Қазақстан Республикасының iшкі нарығын газбен қамтамасыз ету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 1321 Қаулысы
2001 жылғы 28 қарашадағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Газ саласындағы ынтымақтастық туралы келiсiмдi және 2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Орынбор газ өңдеу зауытының базасында шаруашылық қоғамын құрудағы ынтымақтастық туралы келiсiмдi Қазақстан Республикасының iшкi нарығын Қарашығанақ кен орнының газымен, оның iшiнде өзара тиiмдi шарттарда қарсы жеткiзiлiмдер жолымен басымдықты қамтамасыз ету бөлiгiнде iске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң 2006 жылғы 17 шiлдедегi Ресей Федерациясы мен Қазақстан Республикасы Президенттерiнiң арасындағы Қарашығанақ кен орнының газын қайта өңдеу және сату саласындағы ұзақ мерзiмдi ынтымақтастықты дамыту туралы декларацияны және Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi, "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлiк қоғамы мен "Газпром" ашық акционерлiк қоғамы арасында 2006 жылғы 25 желтоқсанда Мәскеу қаласында қол қойылған Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы Үкiметтерiнiң арасындағы Орынбор газ өңдеу зауытының базасында шаруашылық қоғамын құрудағы ынтымақтастық туралы келiсiмдi iске асыру мәселелерi бойынша кеңестiң хаттамасында және оған 2007 жылғы 19 қыркүйектегі толықтыруларда көрсетiлген баламалы бағалар бойынша және көлемде Қарашығанақ кен орнының өңделген газына Орта Азия және Ресей газының тең мөлшерiн қарсы жеткізу жолымен 2007 жылы Қазақстан Республикасының iшкi нарығын газбен қамтамасыз ету туралы ұсынысымен келiсiлсiн.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.12.03.  N 1162 Қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi 2006 жылғы 3 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкiметi мен Ресей Федерациясының Үкiметi арасындағы Орынбор газ өңдеу зауытының базасында шаруашылық қоғамын құрудағы ынтымақтастық туралы келісімде көзделген Орынбор газ өңдеу зауытының базасындағы бірлескен кәсіпорын тіркелгенге дейiн трансферттiк баға белгiлеудi мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру кезiнде аталған Келісімнің шеңберінде жүзеге асырылатын Қарашығанақ кен орнының өңделген газына Орта Азиялық және Ресей газының тең мөлшерін қарсы жеткізуге қатысты шарт жасалатын мәмiлелердi салық салу мақсаттары үшiн түзетуге жатпайтын "Трансферттiк бағаларды қолдану кезiндегі мемлекеттiк бақылау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  8-бабы 1-тармағының 4) тармақшасында көзделген төлемдер шарттарын пайдаланатын мәмiлелер ретiнде қарасын.
Осы тармақтан туындайтын газды қарсы жеткізу жөніндегі мәмілелерді жүзеге асыру кезінде уәкілетті ұйымдар салық салу мақсатында бөлек есеп жүргізеді.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2007.12.03.  N 1162 Қаулысымен.

Об обеспечении газом внутреннего рынка Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2006 года N 1321
В целях реализации  Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в газовой отрасли от 28 ноября 2001 года и  Соглашения между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в создании хозяйственного общества на базе Оренбургского газоперерабатывающего завода от 3 октября 2006 года в части приоритетного обеспечения внутреннего рынка Республики Казахстан газом Карачаганакского месторождения, в том числе путем встречных поставок на взаимовыгодных условиях, Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Согласиться с предложением Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан об обеспечении газом внутреннего рынка Республики Казахстан в 2007 году путем встречных поставок равного количества среднеазиатского и российского газа на переработанный газ Карачаганакского месторождения по эквивалентным ценам и в объемах, указанным в протоколе совещания по вопросам реализации Декларации о развитии долгосрочного сотрудничества в области переработки и реализации газа Карачаганакского месторождения между Президентами Российской Федерации и Республики Казахстан от 17 июля 2006 года и Соглашения между Правительствами Российской Федерации и Республики Казахстан о сотрудничестве в создании хозяйственного общества на базе Оренбургского газоперерабатывающего завода, подписанном в городе Москве 25 декабря 2006 года между Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, акционерным обществом "Национальная компания "КазМунайГаз" и открытым акционерным обществом "Газпром" и дополнении к нему от 19 сентября 2007 года.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 3 декабря 2007 г. N  1162 .
2. Министерству финансов Республики Казахстан, до регистрации совместного предприятия на базе Оренбургского газоперерабатывающего завода, предусмотренного  Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации о сотрудничестве в создании хозяйственного общества на базе Оренбургского газоперерабатывающего завода от 3 октября 2006 года, при осуществлении государственного контроля за трансфертным ценообразованием сделки, заключаемые в отношении встречных поставок равного количества среднеазиатского и российского газа на переработанный газ Карачаганакского месторождения, осуществляемых в рамках названного Соглашения, рассматривать как сделки, с использованием условий платежей, предусмотренных подпунктом 4) пункта 1  статьи 8 Закона Республики Казахстан "О государственном контроле при применении трансфертных цен", которые не подлежат корректировке для целей налогообложения. При осуществлении сделок по встречным поставкам газа, вытекающих из настоящего пункта, уполномоченные организации ведут раздельный учет для целей налогообложения.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 3 декабря 2007 г. N  1162 .

3. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен осы қаулының 1-тармағына сәйкес жеткiзiлетiн газ көлемiнiң сандық бақылануын, мақсатты пайдаланылуын қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiне жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
міндетін атқарушы

3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить количественный контроль, целевое использование объемов газа, поставляемого в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Исполняющий обязанности
Премьер-Министра
Республики Казахстан