Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2002 жылғы 14 маусымдағы N 647 қаулысына өзгерiстер мен толықтыру енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 15 қарашадағы N 1080 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 27 тамыздағы N 1251 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.08.27. N 1251 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының орта мерзiмдi жоспарларын әзiрлеудiң ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2002 жылғы 14 маусымдағы N 647  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2002 ж., N 17, 190-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтыру енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының әлеуметтiк-экономикалық дамуының орта мерзiмдi жоспарларын әзiрлеудiң ережесiнде:
"Жалпы ережелер" деген 1-бөлiмде:
3-тармақтың екiншi абзацындағы "Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен және Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiмен келiсiм бойынша" деген сөздер "Мүдделi мемлекеттiк органдармен бiрлесiп," деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орта мерзiмдi жоспарларды әзiрлеудiң және бекiтудiң тәртiбi" деген 4-бөлiмде:
"Республикалық орта мерзiмдi жоспарды әзiрлеудiң және бекiтудiң тәртiбi" деген 1-бөлiмшеде:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Республикалық орта мерзiмдi жоспарды әзiрлеу екi кезеңде жүзеге асырылады.
Республикалық орта мерзiмдi жоспардың жобасы орта мерзiмдi фискалдық саясат жобасын, алдағы қаржы жылына арналған республикалық және жергiлiктi бюджеттердiң жобаларын қалыптастырудың негiзi болып табылады.
Республикалық орта мерзiмдi жоспардың жобасын қалыптастыру бiрiншi кезеңде мынадай тәртiппен жүзеге асырылады:
1) Министрлiк жоспарланатынның алдындағы жылдың 1 наурызына дейiн Республикалық орта мерзiмдi жоспар бөлiмдерiнiң нысандарын, көрсеткiштерiнiң тiзбесiн және құрылымын орталық және жергiлiктi атқарушы органдарға, өзге де мемлекеттiк органдарға, сондай-ақ ұлттық компанияларға жiбередi;
2) Министрлiк орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдардың қатысуымен жоспарланатынның алдындағы жылдың 1 мамырына дейiн Қазақстан Республикасының экономикасын дамытудың алдағы үш жылдық кезеңге арналған макроэкономикалық көрсеткiштерiнiң болжамдарын (бұдан әрi - аса маңызды көрсеткiштердiң болжамы) әзiрлейдi және Республикалық бюджет комиссиясының (бұдан әрi - бюджет комиссиясы) қарауына енгiзедi.
Бюджет комиссиясы мақұлдаған Республикалық орта мерзiмдi жоспардың аса маңызды көрсеткiштерiнiң болжамын Министрлiк үш күн мерзiмде орталық және жергiлiктi атқарушы органдарға, өзге де мемлекеттiк органдарға, сондай-ақ ұлттық компанияларға жiбередi;

О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2002 года N 647
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2006 года N 1080. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2009 года N 1251
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 27.08.2009 N 1251 .
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2002 года N 647 "Об утверждении Правил разработки среднесрочных планов социально-экономического развития Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 17, ст. 190) следующие изменения и дополнение:
в Правилах разработки среднесрочных планов социально-экономического развития Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 1 "Общие положения":
в абзаце втором пункта 3 слова "по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан и Национальным Банком Республики Казахстан" заменить словами "совместно с заинтересованными государственными органами";
в разделе 4. "Порядок разработки и утверждения среднесрочных планов":
в подразделе 1. "Порядок разработки и утверждения Республиканского среднесрочного плана":
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Разработка Республиканского среднесрочного плана осуществляется в два этапа.
Проект Республиканского среднесрочного плана является основой формирования проекта среднесрочной фискальной политики, проектов республиканского и местных бюджетов на предстоящий финансовый год.
Формирование проекта Республиканского среднесрочного плана на первом этапе осуществляется в следующем порядке:
1) Министерство до 1 марта года, предшествующего планируемому, направляет центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам, а также национальным компаниям формы, перечень показателей и структуру разделов Республиканского среднесрочного плана;
2) Министерство с участием центральных исполнительных и иных государственных органов до 1 мая года, предшествующего планируемому, разрабатывает и вносит на рассмотрение Республиканской бюджетной комиссии (далее - бюджетная комиссия) прогнозы макроэкономических показателей развития экономики Республики Казахстан на предстоящий трехлетний период (далее - прогноз важнейших показателей).
Одобренный бюджетной комиссией прогноз важнейших показателей Республиканского среднесрочного плана Министерство в трехдневный срок направляет центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам, а также национальным компаниям;

3) орталық және жергiлiктi атқарушы органдар, сондай-ақ өзге де мемлекеттiк органдар Республикалық орта мерзiмдi жоспар бөлiмдерiнiң құрылымына және көрсеткiштерiнiң нысандарына сәйкес жоспарланатынның алдындағы жылдың 15 мамырынан кешiктiрмей, Республикалық орта мерзiмдi жоспардың тиiстi бөлiмдерi мен көрсеткiштерiне және басымдылық тәртiбiмен олардың бөлiнiсiнде қолданыстағы әрi әзiрленетiн мемлекеттiк, салалық (секторалдық) бағдарламалар мен басым бюджеттiк инвестициялық жобалардың (бағдарламалардың) тiзбесi бойынша Министрлiкке ұсыныстар бередi;
4) Министрлiк жоспарланатынның алдындағы жылдың 1 маусымына дейiн орталық және жергiлiктi атқарушы органдардан, сондай-ақ өзге де мемлекеттiк органдардан алынған материалдардың негiзiнде Республикалық орта мерзiмдi жоспардың жоспарланатын кезеңге арналған жобасын қалыптастырады және бюджет комиссиясына енгiзедi. Орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдардың ұсыныстарында алшақтықтар туындаған жағдайда, келiспеушiлiктер хаттамасы қоса берiледi.
Екiншi кезеңде қолданыстағы әрi әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалардың тiзбелерiн, қолданыстағы әрi әзiрленетiн мемлекеттiк және салалық (секторалдық) бағдарламалар бөлiнiсiндегi басым бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды), ұлттық компанияларды, оның iшiнде акционерi ұлттық холдинг болып табылатын ұлттық компанияларды дамытудың негiзгi бағыттары мен негiзгi көрсеткiштерiнiң болжамын қалыптастыру және ел экономикасын дамытудың болжамды бағалауды нақтылау, Республикалық орта мерзiмдi жоспардың бөлiмдерiн түзету жүргiзiледi;
1) жоспарланатынның алдындағы жылдың маусымында Министрлiк орталық және жергiлiктi атқарушы органдардың, сондай-ақ өзге де мемлекеттiк органдардың қатысуымен Республикалық орта мерзiмдi жоспардың бөлiмдерiн пысықтауды жүргiзедi;
2) орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдар Республикалық орта мерзiмдi жоспардың тиiстi бөлiмдерi мен көрсеткiштерiн жергiлiктi атқарушы органдармен кезең-кезеңiмен келiсудi және нақтылауды жүргiзедi және бөлiмдер мен көрсеткiштердiң пысықталған нұсқасын жоспарланатынның алдындағы жылдың 10 шiлдесiнен кешiктiрмей Министрлiкке ұсынады;
3) жоспарланатынның алдындағы жылдың 1 тамызына дейiн Министрлiк Республикалық орта мерзiмдi жоспардың жобасын қалыптастырады және оны мүдделi орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдарға келiсуге жiбередi;
4) Республикалық орта мерзiмдi жоспар жоспарланатынның алдындағы жылдың 15 тамызына дейiн алдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңның жобасымен бiр мезгiлде Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзiледi және жоспарланатынның алдындағы жылдың 1 қыркүйегiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысымен бекiтiледi.";
"Облыстардың орта мерзiмдi жоспарларын әзiрлеудiң және бекiтудiң тәртiбi" деген 2-бөлiмшеде:
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

3) центральные и местные исполнительные органы, а также иные государственные органы в соответствии со структурой разделов и формами показателей Республиканского среднесрочного плана не позднее 15 мая года, предшествующего планируемому, представляют в Министерство предложения к соответствующим разделам и показателям Республиканского среднесрочного плана и по перечню действующих и разрабатываемых государственных, отраслевых (секторальных) программ и приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ) в их разрезе в порядке приоритетности;
4) Министерство до 1 июня года, предшествующего планируемому, на основании материалов, полученных от центральных и местных исполнительных органов, а также иных государственных органов формирует проект Республиканского среднесрочного плана на планируемый период и вносит в бюджетную комиссию. В случае возникновения расхождений с предложениями центральных исполнительных и иных государственных органов, прилагается протокол разногласий.
На втором этапе происходит формирование перечней действующих и разрабатываемых государственных и отраслевых (секторальных) программ, приоритетных бюджетных инвестиционных проектов (программ) в разрезе действующих и разрабатываемых государственных и отраслевых (секторальных) программ, основных направлений и прогноза основных показателей развития национальных компаний, в том числе национальных компаний, акционером которых является национальный холдинг, и уточнение прогнозных оценок развития экономики страны, корректировка разделов Республиканского среднесрочного плана;
1) в июне года, предшествующего планируемому, Министерство проводит доработку разделов Республиканского среднесрочного плана с участием центральных и местных исполнительных органов, а также иных государственных органов;
2) центральные исполнительные и иные государственные органы проводят поэтапное согласование и уточнение с местными исполнительными органами соответствующих разделов и показателей Республиканского среднесрочного плана и доработанный вариант разделов и показателей представляют в Министерство не позднее 10 июля года, предшествующего планируемому;
3) до 1 августа года, предшествующего планируемому, Министерство формирует проект Республиканского среднесрочного плана и направляет его на согласование в заинтересованные центральные исполнительные и иные государственные органы;
4) Республиканский среднесрочный план вносится на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан до 15 августа года, предшествующего планируемому, одновременно с проектом закона о республиканском бюджете на предстоящий финансовый год и утверждается постановлением Правительства Республики Казахстан не позднее 1 сентября года, предшествующего планируемому";
в подразделе 2. "Порядок разработки и утверждения среднесрочных планов областей":
пункт 15 изложить в следующей редакции:

"15. Облыстардың орта мерзiмдi жоспарларын әзiрлеу екi кезеңде жүзеге асырылады.
Бiрiншi кезеңде жергiлiктi уәкiлеттi органдар:
1) алынған материалдар мен экономикалық жоспарлау жөнiндегi аудандық және қалалық бөлiмдердiң ұсыныстары негiзiнде экономикалық қызмет түрлерi бөлiнiсiнде облыстардың орта мерзiмдi жоспарларының iрiлендiрiлген параметрлерiн әзiрлейдi және жоспарланатынның алдындағы жылдың 15 мамырына дейiн бюджет комиссиясына ұсынылатын Республикалық орта мерзiмдi жоспардың жобасына енгiзу үшiн Министрлiкке ұсынады;
2) жоспарланатынның алдындағы жылдың 10 маусымына дейiн жергiлiктi уәкiлеттi органдар облыстардың орта мерзiмдi жоспарларының жобаларын тиiстi жергiлiктi бюджет комиссиясының қарауына жiбередi;
3) жоспарланатынның алдындағы жылдың 10 шiлдесiне дейiн жергiлiктi уәкiлеттi органдар облыстардың орта мерзiмдi жоспарларының жобаларын Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрiнiң бұйрығымен бекiтiлген кестеге сәйкес Министрлiкпен және басқа мүдделi орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдармен келiсудi жүзеге асырады.
Екiншi кезеңде қолданыстағы және әзiрленетiн өңiрлiк бағдарламалардың тiзбелерiн, басым жергiлiктi бюджеттiк инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) қалыптастыру және өңiрдiң дамуын болжамды бағалауды нақтылау, облыстардың орта мерзiмдi жоспарларының бөлiмдерiн түзету жүргiзiледi:
1) жоспарланатынның алдындағы жылдың қыркүйегiнде жергiлiктi уәкiлеттi органдар облыстардың орта мерзiмдi жоспарларын пысықтауды жүзеге асырады және оларды облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкiмдiктерiнiң қарауына енгiзедi;
2) облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкiмдiктерi жылдың 15 қазанына дейiн мүдделi орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдармен келiсiлген облыстардың орта мерзiмдi жоспарларын алдағы қаржы жылына арналған тиiстi жергiлiктi бюджеттердiң жобаларымен бiр мезгiлде тиiстi мәслихаттардың бекiтуiне ұсынады";
"Ұлттық компаниялардың Даму жоспарларын әзiрлеудiң және бекiтудiң құрылымы, тәртiбi" деген 5-бөлiмде:
19-тармақта:
1) тармақшадағы "қаңтарында" деген сөз "наурызында" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "1 мамырынан" деген сөздер "1 маусымынан" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшадағы "Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестiктi қорғау жөнiндегi агенттiгiмен (табиғи монополиялардың субъектiлерi болып табылатын және Қазақстан рыногында басымдық жағдайға ие ұйымдар үшiн)" деген сөздер "Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттiгiмен (табиғи монополиялар субъектiлерi болып табылатын ұйымдар үшiн) және Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгiмен (тиiстi тауар нарығында үстем жағдайға ие ұйымдар үшiн)" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Орта мерзiмдi жоспарларды iске асыруды бақылау" деген 8-бөлiмде:
29-тармақтағы "және Үкiмет Бағдарламасын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарының орындалуы", "және жекелеген iс-шараларға түзету жасау жөнiнде белгiленген тәртiппен ұсыныстар енгiзедi" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 31-тармақпен толықтырылсын:

"15. Разработка среднесрочных планов областей осуществляется в два этапа.
Нa первом этапе местные уполномоченные органы:
1) на основе полученных материалов и предложений районных и городских отделов по экономическому планированию разрабатывают укрупненные параметры среднесрочных планов областей, в разрезе видов экономической деятельности и до 15 мая года, предшествующего планируемому, представляют в Министерство для включения в проект Республиканского среднесрочного плана, представляемого в бюджетную комиссию;
2) до 10 июня года, предшествующего планируемому, местные уполномоченные органы направляют на рассмотрение соответствующей местной бюджетной комиссии проекты среднесрочных планов областей;
3) до 10 июля года, предшествующего планируемому, местные уполномоченные органы осуществляют согласование проектов среднесрочных планов областей с Министерством и другими заинтересованными центральными исполнительными и иными государственными органами согласно графику, утвержденному приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан.
На втором этапе происходят формирование перечней действующих и разрабатываемых региональных программ, приоритетных местных бюджетных инвестиционных проектов (программ) и уточнение прогнозных оценок развития региона, корректировка разделов среднесрочных планов областей:
1) в сентябре года, предшествующего планируемому, местные уполномоченные органы осуществляют доработку среднесрочных планов областей и вносят их на рассмотрение акиматов областей, городов республиканского значения, столицы;
2) до 15 октября года акиматы областей, городов республиканского значения, столицы представляют на утверждение в соответствующие маслихаты среднесрочные планы областей, согласованные с заинтересованными центральными исполнительными и иными государственными органами, одновременно с проектами соответствующих местных бюджетов на предстоящий финансовый год";
в разделе 5. "Структура, порядок разработки и утверждения планов развития национальных компаний":
в пункте 19:
в подпункте 1) слова "в январе" заменить словами "в марте";
в подпункте 2) слова "1 мая" заменить словами "1 июня";
в подпункте 4) слова "Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции (для организаций, являющихся субъектами естественных монополий и занимающих доминирующее положение на рынке Казахстана)" заменить словами "Агентством Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (для организаций, являющихся субъектами естественных монополий) и Министерством индустрии и торговли Республики Казахстан (для организаций, занимающих доминирующее положение на соответствующих товарных рынках)";
в разделе 8. "Контроль за реализацией среднесрочных планов":
в пункте 29 слова "и исполнении Плана мероприятий по реализации Программы Правительства и вносит в установленном порядке предложения по корректировке отдельных мероприятий" исключить;
дополнить пунктом 31 следующего содержания:

"31. Әлеуметтiк-экономикалық дамудың орта мерзiмдi жоспары макроэкономикалық көрсеткiштер болжамы нақтылау кезiнде түзетiледi.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

"31. Среднесрочный план социально-экономического развития корректируется при уточнении прогноза макроэкономических показателей.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан