Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1996 жылғы 30 шiлдедегi N 949 қаулысына өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы N 1030 Қаулысы. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.09.14. N 806 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2007.09.14.  N 806  Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Әдебиет, өнер және сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк сыйлығы туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 30 шiлдедегi N 949  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1996 ж., N 32, 299-құжат) мынадай өзгерiс енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулыға 1-қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2006 жылғы 31 қазандағы
N 1030 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
1996 жылғы 30 шiлдедегi
N 949 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң жанындағы Әдебиет, өнер және
сәулет саласындағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк
сыйлықтары жөнiндегi комиссияның құрамы
Төралқа:
Ертiсбаев                  - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Ермұхамет Қабиденұлы         және ақпарат министрi, төраға
Әлиев                      - Қазақстан Республикасының Мәдениет
Арыстанбек Мұхамедиұлы       және ақпарат вице-министрi, төрағаның
орынбасары
Шаймерден                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Ербол Шаймерденұлы           және ақпарат министрлiгi Тарихи-
мәдени мұра департаментiнiң
директоры, хатшы
Вовнянко                   - "Қазақстан Республикасының
Игорь Александрович          кинематографистер одағы" қоғамдық
бiрлестiгiнiң төрағасы,
Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген қайраткерi,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты
Ерғалиева                  - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Райхан Әбдешқызы             ғылым министрлiгi "М. Әуезов атындағы
әдебиет және өнер институты"
республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорны бейнелеу өнерi бөлiмiнiң
меңгерушiсi, өнертану докторы,
ЮНЕСКО жанындағы Халықаралық көркемдiк
сыншылар қауымдастығының мүшесi
Кекiлбаев                  - Қазақстан Республикасының халық
Әбiш                         жазушысы, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Қирабаев                   - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
Серiк Смайылұлы              академиясының академигi, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты
Молдағалиев                - Қазақстан Республикасының халық
Тұманбай                     жазушысы, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Мұсаходжаева               - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Айман Қожабекқызы            ғылым министрлiгi "Қазақ ұлттық музыка
академиясы" мемлекеттiк мекемесiнiң
ректоры, әлем әртiсi, Қазақстан
Республикасының халық әртiсi,
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Оразбаев                   - Қазақстан Республикасының халық
Сәбит Қоңырбайұлы            әртiсi, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Оразалин                   - "Қазақстан Республикасының
Нұрлан Мырқасымұлы           Жазушылар одағы" қоғамдық бiрлестiгi
басқармасының төрағасы,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты
Рүстембеков                - "Қазақстан Республикасының
Ақмырза Исаұлы               Сәулетшiлер одағы" қоғамдық
бiрлестiгiнiң президентi,
Қазақстан Республикасының еңбек
сiңiрген сәулетшiсi
Щеголихин                  - Қазақстан Республикасының халық
Иван Павлович                жазушысы, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Әдебиет секциясы
Қасқабасов                 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Сейiт Асқарұлы               ғылым министрлiгi "М. Әуезов атындағы
әдебиет және өнер институты"
республикалық мемлекеттiк қазыналық
кәсiпорнының директоры, әдебиеттанушы,
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғылым
академиясының академигi, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты, секция төрағасы
Әбдiков                    - жазушы, Қазақстан Республикасы
Төлен                        Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Айтқожина                  - ақын, Қазақстан Республикасы
Марфуға                      Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Әуезов                     - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Мұрат Мұхтарұлы              және ақпарат министрлiгi "Қазақстан
Республикасының Ұлттық кiтапханасы"
мемлекеттiк мекемесiнiң директоры,
әдебиет сыншысы, филология
ғылымдарының кандидаты
Бельгер                    - жазушы, Президенттiк бейбiтшiлiк және
Герольд Карлович             рухани келiсiм сыйлығының лауреаты
Есдәулетов                 - ақын, "Қазақ әдебиетi" газетiнiң бас
Ұлықбек Оразбайұлы           редакторы, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Жұмадiлов                  - Қазақстан Республикасының халық
Қабдеш                       жазушысы, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Кәкiшев                    - профессор, филология ғылымдарының
Тұрсынбек                    докторы
Күлкенов                   - жазушы, "Қазақ газеттерi"
Мереке Әбдешұлы              жауапкершiлiгi шектеулi
серiктестiгiнiң директоры
Мағауин                    - Қазақстан Республикасының халық
Мұхтар                       жазушысы, "Жұлдыз" журналының бас
редакторы, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Михайлов                   - ақын, "Простор" журналының бас
Валерий Федорович            редакторы
Мұқай                      - жазушы-драматург, Қазақстан
Баққожа                      Республикасы Мемлекеттiк сыйлығының
лауреаты
Мұртаза                    - Қазақстан Республикасының халық
Шерхан                       жазушысы, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Мырза-Әли                  - Қазақстан Республикасының халық
Қадыр Ғинаятұлы              жазушысы, ақын, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Негiмов                    - сыншы, филология ғылымдарының
Серiк                        докторы
Нұрпейiсов                 - Қазақстан Республикасының халық
Әбдiжәмiл                    жазушысы, қазақстандық пен-клубтың
президентi, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Сейдiмбек                  - жазушы, Қазақстан Республикасы
Ақселеу Сланұлы              Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Музыка, театр және кино секциясы
Рахмадиев                  - КСРО халық әртici, Қазақстан
Еркеғали Рахмадиұлы          Республикасы Мемлекеттiк сыйлығының
лауреаты, секция төрағасы
Әбдiрашев                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Төлепберген                  және ақпарат министрлiгi "Жамбыл
атындағы Қазақ мемлекеттiк
филармониясы" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
Мемлекеттiк академиялық симфониялық
оркестрiнiң көркемдiк жетекшiсi және
бас дирижерi, Қазақстан
Республикасының халық әртici,
Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты
Әлпиев                     - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Төлеубек Нығметұлы           және ақпарат министрлiгi
"К. Байсейiтова атындағы ұлттық
опера және балет театры" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының
директоры, Қазақстан Республикасының
еңбек сiңiрген қайраткерi
Андриасян                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Рубен Суренович              және ақпарат министрлiгi "M. Лермонтов
атындағы Мемлекеттiк орыс академиялық
драма театры" республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорнының көркемдiк
жетекшiсi, Қазақстан Республикасының
халық әртici, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Әубәкiрова                 - Қазақстан Республикасы Бiлiм және
Жәния Яхияқызы               ғылым министрлiгi "Құрманғазы атындағы
Қазақ ұлттық консерваториясы"
мемлекеттiк мекемесiнiң ректоры,
Қазақстан Республикасының халық
әртiсi, профессор, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттiк сыйлығының
лауреаты
Әшiмов                     - Қазақстан Республикасының халық
Асанәлi                      әртiсi, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Капустин                   - Қазақстан Республикасының еңбек
Юрий Николаевич              сiңiрген әртiсi
Клушкин                    - Қазақстан Республикасының халық
Юрий Степанович              әртici
Нарымбетов                 - кинорежиссер, Қазақстан Республикасы
Сатыбалды                    Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Обаев                      - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Есмұқан Несiпбайұлы          және ақпарат министрлiгi "М. Әуезов
атындағы Қазақ мемлекеттiк академиялық
драма театры" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының
директоры-көркемдiк жетекшiсi,
Қазақстан Республикасының халық
әртiсi, профессор
Тарази                     - жазушы-драматург, Қазақстан
Әкiм Үртайұлы                Республикасы Мемлекеттiк сыйлығының
лауреаты
Тiлеухан                   - Қазақстан Республикасының еңбек
Бекболат Қанайұлы            сiңiрген әртiсi, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттiк
сыйлығының лауреаты
Үсенбаева                  - Қазақстан Республикасының халық
Нұржамал                     әртici, Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Бейнелеу өнерi және сәулет секциясы
Төлепбай                   - Қазақстан Республикасының еңбек
Ерболат Тоғысбайұлы          сiңiрген қайраткерi, Ресей суретшiлер
академиясының академигi, Сальвадор
Дали сыйлығының лауреаты, Қазақстан
Республикасы Мемлекеттiк сыйлығының
лауреаты, секция төрағасы
Әбiшев                     - мүсiншi, "Қазақстан Республикасының
Бақыт                        Суретшiлер одағы" қоғамдық
бiрлестiгiнiң мүшесi
Әлиев                      - кескiндемешi, Қазақстан Республикасы
Дулат Қапбарұлы              Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Дүзелханов                 - кескiндемешi, Қазақстан Республикасы
Ағымсалы                     Мемлекеттiк сыйлығының лауреаты
Зәуiрбекова                - қолданбалы өнер суретшiсi, Қазақстан
Фатима Есмұратқызы           Республикасы Мемлекеттiк сыйлығының
лауреаты
Құмарова                   - өнертанушы, Қазақстан Республикасының
Сәбила Бекжанқызы            еңбек сiңiрген қайраткерi, "Қазақстан
Республикасының Суретшiлер одағы"
қоғамдық бiрлестiгiнiң мүшесi
Ли                         - өнертанушы, "Қазақстан Республикасының
Камилла Витальевна           Суретшiлер одағы" қоғамдық
бiрлестiгiнiң жауапты хатшысы,
ЮНЕСКО жанындағы көркемдiк сыншылар
қауымдастығының мүшесi,
Халықаралық авторлар қауымдастығының
мүшесi
Петрова                    - Қазақстан Республикасының еңбек
Альбина Анатольевна          сiңiрген сәулетшiсi
Өмiрбеков                  - Қазақстан Республикасы Мәдениет
Байтұрсын Есжанұлы           және ақпарат министрлiгi "Қазақстан
Республикасының Ә.Қастеев атындағы
мемлекеттiк өнер музейi" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнының
директоры
Чиканаев                   - сәулетшi, "Қазақстан Республикасының
Аманжол Шаймерденұлы         Сәулетшiлер одағы" қоғамдық
бiрлестiгiнiң мүшесi

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 1996 года N 949
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года N 1030. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года N 806.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года N 1030 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 сентября 2007 года  N 806 .
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Правительства Республики Казахстан от 30 июля 1996 года N 949 "О Государственной премии Республики Казахстан в области литературы, искусства и архитектуры" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 32, ст. 299) следующее изменение:
приложение 1  к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 31 октября 2006 года N 1030
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 июля 1996 года N 949
Состав комиссии
по Государственным премиям Республики Казахстан в области
литературы, искусства и архитектуры при Правительстве
Республики Казахстан
Президиум:
Ертысбаев                    - Министр культуры и информации
Ермухамет Кабиденович          Республики Казахстан, председатель
Алиев                        - вице-министр культуры и информации
Арыстанбек Мухамедиевич        Республики Казахстан, заместитель
председателя
Шаймерден                    - директор Департамента
Ербол Шаймерденович            историко-культурного наследия
Министерства культуры и информации
Республики Казахстан, секретарь
Вовнянко                     - председатель общественного
Игорь Александрович            объединения "Союз кинематографистов
Республики Казахстан", заслуженный
деятель Республики Казахстан,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан
Ергалиева                    - заведующая отделом изобразительного
Райхан Абдешовна               искусства республиканского
государственного казенного
предприятия "Институт литературы и
искусства имени М. Ауэзова"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан, доктор
искусствоведения, член Международной
ассоциации художественных критиков
при ЮНЕСКО
Кекилбаев                    - народный писатель Республики
Абиш                           Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Кирабаев                     - академик Национальной академии наук
Серик Смаилович                Республики Казахстан, лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан
Молдагалиев                  - народный писатель Республики
Туманбай                       Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Мусаходжаева                 - ректор государственного учреждения
Айман Кожабековна              "Казахская национальная академия
музыки" Министерства образования и
науки Республики Казахстан, артист
мира, народная артистка Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Оразбаев                     - народный артист Республики
Сабит Конурбаевич              Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Оразалин                     - председатель правления общественного
Нурлан Мыркасымович            объединения "Союз писателей
Республики Казахстан", лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан
Рустембеков                  - президент общественного объединения
Акмурза Исаевич                "Союз архитекторов Республики
Казахстан", заслуженный архитектор
Республики Казахстан
Щеголихин                    - народный писатель Республики
Иван Павлович                  Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Секция литературы
Каскабасов                   - директор республиканского
Сеит Аскарович                 государственного казенного
предприятия "Институт литературы и
искусства имени М. Ауэзова"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан,
литературовед, академик Национальной
академии наук Республики Казахстан,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан, председатель
секции
Абдиков                      - писатель, лауреат Государственной
Толен                          премии Республики Казахстан
Айтхожина                    - поэтесса, лауреат Государственной
Марфуга                        премии Республики Казахстан
Ауэзов                       - директор государственного учреждения
Мурат Мухтарович               "Национальная библиотека Республики
Казахстан" Министерства культуры и
информации Республики Казахстан,
литературный критик, кандидат
филологических наук
Бельгер                      - писатель, лауреат Президентской
Герольд Карлович               премии мира и духовного согласия
Есдаулетов                   - поэт, главный редактор газеты
Улугбек Оразбаевич             "Қазақ әдебиеті", лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан
Жумадилов                    - народный писатель Республики
Кабдеш                         Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Какишев                      - профессор, доктор филологических наук
Турсынбек
Кулкенов                     - писатель, директор товарищества с
Мереке Абдешович               ограниченной ответственностью
"Қазақ газеттері"
Магауин                      - народный писатель Республики
Мухтар                         Казахстан, главный редактор журнала
"Жұлдыз", лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Михайлов                     - поэт, главный редактор журнала
Валерий Федорович              "Простор"
Мукай                        - писатель-драматург, лауреат
Баккожа                        Государственной премии Республики
Казахстан
Муртаза                      - народный писатель Республики
Шерхан                         Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Мырза-Али                    - народный писатель Республики
Кадыр Гинаятович               Казахстан, поэт, лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан
Негимов                      - критик, доктор филологических наук
Серик
Нурпеисов                    - народный писатель Республики
Абдижамил                      Казахстан, президент казахстанского
пен-клуба, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Сейдимбек                    - писатель, лауреат Государственной
Акселеу Сланович               премии Республики Казахстан
Секция музыки, театра и кино
Рахмадиев                    - народный артист СССР, лауреат
Еркегали Рахмадиевич           Государственной премии Республики
Казахстан, председатель секции
Абдрашев                     - художественный руководитель и главный
Толепберген                    дирижер Государственного
академического симфонического
оркестра республиканского
государственного казенного
предприятия "Казахская
государственная филармония имени
Жамбыла" Министерства культуры и
информации Республики Казахстан,
народный артист Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Альпиев                      - директор республиканского
Толеубек Ныгметович            государственного казенного
предприятия "Национальный театр
оперы и балета имени К. Байсеитовой"
Министерства культуры и информации
Республики Казахстан, заслуженный
деятель Республики Казахстан
Андриасян                    - художественный руководитель
Рубен Суренович                республиканского государственного
казенного предприятия
"Государственный академический
русский театр драмы имени
М. Лермонтова" Министерства культуры
и информации Республики Казахстан,
народный артист Республики
Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Аубакирова                   - ректор государственного учреждения
Жания Яхияевна                 "Казахская национальная консерватория
имени Курмангазы" Министерства
образования и науки Республики
Казахстан, народная артистка
Республики Казахстан, профессор,
лауреат Государственной премии
Республики Казахстан
Ашимов                       - народный артист Республики
Асанали                        Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Капустин                     - заслуженный артист Республики
Юрий Николаевич                Казахстан
Клушкин                      - народный артист Республики Казахстан
Юрий Степанович
Нарымбетов                   - кинорежиссер, лауреат Государственной
Сатыбалды                      премии Республики Казахстан
Обаев                        - директор - художественный
Есмухан Несипбаевич            руководитель республиканского
государственного казенного
предприятия "Казахский
государственный академический театр
драмы имени М. Ауэзова" Министерства
культуры и информации Республики
Казахстан, народный артист
Республики Казахстан, профессор
Тарази                       - писатель-драматург, лауреат
Аким Уртаевич                  Государственной премии Республики
Казахстан
Тлеухан                      - заслуженный артист Республики
Бекболат Канаевич              Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Усенбаева                    - народная артистка Республики
Нуржамал                       Казахстан, лауреат Государственной
премии Республики Казахстан
Секция изобразительного искусства и архитектуры
Толепбай                     - заслуженный деятель Республики
Ерболат Тогысбаевич            Казахстан, академик академии
художеств России, лауреат премии
Сальвадора Дали, лауреат
Государственной премии Республики
Казахстан, председатель секции
Абишев                       - скульптор, член общественного
Бахыт                          объединения "Союз художников
Республики Казахстан"
Алиев                        - живописец, лауреат Государственной
Дулат Капбарович               премии Республики Казахстан
Дузелханов                   - живописец, лауреат Государственной
Агымсалы                       премии Республики Казахстан
Заурбекова                   - художник прикладного искусства,
Фатима Есмуратовна             лауреат Государственной премии
Республики Казахстан
Кумарова                     - искусствовед, заслуженный деятель
Сабила Бекжановна              Республики Казахстан, член
общественного объединения "Союз
художников Республики Казахстан"
Ли                           - искусствовед, ответственный секретарь
Камилла Витальевна             общественного объединения "Союз
художников Республики Казахстан",
член ассоциации художественных
критиков при ЮНЕСКО, член
Международной авторской ассоциации
Петрова                      - заслуженный архитектор Республики
Альбина Анатольевна            Казахстан
Уморбеков                    - директор республиканского
Байтурсын Есжанович            государственного казенного
предприятия "Государственный музей
искусств Республики Казахстан имени
А. Кастеева" Министерства культуры и
информации Республики Казахстан
Чиканаев                     - архитектор, член общественного
Аманжол Шаймерденович          объединения "Союз художников
Республики Казахстан"