Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 21 қыркүйектегi N 935 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 қыркүйектегі N 869 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 30 қарашадағы N 1157 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007 жылғы 30 қарашадағы  N 1157  (алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiн оңайлатылған мемлекеттiк реттеу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 21 қыркүйектегi N 935  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2005 ж., N 35, 485-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Табиғи монополиялар субъектiлерiнiң қызметiн оңайлатылған мемлекеттiк реттеу ережесiнде:
3-тармақтағы "монополиялар субъектiлерiне" деген сөздерден кейiн "(қуаттылығы аз табиғи монополиялар субъектiлерiн қоса алғанда)" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақта:
"сондай-ақ" деген сөз алынып тасталсын;
"жаңа түрлерiне" деген сөздерден кейiн ", сондай-ақ, егер табиғи монополия субъектiсiнiң реттелiп көрсетілетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) арналған қолданыстағы тарифтер объектiлер және (немесе) учаскелер бойынша бөлек бекiтiлсе, жаңа объектiлерге және (немесе) учаскелерге" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын;
"3) құзыреттi орган - мемлекеттiк басқарудың тиiстi саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттiк орган, ал су шаруашылығы (және) немесе кәрiз жүйелерiнiң реттелiп көрсетілетiн қызметтерiн (тауарларын, жұмыстарын) көрсететiн табиғи монополиялар субъектiлерi үшiн, сондай-ақ қуаттылығы аз табиғи монополия субъектiлерi үшiн - жергiлiктi атқарушы органдар;";
6-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың 4) тармақшасының ережесi қуаттылығы аз табиғи монополиялар субъектілерiне қатысты қолданылмайды.";
8-тармақта:
"өзгерту" деген сөз "бекiту" деген сөзбен ауыстырылсын;
"(бағаларды, алымдар ставкаларын)" деген сөздерден кейiн "және тарифтiк сметаларды" деген сөздермен толықтырылсын;
"екi тоқсанда" деген сөздер "он екi айда" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақта:
1) тармақшаның екiншi абзацы "субъектiсiнiң" деген сөзден кейiн "қызметтердiң (тауарлардың, жұмыстардың) реттелiп көрсетiлетiн түрлерi бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) уәкiлеттi орган белгілеген тәртiппен бекiткен, ал қуаттылығы аз табиғи монополиялар субъектiлерi үшiн техникалық және технологиялық нормаларды, ережелер мен стандарттарды айқындайтын нормативтiк кесiмдерге сәйкес есептелген және (немесе) қалыптастырылған:
жылдық нормативтiк техникалық ысыраптар;
құзыреттi органмен келiсiм бойынша табиғи монополиялар субъектiлерiнiң шикiзаты, материалдары, отыны, энергиясы шығысының жылдық техникалық және технологиялық нормалары;
еңбек жөнiндегi уәкілеттi органмен келiсiм бойынша табиғи монополия субъектiсiнiң персоналы санының нормативтерi;";

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2005 года N 935
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 сентября 2006 года N 869. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года N 1157
Сноска. Постановление Правительства РК от 15 сентября 2006 г. N 869 утратило силу постановлением Правительства РК от 30 ноября 2007 г. N  1157 .
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 21 сентября 2005 года N 935 "Об утверждении Правил упрощенного государственного регулирования деятельности субъектов естественных монополий" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 35, ст. 485) следующие изменения и дополнения:
в Правилах упрощенного государственного регулирования деятельности субъектов естественных монополий, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 3 после слов "естественных монополий" дополнить словами "(включая субъектов естественных монополий малой мощности)";
в пункте 4:
слова "а также" исключить;
после слов "на новые виды регулируемых услуг (товаров, работ)," дополнить словами ", а также на новые объекты и (или) участки, если действующие тарифы на регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии утверждены раздельно по объектам и (или) участкам";
подпункт 3) пункта 5 изложить в следующей редакции:
"3) компетентный орган - государственный орган, осуществляющий руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления, а для субъектов естественных монополий, оказывающих регулируемые услуги (товары, работы), водохозяйственной (и) или канализационных систем, а также для субъектов естественной монополии малой мощности - местные исполнительные органы;";
пункт 6 дополнить абзацем следующего содержания:
"Положение подпункта 4) настоящего пункта не распространяются в отношении субъектов естественных монополий малой мощности.";
в пункте 8:
слово "Изменение" заменить словом "Утверждение";
после слов "(цен, ставок сборов)" дополнить словами "и тарифных смет";
слова "два квартала" заменить словами "двенадцать месяцев";
в пункте 10:
абзац второй подпункта 1) дополнить словами "по регулируемым видам услуг (товаров, работ)";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) утвержденные уполномоченным органом в установленном им порядке, а для субъектов естественных монополий малой мощности, рассчитанные и (или) сформированные в соответствии с нормативными актами, определяющими технические и технологические нормы, правила и стандарты:
годовые нормативные технические потери;
годовые технические и технологические нормы расхода сырья, материалов, топлива, энергии субъектов естественных монополий по согласованию с компетентным органом;
нормативы численности персонала субъекта естественной монополии по согласованию с уполномоченным органом по труду;";

мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) табиғи монополия субъектiсiнде елу және одан көп қызметкер болған жағдайда, статистика жөнiндегi уәкiлеттi орган бекiткен нысан бойынша еңбек жөнiндегi есеп;";
4) тармақшаның бiрiншi абзацындағы "және уәкiлеттi органмен келiсiлген" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Осы тармақтың 1) тармақшасының екiншi және үшiншi абзацтарының және 6) және 7) тармақшаларының ережелерi қуаттылығы аз табиғи монополиялар субъектiлерiне қолданылмайды.
