Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1161 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы N 1260 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. "Мәдениет саласын дамытудың 2006 - 2008 жылдарға арналған бағдарламасын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 24 қарашадағы N 1161  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2005 ж., N 44, 583-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
2-тармақтың 2) тармақшасындағы және 4-тармақтағы ", ақпарат және спорт" деген сөздер "және ақпарат" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-тармақта:
"А.С. Есiмовке" деген сөздер "К.Қ. Мәсiмовке" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мәдениет саласын дамытудың 2006-2008 жылдарға арналған  бағдарламасында :
"1. Бағдарламаның паспорты" деген бөлiмде:
"Бағдарламаны әзiрлеушi" деген жолдағы ", ақпарат және спорт" деген сөздер "және ақпарат" деген сөздермен ауыстырылсын;
"5. Негiзгi бағыттары мен iске асыру тетiгi" деген бөлiмде:
"5.2. Саланың инфрақұрылымын дамыту және басқару нысандарын жетiлдiру" деген кiшi бөлiмнiң алтыншы абзацы "беру" деген сөзден кейiн ", сондай-ақ мәдениет саласында жеке меншiк секторды дамыту" деген сөздермен толықтырылсын;
"5.4. Өнердi және дарынды тұлғалардың қызметiн дамытуға жағдай жасау" деген кiшi бөлiм мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Шығармашылықты дамыту үшiн қолайлы жағдай жасау мақсатында шығармашылық қайраткерлердi, дарынды музыканттар мен орындаушыларды мемлекеттiк қолдау жүйесi жетiлдiрiлетiн болады.";
"8. Бағдарламаны iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары" деген бөлiмде:
бүкiл мәтiн бойынша 4-бағандағы "МАСМ" деген аббревиатура "MAM" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
"2. Сала инфрақұрылымын дамыту және мәдениет объектiлерiн басқару нысандарын жетiлдiру" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 7-жолда:
2-бағандағы "Қазақстан бойынша" деген сөздерден кейiн "және шет елдерде" деген сөздермен толықтырылсын;
6-бағандағы "Барлығы: 217,0", "2007 ж. - 73,5" деген сөздер тиiсiнше "Барлығы: 287,6", "2007 ж. - 144,1" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 8-жолда:
6-бағандағы "Барлығы: 372,0", "2007 ж. - 126,0" деген сөздер тиiсiнше "Барлығы: 392,1", "2007 ж. - 146,1" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 9-жолда:
6-бағандағы "Барлығы: 42,1", "2007 ж. - 15,0" деген сөздер тиiсiнше "Барлығы: 37,7", "2007 ж. - 10,6" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 10-жолда:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1161
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года N 1260
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2005 года N 1161 "Об утверждении Программы развития сферы культуры на 2006-2008 годы" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 44, ст. 583) следующие изменения и дополнения:
в подпункте 2) пункта 2 и в пункте 4 слова ", информации и спорта" заменить словами "и информации";
в пункте 5:
слова "Есимова А.С." заменить словами "Масимова К.К.";
в  Программе развития сферы культуры на 2006-2008 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе "1. Паспорт программы":
в строке "Разработчик Программы" слова ", информации и спорта" заменить словами "и информации";
в разделе "5. Основные направления и механизм реализации":
абзац шестой подраздела "5.2. Развитие инфраструктуры сферы и совершенствование форм управления" после слова "бюджет" дополнить словами ", а также развитие частного сектора в сфере культуры";
подраздел "5.4. Создание условий для развития искусства и деятельности одаренных личностей" дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"В целях создания благоприятных условий для созидания творчества будет совершенствоваться система государственной поддержки творческих деятелей, талантливых музыкантов и исполнителей.";
в разделе "8. План мероприятий по реализации Программы":
по всему тексту в графе 4 аббревиатуру "МКИС" заменить аббревиатурой "МКИ";
в подразделе "2. Развитие инфраструктуры сферы и совершенствование форм управления объектами культуры":
в строке, порядковый номер 7:
в графе 2 после слов "по Казахстану" дополнить словами "и за рубежом";
в графе 6 слова "Всего: 217,0", "2007 г. - 73,5" заменить соответственно словами "Всего: 287,6", "2007 г. - 144,1";
в строке, порядковый номер 8:
в графе 6 слова "Всего: 372,0", "2007 г. - 126,0" заменить соответственно словами "Всего: 392,1", "2007 г. - 146,1";
в строке, порядковый номер 9:
в графе 6 слова "Всего: 42,1", "2007 г. - 15,0" заменить соответственно словами "Всего: 37,7", "2007 г. - 10,6";
в строке, порядковый номер 10:

6-бағандағы "Барлығы: 290,1", "2007 ж. - 96,7" деген сөздер тиiсiнше "Барлығы: 324,0", "2007 ж. - 130,6" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 10-1, 10-2, 10-3-жолдармен толықтырылсын:
"
10-1.
Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданында "Есік" тарихи-мәдени қорық-мұражайын ұйымдастыру (салу)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
2007-2008 жылдар, IV тоқсан
Барлығы:
90,4,
оның ішінде:
2007 ж.
- 40,0
2008 ж.
- 50,4
Республикалық бюджет
10-2.
Шығыс Қазақстан облысы Қатонқарағай ауданында "Берел" тарихи-мәдени қорық-мұражайын ұйымдастыру (салу)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
2007-2008 жылдар,  IV тоқсан
Барлығы:
90,9,
оның ішінде:
2007 ж.
- 40,0
2008 ж.
- 50,9
Республикалық бюджет
10-3.
Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған республикалық кітапханада Құжаттарды қалпына келтіру және жаңадан жасау орталығын құру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
2007 жыл, II тоқсан
2007 ж. -
2,5
Республикалық бюджет
";
"3. Кадрмен қамтамасыз ету және бiлiктiлiктi арттыру" деген кіші бөлiмде:
реттiк нөмiрi 11-жолда:
6-бағандағы "Барлығы: 40,0", "2007 ж. - 10,0" деген сөздер тиiсiнше "Барлығы: 121,7", "2007 ж. - 91,7" деген сөздермен ауыстырылсын;
"4. Өнердi және дарынды тұлғалардың қызметiн дамыту үшiн жағдай жасау" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 15-жолда:
6-бағандағы "12,0" деген сандар "10,0" деген сандармен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 18-жолда:
6-бағандағы "2007 ж. - 25,8" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 19-1, 19-2, 19-3, 19-4, 19-5, 9-6, 19-7, 19-8, 19-9, 19-10-жолдармен толықтырылсын:
"
19-1.
Алматы қаласында өнер туындыларының аукционын өткізу
Бұйрық
МАМ
2007 жыл, IV тоқсан
2007 ж.
- 23,1
Республикалық бюджет
19-2.
"Бүгінгі ауыл мәдениетінің жай-күйі мен перспективалары" атты республикалық ғылыми-практикалық конференция және "Үздік мәдениет қызметкері" атты мәдениет қызметкерлерінің кәсіби шеберлігі республикалық конкурсын өткізу
Бұйрық
МАМ
2007 жыл, ІІІ тоқсан
2007 ж.
- 6,0
Республикалық бюджет
19-3.
Қазақстанның драма театрларының ХV республикалық фестивалін өткізу
Бұйрық
МАМ
2007 жыл
2007 ж.
- 14,0
Республикалық бюджет
19-4.
Шетелдік шеберлердің қатысуымен Театр өнері қайраткерлерінің республикалық практикумын өткізу
(Астана қаласы)
Бұйрық
МАМ
2007 жыл
2007 ж.
- 12,8
Республикалық бюджет
19-5.
"Опералия" халықаралық фестивалін өткізу
Бұйрық
МАМ
2007 жыл
2007 ж.
- 140,3
Республикалық бюджет
19-6.
Дәстүрлі орындаушылардың Әміре Қашаубаев атындағы республикалық конкурсын өткізу
Бұйрық
МАМ
2007 жыл
2007 ж.
- 13,0
Республикалық бюджет
19-7.
Жас орындаушылардың "Жас қанат -
2007" XVI республикалық конкурсын өткізу
Бұйрық
МАМ
2007 жыл
2007 ж.
- 3,7
Республикалық бюджет

в графе 6 слова "Всего: 290,1", "2007 г. - 96,7" заменить соответственно словами "Всего: 324,0", "2007 г. - 130,6";
дополнить строками, порядковые номера 10-1, 10-2, 10-3 следующего содержания:
"
10-1.
Организация
(строительство)
историко-
культурного
заповедника-
музея "Иссык"
в Енбекши-
Казахском
районе
Алматинской
области
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МКИ
IV
квартал,
2007-
2008
годы
Всего:
90,4,
в том
числе:
2007 г.
- 40,0
2008 г.
- 50,4
Республи-
канский
бюджет
10-2.
Организация
(строительство)историко-
культурного
заповедника-
музея "Берель"
в Катон-
Карагайском
районе
Восточно-
Казахстанской
области
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МКИ
IV
квартал,
2007-
2008
годы
Всего:
90,9,
в том
числе:
2007 г.
- 40,0
2008 г.
- 50,9
Республи-
канский
бюджет
10-3.
Создать Центр
реставрации и
воспроизведения документов в
Республиканской библиотеке для
незрячих и
слабовидящих
граждан
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МКИ
II
квартал,
2007
год
2007 год -
2,5
Республи-
канский
бюджет
";
в подразделе "3. Кадровое обеспечение и повышение квалификации":
в строке, порядковый номер 11:
в графе 6 слова "Всего: 40,0", "2007 г. - 10,0" заменить соответственно словами "Всего: 121,7", "2007 г. - 91,7";
в подразделе "4. Создание условий для развития искусства и деятельности одаренных личностей":
в строке, порядковый номер 15:
в графе 6 цифры "12,0" заменить цифрами "10,0";
в строке, порядковый номер 18:
в графе 6 слова "2007 г. - 25,8" исключить;
дополнить строками, порядковые номера 19-1, 19-2, 19-3, 19-4, 19-5, 19-6, 19-7, 19-8, 19-9, 19-10 следующего содержания.
"
19-1.
Проведение аукциона произведений искусств в
г. Алматы
Приказ
МКИ
IV
квартал,
2007
год
2007 г.
- 23,1
Республи-
канский
бюджет
19-2.
Проведение
республиканской
научно-
практической
конференции
"Культура села
сегодня:
состояние и
перспективы" и
республикан-
ского конкурса
профессиональ-
ного мастерства
работников
культуры "Лучший
работник культуры"
Приказ
МКИ
III
квартал,
2007
год
2007 г.
- 6,0
Республи-
канский
бюджет
19-3.
Проведение ХV
Республиканско-
го фестиваля
драматических
театров
Казахстана
Приказ
МКИ
2007 год
2007 г.
- 14,0
Республи-
канский
бюджет
19-4.
Проведение
Республиканско-
го практикума
деятелей
театрального
искусства при
участии
зарубежных
мастеров
(г. Астана)
Приказ
МКИ
2007 год
2007 г.
- 12,8
Республи-
канский
бюджет
19-5.
Проведение
Международного
фестиваля
"Опералия"
Приказ
МКИ
2007 год
2007 г.
- 140,3
Республи-
канский
бюджет
19-6.
Проведение
Республиканско-
го конкурса
традиционных
исполнителей
имени Амре
Кашаубаева
Приказ
МКИ
2007 год
2007 г.
- 13,0
Республи-
канский
бюджет
19-7.
Проведение XVI
Республиканско-
го конкурса
молодых
исполнителей
"Жас канат -
2007"
Приказ
МКИ
2007 год
2007 г.
- 3,7
Республи-
канский
бюджет

19-8.
Балалар шығармашылығының республикалық конкурстарын өткізу
Бұйрық
МАМ
2007 жыл
2007 ж.
- 6,5
Республикалық бюджет
19-9.
"Алматы - менің алғашқы махаббатым" фестивалін өткізу
Бұйрық
МАМ
2007 жыл
2007 ж.
- 34,3
Республикалық бюджет
19-10.
Қуыршақ театрларының халықаралық фестивалін өткізу
Бұйрық
МАМ
2007 жыл
2007 ж.
- 6,8
Республикалық бюджет
";
"5. Халықаралық ынтымақтастық және қазақ өнерiнiң үздiк жетiстiктерiнiң шет елдердегi тұсаукесерi" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 22-жолда:
6-бағандағы "74,7,", "2007 ж. - 25,3" деген сөздер тиiсiнше "71,3,", "2007 ж. - 21,9" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 32-жолда:
6-бағандағы "45,4,", "32,7" деген сандар тиiсiнше "32,7,", "20,0" деген сандармен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 33-жолда:
6-бағандағы "20,0" деген сандар "12,7" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 34-1, 34-2, 34-3, 34-4-жолдармен толықтырылсын:
"
34-1.
Қазақстанның Қытайдағы Мәдениет күндерін өткізу
Бұйрық
МАМ
2007 жыл
2007 ж.
- 10,7
Республикалық бюджет
34-2.
Қазақстанның Өзбекстандағы Мәдениет күндерін өткізу
Бұйрық
МАМ
2007 жыл
2007 ж.
- 14,2
Республикалық бюджет
34-3.
Тәжікстанның Қазақстандағы Мәдениет күндерін өткізу
Бұйрық
МАМ
2007 жыл
2007 ж.
- 10,8
Республикалық бюджет
34-4.
Қазақстанның Украинадағы Мәдениет күндерін өткізу
Бұйрық
МАМ
2007 жыл
2007 ж.
- 56,8
Республикалық бюджет
";
"6. Материалдық-техникалық қамтамасыз ету" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 35-жолда:
6-бағандағы "Барлығы: 1822,7", "2007 ж. - 535,0" деген сөздер тиiсiнше "Барлығы: 2387,7", "2007 ж. - 1100,0" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттiк нөмiрi 36-жолда:
6-бағандағы "30,0", "20,0" деген сандар тиiсiнше "18,1", "8,1" деген сандармен ауыстырылсын;
"7. Саланы ақпараттық қамтамасыз ету" деген кiшi бөлiмде:
реттiк нөмiрi 37-жолда:
6-бағандағы "9,0" деген сандар "7,0" деген сандармен ауыстырылсын, "2007 ж. - 2,0" деген сөздер алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 38-жолда:
6-бағандағы "Барлығы: 45,4, оның iшiнде: 2007 ж. - 23,0" деген сөздер алынып тасталсын;
реттiк нөмiрi 39-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
39.
Зағип және нашар көретін азаматтарға арналған "РБНСГ-Вести" газетінің рельефтік-нүктелік және жалпақ баспа қаріптерімен шығарылуын жолға қою
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
МАМ
2007 жыл, II тоқсан
2007 ж.
- 1,5
Республикалық бюджет
";
реттiк нөмiрi 40-жолдың 6-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"2008 ж. - 2,0; 2008 ж. - 5,0; 2008 ж. - 5,0";
"Республикалық бюджеттен жиыны" деген жолдағы 6-баған мынадай редакцияда жазылсын:
"Барлығы: 5597,8,
оның iшiнде:
2006 ж. - 1503,0
2007 ж. - 2591,8
2008 ж. - 1604,3";
ескертпеде: аббревиатуралардың толық жазылуында:
"МАСМ - Мәдениет, ақпарат және спорт министрлiгi" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"MAM - Мәдениет және ақпарат министрлiгi".

19-8.
Проведение
Республиканских
конкурсов
детского
творчества
Приказ
МКИ
2007 год
2007 г.
- 6,5
Республи-
канский
бюджет
19-9.
Проведение
фестиваля
"Алматы - моя
первая любовь"
Приказ
МКИ
2007 год
2007 г.
- 34,3
Республи-
канский
бюджет
19-10.
Проведение
Международного
фестиваля
театров кукол
Приказ
МКИ
2007 год
2007 г.
- 6,8
Республи-
канский
бюджет
";
в подразделе "5. Международное сотрудничество и презентация лучших достижений казахстанского искусства за рубежом":
в строке, порядковый номер 22:
в графе 6 слова "74,7,", "2007 г. - 25,3" заменить соответственно словами "71,3,", "2007 г. - 21,9";
в строке, порядковый номер 32:
в графе 6 цифры "45,4,", "32,7" заменить соответственно цифрами "32,7,", "20,0";
в строке, порядковый номер 33:
в графе 6 цифры "20,0" заменить цифрами "12,7";
дополнить строками, порядковые номера 34-1, 34-2, 34-3, 34-4 следующего содержания:
"
34-1.
Проведение
Дней культуры
Казахстана в
Китае
Приказ
МКИ
2007 год
2007 г.
- 10,7
Республи-
канский
бюджет
34-2.
Проведение
Дней культуры
Казахстана в
Узбекистане
Приказ
МКИ
2007 год
2007 г.
- 14,2
Республи-
канский
бюджет
34-3.
Проведение
Дней культуры
Таджикистана в
Казахстане
Приказ
МКИ
2007 год
2007 г.
- 10,8
Республи-
канский
бюджет
34-4.
Проведение
Дней культуры
Казахстана в
Украине
Приказ
МКИ
2007 год
2007 г.
- 56,8
Республи-
канский
бюджет
";
в подразделе "6. Материально-техническое обеспечение":
в строке, порядковый номер 35:
в графе 6 слова "Всего: 1822,7", "2007 г. - 535,0" заменить соответственно словами "Всего: 2387,7", "2007 г. - 1100,0";
в строке, порядковый номер 36:
в графе 6 цифры "30,0", "20,0" заменить соответственно цифрами "18,1", "8,1";
в подразделе "7. Информационное обеспечение отрасли":
в строке, порядковый номер 37:
в графе 6 цифры "9,0" заменить цифрами "7,0", слова "2007 г. - 2,0" исключить;
в строке, порядковый номер 38:
в графе 6 слова "Всего: 45,4, в том числе: 2007 г. - 23,0" исключить;
строку, порядковый номер 39 изложить в следующей редакции:
"
39.
Наладить выпуск
газеты
"РБНСГ-Вести"
рельефно-
точечным и
плоскопечатным
шрифтами для
незрячих и
слабовидящих
граждан
Инфор-
мация в
Прави-
тельство
Респуб-
лики
Казах-
стан
МКИ
II
квартал,
2007 год
2007 г.
- 1,5
Республи-
канский
бюджет
";
графу 6 строки, порядковый номер 40 изложить в следующей
редакции:
"2008 г. - 2,0; 2008 г. - 5,0; 2008 г. - 5,0";
в строке "Итого из республиканского бюджета" графу 6 изложить в следующей редакции:
"Всего: 5 597,8,
в том числе:
2006 г. - 1 503,0
2007 г. - 2 591,8
2008 г. - 1 604,3";
в примечании: расшифровке аббревиатур:
строку "МКИС - Министерство культуры, информации и спорта" изложить в следующей редакции:
"МКИ - Министерство культуры и информации".

2. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан