Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 тамыздағы N 884 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 мамырдағы N 395 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. » "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2008 жылдарға арналған (екінші кезең) орта мерзімді жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 26 тамыздағы N 884  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2005 ж., N 33, 458-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2008 жылдарға арналған орта мерзімді жоспарында:
"Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2008 жылдарға арналған негізгі бағыттары" деген І-бөлімде:
"Макроэкономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету" деген 4-тарауда:
"Макроэкономикалық саясат және 2006-2008 жылдарға арналған макроэкономикалық көрсеткіштердің болжамы" деген 1-параграфта:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2005 года N 884
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2006 года N 395
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2005 года N 884 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2006-2008 годы (второй этап)" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 33, ст. 458) следующие изменения и дополнения:
в Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2006-2008 годы, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 1 "Основные направления социально-экономического развития Республики Казахстан на 2006-2008 годы":
в главе 4 "Обеспечение макроэкономической стабильности":
в параграфе 1 "Макроэкономическая политика и прогноз макроэкономических показателей на 2006-2008 годы":

54,4
55
54
53
Мұнайдың экспорттық бағасы, бір баррель үшін АҚШ доллары
45,2
44
43,2
42,4
жиырма екінші абзацта:
"40-49" деген сандар»"53-55" деген сандармен ауыстырылсын;
"30-36,8" деген сандар»"42,4-44" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырма үшінші абзацтағы "3,7" деген сандар»"6,7" деген сандармен ауыстырылсын;
жиырма бесінші абзацтағы "7,9" деген сандар "5" деген санмен ауыстырылсын;
"ЖІӨ-нің өндірістік құрылымы, %-бен", "Экономика салаларының үлесі, ЖІӨ-ге %-бен" және»"Соңғы тұтыну әдісі бойынша ЖІӨ-нің құрылымы, ЖІӨ-ге %-бен" деген диаграммалар алынып тасталсын;
жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы абзацтар алынып тасталсын;
"Қаржылық тұрақтылықты қамтамасыз ету" деген 5-тарауда:
"Фискалдық саясат" деген 3-параграфта:
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:

54,4
55
54
53
Экспортная цена на нефть, долларов США за баррель
45,2
44
43,2
42,4
в абзаце двадцать втором:
цифры "40-49" заменить цифрами "53-55";
цифры "30-36,8" заменить цифрами "42,4-44";
в абзаце двадцать третьем цифры "3,7" заменить цифрами "6,7";
в абзаце двадцать пятом цифры "7,9" заменить цифрой "5";
диаграммы "Производственная структура ВВП, в %", "Доля отраслей экономики в % к ВВП" и "Структура ВВП по методу конечного потребления, в % к ВВП" исключить;
абзацы двадцать шестой, двадцать седьмой, двадцать восьмой, двадцать девятый исключить;
в главе 5 "Обеспечение финансовой устойчивости":
параграф 3 "Фискальная политика":
дополнить абзацем следующего содержания:

"2006 жылғы 1 шілдеден бастап Қазақстан Республикасы Президентінің 2005 жылғы 1 қыркүйектегі N 1641  Жарлығымен  мақұлданған Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражатын қалыптастырудың және пайдаланудың орта мерзімді перспективаға арналған тұжырымдамасына сәйкес Ұлттық қор жаңа жұмыс істеу жүйесіне көшуді жүзеге асыратын болады.";
"Мемлекеттік және мемлекет кепілдік берген қарыз алу мен борышты басқару   саласындағы саясаты" деген кіші бөлімде:
бірінші абзацтағы»"екі" деген сөз алынып тасталсын;
бірінші абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"мемлекеттік борышты басқару жөніндегі жүйені жетілдіру;";
алтыншы абзацтан кейін мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Үкіметтік қарыз алу, сондай-ақ қор нарығында тиісті бағдар белгілеу үшін айналыстағы мемлекеттік бағалы қағаздардың жеткілікті көлемін ұстап тұру мақсатында да пайдаланылады. Нақты жинақтау мақсатында үкіметтік қарыз алу саясаты бес жылдық перспективада кепілдік берілген борышты ескере отырып, Ұлттық қор активтерінің нарықтық құнына үкіметтік борыштың 50-70% арақатынасына қол жеткізуге бағдарланатын болады.
Бұдан басқа, Қазақстан Республикасының мемлекеттік борышын басқару жүйесі қайта қаралатын болады. Мониторинг мемлекеттік борыш бойынша ғана емес, мемлекеттің басым қатысуымен акционерлік қоғамдардың борыштық міндеттемелерін өзіне қамтитын барлық мемлекеттік сектордың борышы бойынша да жүргізілетін болады.
Мемлекеттік борышты басқару жүйесін жетілдіру жөніндегі шаралар кешенін қабылдау үшін Мемлекеттік борышты басқару жөнінде тұжырымдама әзірленетін болады. Тұжырымдамада борышты басқару стратегиясы, мемлекеттік борыш құрылымы мәселелері, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдарының борыштық міндеттемелерін реттеу мәселелері мен мемборышты басқарудың ұйымдық негіздері өз көрінісін табады.";
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Бұдан басқа, Ұлттық қор активтерінің елеулі қысқартуына жол бермеу мақсатында (бір жағынан Ұлттық қорда жинақтау жүзеге асырылғанда, ал екінші жағынан шамадан тыс үкіметтік қарыз алынады) бюджет тапшылығын үкіметтік қарыз алу есебінен қаржыландыру деңгейі бес жылдық кезең үшін орташа   жылдық мәнінде ЖІӨ-нің 1%-нан аспайтын мөлшерде шектелетін болады. Осылайша, бюджетке түсімдердің деңгейіне жағымсыз әсер ететін қолайсыз экономикалық конъюнктура кезеңінде бюджет тапшылығының көрсеткіші бес жылдық кезең үшін орташа мән шеңберінде ұлғаю жағына қайта қаралуы мүмкін.";
"Салық саясаты" деген кіші бөлімнің екінші абзацы алынып тасталсын;
"Адами капиталды дамыту" деген 8-тарауда:
"Халықты әлеуметтік қамсыздандыру" деген 6-параграф мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:

"С 1 июля 2006 года будет осуществлен переход на новую систему функционирования Национального фонда согласно Концепции формирования и использования средств Национального фонда Республики Казахстан на среднесрочную перспективу, одобренную Указом Президента Республики Казахстан от 1 сентября 2005 года N 1641.";
в подразделе "Политика в области управления государственным и гарантированным государством заимствованием и долгом":
в абзаце первом слово "двух" заменить словом "следующих";
после абзаца первого дополнить абзацем следующего содержания:
"совершенствование системы по управлению государственным долгом;";
после абзаца шестого дополнить абзацами следующего содержания:
"Правительственное заимствование будет использоваться также с целью поддержания достаточного объема государственных ценных бумаг в обращении для установления соответствующего ориентира на фондовом рынке. В целях реального сбережения в пятилетней перспективе политика правительственного заимствования будет ориентирована на достижение 50-70 %   соотношения правительственного долга с учетом гарантированного долга к рыночной стоимости активов Национального фонда.
Кроме того, будет пересмотрена система управления государственным долгом Республики Казахстан. Мониторинг будет вестись не только по государственному долгу, но и по долгу всего государственного сектора, включающего в себя долговые обязательства акционерных обществ с преобладающим участием государства.
Для принятия комплекса мер по совершенствованию системы управления государственным долгом будет разработана Концепция по управлению государственным долгом. В Концепции найдут отражение вопросы стратегии управления долгом, структуры государственного долга, а также вопросы урегулирования долговых обязательств местных исполнительных органов и организационные основы управления госдолгом.";
дополнить абзацем следующего содержания:
"Кроме того, в целях недопущения существенного сокращения активов Национального фонда (когда с одной стороны осуществляется накопление в Национальном фонде, а с другой происходит чрезмерное правительственное заимствование) уровень финансирования дефицита бюджета за счет правительственного заимствования будет ограничен в размере не более 1 % от ВВП в среднегодовом значении за пятилетний период. Таким образом, в период неблагоприятной экономической конъюнктуры, негативно влияющей на уровень поступлений в бюджет, показатель дефицита бюджета может быть пересмотрен в сторону увеличения в рамках среднего значения за пятилетний период.";
абзац второй подраздела "Налоговая политика" исключить;
в главе 8 "Развитие человеческого капитала":
параграф 6 "Социальное обеспечение населения" дополнить абзацем следующего содержания:

"2006 жылғы 1 шілдеден бастап өңірлік әскери жанжалдарға қатысушылар мен халықтың кейбір басқа да санаттары үшін арнайы мемлекеттік жәрдемақылар мөлшері ұлғайтылады, сондай-ақ әлеуетті құрылымдар зейнеткерлеріне еңбек сіңірген жылдары үшін зейнетақы мөлшерін сараланған арттыру жүзеге асырылады.";
"Денсаулық сақтау" деген 7-параграф мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"2006 жылдан бастап Астана қаласында медициналық кластер құру шеңберінде жаңа медициналық орталықтарды басқаруға көшбасшы шетелдік клиникалар мен госпитальдер тартылатын болады. Бұл бағыттағы пилоттық жоба - Ана мен баланың ұлттық ғылыми орталығы болады.";
көрсетілген қаулымен бекітілген "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2008 жылдарға арналған мемлекеттік реттеуіштері" деген 2-бөлім осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
көрсетілген қаулымен мақұлданған»"Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2006-2008 жылдарға арналған маңызды көрсеткіштерінің болжамы" деген 3-бөлім осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген»"2006-2008 жылдарға арналған қолданыстағы және әзірленетін мемлекеттік және салалық (секторалдық) бағдарламалардың тізбесі" деген 4-бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 30-1-жолмен толықтырылсын:
"30-1    3  Теңіз көлігін дамытудың 2006-2012   2006-     ККМ
жылдарға арналған бағдарламасы      2012 жж
(Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2006 жылғы 31 наурыздағы N 222
қаулысына сәйкес әзірленеді)     «                  ";
8-бағанда:
"Мемлекеттік орган бойынша жиыны:" деген жолдағы»"5" деген сан»"6" деген санмен ауыстырылсын;
"салалық бағдарламалар" деген жолдағы»"5" деген сан "6" деген санмен ауыстырылсын;
"- олардың ішінде әзірленетіндері" деген жолдағы»"1" деген сан»"2"»деген санмен ауыстырылсын;
"Бағдарламалар бойынша жиыны:" деген жолдағы»"93" деген сандар "94" деген сандармен ауыстырылсын;
"- салалық" деген жолдағы "63" деген сандар»"64" деген сандармен ауыстырылсын;

"С 1 июля 2006 года будут увеличены размеры специальных государственных пособий для участников региональных военных конфликтов и некоторых других категорий населения, а также осуществлено дифференцированное повышение размеров пенсионных выплат за выслугу лет пенсионерам силовых структур.";
параграф 7 "Здравоохранение" дополнить абзацем следующего содержания:
"С 2006 года к управлению новыми медицинскими центрами в рамках создания медицинского кластера города Астаны будут привлекаться лидирующие иностранные клиники и госпитали. Пилотным проектом в этом направлении будет Национальный научный центр материнства и детства.";
раздел 2 "Государственные регуляторы социально-экономического развития Республики Казахстан на 2006-2008 годы", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
раздел 3 "Прогноз важнейших показателей социально-экономического развития Республики Казахстан на 2006-2008 годы", одобренный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
раздел 4 "Перечень действующих и разрабатываемых государственных и отраслевых (секторальных) программ на 2006-2008 годы", утвержденный указанным постановлением, дополнить строкой, порядковый номер 30-1, следующего содержания:
"30-1   3   Программа развития морского       2006-       МТК
транспорта на 2006-2012 годы      2012 гг
(разрабатывается в соответствии
с постановлением Правительства
Республики Казахстан от 31 марта
2006 года N 222)                                  ";
в графе 8:
строки "Итого по государственному органу:" цифру "5" заменить цифрой "6";
строки "Отраслевые программы" цифру "5" заменить цифрой "6";
строки "- из них разрабатываемые" цифру "1" заменить цифрой "2";
строки "Итого по программам:" цифры "93" заменить цифрами "94";
строки "- отраслевым" цифры "63" заменить цифрами "64";

"Әзірленетін бағдарламалар:" деген жолдағы»"21" деген сандар "22" деген сандармен ауыстырылсын;
"салалық бағдарламалар"»деген жолдағы "13" деген сандар "14" деген сандармен ауыстырылсын.
2.   Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы»15 мамырдағы
N 395 қаулысына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы»26»тамыздағы
N 884 қаулысымен
бекітілген

строки "Разрабатываемые программы" цифры "21" заменить цифрами "22";
строки "- отраслевые программы" цифры "13" заменить цифрами "14".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 мая 2006 года N 395
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 августа 2005 года N 884

971
1030
1092
1158
Жұмыс күшінің импортына квота (Қазақстан Республикасының
шекара маңындағы
облыстарында
ауыл шаруашылығы
жұмыстарында еңбек
қызметін жүзеге
асыру үшін тартылатын көшіп
келген еңбекшілерді
есепке ала отырып),
%-бен**
0,45
0,70
0,70
0,70
* - Базалық зейнетақы төлемі 2005 жылғы 1 шілдеден бастап енгізілді
**  - шетелдік жұмыс күшін тартуға квота болжамы көшіп келген еңбекшілерді есепке ала отырып, Қазақстан Республикасының экономикалық белсенді халқы санының %-ы ретінде есептеледі
ескертпе:
Қазақстан Республикасының Кеден кодексіне сәйкес тауарлар мен қызметтер импортына кедендік тарифтердің өзгеруі қажеттілігіне қарай Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларымен бекітіледі;

971
1030
1092
1158
Квота на импорт рабочей силы (с учетом трудящихся-мигрантов, привлекаемых для осуществления трудовой деятельности на сельскохозяйственных работах в приграничных областях Республики Казахстан), в %**
0,45
0,70
0,70
0,70
* - Базовая пенсионная выплата введена с 1 июля 2005 года
** - прогноз квоты на привлечение иностранной рабочей силы рассчитывается в % от численности экономически активного населения Республики Казахстан, с учетом трудящихся мигрантов
примечание:
изменения таможенных тарифов на импорт товаров и услуг в соответствии с  Таможенным кодексом Республики Казахстан утверждаются постановлениями Правительства Республики Казахстан по мере необходимости;