Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының Yкiметi арасындағы Қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасында бiрлескен өткiзу пункттерiн салу туралы келiсiмге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 28 қыркүйектегі N 937 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасында бiрлескен өткiзу пункттерiн салу туралы келiсiмнiң жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрi Наталья Артемовна Коржоваға оған қағидаттық сипаты жоқ өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге рұқсат бере отырып, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң атынан Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасында бiрлескен өткiзу пункттерiн салу туралы келiсiмге қол қоюға өкiлеттiк берiлсiн.
3. "Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасында бiрлескен өткiзу пункттерiн салу туралы келiсiм жасасу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 1 маусымдағы N 543 қаулысының күшi жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2006 жылғы 28 қыркүйектегі
N 937 қаулысымен
мақұлданған
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Ресей Федерациясының
Yкiметi арасындағы Қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасында
бiрлескен өткiзу пункттерiн салу туралы
келiсiм
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi,
екi мемлекет арасындағы қазiргi достық байланыстарды негiзге ала отырып,
1998 жылғы 23 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасы арқылы өткiзу пункттерi туралы келiсiмнiң ережелерiн ескере отырып,
екi мемлекеттiң ынтымақтастығын одан әрi дамыту мақсатында, техникалық әрiптестiк ынтымақтастығы жолымен қатынастарды тереңдетуге тiлек бiлдiре отырып,
төмендегiлер туралы келiстi:
1-бап
1. Тараптар қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасында бiрлескен автомобиль өткiзу пункттерiн салу жөнiндегi iс-қимылдарды үйлестiру мақсатында ынтымақтастықты жүзеге асырады. Бiрлескен автомобиль өткiзу пункттерi орналасатын жерлер жергiлiктi жер рельефiнiң физикалық-географиялық жағдайын, инфрақұрылым мен жол желісінің дамуын ескере отырып, Тараптар мемлекеттерi уәкiлеттi органдарының консультациялары жолымен айқындалады.

О подписании Соглашении между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о строительстве совместных пунктов пропуска на казахстанско-российской государственной границе
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 2006 года N 937
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о строительстве совместных пунктов пропуска на казахстанско-российской государственной границе.
2. Уполномочить Министра финансов Республики Казахстан Коржову Наталью Артемовну подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о строительстве совместных пунктов пропуска на казахстанско-российской государственной границе, разрешив вносить в него изменения и дополнения, не имеющего принципиального характера.
3. Признать утратившим силу  постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2005 года N 543 "О заключении Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о строительстве совместных пунктов пропуска на казахстанско-российской государственной границе".
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Одобрено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 сентября 2006 года N 937
Соглашение между Правительством Республики Казахстан и
Правительствам Российской Федерации о строительстве совместных
пунктов пропуска на казахстанско-российской государственной границе
Правительство Республики Казахстан и Правительство Российской Федерации, далее именуемые Сторонами,
основываясь на существующих между двумя государствами дружественных связях,
учитывая положения  Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о пунктах пропуска через казахстанско-российскую границу от 23 декабря 1998 года,
в целях дальнейшего развития сотрудничества обоих государств, желая углубить отношения путем партнерского технического сотрудничества,
согласились о нижеследующем:
Статья 1
1. Стороны осуществляют сотрудничество с целью координации действий по строительству совместных автомобильных пунктов пропуска на казахстанско-российской государственной границе. Места дислокации совместных автомобильных пунктов пропуска определяются исходя из физико-географических условий рельефа местности, развитости инфраструктуры и дорожной сети путем консультаций уполномоченных органов государств Сторон.

2. Осы Келiсiмдi iске асыру жөнiндегi уәкiлеттi органдар мыналар болып табылады:
Қазақстан Тарабынан - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi,
Ресей Тарабынан - Федералдық кеден қызметi.
3. Осы Келiсiмнiң ережелерi Тараптар мемлекеттерi уәкiлеттi органдарының арасында техникалық ынтымақтастықты жүзеге асырудың жалпы тәртiбiн айқындайды.
Техникалық ынтымақтастықтың жекелеген жобалары бойынша Тараптар мемлекеттерiнiң уәкiлеттi органдары қосымша келiсiмдер (бұдан әрi - жобалық келiсiмдер) жасасуы мүмкiн. Жобалық келiсiмдерде, атап айтқанда жобаның мақсатын, қатысушылардың мiндеттерi мен ұйымдастырушылық мәртебесiн, сондай-ақ жобаны орындау кестесiн қамтитын жобаның бiрлескен тұжырымдамасы жазылады.
4. Осы Келiсiм сондай-ақ құрылысы аяқталған, осы Келiсiмге 1 және 2-қосымшаларда көрсетiлген қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасындағы автомобиль өткiзу пункттерiне қатысты да қолданылады.
2-бап
Тараптар осы Келiсiмдi орындау барысында туындайтын шығыстарды Тараптар мемлекеттерiнiң заңнамасында көзделген қаражат шегiнде дербес көтередi.
3-бап
1. Бiрлескен автомобиль өткiзу пункттерiн салу Тараптар мемлекеттерiнiң заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
2. Бiрлескен бақылау үшiн көзделген және осы Келiсiмге 1-қосымшада көрсетiлген бiрлескен автомобиль өткiзу пункттерiн салуды Қазақстан Республикасының аумағында Қазақстан Тарабы жүзеге асырады.
3. Бiрлескен бақылау үшiн көзделген және осы Келiсiмге 2-қосымша көрсетiлген бiрлескен автомобиль өткiзу пункттерiн салуды Ресей Республикасының аумағында Ресей Тарабы жүзеге асырады.
4. Көрсетiлген қосымшалар осы Келiсiмнiң ажырамас бөлiгi болып табылады.
4-бап
1. Осы Келiсiмнiң ережелерiн түсiндiру мен қолдануға қатысты Тараптар арасындағы барлық даулар мен келiспеушiлiктер өзара консультациялар мен келiссөздер жолымен шешiледi.
2. Тараптардың өзара келiсiмi бойынша осы Келiсiмге тиiстi хаттамалармен ресiмделетiн және осы Келiсiмнiң 5-бабының 1-тармағына сәйкес күшiне енетiн өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлуi мүмкiн.
5-бап
1. Осы Келiсiм Тараптардың оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны алған күнiнен бастап күшiне енедi.
2. Осы Келiсiм белгiленбеген мерзiмге жасалады және Тараптардың бiрiнiң басқа Тараптың оның қолданылуын тоқтату ниетi туралы тиiстi жазбаша хабарламасын алған күнiнен бастап алты ай өткенге дейiн күшiнде қалады.
2006 жылғы "___"________ __________ қаласында әрқайсысы қазақ және орыс тiлдерiндегi екi түпнұсқалық данада жасалды, әрi екi мәтiннiң күшi бiрдей.
Осы Келiсiмнiң ережелерiн түсiндiруде келiспеушiлiктер туындаған жағдайда Тараптар орыс тiлiндегi мәтiнге жүгiнетiн болады.
Қазақстан Республикасының             Ресей Федерациясының
Yкiметi үшiн                         Yкiметi үшiн
Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Ресей
Федерациясының Үкiметi
арасындағы Қазақстан-
ресей мемлекеттiк шекарасында
бiрлескен өткiзу
пункттерiн салу туралы
келiсiмнiң жобасына
1-қосымша
Қазақстан-ресей мемлекеттiк шекарасында
өткiзу пункттерiнiң тiзбесi
Р/с
N
Өткізу
пунктінің
атауы
Шекаралас
өткізу
пункті
Шекаралас
мемлекет
Болжалды жобалық
өткізу мүмкіндігі,
авт./тәулік
Абаттандыруды
аяқтаудың
жоспарланған
мерзімі
жалпы
жүк
жолаушылар
жеңіл
1.
Шарбақты
Құлынды
Ресей

2. Уполномоченными органами по реализации настоящего Соглашения являются:
с казахстанской Стороны - Министерство финансов Республики Казахстан,
с российской Стороны - Федеральная таможенная служба.
3. Положения настоящего Соглашения определяют общий порядок осуществления технического сотрудничества между уполномоченными органами государств Сторон.
По отдельным проектам технического сотрудничества уполномоченные органы государств Сторон могут заключать дополнительные соглашения (далее - проектные соглашения). В проектных соглашениях фиксируется совместная концепция проекта, охватывающая, в частности, цель проекта, задачи и организационный статус участников, а также график выполнения проекта.
4. Настоящее Соглашение действует также в отношении автомобильных пунктов пропуска на казахстанско-российской государственной границе, указанных в приложениях 1 и 2 к настоящему Соглашению, строительство которых уже завершено.
Статья 2
Стороны самостоятельно несут расходы, которые будут возникать в ходе выполнения ими настоящего Соглашения, в пределах средств, предусмотренных законодательством государств Сторон.
Статья 3
1. Строительство совместных автомобильных пунктов пропуска осуществляется в соответствии с законодательствами государств Сторон.
2. Строительство совместных автомобильных пунктов пропуска, предусмотренных для совместного контроля и указанных в приложении 1 к настоящему Соглашению, осуществляется казахстанской Стороной на территории Республики Казахстан.
3. Строительство совместных автомобильных пунктов пропуска, предусмотренных для совместного контроля и указанных в приложении 2 к настоящему Соглашению, осуществляется российской Стороной на территории Российской Федерации.
4. Указанные приложения являются неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
Статья 4
1. Все споры и разногласия между Сторонами относительно толкования и применения положений настоящего Соглашения будут решаться путем взаимных консультаций и переговоров.
2. По взаимному согласию Сторон в настоящее Соглашение могут вноситься изменения и дополнения, которые оформляются соответствующими протоколами и вступают в силу в соответствии с пунктом 1 статьи 5 настоящего Соглашения.
Статья 5
1. Настоящее Соглашение вступает в силу с даты получения последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
2. Настоящее Соглашение заключается на неопределенный срок и остается в силе до истечения шести месяцев с даты получения одной из Сторон соответствующего письменного уведомления другой Стороны о намерении прекратить его действие.
Совершено в городе _______ "___" _____________ 2006 года в двух подлинных экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем все тексты имеют одинаковую силу.
В случае возникновения разногласий в толковании положений настоящего Соглашения Стороны будут обращаться к тексту на русском языке.
За Правительство                           За Правительство
Республики Казахстан                        Российской Федерации
Приложение 1
к проекту Соглашения между Правительством
Республики Казахстан и Правительством
Российской Федерации о строительстве
совместных пунктов пропуска на
казахстанcко-российской государственной
границе
Перечень пунктов пропуска
на казахстанско-российской государственной границе
N
п/
п
Наименова-
ние пункта
пропуска
Сопре-
дельный
пункт
пропуска
Сопре-
дельное
госу-
дарство
Предполагаемая
проектная пропускная
способность,
авт./сутки
Плани-
руемый
срок
завер-
шения
обуст-
ройства
об-
щая
гру-
зо-
вая
пас-
са-
жир-
ские
лег-
ко-
вые
1.
Щарбакты
Кулунда
Россия