Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 21 наурыздағы N 246 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 қыркүйектегі N 926 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 24 сәуірдегі № 391 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.04.2013 N 391 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 30 маусымдағы N 620  қаулысымен бекiтiлген Мемлекеттiк активтердi басқарудың 2006-2008 жылдарға арналған бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының 1.8-тармағын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Ақпарат алмасуды қамтамасыз ету және мемлекеттiк меншiк жөнiндегi деректердiң ақпараттық базасын жүргiзу жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1998 жылғы 21 наурыздағы N 246  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1998 ж., N 9, 61-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1-тармақта:
"тiзiлiмi туралы ереже" деген сөздер "тiзiлiмiн жүргiзу ережесi" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақта "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгі" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мемлекеттік кәсiпорындар мен мекемелердiң, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаның тiзiлiмi туралы ережеде:
"тiзiлiмi туралы ереже" деген сөздер "тiзiлiмiн жүргiзу ережесi" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-тармақтың екiншi абзацында "көрсеткiштердi" деген сөзден кейiн ", оның iшiнде акциялары ұлттық холдингтiң және ұлттық басқарушы компанияның меншiгiндегi акционерлiк қоғамдардың (олардың еншiлес, тәуелдi ұйымдарын және өзiнiң қатысу үлесiн есепке алу және олардың ұйымдық-құқықтық нысандарына қарамастан, қатысушылардың қаржылық есептiлiгiнде активтердi, мiндеттемелердi, осы қызметтен түсетiн кiрiстер мен шығыстарды көрсету үшiн бiрлескен қызметтi жүзеге асыратын ұйымдарды қоса алғанда) қызметi туралы ақпаратты" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақ мынадай мазмұндағы тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"экономика секторларында мемлекеттiк активтердi басқару саласындағы мемлекеттiк саясатты қалыптастыруға уәкiлеттi мемлекеттiк органның Тiзiлiмге қол жеткiзуiн ұйымдастырады";
6-тармақтың бесiншi абзацында "әкiмшiлiктендiру" деген сөзден кейiн ", ұсыну және қолдау" деген сөздермен толықтырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 марта 1998 года № 246
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2006 года № 926. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2013 года № 391
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.04.2013 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Во исполнение пункта 1.8 Плана мероприятий по реализации Программы управления государственными активами на 2006-2008 годы, утвержденной  постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2006 года N 620, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 21 марта 1998 года N 246 "О мерах по обеспечению информационного обмена и ведения информационной базы данных по государственной собственности" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 9, ст. 61) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
слова "Положение о Реестре" заменить словами "Правила ведения Реестра";
слово "Положение" заменить словом "Правила";
в пунктах 2 и 3 слово "Положением" заменить словом "Правилами";
в пункте 3 слова "Национальному Банку Республики Казахстан" заменить словами "Агентству Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций";
2) в Положении о Реестре государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале, утвержденном указанным постановлением:
в заголовке слова "Положение о Реестре" заменить словами "Правила ведения Реестра";
в преамбуле и пункте 1 слова "Настоящее Положение" заменить словами "Настоящие Правила";
в абзаце втором пункта 3 после слова "задач" дополнить словами ", в том числе информацию о деятельности акционерных обществ (включая их дочерние, зависимые организации и организации, осуществляющие совместную деятельность для учета доли своего участия и отражения в финансовой отчетности участников, активов, обязательств, дохода и расхода от этой деятельности, независимо от их организационно-правовых форм), акции которых находятся в собственности национального холдинга и национальной управляющей компании";
пункт 4 дополнить абзацем девятым следующего содержания:
"организует доступ к Реестру государственному органу, уполномоченному на формирование государственной политики в сфере управления государственными активами в секторах экономики";
абзац пятый пункта 6 после слова "администрирование" дополнить словами ", предоставление и поддержание";
в пункте 12 слова "настоящим Положением" заменить словами "настоящими Правилами";

12-1-тармақта:
"Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi" деген сөздердiң алдынан "Жергiлiктi атқарушы органдар," деген сөздермен толықтырылсын;
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Мемлекеттiк кiрiс" деген сөздер "Қаржы" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 26-1-тармақпен толықтырылсын:
"26-1. Тiзiлiмдi жүргiзу жүйесiне жергiлiктi атқарушы органдардың қол жеткiзуiн ұсыну мен қолдауға байланысты жұмыстарды, сондай-ақ Тiзiлiмдi пайдалана отырып, жергiлiктi атқарушы органдардың тапсырысы бойынша орындалатын өзге де жұмыстарды қаржыландыру Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен жүзеге асырылады.";
2-қосымшада:
"Ұлттық Банк" деген бөлiмнiң атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау агенттiгi";
"Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi" деген бөлiмде:
тақырыбы "комитетi" деген сөзден кейiн "(республикалық меншiк бойынша)";
реттiк нөмiрi 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"7   Мемлекеттiк басқару  - мемлекеттiк басқару органы (мемлекеттiк
органы (мемлекеттiк    кәсiпорындар үшiн);
орган)                 акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн
иелену және пайдалану құқықтарын жүзеге
асыратын мемлекеттiк орган (акционерлiк
қоғамдар үшiн); мемлекеттiк қатысу
үлестерiн иелену және пайдалану
құқықтарын жүзеге асыратын мемлекеттiк
орган (жауапкершiлiгi шектеулi
серiктестiктер үшiн)";
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 9-жолмен толықтырылсын:
"9   Құру тарихы          - құруға, қайта құруға немесе таратуға
байланысты қабылданған шешiмдер туралы
деректер";
"Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс жөнiндегi комитетi" деген бөлiмнiң тақырыбында "Мемлекеттiк кiрiс" деген сөздер "Қаржы" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы бөлiммен толықтырылсын:
"Жергiлiктi атқарушы органдар (коммуналдық меншiк бойынша)
1  ОКПО коды         - объектiнiң жүйелендiрiлген коды
2  Тiркеу нөмiрi     - заңды тұлғаны тiркеу кезiнде берiлетiн
жүйелендiрiлген код
3  Жарғылық капитал  - жарғылық капиталдың мөлшерi
4  Толық атауы
5  Мемлекеттiк үлес  - мемлекетке тиесiлi жарғылық капиталдан
%-пен есептегендегi мемлекеттiк үлестiң
мөлшерi
6 Пакет              - жергiлiктi атқарушы органға тиесiлi
акциялардың саны (акционерлiк қоғамдар
үшiн)
7 Мемлекеттiк басқару - мемлекеттiк басқару органы
органы (мемлекеттiк  (мемлекеттiк кәсiпорындар үшiн);
орган)               акциялардың мемлекеттiк пакеттерiн
иелену және пайдалану құқықтарын
жүзеге асыратын мемлекеттiк
орган (акционерлiк қоғамдар үшiн);
мемлекеттiк қатысу үлестерiн иелену
және пайдалану құқықтарын жүзеге
асыратын мемлекеттiк орган
(жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктер
үшін)
8 Ауыртпалық         - ауыртпалық (қарыз, басқару) туралы
деректер
9 Құру тарихы          құруға, қайта құруға немесе таратуға
байланысты қабылданған шешiмдер туралы
деректер".

в пункте 12-1:
после слова "реестродержателю" дополнить словами "местными исполнительными органами,";
слова "Национальным Банком Республики Казахстан" заменить словами "Агентством Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций";
слова "государственных доходов" заменить словом "финансов";
дополнить пунктом 26-1 следующего содержания:
"26-1. Финансирование работ, связанных с предоставлением и поддержанием доступа местным исполнительным органам к системе ведения Реестра, а также иные работы, выполняемые по заказу местных исполнительных органов с использованием Реестра, осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан за счет средств местных бюджетов.";
в приложении 2:
заголовок раздела "НАЦИОНАЛЬНЫЙ БАНК" изложить в следующей редакции:
"Агентство по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций";
в разделе "Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов":
заголовок дополнить словами "(по республиканской собственности)";
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"7  Орган             - орган государственного управления (для
государственного    государственных предприятий);
управления          государственный орган, осуществляющий
(государственный    права владения и пользования
орган)              государственными пакетами акций (для
акционерных обществ); государственный
орган, осуществляющий права владения
и пользования государственными долями
участия (для товариществ с
ограниченной ответственностью)";
дополнить строкой, порядковый номер 9, следующего содержания:
"9  История создания  - данные о принятых решениях, связанных
с созданием, преобразованием или
ликвидацией";
в заголовке раздела "Комитет по работе с несостоятельными должниками Министерства государственных доходов" слова "государственных доходов" заменить словом "финансов";
дополнить разделом следующего содержания:
"Местные исполнительные органы (по коммунальной собственности)
1  Код ОКПО           - унифицированный код объекта
2  Регистрационный    - унифицированный код, присваиваемый
номер                при регистрации юридического лица
3  Уставный капитал   - размер уставного капитала
4  Полное
наименование
5  Государственная    - размер госдоли в процентах от
доля                 уставного капитала, принадлежащей
государству
6  Пакет              - количество акций (для акционерных
обществ), принадлежащих местному
исполнительному органу
7  Орган              - орган государственного управления
государственного     (для государственных предприятий);
управления           государственный орган, осуществляющий
(государственный     права владения и пользования
орган)               государственными пакетами акций (для
акционерных обществ); государственный
орган, осуществляющий права владения и
пользования государственными долями
участия (для товариществ с
ограниченной ответственностью)
8  Обременение        - данные об обременении (залоге,
управлении)
9  История создания   - данные о принятых решениях,
связанных с созданием,
преобразованием или ликвидацией".

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан