Қырғызстан халқына ресми ізгілік көмек көрсету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 16 сәуірдегі N 303 Қаулысы
Қырғызстан халқына ресми ізгілік көмек көрсету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне астықтың құнын және оны сақтау мен ізгілік жүгін Бішкек станциясына (Қырғыз Республикасы) дейін жеткізу жөніндегі шығындарды өтеуге 2007 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінен 25918200 (жиырма бес миллион тоғыз жүз он сегіз мың екі жүз) теңге бөлсін.
2.«"Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" акционерлік қоғамы сатып алудың маңызды стратегиялық мәні бар ізгілік жүгін жеткізу жөніндегі қызметтерді көрсетуші болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі "Азық-түлік келісім-шарт корпорациясы" акционерлік қоғамымен (келісім бойынша) бірлесіп, Қырғызстан халқына ресми ізгілік көмек көрсету үшін 1500 (бір мың бес жүз) тонна азық-түліктік бидайды мемлекеттік сатылатын астық ресурстарынан бір тоннасы үшін 12350 (он екі мың үш жүз елу) теңге баға бойынша тиеп, жөнелтуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамымен (келісім бойынша) бірлесіп, Қырғыз Республикасына ізгілік жүгін тасымалдау үшін жылжымалы құрамды уақтылы беруді қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі ізгілік көмекті алушыны белгілесін және оны көрсету жөніндегі шараларды үйлестіруді жүзеге асырсын.
6. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі белгіленген тәртіппен бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды қамтамасыз етсін.
7. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

Об оказании официальной гуманитарной помощи народу Кыргызстана
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2007 года N 303
В целях оказания официальной гуманитарной помощи народу Кыргызстана Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выделить Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан из чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2007 год, 25918200 тенге (двадцать пять миллионов девятьсот восемнадцать тысяч двести) на возмещение стоимости зерна и затрат по его хранению и доставке гуманитарного груза до станции Бишкек (Кыргызская Республика).
2. Поставщиком услуг по доставке гуманитарного груза, закупка которых имеет важное стратегическое значение, определить акционерное общество "Продовольственная контрактная корпорация".
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан совместно с акционерным обществом "Продовольственная контрактная корпорация" (по согласованию) для оказания официальной гуманитарной помощи народу Кыргызстана обеспечить отгрузку 1500 (одна тысяча пятьсот) тонн продовольственной пшеницы из государственных реализационных ресурсов зерна по цене 12350 (двенадцать тысяч триста пятьдесят) тенге за одну тонну.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с акционерным обществом "Национальная компания "Қазақстан темір жолы" (по согласованию) обеспечить своевременную подачу подвижного состава для транспортировки гуманитарного груза в Кыргызскую Республику.
5. Министерству иностранных дел Республики Казахстан определить получателя гуманитарной помощи и осуществлять координацию мер по ее оказанию.
6. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
7. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан