Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 6 ақпандағы N 145 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 30 маусымдағы N 606 Қаулысы
Темiр жол көлiгiн одан әрi қайта құрылымдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Қазақстан Республикасының темiр жол көлiгiн қайта құрылымдаудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 6 ақпандағы N 145  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 6, 84-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының темiр жол көлiгiн қайта құрылымдаудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасында:
"Бағдарламаны iске асырудың негiзгi бағыттары мен тетiгi" деген 5-бөлiмде:
"Қамтамасыз ету қызметiн қайта құрылымдау" деген 5.1-кiшi бөлiмде:
екiншi абзацтағы "2005 жылдың екiншi жарты жылдығына дейiн" деген сөздер алынып тасталсын;
жетiншi абзацтағы "жаңадан құрылатын "Темiржолэнерго" акционерлiк қоғамына" деген сөздер "2006 жылдың соңына дейiн ағымдағы жылға арналған айналым қаражатымен бiрге жергiлiктi атқарушы органдарға" деген сөздермен ауыстырылсын;
сегiзiншi абзацтағы "және "Темiржолэнерго" деген сөздер алынып тасталсын;
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2006 жылдың соңына дейiн "Темiржолсу" және "Темiржолжылу" акционерлiк қоғамдарының сумен жабдықтау және жылумен жабдықтау объектiлерi ағымдағы жылға арналған айналым қаражатымен бiрге жергiлiктi атқарушы органдарға берiледi.";
"Негiзгi қызметтi қайта құрылымдау" деген 5.2-кiшi бөлiмде:
төртiншi абзацтағы "бiрнеше жүк жөнелтушiлер пайдаланатын кiрме жолдарды беру жөнiндегi қызметтердi қоса" және "Бұл үшiн "ҚТЖ" ҰК" АҚ бiрнеше жүк жөнелтушiлер пайдаланатын және "Көлiктiк сервис орталығы" акционерлiк қоғамының меншiгіндегi барлық кiрме жолдарды сатып алатын болады." деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы бесiншi абзацпен толықтырылсын:
"Көлiктiк сервис орталығы" АҚ бiрнеше жүк жөнелтушi пайдаланатын кiрме жолдарды беру жөнiндегi қызметтердi тең жағдайда көрсете отырып, кiрме жолдардың операторы функцияларын жүзеге асыратын болады. Ол үшiн "Көлiктiк сервис орталығы" АҚ-қа магистральды темiр жол желiсiнiң негiзгi қызметiне жатпайтын, "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың "Магистральды желi дирекциясы" филиалының теңгерiмiндегi кiрме жолдар берiлетiн болады.";
бесiншi абзацтағы "осы тұтынушыға" деген сөздер алынып тасталсын;
алтыншы абзац алынып тасталсын;
он үшiншi абзац алынып тасталсын;
он төртiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 145
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 606
В целях дальнейшей реструктуризации железнодорожного транспорта Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2004 года N 145 "Об утверждении Программы реструктуризации железнодорожного транспорта Республики Казахстан на 2004-2006 годы" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 6, ст. 84) следующие изменения и дополнения:
в  Программе реструктуризации железнодорожного транспорта Республики Казахстан на 2004-2006 годы, утвержденной указанным постановлением:
в  разделе 5. "Основные направления и механизм реализации Программы":
в подразделе 5.1. "Реструктуризация обеспечивающей деятельности":
в абзаце втором слова "до второго полугодия 2005 года" исключить;
в абзаце седьмом слова ", будут переданы в созданное акционерное общество "Теміржолэнерго" заменить словами "до конца 2006 года будут переданы местным исполнительным органам вместе с оборотными средствами на текущий год";
в абзаце восьмом слова "и "Теміржолэнерго" исключить;
абзац девятый изложить в следующей редакции:
"До конца 2006 года объекты водоснабжения и теплоснабжения акционерных обществ "Теміржолсу" и "Теміржолжылу" будут переданы местным исполнительным органам вместе с оборотными средствами на текущий год.";
в  подразделе 5.2. "Реструктуризация основной деятельности":
в абзаце четвертом слова ", включая услуги по предоставлению подъездных путей, использующихся несколькими грузоотправителями. Для этого АО "НК "ҚТЖ" будет приобретать все подъездные пути, использующиеся несколькими грузоотправителями и находящиеся в собственности акционерного общества "Центр транспортного сервиса" исключить;
дополнить абзацем пятым следующего содержания:
"АО "Центр транспортного сервиса" будет осуществлять функции оператора подъездных путей, оказывая на равных условиях услуги по предоставлению подъездных путей, использующихся несколькими грузоотправителями. Для этого АО "Центр транспортного сервиса" будут переданы подъездные пути, не относящиеся к основной деятельности магистральной железнодорожной сети, находящиеся на балансе филиала АО "НК "ҚТЖ" - "Дирекция магистральной сети";
в абзаце пятом слова "данному потребителю" исключить;
абзац шестой исключить;
абзац тринадцатый исключить;
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:

"Қазкөлiксервис" АҚ-тың акциялары пакетiнiң 100%-ы темiр жол көлiгiнiң контейнерлiк тасымалдарын, iшкi және транзиттiк қатынастардағы мультимодальдық тасымалдарды дамыту үшiн "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың жарғылық капиталында сақталатын болады. Бұл ретте 2006 жылы "Қазкөлiксервис" АҚ "Қазтемiржолкөлiк" АҚ-тан фитингтiк тұғырнамалардың бүкiл мүкәммал паркiн қабылдайды";
он бесiншi абзацта:
бiрiншi сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Каскоркөлiксервис" АҚ-тың акциялары пакетiнiң "Қазкөлiксервис" АҚ-қа тиесiлi 12,69%-ы "ҚТЖ" ҰК" АҚ-тың меншiгiне берiлетiн болады.";
"2005" деген сандар "2006" деген сандармен ауыстырылсын;
"бiрiншi" деген сөз "үшiншi" деген сөзбен ауыстырылсын;
он алтыншы абзац жаңа редакцияда жазылсын:
"Нарық секторын қалыптастырғаннан кейiнгi темiр жол саласының
құрылымы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі                           |                          |
_______________|_____________             |
Бәсекелес |     "ҚТЖ" ҰК" АҚ            |         "Лизингтік    Бәсекелес
нарық   |   (табиғи монополия)        |          жолаушылар     нарық
|_____________________________|           вагон
Магистралды желі    Тасымалдау         компаниясы"
дирекциясы       дирекциясы             АҚ
Жеке                       (МТЖ операторы)                 Локомотивтерді
меншік жүк                      |                           жөндеу жөніндегі
тасымалдау-                _____|________                      АҚ мен ЖШС
шылар                   | "Қазтемір-   | "Жолаушы-
"Локомотив" |  жолкөлік" АҚ|  лар тасы-
Жеке меншік   АҚ (100%) __|  (100%)      |  малын              Вагондарды
локомотив                 |              |  басқару-        жөндеу жөніндегі
компания-     "Локомо-    | "Қазкөлік-   |__дың опе-              ЖШС
лары          тив сер-    |  сервис" АҚ  |  ративтік
Жеке меншік   вистік    __|  (100%)      |  техноло-           Жолаушылар
вагондар мен  орталығы"   |              |  гиялық             вагондарды
контейнер-    (100%)      |              |  орталығы"       жөндеу жөніндегі
лер опера-                |              |  ЖШС                АҚ және ЖШС
торлары                   |              |
|_ "Каскор-    |                    "Кеденкөлік-
"Әскери-    |   көлік-     | "Жолаушы-           сервис" АҚ
"Көлік-       лендірілген |  сервис" АҚ  |  лар тасы-            (100%)
телеком" АҚ   темір жол   |  (12,69 %)   |__малы"
(74%)        күзеті" АҚ__|_             |    АҚ               Жол жөндеу
(100%)      |  "Көліктік   |  (100%)            жөніндегі АҚ
|  сервис      |
|  орталығы" АҚ|  "Багаж            "Орманқорғау"
"Жолаушылар               |  (100 %)     | тасымалдары"            ЖШС
транс"                    |              |    АҚ
компаниясы"               |              |  (100%)
ЖШС         "Көлік-     |  "Вокзал-    |
(жекеменшік   телеком" АҚ |  сервис"     |__"Вагон-             "ЖБС" ЖШС
жолаушылар    (26%)     __|_ сыныптан тыс|  сервис"
тасымалдаушы)               станциялар АҚ|  (100%)
(Алматы-1,  |
2, Астана,  |  "Қала маңы
Ақтөбе,     |__тасымалдары
Қарағанды)        АҚ"
(100%) Бейінді емес сала Вагон-мейрамха-  Вокзалдар  Сумен жабдықтау  Жылумен жабдықтау   Энергиямен

"100 %   пакета акций АО "Казтранссервис" будет сохранено в уставном капитале АО "НК "ҚТЖ" для развития контейнерных перевозок железнодорожного транспорта, мультимодальных перевозок во внутреннем и транзитном сообщениях. При этом в 2006 году АО "Казтранссервис" принимает от АО "Казжелдортранс" весь инвентарный парк фитинговых платформ";
в абзаце пятнадцатом:
первое предложение изложить в следующей редакции: "12,69 % пакета акций АО "Каскортранссервис", принадлежащих АО "Казтранссервис" будут переданы в собственность АО "НК "ҚТЖ".";
цифры "2005" заменить цифрами: "2006";
слово "первом" заменить словом "третьем";
абзац шестнадцатый изложить в новой редакции:
"Структура железнодорожной отрасли после формирования рыночного сектора
Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                           |                          |
|                          |
Конкурентный        АО "НК "ҚТЖ"                   АО "Пас-      Конкурентный
рынок       (естественная монополия)            сажирская         рынок
лизинговая
Частные      Дирекция       Дирекция               вагонная        АО и ТОО
грузовые     магистраль-    перевозок              компания"      по ремонту
перевозчики  ной сети      (оператор МЖС)                         локомотивов
|
______|________                           ТОО по
Частные       АО          |_ АО "Казжел- |  ТОО "Опе-               ремонту
локомотивные  "Локомотив" |  дортранс"   |  ративно-                вагонов
компании      (100 %)   __|  (100 %)     |  техноло-
|              |  гический               АО и ТОО
Частные       АО "Локо-   | АО "Каз-     |__центр                 по ремонту
операторы     мотивный    | транс-       |  управле-             пассажирских
вагонов и     сервисный __| сервис"      |  ния пас-               вагонов
контейнеров   центр"      | (100 %)      |  сажир-
(100 %)     |              |  скими                 АО "Кеден-
|              |  перевоз-             транссервис"
|              |  ками"                  (100 %)
|_ АО "Кас-    |
АО            АО "Вое-    |  кортранс-   |  АО "Пас-                АО по
"Транс-       низирован-  |  сервис"     |  сажир-               ремонту пути
телеком"      ная желез-  |  (12,69 %)   |__ские пе-
(74 %)        нодорож-  __|_             |  ревозки"                 ТОО
ная охрана" |  АО "Центр   |  (100 %)              "Лесозащита"
(100 %)     |  транс-      |
|  портного    |  АО "Ба-                ТОО "ППС"
ТОО                       |  сервиса     |  гажные пе-
"Компания                 |  (100 %)     |  ревозки"
Жолаушылар                |              |  (100 %)
транс"        АО "Транс-  |  АО "Вокзал- |
(частный      телеком"    |  сервис"     |__АО "Вагон-
пассажирский  (26 %)    __|_ внеклассные |  сервис"
перевозчик)                  вокзалы     |  (100 %)
(Алматы - 1,|
2, Астана,  |  АО "При-
Актобе,     |__городные
Караганды)     перевозки"
(100 %) Непрофильная сфера Услуги в вагонах   Вокзалы     Объекты         Объекты          Объекты

наларда қызмет      (1-5     объектілері       объектілері        жабдықтау
көрсету           сынып)                                        объектілері
";
"Жолаушылар тасымалдарының қамтамасыз ету және сервистiк қызметiн қайта құрылымдау" деген 5.3.1-кiшi бөлiмде:
сегiзiншi абзацтағы бiрiншi сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"Вокзалсервис" АҚ 2006 жылдың аяғына дейiн 1, 2, 3, 4, және 5-сыныпты вокзалдарды жергiлiктi атқарушы органдарға берудi жүзеге асыратын болады. Бұл ретте перрондар және платформалар берiлмеуге тиiс.";
тоғызыншы абзац мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Бұл ретте вокзалдардың мүлкi жолаушылар мен тасымалдаушылардың қажеттiлiктерiн қанағаттандыру үшiн мақсатты тағайындалуы мен технологиялық процесiн сақтауды ескере отырып, тиiстi жағдайда ұсталуға тиiс.";
"Жолаушылар тасымалдарының негiзгi қызметiн қайта құрылымдау" деген 5.3.2-кiшi бөлiмде:
алтыншы абзацтағы:
екiншi сөйлем алынып тасталсын;
үшiншi және төртiншi сөйлемдер мынадай редакцияда жазылсын:
"2006 жылы "Жолаушылар тасымалы" АҚ-қа тиесiлi серiктестiкке қатысу үлесiнiң 100%-ы қолданыстағы заңнамаға сәйкес ұйымдастыруды Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң және басқа да мүдделi мемлекеттiк органдардың қатысуымен "ҚТЖ" ҰК" АҚ жүзеге асыратын сауда-саттықтарда сатылатын болады.";
жетiншi абзацтағы:
бiрiншi сөйлемдегi "2005 жылғы 3-тоқсанда" деген сөздер "2006 жылғы екiншi тоқсанда" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi сөйлемдегi "2005 жылы" деген сөздер "2006 жылы" деген сөздермен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацтың екiншi сөйлемiндегi "2005 жылы" деген сөздер "2006 жылы" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының темiр жол көлiгiн қайта құрылымдаудың 2004-2006 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген 8-бөлiмде:
реттiк нөмiрлерi 8, 12, 12-1, 17, 18-жолдар алынып тасталсын;
"Ic-шаралар" деген бағанда:
реттiк нөмiрi 9-жолдағы "Темiржолэнерго" АҚ" деген сөздер "энергиямен жабдықтау объектiлерi" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрлерi 13, 23-жолдардағы "ААҚ" деген аббревиатура "АҚ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 32-1-жолдағы "Жолсерiк - Алматы" АҚ" деген сөздер алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 32-2-жолдағы "Жолсерiк - Алматы" АҚ акциялар пакетiн" деген сөздер "ЖолаушыларТранс" компаниясы" ЖШС-ға қатысу үлестерiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орындауға (iске асыруға) жауаптылар" деген бағанда:
реттiк нөмiрi 9-жолдағы "Темiржолэнерго" АҚ" деген сөздер алынып тасталсын;
реттiк нөмiрлерi 13, 24, 26, 31-жолдардағы "ААҚ" деген аббревиатура "АҚ" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
"Орындау (iске асыру) мерзiмi" деген бағанда:
реттiк нөмiрi 24-1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"2006 жылғы 2-тоқсан";
реттiк нөмiрлерi 5, 6, 9, 9-1, 9-2, 9-4, 10, 10-1, 13, 19, 23, 25-2, 26, 32, 32-1-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"2006 жылғы 3-тоқсан";

ресторанах      (1 - 5    водоснабжения  теплоснабжения   энергоснабжения
классов)
";
в  подразделе 5.3.1. "Реструктуризация обеспечивающей и сервисной деятельности пассажирских перевозок":
первое предложение абзаца восьмого изложить в следующей редакции:
"АО "Вокзалсервис" до конца 2006 года будет осуществлять передачу вокзалов 1, 2, 3, 4 и 5 классов местным исполнительным органам. При этом перроны и платформы не подлежат передаче.";
абзац девятый дополнить предложением следующего содержания:
"При этом имущество вокзалов должно содержаться в надлежащем состоянии, с учетом сохранения целевого назначения и технологического процесса для удовлетворения потребности пассажиров и перевозчиков.";
в  подразделе 5.3.2. "Реструктуризация основной деятельности пассажирских перевозок":
в абзаце шестом:
второе предложение исключить;
третье и четвертое предложения изложить в следующей редакции:
"В 2006 году 100 % доли участия товарищества, принадлежащего АО "Пассажирские перевозки" будут реализованы на торгах в соответствии с действующим законодательством, организация которых будет осуществлена АО "НК "ҚТЖ" с участием Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов и других заинтересованных государственных органов.";
в абзаце седьмом:
в первом предложении слова "в 3 квартале 2005 года" заменить словами "во втором квартале 2006 года";
во втором предложении слова "В 2005 году" заменить словами "В 2006 году";
во втором предложении абзаца девятого слова "В 2005 году" заменить словами "В 2006 году";
в  разделе 8. "План мероприятий по реализации Программы реструктуризации железнодорожного транспорта Республики Казахстан на 2004-2006 годы":
строки, порядковые номера 8, 12, 12-1, 17, 18 исключить;
в графе "Мероприятия":
в строке, порядковый номер 9, слова "АО "Теміржолэнерго"" заменить словами "объектов энергоснабжения";
в строке, порядковые номера 13, 23, аббревиатуру "ОАО" заменить аббревиатурой "АО";
в строке, порядковый номер 32-1, слова "АО "Жолсерік - Алматы" исключить;
в строке, порядковый номер 32-2, слова "пакета акций АО "Жолсерік - Алматы" заменить словами "доли участия в ТОО "Компания ЖолаушыларТранс";
в графе "Ответственные за исполнение (реализацию)":
в строке, порядковый номер 9, слова "АО "Теміржолэнерго" исключить;
в строках, порядковые номера 13, 24, 26, 31, аббревиатуру "ОАО" заменить аббревиатурой "АО";
графу "Срок исполнения (реализации)":
строку, порядковый номер 24-1, изложить в следующей редакции: "2-й квартал 2006 года";
в строках, порядковые номера 5, 6, 9, 9-1, 9-2, 9-4, 10, 10-1, 13, 19, 23, 25-2, 26, 32, 32-1 изложить в следующей редакции: "3 квартал 2006 года";

мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 13-1-жолмен толықтырылсын:
"13-1  Негiзгi қызметке    Қабылдау-   "ҚТЖ   2006 Мемле-  Меншiктi
жатпайтын,          тапсыру     "ҰК"   жыл- кеттiк  қаражат
"ҚТЖ" ҰК" АҚ-       актiсi      АҚ,    ғы   бюджеттен
тың                            "КСО"  3-тоқ- қаржылан-
теңгерiмiндегi                  АҚ     сан   дыруды
кiрме жолдарды                               талап
"Көлiктiк сервис                             етпейдi
орталығы" АҚ-қа
тапсыру                                                    ".
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-министрі

дополнить строкой, порядковый номер 13-1 следующего содержания:
"13-1  Передача в АО    Акт        АО "НК    3      Не        Собст-
"Центр транс-    приема-    "ҚТЖ",  квартал  требует   венные
портного сер-    передачи   АО       2006    финанси-  средства
виса" подъезд-              "ЦТС"    года    рования
ных путей, не                                из госу-
относящихся к                                дарст-
основной дея-                                венного
тельности,                                   бюджета
находящихся на
балансе АО
"НК "ҚТЖ"                                                      ".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан