"Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Эмба полигонын пайдалану және жалға беру шарттары туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 желтоқсандағы N 1266 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
"Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Эмба полигонын пайдалану және жалға беру шарттары туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттаманы ратификациялау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгiзiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЗАҢЫ
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Эмба полигонын пайдалану және жалға беру шарттары туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттаманы ратификациялау туралы
Мәскеуде 2006 жылғы 4 сәуiрде қол қойылған Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Эмба полигонын пайдалану және жалға беру шарттары туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы хаттама ратификациялансын.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Эмба полигонын пайдалану және жалға беру шарттары туралы келiсiмге өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
ХАТТАМА
Бұдан әрi Тараптар деп аталатын Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы,
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Эмба полигонын пайдалану және жалға беру шарттары туралы келiсiмге (бұдан әрi - Келiсiм) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзуге келiстi:
1) атауындағы және кiрiспенiң төртiншi мен бесiншi абзацтарындағы "Эмба полигоны", "Эмба полигонының" деген сөздерден кейін "(5580 сынақ жұмыстарын қамтамасыз ету базасы)" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 1-бапта:
бiрiншi абзацта "Эмба полигоны" деген сөздерден кейiн "(5580 сынақ жұмыстарын қамтамасыз ету базасы)" деген сөздермен толықтырылсын;
екiншi абзацта "қосымшада" деген сөздiң алдынан "N 1" деген цифрмен толықтырылсын;
бап мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Полигонның әскери объектiлерiнiң тiзбесi осы Келiсiмнiң ажырамас бөлiгi болып табылатын N 2 қосымшада келтiрiлген.
Ресей Федерациясына Полигонда жалға берiлген Қазақстан Республикасы мүлкiнiң тiзбесi осы Келiсiмнiң ажырамас бөлiгi болып табылатын N 3 қосымшада келтiрiлген.";

О проекте Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды полигона Эмба от 20 января 1995 года"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2006 года N 1266
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды полигона Эмба от 20 января 1995 года".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
ЗАКОН РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН
О ратификации Протокола о внесении изменений и дополнений в
Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией
об условиях использования и аренды полигона Эмба
от 20 января 1995 года
Ратифицировать Протокол о внесении изменений и дополнений в Соглашение между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды полигона Эмба от 20 января 1995 года, подписанный в Москве 4 апреля 2006 года.
Президент
Республики Казахстан
ПРОТОКОЛ
о внесении изменений и дополнений в Соглашение
между Республикой Казахстан и Российской Федерацией
об условиях использования и аренды полигона Эмба
от 20 января 1995 года
Республика Казахстан и Российская Федерация, именуемые в дальнейшем Сторонами,
согласились внести в  Соглашение  между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды полигона Эмба от 20 января 1995 года (далее - Соглашение) следующие изменения и дополнения:
1) наименование и абзацы четвертый и пятый преамбулы после слова "Эмба" дополнить словами "(5580 база обеспечения испытательных работ)";
2) в статье 1:
абзац первый после слов "Эмба" дополнить словами "(5580 база обеспечения испытательных работ)";
в абзаце втором слово "приложении" заменить словами "Приложении N 1";
дополнить статью абзацами следующего содержания:
"Перечень военных объектов Полигона приведен в Приложении N 2, являющемся неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
Перечень имущества Республики Казахстан переданного в аренду Российской Федерации на Полигоне, приведен в Приложении N 3, являющемся неотъемлемой частью настоящего Соглашения.";

3) 3-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы жер учаскелерiн жалға беру шартымен Полигонның онда орналасқан жылжымалы және жылжымайтын мүлiк объектiлерiмен бірге Ресей Федерациясына уақытша пайдалануға бередi.
2. Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Эмба сынақ полигонын жалға беру туралы 1996 жылғы 18 қазандағы шартқа сәйкес жер учаскелерiнiң, оның iшiнде онда орналасқан жылжымалы және жылжымайтын мүлiк объектiлерiмен бiрге жер учаскелерiнiң жалға берiлу кезеңiнде Ресей Федерациясының мүддесiнде Ресей Федерациясы Полигонды пайдаланғаны үшiн ақы төлеудi жүзеге асырады.";
4) 6-баптың 1-тармағында "статусы Тараптардың жеке келiсiмiмен" деген сөздер ", олардың құрамына кiретiн адамдар мен олардың отбасы мүшелерiнiң мәртебесi, сондай-ақ Ресей Федерациясының құзыреттi органдарының Полигон аумағындағы заңдық құзыры мәселелерi Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы Қазақстан Республикасының аумағында уақытша орналасқан Ресей Федерациясының әскери құрамаларының мәртебесi туралы 1995 жылғы 20 қаңтардағы келiсiммен және Тараптардың басқа да келiсiмдерiмен" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) 7-баптың бiрiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Полигон қызметi Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрiмен келiсiм бойынша Ресей Федерациясының Қорғаныс министрi бекiтетiн Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң Мемлекеттiк орталық түраралық полигонының құрылымдық бөлiмшелерi, объектiлерi және ұрыс алаңдары туралы ережемен (бұдан әрi - Полигон туралы ереже) регламенттеледi және:";
6) 8-бапта:
екінші абзацтағы "қалпына келтіруді және" деген сөздер алып тасталсын;
тоғызыншы абзацтағы "қамтамасыз етудi мiндеттенедi." деген сөздер ";" деген белгiмен ауыстырылсын;
тоғызыншы абзацтан кейiн мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"нысаналар мен ракеталар құлаған алқаптарды қайта өңдеудi (қажет болған жағдайда Тараптардың келiсiмi бойынша айқындалатын тәртiппен) қамтамасыз етудi мiндеттенедi.";
бап мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Осы Келiсiмнiң 7-бабында көзделген ғылыми-зерттеу және сынақ жұмыстарының жылдық жоспарлары негiзiнде Ресей Федерациясы Қорғаныс министрлiгiнiң 929 Мемлекеттiк ұшу-сынақ орталығының мүддесiне сынақ жұмыстарын жүргiзу кезiнде Полигонының жер учаскелерi мен әуе кеңiстiгiн пайдалануға жол берiледi.";
7) 9-бап мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Полигонның аумағында жер кадастрын және мониторингтi жүргiзудi, жердiң мақсатты пайдаланылуын бақылауды Полигонның қолбасшылығымен келiсiлген тәртiппен және мерзiмдерде Қазақстан Республикасының жер ресурстарын басқару жөнiндегi уәкiлеттi мемлекеттiк органы жүзеге асырады.";

3) статью 3 изложить в следующей редакции:
"1. Республика Казахстан передает во временное пользование Российской Федерации на условиях аренды земельные участки с расположенными на них объектами движимого и недвижимого имущества Полигона.
2. Российская Федерация осуществляет оплату использования Полигоном в интересах Российской Федерации земельных участков, в том числе земельных участков с расположенными на них объектами движимого и недвижимого имущества, в период их аренды в соответствии с Договором между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации об аренде испытательного полигона Эмба от 18 октября 1996 года.";
4) в пункте 1 статьи 6 слова "определяется отдельным Соглашением Сторон" заменить словами "лиц, входящих в их состав, и членов их семей, а также вопросы юрисдикции компетентных органов Российской Федерации на территории Полигона определяются Соглашением между Республикой Казахстан и Российской Федерацией о статусе воинских формирований Российской Федерации, временно находящихся на территории Республики Казахстан, от 20 января 1995 года и другими соглашениями Сторон";
5) абзац первый статьи 7 изложить в следующей редакции:
"Деятельность Полигона регламентируется положением о структурных подразделениях, объектах и боевых полях Государственного центрального межвидового полигона Министерства обороны Российской Федерации, размещенных на территории Республики Казахстан, утверждаемым Министром обороны Российской Федерации по согласованию с Министром обороны Республики Казахстан (далее - положение о Полигоне), и осуществляется на основании:";
6) в статье 8:
в абзаце втором слова "восстановление и" исключить;
после абзаца девятого дополнить абзацем следующего содержания:
"рекультивацию полей падения мишеней и ракет (при необходимости в порядке, определяемом по согласованию Сторон).";
дополнить статью абзацем следующего содержания:
"Допускается использование земельных участков и воздушного пространства Полигона при проведении испытательных работ в интересах 929 Государственного летно-испытательного центра Министерства обороны Российской Федерации на основании годовых планов научно-исследовательских и испытательных работ, предусмотренных статьей 7 настоящего Соглашения.";
7) статью 9 дополнить абзацем следующего содержания:
"Ведение земельного кадастра и мониторинга на территории Полигона, контроль за целевым использованием земель осуществляет уполномоченный государственный орган по управлению земельными ресурсами Республики Казахстан в порядке и сроки, согласованные с командованием Полигона.";

8) Келiсiмге қосымша N 1 қосымша деп есептелсiн және мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының аумағында орналасқан Эмба полигонының (5580 сынақ жұмыстарын қамтамасыз ету базасы) жер учаскелерiнiң шекарасы
Нүкте нөмiрi
Гeoграфиялық координаталары
солтүcтiк ендiк
шығыс бойлық
Ақтөбе облысы Мұғалжар ауданы
мына координаталармен шектелген N 1 учаскесi (солтүстiк учаске):
1                     48 0  26' 00"               57 0  39' 00"
2                     48 0  26' 00"               57 0  47' 00"
3                     48 0  25' 00"               57 0  56' 00"
4                     48 0  24' 00"               58 0  03' 00"
5                     48 0  23' 00"               58 0  09' 00"
6                     48 0  11' 00"               58 0  19' 00"
7                     48 0  04' 00"               58 0  12' 00"
8                     47 0  58' 00"               58 0  14' 00"
9                     48 0  00' 00"               57 0  29' 00"
10                    48 0  08' 00"               57 0  29' 00"
11                    48 0  14' 00"               57 0  33' 00"
мына координаталармен шектелген N 2 учаскесi (оңтүстiк учаске):
1                     47 0  02' 00"               58 0  06' 00"
2                     46 0  45' 00"               58 06' 00"
3                     46 0  45' 00"               57 0  47' 00"
4                     47 0  02' 00"               57 0  50' 00"
алаңы 2 га N 3 учаскесi
елдi мекендегi тұрғын үйлер және өндiрiстiк объектiлер
(Эмба-5 әскери қалашығы)";
9) Келiсiм мынадай редакциядағы N 2 қосымшамен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының аумағына қоныс аударылған
Эмба полигоны (5580 сынақ жұмыстарын қамтамасыз ету базасы)
әскери объектiлерiнiң
ТIЗБЕСI
Бөлiмшенiң, объектiнiң атауы
Қоныс аудару орны
5580 сынақ жұмыстарын қамтамасыз     Ақтөбе облысы, Мұғалжар
ету базасы                           ауданы, Ембi кентi";
10) Келiсiм мынадай редакциядағы N 3 қосымшамен толықтырылсын:
"Ресей Федерациясына Эмба полигонында (5580 сынақ жұмыстарын
қамтамасыз ету базасы) жалға берiлген
Қазақстан Республикасы мүлкiнiң
ТIЗБЕСI
Мүлiктiң атауы
Саны (бiрлiк)
Бас жоспар бойынша нөмірі
1.   Кешендi ғимарат           1                  86
2.   Тұрғын үй                 1                  25
3. "Россиянка" жатақханасы     1                  42".
Осы Хаттаманың ережелерiн түсiндiру және қолдану кезiнде туындаған барлық даулар мен келiспеушiлiктер өзара консультациялар мен келiссөздер жолымен шешiледi.
Тараптардың бiреуiнде бiрлескен шешiмдi талап ететiн мәселелер туындаған кезде осы Тарап екiншi Тарапты келiссөздер басталғанға дейiн 30 күннен кешiктiрмей ол туралы жазбаша хабардар етедi.
Осы Хаттама Тараптар оның күшiне енуi үшiн қажеттi мемлекетiшiлiк рәсiмдердi орындағаны туралы соңғы жазбаша хабарламаны дипломатиялық арналар бойынша алған күнiнен бастап күшiне енедi.
Осы Хаттама өз қолданысын Келiсiмнiң қолданысы тоқтатылған кезде бiр мезгiлде тоқтатады.

8) Приложение к Соглашению считать Приложением N 1 и изложить его в следующей редакции:
"Границы земельных участков полигона Эмба
(5580 база обеспечения испытательных работ),
расположенных на территории Республики Казахстан
Номер
точки
Географические координаты
северная широта
восточная долгота
Мугалжарский район Актюбинской области:
участок N 1, ограниченный координатами
(северный участок):
1
48 0  26'00"
57 0  39'00"
2
48 0 26'00"
57 0  47'00"
3
48 0 25'00"
57 0 56'00"
4
48 0 24'00"
58 0 03'00"
5
48 0 23'00"
58 0 09'00"
6
48 0 11'00"
58 0 19'00"
7
48 0 04'00"
58 0 12'00"
8
47 0 58'00"
58 0 14'00"
9
48 0 00'00"
57 0 29'00"
10
48 0 08'00"
57 0 29'00"
11
48 0 14'00"
57 0 33'00"
участок N 2, ограниченный координатами
(южный участок):
1
47 0 02'00"
58 0 06'00"
2
46 0 45'00"
58 0 06'00"
3
46 0 45'00"
57 0 47'00"
4
47 0 02'00"
57 0 50'00"
участок N 3 площадью 2 га - жилые и
производственные объекты в населенном
пункте (военный городок Эмба-5)";
9) дополнить Соглашение Приложением N 2 в следующей редакции:
"ПЕРЕЧЕНЬ
военных объектов полигона Эмба
(5580 база обеспечения испытательных работ), дислоцирующихся
на территории Республики Казахстан
____________________________________________________________
Наименование подразделения, |         Место дислокации
объекта                     |
____________________________|_______________________________
5580 база обеспечения        Актюбинская область,
испытательных работ          Мугалжарский район, пос. Эмба";
10) дополнить Соглашение Приложением N 3 в следующей редакции:
"ПЕРЕЧЕНЬ
имущества Республики Казахстан,
переданного в аренду Российской Федерации на полигоне Эмба
(5580 база обеспечения испытательных работ)
Наименование
Имущества
Количество
(единиц)
Номер по
генеральному
плану
1.
Комплексное
здание
1
86
2.
Жилой дом
1
25
3.
Общежитие "Россиянка"
1
42".
Все споры и разногласия между Сторонами, возникающие при толковании и применении положений настоящего Протокола, будут решаться путем взаимных консультаций и переговоров.
При возникновении у одной из Сторон вопросов, требующих совместного решения, данная Сторона письменно уведомляет об этом другую Сторону не позднее, чем за 30 дней до начала переговоров.
Настоящий Протокол вступает в силу с даты получения по дипломатическим каналам последнего письменного уведомления о выполнении Сторонами внутригосударственных процедур, необходимых для его вступления в силу.
Настоящий Протокол прекращает свое действие одновременно с прекращением действия Соглашения.

Мәскеу қаласында 2006 жылғы 4 сәуірде әрқайсысы қазақ және орыс тiлдерiнде екi данада жасалды әрі екі мәтiннiң күшi бiрдей.
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ                 РЕСЕЙ ФЕДЕРАЦИЯСЫ
YШIН                                   ҮШIН

Совершено в городе Москве 4 апреля 2006 года в двух экземплярах, каждый на казахском и русском языках, причем оба текста имеют одинаковую силу.
За Республику Казахстан       За Российскую Федерацию