Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң "Дiн мәселелерi жөнiндегi ғылыми-зерттеу және талдау орталығы" мемлекеттiк мекемесiн құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы N 72 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң "Дiн мәселелерi жөнiндегi ғылыми-зерттеу және талдау орталығы" мемлекеттiк мекемесi (бұдан әрi - мекеме) құрылсын.
2. Мекеме қызметiнiң негiзгi мәнi Қазақстандағы дiни ахуалдың даму үдерiстерiн зерттеу мен талдауды ұйымдастыру, мемлекеттiк органдардың, ұйымдар мен азаматтардың мемлекеттiк-конфессиялық қатынастар саласындағы қызметiн ақпараттық-талдамалық және ғылыми-әдiснамалық қамтамасыз ету, дiнтану сараптамасын жүргiзу болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) мекеменiң жарғысын бекiтсiн және оның әдiлет органдарында мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Мекеменi қаржыландыру тиiстi қаржы жылына арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне көзделген қаражат есебiнен және шегiнде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
5. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2004 жылғы 28 қазандағы  1120  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 41, 532-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң қарамағындағы ұйымдардың тiзбесiнде:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 7-жолмен толықтырылсын:
"7. Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң "Дiн мәселелерi жөнiндегi ғылыми-зерттеу және талдау орталығы" мемлекеттiк мекемесi";
2)  (күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.15  N 339  Қаулысымен)
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О создании государственного учреждения "Научно-исследовательский и аналитический центр по вопросам религии" Министерства юстиции Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2007 года N 72
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать государственное учреждение "Научно-исследовательский и аналитический центр по вопросам религии" Министерства юстиции Республики Казахстан (далее - учреждение).
2. Определить основным предметом деятельности учреждения организацию исследований и анализа процессов развития религиозной ситуации в Казахстане, информационно-аналитическое и научно-методологическое обеспечение деятельности государственных органов, организаций и граждан в сфере государственно-конфессиональных отношений, проведение религиоведческой экспертизы.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав учреждения и обеспечить государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Установить, что финансирование учреждения осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год Министерству юстиции Республики Казахстан.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 41, ст. 532):
в  перечне  организаций, находящихся в ведении Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
дополнить строкой, порядковый номер 7, следующего содержания:
"7. Государственное учреждение "Научно-исследовательский и аналитический центр по вопросам религии" Министерства юстиции Республики Казахстан";
2)  (утратил силу -   постановлением Правительства РК от 15.04.2008  N 339  ).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными   постановлением Правительства РК от 15.04.2008  N 339  .
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан