Қазақстан Республикасында мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды қолдау жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 5 ақпандағы N 83 Қаулысы
«     "Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 11 қазандағы N 1459  Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасында мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды қолдау жөніндегі 2007-2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар:
1) Іс-шаралар жоспарының уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жарты жылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша 10 шілдеге және 10 қаңтарға қарай Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі жыл сайын 20 шілдеге және 20 қаңтарға қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарының орындалу барысы туралы жиынтық ақпаратты ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 5 ақпандағы
N 83 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасында мектепке дейінгі тәрбие мен
оқытуды қолдау жөніндегі 2007-2009 жылдарға
арналған іс-шаралар жоспары
Р/с
N №
Іс-шаралар Аяқтау
нысаны
Жауапты
орындау-
шылар
Орын-
дау
мерзі-
мі
Болжам-
ды
шығыс-
тар
(млн.
теңге)*
Қаржы-
ландыру
көздері
1 2 3
4
5 6 7
1. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды қамтамасыз ету
мәселелеріндегі үйлестіруді жүзеге асыру
1.
Кеңес құрамына
мүдделі аумақтық
органдардың,
ведомстволардың,
ата-аналар
коғамдастығының
және ҮЕҰ-ның
өкілдерін енгізе
отырып, облыстар,
Астана және
Алматы қадалары
әкімдерінің
жанынан Мектепке
дейінгі тәрбие
жөніндегі
үйлестіру
кеңестерін құру
Әкім-
діктер-
дің
қаулы-
лары,
ҚР
Білім-
миніне
ақпарат
Облыстар-
дың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2007
жылғы
10
шілде
Талап
етіл-
мейді
2.
Қазақстан
Республикасының
мектепке дейінгі, тәрбие
мен оқыту жүйе-
сінің жай-күйіне
жыл сайын
мониторинг
жүргізу
ҚР
Білім-
миніне
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
жыл
сайын
10
қаң-
тарға
Талап
етіл-
мейді
2. Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың өңірлік жүйесін
күшейту
3.
"Балабақшаға барамыз" атты мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды қолдаудың өңірлік жоспарларын әзірлеу
Әкім-
діктер-
дің
қаулы-
лары,
ҚР
Білім-
миніне
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
2007 жылғы 10 шілде
Талап
етіл-
мейді
4.
Мектепке
дейінгі ұйымдар
салуды жүзеге
асыру
Әкім-
діктер-
дің
қаулы-
лары,
ҚР
Білім-
миніне
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
10 қаңтар, 10 шілде, 2008-2009 жылдар
9183,4 2008 ж. - 4073,2
2009 ж. - 5110,2
Жергі-
лікті
бюджеттер
5.
Мектепке
дейінгі шағын
орталықтарды,
мектепке дейінгі
жастағы балалар-
ды түзеу оларға
инклюзивтік
білім беру
кабинеттерін
құру
Әкім-
діктер-
дің
қаулы-
лары,
ҚР
Білім-
миніне
ақпарат
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
10 қаңтар, 10 шілде, 2008-2009 жылдар
509,1 2008 ж. - 293,6
2009 ж. - 215,5
Жергі-
лікті
бюджеттер
6.
Бұрын жабылып
қалған мектепке
дейінгі ұйымдарды
қалпына келтіру
Әкім-
діктер-
дің
қаулы-
лары,
ҚР
Білім-
миніне
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
10 қаңтар, 10 шілде, 2008-2009 жылдар
4588,2 4585,2 2008 ж. - 2874,4
2009 ж. - 1710,8
3,0 2008 ж. - 1,5
2009 ж. - 1,5
Жергі-
лікті
бюджеттер
Жеке
инвес-
тициялар
7.
Балаларды ерте
жастан дамыту
бағдарламаларын
енгізу жөніндегі
білім беру
ұйымдарының базасында
ата-аналарға
арналған
консультация
пункттерін,
демалыс күнгі
топтарды ашу
Әкімдік-
тердің
қаулы-
лары,
ҚР
Білім-
миніне
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
10 қаңтар, 10 шілде, 2008 -2009 жылдар
51,7 2008 ж. - 11,5
2009 ж. - 40,2
Жергі-
лікті
бюджеттер
8.
Мемлекеттік
мектепке дейінгі
ұйымдарды күрделі жөндеуді
қамтамасыз ету
Әкімдік-
тердің
қаулы-
лары,
ҚР
Білім-
миніне
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
10 қаңтар, 10 шілде, 2008-2009 жылдар
3106,8 2008 ж. - 1374,6
2009 ж. - 1732,2
Жергі-
лікті бюджеттер
9.
Мемлекеттік мектепке дейінгі
ұйымдарды
компьютерлен-
діруді
қамтамасыз ету
Әкім-
діктер-
дің
қаулы-
лары,
ҚР
Білім-
миніне
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалаларын
ың
әкімдері
10 қаңтар, 10 шілде, 2008 - 2009 жылдар
756,0 755,7 2008 ж. - 272,0
2009 ж. - 483,7
0,3
2008 ж. - 0,15
2009 ж. - 0,15
Жергі-
лікті бюджеттер
Жеке
инвести-
циялар
10.
Мемлекеттік мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиеленушілерін оқу-көрнекі
құралдарымен қамтамасыз ету
Әкім-
діктер-
дің
қаулы-
лары,
ҚР
Білім-
миніне
ақпарат
Облыс-
тардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері
10 қаңтар, 10 шілде, 2008 -2009 жылдар
462,725 462,7 2008 ж. - 209,2
2009 ж. - 253,5

Об утверждении Плана мероприятий по поддержке дошкольного воспитания и обучения в Республике Казахстан на 2007-2009 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2007 года N 83
В целях реализации  Указа Президента Республики Казахстан от 11 октября 2004 года N 1459 "О Государственной программе развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по поддержке дошкольного воспитания и обучения в Республике Казахстан на 2007-2009 годы (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам:
1) обеспечить своевременное исполнение Плана мероприятий;
2) по итогам полугодия и года, к 10 июля и 10 января представлять информацию о ходе исполнения Плана мероприятий в Министерство образования и науки Республики Казахстан.
3. Министерству образования и науки Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана мероприятий ежегодно, к 20 июля и 20 января.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 5 февраля 2007 года
N 83
План мероприятий
по поддержке дошкольного воспитания и обучения в
Республике Казахстан на 2007-2009 годы
N
п/п
Мероприятия Форма
заверше-
ния
Ответ-
cтвенные
испол-
нители
Срок
испол-
нения
Предпо-
лагае-
мые
расходы
(млн.
тенге)*
Источ-
ники  финан-
сирова-
ния
1 2 3 4 5 6 7
1. Осуществление координации в вопросах обеспечения
дошкольного воспитания и обучения
1 .
Создать
Координацион-
ные советы
по дошкольно-
му воспитанию
при акимах
областей,
городов Астаны
и Алматы с
включением в
состав совета
представите-
лей заинтере-
сованных тер-
риториальных
органов,
ведомств,
родительской
общественнос-
ти и НПО
Постанов-
ления
акиматов,
информа-
ция в
МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
10 июля
2007
года
Не
требуется
2.
Проводить
ежегодный
мониторинг
состояния
системы
дошкольного
воспитания и
обучения
Республики
Казахстан
Информа-
ция в
МОН РК
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
к 10
января
ежегод-
но
Не
требуется
2. Усиление региональной системы дошкольного
воспитания и обучения
3.
Разработать
региональные
планы поддер-
жки дошколь-
ного воспита-
ния и обучения
"Идем в
детский сад"
Постанов-
ления
акиматов,
информа-
ция в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
10 июля
2007
года
Не
требуется
4.
Осуществить
строительство
дошкольных
организаций
Постанов-
ления
акиматов,
информа-
ция в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
10
января,
10
июля,
2008-
2009
годы
9183,4
2008 г. -
4073,2
2009 г. -
5110,2
Местные
бюджеты
5.
Создать
дошкольные
мини-центры,
кабинеты
коррекции и
инклюзивного
образования
детей
дошкольного
возраста
Постанов-
ления
акиматов,
информа-
ция в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
10
января,
10
июля,
2008-
2009
годы
509,1
2008 г. -
293,6
2009 г. -
215,5
Местные
бюджеты
6.
Восстановить
ранее закры-
тые дошколь-
ные организа-
ции
Постанов-
ления
акиматов,
информа-
ция в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
10
января,
10
июля,
2008-
2009
годы
4588,2
4585,2
2008 г. -
2874,4
2009 г. -
1710,8
3,0
2008 г. -
1,5
2009 г. -
1,5
Местный
бюджет
Частные
инвести-
ции
7.
Создать
консультаци-
онные пункты
для родителей,
группы
выходного дня
на базе
организаций
образования
по внедрению
программ
раннего
развития детей
Постанов-
ления
акиматов,
информа-
ция в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
10
января,
10
июля,
2008-
2009
годы
51,7
2008 г. -
11,5
2009 г. -
40,2
Местные
бюджеты
8.
Обеспечить
капитальный
ремонт госу-
дарственных
дошкольных
организаций
Постанов-
ления
акиматов,
информа-
ция в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
10
января,
10
июля,
2008-
2009
годы
3106,8
2008 г. -
1374,6
2009 г. -
1732,2
Местные
бюджеты
9.
Обеспечить
компьютери-
зацию госу-
дарственных
дошкольных
организаций
Постанов-
ления
акиматов,
информа-
ция в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
10
января,
10
июля,
2008-
2009
годы
756,0
755,7
2008 г. -
272,0
2009 г. -
483,7
0,3
2008 г. -
0,15
2009 г. -
0,15
Местные
бюджеты
Частные
инвести-
ции
10.
Обеспечить
воспитанников
государствен-
ных дошколь-
ных организа-
зации учебно-
наглядными
пособиями
Постанов-
ления
акиматов,
информа-
ция в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
10
января,
10
июля,
2008-
2009
годы
462,725
462,7
2008 г. -
209,2
2009 г. -
253,5

0,025
2008 ж. - 0,01
2009 ж. - 0,015
Жергілікті бюджеттер Жеке инвестициялар
11.
Мемлекеттік мектепке дейінгі
ұйымдарды
балалар жиһазымен,
тамақтар блогы
жабдығымен
қамтамасыз ету
Әкім-
діктер-
дің
қаулы-
лары,
ҚР
Білім-
миніне
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының әкімдері
10 қаңтар, 10 шілде, 2008 -2009 жылдар
1051,8 1050,4 2008 ж. - 451,0
2009 ж. - 599,4 1,4 2008 ж. - 0,6 2009 ж. - 0,8
Жергілік-
ті
бюджеттер
Жеке
инвести-
циялар
12.
Мемлекеттік мектепке дейінгі ұйымдарды ойыншықтармен, ойын және дене шынықтыру
жабдығымен қамтамасыз ету
Әкімдік-
тердің
қаулы-
лары,
ҚР
Білім-
миніне
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
10 қаңтар, 10 шілде, 2008 -2009 жылдар
719,9 715,2 2008 ж.- 325,2
2009 ж. - 390,0
4,7
2008 ж. - 2,9
2009 ж. - 1,8
Жергі-
лікті
бюджеттер
Жеке
инвести-
циялар
3 . Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту жүйесінің білім беру
сапасын қамтамасыз ету
13.
"Мектепке дейінгі балалық шақ" өңірлік орталықтарын құру
Әкімдік-
тердің
қаулы-
лары,
ҚР
Білім-
миніне
ақпарат
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімдері
10 қаңтар, 10 шілде, 2008-2009 жылдар
153,15
2008 ж. - 5,0
2009 ж. - 148,15
Жергі-
лікті
бюджеттер
14.
"Балаларды мектепке дейінгі тәрбиемен және оқытумен қамту" индикаторын есептеу әдістемесін әзірлеу
Әдісте-
мелік
ұсыным-
дар
ҚР Біліммині ҚР Статистика агенттігі
2008 жылғы 1-тоқ-
сан
Талап
етіл-
мейді
15.
Отбасылық
балабақшалардың,
"мектеп-бала-
бақша" кешенде-
рінің, мектепке
дейінгі балалар-
ды түзеу және
оларға инклюзив-
тік білім беру
кабинеттерінің,
ата-аналарға
арналған
консультация
пункттерінің
қызметін
ұйымдастыру
туралы үлгі
ережелер әзірлеу
Бұйрық
ҚР Біліммині
2008 жылғы 1-тоқ-
сан
Талап
етіл-
мейді
Жиыны:
2007-2009      20582,775
жылдар
2007 ж. - 0
2008 ж. - 9894,86
2009 ж. - 10687,915
20573,35 Жергілікті бюджеттер
2008 ж. - 9889,7
2009 ж. - 10683,65
9,425  Жеке инвестициялар
2008 ж. - 5,16
2009 ж. - 4,265
Ескертпе:
* іс-шараларды қаржыландыру көлемі тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджеттерді жоспарлаған кезде нақтыланатын болады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚР Біліммині       Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
ҚР Статистика агенттігі  Қазақстан Республикасы Статистика
агенттігі
ҮЕҰ                үкіметтік емес ұйымдар

0,025
2008 г. -
0,01
2009 г. -
0,015
Местные
бюджеты
Частные
инвести-
ции
11.
Обеспечить
государствен-
ные дошкольные
организации
детской
мебелью,
оборудованием
пищеблоков
Постанов-
ления
акиматов,
информа-
ция в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
10
января,
10
июля,
2008-
2009
годы
1051,8
1050,4
2008 г. -
451,0
2009 г. -
599,4
1,4
2008 г. -
0,6
2009 г. -
0,8
Местные
бюджеты
Частные
инвести-
ции
12.
Обеспечить
государствен-
ные дошкольные
организации
игрушками,
игровым и
физкультурным
оборудованием
Постанов-
ления
акиматов,
информа-
ция в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
10
января,
10
июля,
2008-
2009
годы
719,9
715,2
2008 г. -
325,2
2009 г. -
390,0
4,7
2008 г. -
2,9
2009 г.-
1,8
Местные
бюджеты
Частные
инвести-
ции
3. Обеспечение качества образования системы
дошкольного воспитания и
13.
Создать
региональные
центры
"Дошкольное
детство"
Постанов-
ления
акиматов,
информа-
ция в МОН
Акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
10
января,
10
июля,
2008-
2009
годы
153,15
2008 г. -
5,0
2009 г. -
148,15
Местный
бюджет
14.
Разработать
методику
расчета
индикатора
"Охват детей
дошкольным
воспитанием
и обучением"
Методи-
ческие
рекомен-
дации
МОН РК,
Агентство
РК по
статис-
тике
1
квартал
2008
года
Не тре-
буется
15.
Разработать
типовые
правила об
организации
деятельности
семейных
детских садов,
комплексов
"школа - детский сад",
кабинетов
коррекции и
инклюзивного
образования
детей
дошкольного
возраста,
консультаци-
онных пунктов
для родителей
Приказ
МОН РК
1
квартал
2008
года
Не тре-
буется
Итого:
2007-
2009
годы
20582,775
2007 г. -
0
2008 г. -
9894,86
2009 г. -
10687,915
20573,35
2008 г. -
9889,7
2009 г. -
10683,65
9,425
2008 г. -
5,16
2009 г. -
4,265
Местный
бюджет
Частные
инвести-
ции
Примечание:
* объем финансирования мероприятий будут уточняться при планировании местных бюджетов на соответствующий финансированный год.
Расшифровка аббревиатур:
МОН РК          - Министерство образования и науки Республики Казахстан
Агентство РК    - Агентство Республики Казахстан по статистике
по статистике
НПО             - неправительственные организации