Қазақстай Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 2 қарашадағы N 1092 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 27 желтоқсандағы N 1294 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 тамыздағы № 676 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 676 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. "Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 2 қарашадағы N 1092 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2005 ж., N 39, 556-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) өтiнiш берушiлерге нысаны осы қаулымен бекiтiлген, он сегiз жасқа дейiнгi балаларға арналған жәрдемақыны тағайындауға арналған өтiнiш бланкiлерiнiң, сондай-ақ Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесiне 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес мәлiметтердiң тегiн берiлуiн қамтамасыз етсiн;";
1) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақыларды тағайындау және төлеу ережесiнде:
9-тармақтағы "құжаттардың көшiрмелерiн куәландырады" деген сөздер "көшiрмелердi түпнұсқалармен салыстырып тексередi," деген сөздермен ауыстырылсын;
14-тармақтағы бiрiншi абзацындағы "бec" деген сөз "он" деген сөзбен ауыстырылсын;
17-тармақтың бiрiншi абзацындағы "өткен" деген сөз "ағымдағы" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. Айлық есептiк көрсеткiштiң мөлшерi өзгерген жағдайда, уәкiлеттi ұйым осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысандағы шешiмнiң жобасын дайындайды және тағайындалған жәрдемақылар мөлшерiнiң өзгергенiн ескере отырып, оны бала туғанда берiлетiн және бала күтiмi жөнiндегi жәрдемақыларды тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi органға бекiтуге жiбередi.
Бала туғанда берiлетiн және бала күтiмi жөнiндегi жәрдемақыларды тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган шешiм жобаларын он жұмыс күнi iшiнде қарайды және бекiтедi әрi уәкiлеттi ұйымға жiбередi.";
26-тармақтың екiншi абзацындағы "Құжаттарды қоса бере отырып," деген сөздер "Қажеттi барлық құжаттарымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
29-тармақта:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бала туғанда берiлетiн және бала күтiмi жөнiндегi жәрдемақыларды тағайындау жөнiндегi уәкiлеттi орган өтiнiш берушiден немесе кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмiнен құжаттар келiп түскен күннен бастап он жұмыс күнi iшiнде iстi қалыптастырады және балаларға жәрдемақы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешiм қабылдайды.";
Ережеге 3-қосымшадағы "растауға" деген сөз "қол қоюға" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года № 1092
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2006 года № 1294. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2015 года № 676
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 676 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года  N 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., N 39, ст. 556) следующие изменения и дополнения:
пункт 2 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) обеспечить бесплатное представление заявителям бланков заявления для назначения пособия на детей до восемнадцати лет, форма которого утверждена настоящим постановлением, а также сведений согласно приложениям 1, 2, 3 к Правилам назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей;";
1) в Правилах назначения и выплаты государственных пособий семьям, имеющим детей, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 9 слова "заверяют копии документов" заменить словами "сверяет копии с подлинниками,";
в абзаце первом пункта 14 слово "пяти" заменить словом "десяти";
в абзаце первом пункта 17 слово "истекший" заменить словом "текущий";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. В случае изменения размера месячного расчетного показателя уполномоченная организация подготавливает проект решения по форме согласно приложению 4 к Правилам и с учетом изменения размера назначенных пособий направляет на утверждение в уполномоченный орган по назначению пособий на рождение и по уходу.
Уполномоченный орган по назначению пособий на рождение и по уходу в течение десяти рабочих дней рассматривает и утверждает проект решения и направляет в уполномоченную организацию.";
в абзаце втором пункта 26 слова "с прилагаемыми" заменить словами "со всеми необходимыми";
в пункте 29:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"Уполномоченный орган по назначению и выплате пособий на детей в течение десяти рабочих дней со дня поступления документов от заявителя или акима поселка, аула (села), аульного (сельского) округа формирует дело и принимает решение о назначении (отказе в назначении) пособия на детей.";
в приложении 3 к Правилам слово "заверять" заменить словом "подписывать";

Ережеге 4-қосымша осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Балаларға арналған жәрдемақы алуға үмiткер отбасының жиынтық табысын есептеу ережесiнде:
12-тармақта:
7) тармақшаның екiншi абзацындағы "пайдаланылмаса," деген сөзден кейiн "осы фактi анықталған тоқсандағы" деген сөздермен толықтырылсын;
14) тармақшаның алтыншы абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"тегiн тамақтандыру мен бiлiм беру ұйымдарында бiлiм беру туралы заңнамаға сәйкес көрсетiлетiн көмек;";
мынадай мазмұндағы 15) тармақшамен толықтырылсын:
"15) халықтың көшi-қоны мәселелерi жөнiндегi заңнамалық кесiмдермен оралмандарға:
тұрақты тұратын жерiне жол жүру және мүлкiн жеткiзу (оның iшiнде малын) жөнiндегi шығыстарды өтеуге;
келген жерiнде тұрғын үй сатып алуға және бiржолғы жәрдемақы төлеуге көзделген қаражат.";
18-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен берiлетiн әлеуметтiк төлемдер түрiнде табыс алуы зейнетақы немесе жәрдемақы алушы куәлiгiнiң көшiрмесiмен не Зейнетақы төлеу жөнiндегi мемлекеттiк орталықтың бөлiмшелерi беретiн анықтамамен расталады.";
24-тармақтың 2) тармақшасында:
"туралы" деген сөзден кейiн "сот орындаушысының немесе" деген сөздермен толықтырылсын;
"түзеу мекемесiнiң" деген сөздерден кейiн "бас еркiнен айыру орындарында не уақытша ұстау изоляторында болу кезеңi көрсетiлген" деген сөздермен толықтырылсын;
29-тармақтағы "растаған" деген сөз "қол қойған" деген сөзбен ауыстырылсын;
Балаларға арналған жәрдемақы алуға үмiткер отбасының жиынтық табысын есептеу ережесiне 4-қосымшада:
"мал шаруашылығының өнiмi" деген кестеде:
"Түйе (түйе етi)" деген жолдың 2-бағанында "1140" деген сандар "140" деген сандармен ауыстырылсын;
3) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген бала туғанда берiлетiн жәрдемақы және (немесе) бiр жасқа толғанға дейiн бала күтiмi жөнiндегi жәрдемақы тағайындау үшiн берiлетiн өтiнiштiң нысаны осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2006 жылғы 15 желтоқсандағы
N 1294 қаулысына
1-қосымша
Балалы отбасыларға берілетiн
мемлекеттiк жәрдемақыларды
тағайындау және төлеу ережесiне
4-қосымша
Бала туғанда берілетiн жәрдемақы, күтiмi жөнiндегi жәрдемақыны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы
ШЕШIМ
N ______                                     200__жылғы "___"_____
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау
министрлiгiнiң __________________________________ облысы (қаласы) бойынша департаментi
Iстiң N _________
Азамат ___________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты )
Өтiнiш берілген күн ______________________________________________
Баланың туған күнi _________ баланың туу туралы куәлiгiнiң N _____
берілген күнi ____________ Баланың туу туралы куәлiгiн берген
органның атауы ___________________________________________________
Баланың ТАӘ _______________________________ баланың туу кезектiлiгi
_________________________________ (жазумен)
Тағайындалған сома:
бала туғанда берiлетiн жәрдемақы ________ теңге __________________
(жазумен)

приложение 4 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) в Правилах исчисления совокупного дохода семьи, претендующей на получение пособия на детей, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 12:
в абзаце втором подпункта 7) после слов "совокупный доход" дополнить словами "в квартале, в котором установлен данный факт,";
абзац шестой подпункта 14) изложить в следующей редакции:
"бесплатного питания и помощи, оказываемой в организациях образования в соответствии с законодательством об образовании;";
дополнить подпунктом 15) следующего содержания:
"15) средства, предусмотренные законодательными актами по вопросам миграции населения, оралманам на:
возмещение расходов по проезду к постоянному месту жительства и провозу имущества (в том числе скота);
приобретение жилья по месту прибытия и выплату единовременных пособий.";
пункт 18 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"Получение доходов в виде социальных выплат за счет средств республиканского бюджета подтверждается копией удостоверения получателя пенсии или пособия либо справкой, выдаваемых отделениями Государственного центра по выплате пенсий.";
в подпункте 2)пункта 24:
после слова "справки" дополнить словами "от судебного исполнителя или";
после слова "перечисляются" дополнить словами "с указанием периода нахождения в местах лишения свободы либо изоляторе временного содержания";
в пункте 29 слово "заверенных" заменить словом "подписанных";
в приложении 4 к Правилам исчисления совокупного дохода семьи, претендующей на получение пособия на детей:
в таблице "продукция животноводства":
в графе 2 строки "Верблюд (мясо)" цифры "1140" заменить цифрами "140";
3) форму заявления для назначения пособия на рождение и (или) пособия по уходу за ребенком до достижения им возраста одного года, утвержденную указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2006 года N 1294
Приложение 4
к Правилам назначения и выплаты
государственных пособий семьям,
имеющим детей
РЕШЕНИЕ
о назначении (отказе в назначении)
пособия на рождение, пособия по уходу за ребенком
N ____                                  от "__" __________200_года
Департамент труда и социальной защиты населения Республики
Казахстан по _____________________________________ области(городу)
N дела _______
Гражданин ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Дата обращения ___________________________________________________
Дата рождения ребенка ____________________________________________
свидетельство о рождении ребенка N _______________________________
дата выдачи _________________ Наименование органа, выдавшего
свидетельство о рождении _________________________________________
ФИО ребенка  ________________________ очередность рождения ребенка
(прописью)
Назначенная сумма:
пособие на рождение _____________ тенге __________________________
(прописью)

күтiмi жөнiндегi жәрдемақы 200___ ж. ________бастап 200__ж.___ дейiн
________________ теңге сомасында _________________________________
(жазумен)
Айлық есептiк көрсеткiштiң өзгеруiне байланысты күтiмi жөнiндегi
жәрдемақыны тағайындау: __________________________________________
__________________________________________________________________
Баланың ТАӘ ______________________________________________________
күтiмi жөнiндегi жәрдемақы __________ бастап _______________ дейiн
_________________ теңге сомасында ________________________________
(жазумен)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
______________________ себеп бойынша тағайындаудан бас тартылды
M.O.
Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау
департаментiнiң директоры _____________           _______________
(қолы)                    (тегi)
зейнетақы мен жәрдемақылар тағайындау
жөнiндегi бөлiмнiң бастығы ______________         _______________
(қолы)                    (тегi)
тағайындау жөнiндегi маман ______________         _______________
(қолы)                  (тегi)
Шешiмнiң жобасы әзiрлендi:
M.O.
ЗТМО бөлiмшесiнiң бастығы _________________       _______________
(қолы)                   (тегi)
ЗТМО бөлiмшесiнiң маманы _________________        _______________
(қолы)                   (тегi)
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2006 жылғы 27 желтоқсандағы
N 1294 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2005 жылғы 2 қарашадағы
N 1092 қаулысымен
бекітiлген
Бала туғанда берiлетiн жәрдемақы және (немесе) бiр жасқа толғанға дейiн бала күтiмi жөнiндегi жәрдемақы тағайындау үшiн өтiнiш нысаны
____________________________
Еңбек және халықты әлеуметтiк
қорғау департаментiнiң
директоры ___________________
ӨТIНIШ
______________________________ (баланың тегi, аты, туған күнi) бала
тууға байланысты берiлетiн жәрдемақы және (немесе) 1 жасқа толғанға
дейiн бала күтiмi жөнiндегi жәрдемақы тағайындауды өтiнемiн
Тегi _____________________________________________________________
Аты ______________________________________________________________
Әкесінiң аты _____________________________________________________
Мекен-жайы _______________________________________________________
Отбасының құрамында ______ адам, отбасы құрамы туралы мәлiметтердi
қоса берiп отырмын
Жеке басын куәландыратын құжаттың түрi ___________________________
Сериясы ________ нөмiрi _________ кiм берген _____________________
ӘЖК ___________________________ СТН ______________________________
Жеке шотының нөмiрi ___________________ Банктiң атауы ____________
Өзгерiстер туындаған жағдайда олар туралы 15 күн iшiнде хабарлауға мiндеттенемiн.
Жалған мәлiметтер мен жасанды құжаттар бергенi үшiн жауапкершiлiк туралы ескертiлдi.
200__жылғы "____"___________ _________________________________
(өтiнiш иесiнiң қолы)
Өтiнiш қабылданды:
200__жылғы "____"___________ _________________________________
(құжатты қабылдаған адамның Т.А.Ә. және қолы)
------------------------------------------------------------------
(қию сызығы)
Өзгерiстер туындаған жағдайда олар туралы 15 күн iшiнде хабарлауға мiндеттенемiн.
Жалған мәлiметтер мен жасанды құжаттар бергенi үшiн жауапкершiлiк туралы ескертілдi.
Қоса берiлген құжаттармен азамат _________________ өтiнiшi
______ данада 200____ж. "____"_________ қабылданды.
_____________ ____________________________________________________
қолы         (құжатты қабылдаған адамның Т.А.Ә. және қолы)

пособие по уходу с ______________ 200_г. по _______________ 200_г.
в сумме ______________________ тенге _____________________________
(прописью)
Назначенная сумма пособия по уходу в связи с изменением месячного
расчетного показателя:
ФИО ребенка ______________________________________________________
пособие по уходу с ______________ по _____________________________
в сумме ______________________ тенге _____________________________
(прописью)
Отказано в назначении пособия по причине: ________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
М.П.
Директор Департамента труда
и социальной защиты населения ____________   _____________________
(подпись)          (фамилия)
начальник отдела по назначению
пенсий и пособий              ____________   _____________________
(подпись)          (фамилия)
специалист по назначению      ____________   _____________________
(подпись)          (фамилия)
Проект решения подготовлен:
М.П. Начальник отделения ГЦВП ____________   _____________________
(подпись)          (фамилия)
специалист отделения ГЦВП     ____________   _____________________
(подпись)          (фамилия)
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 декабря 2006 года N 1294
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 2 ноября 2005 года N 1092
Форма заявления
для назначения пособия на рождение и (или)
пособия по уходу за ребенком до достижения
им возраста одного года
"Директору ________________
Департамента труда и
социальной защиты населения
__________________________"
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу назначить пособие на рождение и (или) пособие по уходу
за ребенком до 1 года ____________________________________________
(фамилия, имя ребенка, дата рождения).
Фамилия __________________________________________________________
Имя ______________________________________________________________
Отчество _________________________________________________________
Адрес ____________________________________________________________
Состав семьи ______ чел., сведения о составе семьи прилагаю
Вид документа удостоверяющего личность ___________________________
Серия ________ номер ______ кем выдано ___________________________
СИК __________________________ РНН _______________________________
N лицевого счета _________ Наименование банка ____________________
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 15 дней
сообщить о них.
Предупрежден (а) об ответственности за предоставление
недостоверных сведений и поддельных документов.
"___" _________ 200_года  _______________________
(подпись заявителя)
Документы приняты:
"___" _________ 200_года
__________    ___________________________________________
подпись      (ФИО, должность лица, принявшего документы)
__________________________________________________________________
(линия отреза)
В случае возникновения изменений обязуюсь в течение 15 дней
сообщить о них. Предупрежден (а) об ответственности за
предоставление недостоверных сведений и поддельных документов.
Заявление гр. _______________________ с прилагаемыми документами в
количестве _____ штук принято "___" ________ 200_г.
__________    ___________________________________________
подпись      (ФИО, должность лица, принявшего документы)