Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Дарын" мемлекеттiк жастар сыйлығының кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 22 тамыздағы N 797 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 шілдедегі № 597 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.07.2015 № 597 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.12.05 N 1150 Қаулысымен.
2. "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Дарын" мемлекеттiк жастар сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 7 тамыздағы N 983 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1996 ж., N 33, 311-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Дарын" мемлекеттiк жастар сыйлығы туралы ережеде:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Сыйлық алуға кандидатураларды ұсынуды орталық, жергiлiктi және өзге де мемлекеттiк органдар, шығармашылық және кәсiптiк одақтар, қоғамдық жастар бiрлестiктерi және қызметi Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтiн өзге де ұйымдар жүргiзедi.
Сыйлық алуға ұсынылған кандидатуралар туралы дұрыс емес ақпарат ұсынылған жағдайда аталған кандидатуралар конкурсқа қатысуға жiберiлмейдi.";
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң "Дарын" мемлекеттiк жастар сыйлығын беру жөнiндегi комиссия туралы ережеде:
2-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi, үшiншi, төртiншi және бесiншi абзацтармен толықтырылсын:
"Комиссия төрағасы оның қызметiне басшылық жасайды, Комиссияның отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешiмдерiнiң iске асырылуына жалпы бақылауды жүзеге асырады және қолданыстағы заңнамаға сәйкес Комиссия жүзеге асыратын қызмет үшiн, сондай-ақ салааралық, ведомствоаралық үйлестiру үшiн және Комиссия әзiрлейтiн шешiмдер үшiн дербес жауапты болады. Төраға болмаған кезде оның функцияларын орынбасары орындайды.
Комиссия хатшысы Комиссия отырыстарының күн тәртiбi жөнiндегi ұсыныстарды, қажеттi құжаттарды, материалдарды дайындайды және ол өткiзiлгеннен кейiн хаттаманы ресiмдейдi.
Хатшы жұмыс тобының мүшесi болып табылмайды.
Комиссия мүшелерi Комиссия қызметiне алмастыру құқығынсыз қатысады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Сыйлық алуға ұсынылған кандидатураларды Комиссия екi кезеңде қарайды. Бiрiншiсiнде Комиссия конкурсқа сыйлық алуға қатысу үшiн кандидатураларды iрiктейдi, екiншiсiнде сыйлық тағайындау туралы шешiм қабылдайды.
Комиссия шешiмдерi ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған Комиссия мүшелерiнiң жалпы санының көпшiлiгi дауыс берсе, қабылданған болып саналады. Дауыстар тең болған жағдайда төраға дауыс берген шешiм қабылданған болып саналады.
Комиссия отырыстарын өткiзу нәтижелерi бойынша оның барлық мүшелерi мiндеттi түрде қол қоятын хаттама жасалады.";
7-тармақтағы "жасырын" деген сөз алынып тасталсын.

Некоторые вопросы Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2006 года N 797. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2015 года № 597
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.07.2015 № 597 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. (Утратил силу - постановлением Правительства РК от 05.12.2008 N 1150 ).
2. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 7 августа 1996 года N 983 "О Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 33, ст. 311) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Представление кандидатур на соискание премии производится центральными, местными и иными государственными органами, творческими и профессиональными союзами, молодежными общественными объединениями и иными организациями, деятельность которых не противоречит законодательству Республики Казахстан.
В случае предоставления недостоверной информации о кандидатурах, выдвинутых на соискание премии, данные кандидатуры не допускаются к участию в конкурсе.";
в Положении о Комиссии по присуждению Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункт 2 дополнить абзацами вторым, третьим, четвертым и пятым следующего содержания:
"Председатель Комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях Комиссии, планирует ее работу, осуществляет общий контроль над реализацией ее решений и несет в соответствии с действующим законодательством персональную ответственность за деятельность, осуществляемую Комиссией, а также межотраслевую, межведомственную координацию и за решения, вырабатываемые Комиссией. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
Секретарь Комиссии подготавливает предложения по повестке дня заседаний Комиссии, необходимые документы, материалы и оформляет протокол после его проведения.
Секретарь не является членом рабочей группы.
Члены Комиссии принимают участие в деятельности Комиссии без права замены.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Кандидатуры, выдвинутые на соискание премии, рассматриваются Комиссией в два этапа. На первом - Комиссия отбирает кандидатуры для участия в конкурсе на соискание премии, на втором - принимает решение о присуждении премии.
Решения Комиссии принимаются открытым голосованием и считаются принятыми, если за них подано большинство голосов от общего количества членов Комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель.
По результатам проведения заседаний Комиссии составляется протокол, подписываемый в обязательном порядке всеми его членами.";
в пункте 7 слово "тайного" исключить.

3. Мыналардың күшi жойылды деп танылсын:
1) "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң "Дарын" мемлекеттiк жастар сыйлығының кейбiр мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 26 тамыздағы N 897 қаулысының екiншi тармағы (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2004 ж., N 30, 418-құжат);
2) "Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 26 тамыздағы  N 897 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2004 жылғы 3 желтоқсандағы N 1256 қаулысы (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2004 ж., N 48, 602-құжат);
3) "Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 26 тамыздағы N 897 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 16 наурыздағы N 234 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2005 ж., N 12, 132-құжат).
4. Осы қаулы алғаш рет peсми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 22 тамыздағы
N 797 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
"Дарын" мемлекеттiк жастар сыйлығын беру жөнiндегi
комиссияның құрамы
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2008.12.05 N 1150 Қаулысымен.

3. Признать утратившими силу:
1) пункт 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2004 года N 897 "Некоторые вопросы Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 30, ст. 418);
2) постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2004 года N 1256 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2004 года N 897" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 48, ст. 602);
3) постановление Правительства Республики Казахстан от 16 марта 2005 года N 234 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 августа 2004 года N 897" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 12, ст. 132).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 22 августа 2006 года N 797
Состав
Комиссии по присуждению Государственной молодежной
премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан
Сноска. Состав утратил силу (см. п.1 ) постановлением Правительства РК от 05.12.2008 N 1150 .