Мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң сапасын арттыруды субсидиялауға 2007 жылдың республикалық бюджетiнен берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану ережесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 ақпандағы N 129 Қаулысы
"2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 8 желтоқсандағы  Заңына  сәйкес, отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерде мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң сапасын арттыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қоса берiлiп отырған Мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң сапасын арттыруды субсидиялауға 2007 жылдың республикалық бюджетiнен берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану ережесi бекiтiлсiн.
2. Осы қаулы 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi және ресми жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2007 жылғы 20 ақпандағы
N 129 қаулысымен
бекiтiлген
Мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң сапасын арттыруды
субсидиялауға 2007 жылдың республикалық бюджетiнен берiлетiн
ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану ережесi
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң сапасын арттыруды субсидиялауға 2007 жылдың республикалық бюджетiнен берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану ережесi (бұдан әрi - Ереже) 2007 жылға арналған республикалық бюджетте 009 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне ауыл шаруашылығын дамытуға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер" бағдарламасының 107 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң сапасын арттыруды субсидиялауға берiлетiн ағымдағы нысаналы трансферттер" кiшi бағдарламасы бойынша Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгiне (бұдан әрi - Министрлiк) көзделген қаражат есебiнен және шегiнде құрама азықтың құнын арзандату арқылы мал шаруашылығы өнiмiн өндiрудi ұлғайту және оның бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру үшiн отандық өндiрушiлердi қолдау мақсатында ағымдағы нысаналы трансферттердi пайдалану (бұдан әрi - субсидиялау) тәртiбiн айқындайды.
2. Субсидиялар сиыр етiн, шошқа етiн және құс етiн өндiру мен сатуды ынталандыру, жануарлардың өнiмдiлiгiн, өндiрiлетiн мал шаруашылығы өнiмiнiң сапасы мен бәсекеге қабiлеттiлiгiн арттыру мақсатында iрi қара малды, шошқаны және құсты бордақылау кезiнде пайдаланылатын құрама азықтың құнын 45 %-ға дейiн iшiнара арзандатуға арналады.
Сиыр етiн, шошқа етiн, құс етiн өндiруге маманданған отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге (бұдан әрi - арнайы кәсiпорындар) құрама азықты арзандатуға арналған субсидиялар төлеу сатылған сиыр етiнiң, шошқа етiнiң және құс етiнiң (бұдан әрi - өнiм) сойыс салмағындағы iс жүзiндегi көлемi үшiн жүргiзiледi.

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2007 года на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2007 года N 129
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан от 8 декабря 2006 года "О республиканском бюджете на 2007 год", в целях повышения продуктивности и качества продукции животноводства у отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2007 года на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2007 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 20 февраля 2007 года N 129
Правила
использования целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета 2007 года на
субсидирование повышения продуктивности и
качества продукции животноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2007 года на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства (далее - Правила) определяют порядок использования целевых текущих трансфертов (далее - субсидирование) с целью поддержки отечественных производителей для увеличения производства животноводческой продукции и повышения конкурентоспособности через удешевление стоимости комбикормов за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2007 год Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство) по подпрограмме 107 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства" программы 009 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астана и Алматы на развитие сельского хозяйства".
2. Субсидии предназначаются на частичное удешевление до 45 % стоимости комбикормов, используемых при откорме крупного рогатого скота, свиней и птицы, с целью стимулирования производства и реализации говядины, свинины и мяса птицы, повышения продуктивности животных, качества и конкурентоспособности производимой продукции животноводства.
Выплата субсидий отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям, специализирующимся на производстве говядины, свинины, мяса птицы (далее - спецпредприятия), на удешевление комбикормов производится за фактические объемы реализованной говядины, свинины и мяса птицы (далее - продукция) в убойном весе.

3. Осы Ереженiң 2-тармағында көрсетiлген субсидиялар тиiстi облыстың әкiмi бекiтетiн субсидиялар алуға арналған тiзiмге енгiзiлген арнайы кәсiпорындарға төленедi.
4. Өнiмдi сатып алу-сату шартының ұсынылатын нысандарын, субсидиялар алуға арналған өтiнiмдердi, арнайы кәсiпорындарға қойылатын техникалық параметрлердi, сатылған өнiм үшiн субсидиялар төлеу туралы облыс бойынша бiрiктiрiлген жиынтық ведомосты, сондай-ақ қаражатты бөлудiң жылдық сметасын Министрлiк бекiтедi.
5. Iрi қара малды, шошқаны және құсты бордақылау үшiн пайдаланылатын құрама азықтың 1 (бiр) килограмының құнын арзандату, өнiмнiң 1 (бiр) килограмын өндiруге жұмсалатын құрама азық шығысының, өз өндiрiсiнiң сатылған өнiмiнiң 1 (бiр) килограмына арналған субсидиялардың нормативi осы Ережедегi қосымшаға сәйкес белгiленедi.
6. Министрлiк облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттерiне мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң сапасын арттыруды субсидиялауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердi облыстық ауыл шаруашылығы департаменттерi (басқармалары) (бұдан әрi - департамент (басқарма) мәлiмдеген мiндеттемелер мен төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарларына сәйкес аударады.
7. Арнайы кәсiпорындар өнiмдi еркiн баға бойынша өз бетiмен сатады.
2. Мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң сапасын арттыруға берілетiн субсидияларды пайдалану тәртiбi
8. Облыс әкiмiнiң шешiмiмен облыс әкiмiнiң ауыл шаруашылығы мәселелерi жөнiндегi орынбасарының төрағалығымен құрамында департаменттiң (басқарманың), Министрлiктiң аумақтық инспекциясының, облыстық статистика басқармасының мамандары бар комиссия (бұдан әрi - Облыс комиссиясы) құрылады. Департамент (басқарма) Облыс комиссиясының жұмыс органы болып табылады. Облыс комиссиясының құзыретiне мыналар кiредi:
1) үш жұмыс кyнi iшiнде аудан әкiмдiгiнiң ауыл шаруашылығы бөлiмi (бұдан әрi - бөлiм) ұсынған сатылатын өнiмнiң жоспарланып отырған көлемiне субсидиялар алуға арналған өтiнiмдердi, сондай-ақ арнайы кәсiпорындардың технологиялық параметрлерге сәйкестiгiн (бұдан әрi - материалдар) қарау;
2) материалдарды қарау қорытындылары бойынша арнайы кәсiпорындардың субсидиялар алуға арналған тiзiмiн, субсидиялауға жататын өнiмдi сатуға арналған жылдық квоталарды, сондай-ақ субсидиялар көлемiн облыс әкiмiне бекiтуге ұсыну;
3) бөлiм ұсынған осы Ереженiң 12-тармағында көрсетiлген субсидиялар алуға арналған құжаттарды бес жұмыс күнi iшiнде қарау және олар дұрыс болған жағдайда облыстың ауыл шаруашылығы департаментiне (басқармасына) субсидия төлеу туралы ұсыныс енгiзедi.

3. Субсидии, указанные в пункте 2 настоящих Правил, выплачиваются спецпредприятиям, включенным в список на получение субсидий, утверждаемый акимом соответствующей области.
4. Рекомендуемые формы договора купли-продажи продукции, заявки на получение субсидий, технологические параметры к спецпредприятиям, объединенная сводная ведомость по области о выплате субсидий за реализованную продукцию, а также годовая смета распределения средств утверждаются Министерством.
5. Норматив удешевления стоимости 1 (одного) килограмма комбикорма, используемого для откорма крупного рогатого скота, свиней и птицы, расхода комбикормов на производство 1 (одного) килограмма продукции, субсидий на 1 (один) килограмм реализованной продукции собственного производства устанавливается согласно приложению к настоящим Правилам.
6. Министерство перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства, согласно заявленным областными департаментами (управлениями) сельского хозяйства (далее - департамент (управление) планов финансирования по обязательствам и платежам.
7. Спецпредприятия реализуют продукцию самостоятельно по свободным ценам.
2. Порядок использования субсидий на повышение
продуктивности и качества продукции животноводства
8. Решением акима области создается комиссия под председательством заместителя акима области по вопросам сельского хозяйства в составе специалистов департамента (управление), территориальной инспекции Министерства и областного управления статистики (далее - комиссия области). Рабочим органам комиссии области является департамент (управление). В компетенцию комиссии области входят:
1) рассмотрение в течение трех рабочих дней представленных отделом сельского хозяйства акимата района (далее - отдел) заявок на получение субсидий на планируемые объемы реализуемой продукции, а также соответствия спецпредприятия технологическим параметрам (далее - материалы);
2) представление по итогам рассмотрения материалов на утверждение акиму области списка спецпредприятий на получение субсидий, годовые квоты на реализацию продукции, подлежащей субсидированию, а также объемы субсидий;
3) рассмотрение в течение пяти рабочих дней представленных отделом документов на получение субсидий, указанных в пункте 12 настоящих Правил, и в случае их достоверности вносит предложения в департамент (управление) сельского хозяйства области о выплате субсидий.

9. Арнайы кәсiпорындар осы Ереже ресми жарияланған күнiнен бастап екi апта мерзiмде тиiстi аудандардың бөлiмдерiне субсидиялар алуға арналған материалдарды ұсынады.
10. Бөлiм үш жұмыс күнi iшiнде ұсынылған материалдарды тексерудi жүзеге асырады және олар сәйкес болған жағдайда аудан әкiмiнiң қолымен Облыc комиссиясының қарауына жiбередi.
11. Облыс әкiмi:
арнайы кәсiпорындардың субсидиялар алу құқығына арналған тiзiмiн;
арнайы кәсiпорындарға берiлетiн квоталар мен сатылатын өнiмнiң жоспарланып отырған көлемiне арналған субсидиялардың көлемiн бекiтедi.
12. Тiзiмге енгiзiлген арнайы кәсiпорындар өнiмнiң сатылуына қарай субсидиялар алу үшiн ай сайын 20-күнiнен кешiктiрмей бөлiмге мынадай құжаттарды ұсынады:
өз өндiрiсiнiң сатылған өнiмiнiң көлемi туралы арнайы кәсiпорын басшысының қолы қойылған анықтама;
өнiмдi сатып алу-сату шарты;
сатылған өнiмге арналған төлем құжатының көшiрмесi.
13. Бөлiм әрбiр айдың 25-күнiнен кешiктiрмей осы Ереженiң 12-тармағында көрсетiлген жиналған құжаттарды Облыс комиссиясының қарауына ұсынады, ол осы Ереженiң 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес субсидиялар төлеу туралы ұсыныс енгiзедi.
14. Тиесiлi субсидияларды тиiстi арнайы кәсiпорындардың ағымдағы шоттарына аударуды департамент (басқарма) белгiленген тәртiппен бекiтiлген төлемдер бойынша қаржыландыру жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң аумақтық қазынашылық бөлiмшелерiне 2 данадағы ақы төлеу шоттарының тiзiлiмi мен ақы төлеу шотын ұсыну жолымен жүзеге асырады.
15. Департамент (басқарма) субсидиялар төлеу үшiн ұсынылатын құжаттардың дұрыстығы үшiн жауапты болады.
16. Департамент (басқарма) ай сайын есептiден кейiнгi айдың 5-күнiне дейiнгi мерзiмде, бiрақ 2007 жылғы 30 желтоқсаннан кешiктiрмей Министрлiкке бюджеттiк кiшi бағдарламаның iске асырылу барысы туралы есептi ұсынады.
17. Ағымдағы нысаналы трансферттердiң мақсатты, тиiмдi және уақтылы орындалуы үшiн Министрлiк және облыс әкiмдерi жауапты болады.
Мал шаруашылығының өнiмдiлiгi мен өнiмiнiң
сапасын арттыруды субсидиялауға 2007 жылдың
республикалық бюджетiнен берiлетiн ағымдағы
нысаналы трансферттердi пайдалану ережесiне
қосымша

9. Спецпредприятия в двухнедельный срок со дня официального опубликования настоящих Правил представляют в отделы соответствующих районов материалы на получение субсидий.
10. Отдел осуществляет в течение трех рабочих дней проверку представленных материалов и в случае их соответствия, за подписью акима района направляет на рассмотрение комиссии области.
11. Аким области утверждает:
список спецпредприятий на право получения субсидий;
квоты спецпредприятиям и объемы субсидий на планируемые объемы реализуемой продукции.
12. Спецпредприятия, включенные в список, для получения субсидий по мере реализации продукции, ежемесячно не позднее 20 числа, представляют в отдел следующие документы:
справку об объемах реализованной продукции собственного производства, подписанную руководителем спецпредприятия;
договор купли-продажи продукции;
копию платежного документа на реализованную продукцию.
13. Отдел не позднее 25 числа каждого месяца представляет собранные документы, указанные в пункте 12 настоящих Правил, на рассмотрение комиссии области, которая в соответствии с подпунктом 3) пункта 8 настоящих Правил вносит предложение о выплате субсидий.
14. Перечисление причитающихся субсидий на текущие счета соответствующих спецпредприятий осуществляется департаментом (управлением) в соответствии с утвержденным в установленном порядке планом финансирования по платежам путем представления в территориальные подразделения казначейства Министерства финансов Республики Казахстан реестра счетов к оплате в 2-х экземплярах и счет к оплате.
15. Департамент (управление) несет ответственность за достоверность документов, предоставляемых для выплаты субсидий.
16. Департамент (управление) ежемесячно в срок до 5 числа, следующего за отчетным, но не позднее 30 декабря 2007 года представляет в Министерство отчет о ходе реализации бюджетной подпрограммы.
17. Ответственность за целевым, эффективным и своевременным использованием целевых текущих трансфертов несут Министерство и акимы областей.
Приложение
к Правилам использования
целевых текущих трансфертов
из республиканского бюджета
2007 года на субсидирование
повышения продуктивности и
качества продукции животноводства

1. Құрама азықтың 1 килограмының құнын арзандату нормативi
Өнiмнiң атауы
Құрама азықтың 1 килограмын арзандату нормативі, теңге
Құс (тауық) еті
18
Сиыр еті
9
Шошқа етi
12,6
2. Өндiрiлген және сатылған өнiмнiң 1 килограмына жұмсалатын құрама азық шығысының нормативi
Өнiмнiң түрі
1 килограмм етті өндіруге жұмсалатын құрама азық шығысының мөлшері
Құс (тауық) еті
2,61
Сиыр еті
10
Шошқа етi
7
3. Өндiрiлген және сатылған өнiмнiң 1 килограмына арналған субсидиялардың нормативi
Өнiмнiң түрі
Сойыс салмағындағы өз өндiрiсiнiң сатылған етiнiң 1 килограмына субсидияларының нормативi, теңге
Құс (тауық) еті
47
Сиыр еті
90
Шошқа етi
88

1. Норматив удешевления стоимости 1 килограмма комбикормов
Наименование продукции
Норматив удешевления 1 килограмма
комбикормов, тенге
Мяса птицы (куриное)
18
Говядины
9
Свинины
12,6
2. Норматив расхода комбикормов на 1 килограмм произведенной
и реализованной продукции
Вид продукции
Размер расхода комбикормов на
производство 1 килограмма мяса
Мяса птицы
(куриное)
2,61
Говядины
10
Свинины
7
3. Норматив субсидий на 1 килограмм произведенной и
реализованной продукции
Вид продукции
Норматив субсидий на 1 килограмм
реализованного мяса собственного
производства в убойном весе, тенге
Мяса птицы
(куриное)
47
Говядины
90
Свинины
88