Қуаттылығы аз табиғи монополиялар субъектiлерi құжаттарды осы тармақтың 3) және 4) тармақшаларының талаптарына сәйкес бекiтусiз және (немесе) келiсусiз ұсынады.";
15-тармақта:
5) тармақшадағы "реттелiп көрсетiлетiн" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы тармақтың 5) тармақшасының талаптары қуаттылығы аз табиғи монополиялар субъектiлерiне қолданылмайды.";
16-тармақтағы "45 күннiң iшiнде" деген сөздерден кейiн ", ал қуаттылығы аз табиғи монополиялар субъектiлерi үшiн 10 күннiң iшiнде" деген сөздермен толықтырылсын;
26-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "тоқсанның" деген сөз "тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) бекiтiлетiн айдан кейiнгi екiншi айдың" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Қуаттылығы аз табиғи монополия субъектiлерiнiң реттелiп көрсетілетiн қызметтерiне (тауарларына, жұмыстарына) тарифтердi (бағаларды, алымдар ставкаларын) қолданысқа енгiзу тарифтер (бағалар, алымдар ставкалары) бекiтiлетiн айдан кейiнгi айдың бiрiншi күнiнен бастап жүзеге асырылады.";
27-тармақ "10 күннен кешiктiрмей" деген сөздерден кейiн ", ал қуаттылығы аз табиғи монополиялар субъектiлерi үшiн - олар қолданысқа енгізiлгенге дейiн үш күннен кешiктiрмей" деген сөздермен толықтырылсын;
28-тармақтағы "екi тоқсаннан кейiн" деген сөздер "келесi айдың бiрiншi күнiнен бастап" деген сөздермен ауыстырылсын;
29-тармақтағы "1-қосымшасына сай" деген сөздерден кейiн ", ал қуаттылығы аз табиғи монополиялар субъектiлерi үшiн 3-қосымшасына сай" деген сөздермен толықтырылсын;
34-тармақта:
бiрiншi абзацтағы "Субъект" деген сөз "Табиғи монополия субъектiсi" деген сөздермен ауыстырылсын;
мемлекеттiк тiлдегi мәтiнде 5) тармақшадағы "көшiрмелерiн;" деген сөз "көшiрмелерiн бередi." деген сөздермен ауыстырылсын;
6) тармақша алынып тасталсын;
екiншi абзацтағы "субъектiден" деген сөз "табиғи монополия субъектiсiнен" деген сөздермен ауыстырылсын;
38-тармақтағы "реттелетiн өнiмдердiң (қызметтердiң, тауарлардың, жұмыстардың) бiр бiрлiгiн шығаруға арналған шикiзат, материалдар, отын, энергия (бұдан әрi - материалдық ресурстар) шығыстарының нормаларына және (немесе) құзыреттi органда бекiтiлген және сараптамалық бағалаудан өткен материалдық ресурстардың жылдық нормаларына" деген сөздер "уәкілеттi орган құзыреттi органмен келiсiм бойынша бекiткен табиғи монополия субъектілерiнiң шикiзат, материалдар, отын, энергия шығысының техникалық және технологиялық нормаларына" деген сөздермен ауыстырылсын;
41-тармақтағы "Тарифке" деген сөз "Қуаттылығы аз табиғи монополия субъектiсiн қоспағанда, тарифке" деген сөздермен ауыстырылсын;
42-тармақта:
"құзыреттi" деген сөз "уәкiлеттi" деген сөзбен ауыстырылсын;
"өз құзыретi шегiнде" деген сөздер алынып тасталсын;
43-тармақтағы "Субъектiнiң" деген сөз "Табиғи монополия субъектiсiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
44-тармақтың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Субъектінiң әкiмшiлiк персоналына жататын қызметкерлерге еңбекақы төлеу жүйесiн және олардың лауазымдарын құзыреттi орган айқындайды. Субъектiнiң әкiмшiлiк және өндiрiстiк персоналының нормативтiк санын уәкiлеттi орган өзi белгiлеген тәртiппен бекiтедi. Бұл ретте субъектiнiң әкiмшiлiк және өндiрiстiк персоналының нормативтiк саны, әкiмшiлiк персоналына жататын қызметкерлердiң лауазымдары, еңбекақы төлеу жүйесi еңбек жөнiндегi уәкілеттi мемлекеттік орган белгiлеген тәртiппен еңбек жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органмен немесе оның аумақтық органдарымен келiсiледi.";
төртiншi абзацтағы "субъектiлердiң" деген сөз "табиғи монополия субъектілерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
48-тармақ алынып тасталсын;
50-тармақтың жетiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қайта қаржыландыру ставкасы табиғи монополия субъектiсiнiң тарифтi (бағаны, алым ставкасын) бекiтуге өтiнiм берген күнiне қолданылады.";
59-тармақтың төртiншi абзацындағы "пайдалану үшiн" деген сөздерден кейiн "жалдау ақысын және/немесе" деген сөздермен толықтырылсын;

дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) отчет по труду, по форме утвержденным уполномоченным органом по статистике, в случае наличия у субъекта естественной монополии пятидесяти и более сотрудников;";
в абзаце первом подпункта 4) слова "и согласованные с уполномоченным органом" исключить;
дополнить абзацами следующего содержания:
"Положения абзацев второго и третьего подпункта 1) и подпунктов 6) и 7) настоящего пункта не распространяются на субъектов естественных монополий малой мощности.
Субъекты естественных монополий малой мощности представляют документы в соответствии с требованиями подпунктов 3) и 4) настоящего пункта без утверждения и (или) согласования.";
в пункте 15:
в подпункте 5) слово "регулируемых" исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"Требования подпункта 5) настоящего пункта не распространяются на субъектов естественных монополий малой мощности.";
в пункте 16 после слов "в течение 45 дней" дополнить словами ", а для субъектов естественных монополий малой мощности в течение 10 дней";
в пункте 26:
в абзаце первом слово "квартала" заменить словами "второго месяца, следующего за месяцем утверждения тарифов (цен, ставок сборов)";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"Введение в действие тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественной монополии малой мощности осуществляется с первого числа месяца, следующего за месяцем утверждения тарифов (цен, ставок сборов).";
пункт 27 дополнить словами ", а для субъектов естественных монополий малой мощности - не позднее, чем за три дня до введения их в действие";
в пункте 28 слова "через два квартала" заменить словами "с первого числа следующего месяца";
в пункте 29 после слов "согласно приложению 1" дополнить словами ", а для субъектов естественных монополий малой мощности согласно приложению 3";
в пункте 34:
в абзаце первом после слов "тарифной сметы субъект" дополнить словами "естественной монополии";
подпункт 6) исключить;
в абзаце втором после слов "запросить у субъекта" дополнить словами "естественной монополии";
в пункте 38 слова "норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии (далее - материальных ресурсов) на выпуск единицы регулируемой продукции (услуг, товаров, работ) и (или) годовых норм материальных ресурсов, утвержденных и прошедших экспертную оценку в компетентном органе" заменить словами "технических и технологических норм расхода сырья, материалов, топлива, энергии субъектов естественной монополии утвержденных уполномоченным органом по согласованию с компетентным органом";
пункт 41 дополнить словами ", за исключением субъектов естественной монополии малой мощности";
в пункте 42:
слово "компетентным" заменить словом "уполномоченным";
слова "в пределах своей компетенции" исключить;
в пункте 43 после слова "субъектом" дополнить словами "естественной монополии";
абзац первый пункта 44 изложить в следующей редакции:
"Система оплаты труда и должности работников, относящихся к административному персоналу субъекта, определяются компетентным органом. Нормативная численность административного и производственного персонала субъекта утверждаются уполномоченным органом в установленном им порядке. При этом нормативная численность административного и производственного персонала, должности работников, относящихся к административному персоналу, система оплаты труда субъекта согласовываются с уполномоченным государственным органом по труду или его территориальными органами в порядке, установленном уполномоченным государственным органом по труду.";
в абзаце четвертом после слова "субъектов" дополнить словами "естественных монополий";
пункт 48 исключить;
абзац седьмой пункта 50 изложить в следующей редакции:
"Ставка рефинансирования Национального Банка Республики Казахстан применяется на день подачи заявки на утверждение тарифа (цены, ставки сбора) субъекта естественной монополии";
в абзаце четвертом пункта 59 после слова "на" дополнить словами "арендную плату и/или";

78-тармақтағы "66" деген сандар "65" деген сандармен ауыстырылсын;
осы қаулыға қосымшаға сәйкес көрсетiлген Ережеге 3-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2006 жылғы 15 қыркүйектегі
N 869 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2005 жылғы 21 қыркүйектегі
N 935 қаулысымен бекітілген
Табиғи монополиялар субъектілерінің
қызметін оңайлатылған
мемлекеттік реттеу ережесіне
3-қосымша
Қуаттылығы аз табиғи монополия субъектісінің атауы
____________________________________________________________________
Реттеліп көрсетілетін қызметке (тауарға, жұмысқа) арналған тарифтік смета
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Р/с N
Көрсеткіштердің атауы*
Өлшем бірлігі
Табиғи монополия субъектісінің  жобасы
1
2
3
4
I
Тауарларды өндіруге және реттеліп көрсетілетін қызметтерді көрсетуге жұмсалатын шығындар, барлығы
мың теңге
оның ішінде:
1
Материалдық шығындар, барлығы
-//-
оның ішінде:
-//-
1.1
шикізат және материалдар
-//-
1.2
отын
-//-
2
Еңбекақы төлеу шығындары, барлығы
-//-
оның ішінде:
2.1
жалақы
-//-
2.2
әлеуметтік салық
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Жөндеу, барлығы
-//-
5
Бөгде ұйымдардың өндірістік сипаттағы қызметтері
мың теңге
6
Өзге де шығындар (толық жазу қажет)
-//-
II
Кезең шығыстары,барлығы
-//-
7
Жалпы әкімшілік шығыстар, барлығы
-//-
оның ішінде:
7.1
әкімшілік персоналдың жалақысы
-//-
7.2
әлеуметтік салық
-//-
8
Сыйақылар төлеуге арналған шығыстар
-//-
9
Нормативтік ысыраптарды өтеуге жұмсалатын шығындар, оның ішінде
мың теңге
9.1
нормативтік ысыраптар
%
III
Барлық шығын
мың теңге
IV
Пайда
мың теңге
V
Барлық кіріс
мың теңге
VI
Көрсетілетін қызметтердің көлемі
VII
Тариф (баға, алым ставкасы) (ҚҚС-сыз)
* шығындар қажет болған кезде кеңейтілуі немесе толықтырылуы мүмкін.
Қолы _______________________________________________________
табиғи монополия субъектісі басшысының Т.А.Ә.
М.О.

в пункте 78 цифры "66" заменить цифрами "65";
дополнить приложением 3 к указанным Правилам согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 сентября 2006 года N 869
Приложение 3 к
Правилам упрощенного
государственного регулирования
деятельности субъектов
естественных монополий,
утвержденных постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 21 сентября 2005 года N 935
Наименование субъекта естественной монополии малой мощности
______________________________________________________________
Тарифная смета на регулируемую услугу (товар, работу) ________
______________________________________________________________
N
п/п
Наименование
показателей*
Единица
измерения
Проект
субъекта
естественной
монополии
1
2
3
4
I
Затраты на производство
товаров и предоставление
регулируемых услуг, всего
тыс. тенге
в том числе:
-//-
1
Материальные затраты,
всего
-//-
в том числе:
1.1
сырье и материалы
-//-
1.2
топливо
-//-
2
Затраты на оплату труда,
всего
-//-
в том числе:
2.1
заработная плата
-//-
2.2
социальный налог
-//-
3
Амортизация
-//-
4
Ремонт, всего
-//-
5
Услуги сторонних
организаций производст-
венного характера
-//-
6
Прочие затраты
(необходимо расшифровать)
тыс. тенге
II
Расходы периода, всего
-//-
7
Общие административные
расходы, всего
-//-
в том числе:
7.1
заработная плата
административного
персонала
-//-
7.2
социальный налог
-//-
8
Расходы на выплату
вознаграждений
-//-
9
Затраты на компенсацию
нормативных потерь, в
том числе
тыс. тенге
9.1
нормативные потери
%
III
Всего затрат
тыс. тенге
IV
Прибыль
тыс. тенге
V
Всего доходов
тыс. тенге
VI
Объем оказываемых услуг
VII
Тариф (цена, ставка
сбора) (без НДС)
* затраты при необходимости могут быть расширены или дополнены.
Подпись _______________________________________________________
Ф.И.О. руководителя субъекта естественной монополии
М.П.