных акционерных обществ, переданных ему в оплату размещаемых акций по решению Правительства Республики Казахстан.";
в пункте 5 слова "акционерное общество, контрольный пакет акций которого принадлежит государству, созданное по решению Правительства Республики Казахстан" заменить словами "созданное по решению Правительства Республики Казахстан акционерное общество, контрольный пакет акций которого принадлежит государству или национальному холдингу, и осуществляющее деятельность";
9. В  Закон  Республики Казахстан от 6 июля 2004 г. "Об Инвестиционном фонде Казахстана" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2004 г., N 16, ст. 89):
1) подпункт 5) статьи 1 исключить;
2) в статье 8:
пункт 1 дополнить предложением следующего содержания:
"Право владения и пользования акциями Фонда осуществляет национальная управляющая компания.";
пункт 2 исключить;
3) в пункте 2 статьи 9 слова "Правительством Республики Казахстан" заменить словами "национальной управляющей компанией";
10. В  Закон  Республики Казахстан от 23 марта 2006 г. "О государственной поддержке инновационной деятельности", опубликованный в газетах ("Егемен Қазақстан" 31 марта 2006 г. и "Казахстанская правда" 30 марта 2006 г.,):

1) 13-баптың 3-тармағындағы "Қазақстан Республикасының Үкiметi" деген сөздер "ұлттық басқарушы компания" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 15-бапта:
1-тармақ мынадай мазмұндағы бөлiкпен толықтырылсын:
"Ұлттық инновациялық қордың акцияларын иелену және пайдалану құқығын ұлттық басқарушы компания жүзеге асырады.";
2-тармақ алып тасталсын.
2-бап.  Осы Заң ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi

1) в пункте 3 статьи 13 слова "Правительством Республики Казахстан" заменить словами "национальной управляющей компанией";
2) в статье 15:
пункт 1 дополнить частью следующего содержания:
"Право владения и пользования акциями Национального инновационного фонда осуществляет национальная управляющая компания.";
пункт 2 исключить.
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан